Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

To ja w ogóle poczekam ... na Twoje rekomendacje ... zobaczę co powiesz jak go dostaniesz Kwiatek

i zaraz założę wątek W Starym Kinie Tarot ... bo bardzo mi się spodobała ta idea starych zdjęć ...
co o tym myślisz??? Myśli
Odpowiedz

Bardzo mi się podoba, taka retro. Oklaski Ok
Wiesz co Kasia - albo zamawiamy razem albo nikt, co Ty na to? Rotfl
Odpowiedz

dlatego zakłądam w Starym kinie, żeby sobie zrobić taką do ręki ...
małe one coś ... obawiam się, że będzie 25$ lipa!

zakładam
Odpowiedz

Właśnie też tak myślę... Moja intuicja mówi mi, żeby zrezygnować, bo są za małe, a jakościowo to w ogóle nie wiem.
Czyli tworzymy własnego? Hura Oklaski
Odpowiedz

Poważnie myślę o tym starym kinie! zapraszam wszystkich do wklejania starych fotografii ze starych filmów ( czarno białe i kolor ) ... ale mogą być również poprostu zdjęcia z tamtych czasów ... bez znaczenia ...
czy wiecie, że Sami Swoi i Rejs to też już dla niektórych stare kino! Rotfl
Odpowiedz

ma_ewa01 napisał(a):Ale piękna talia, a Kapłanka jaka sexi Rotfl
Jak ją kupić? Może przez Osiem sklep?.
MUśmiech

No właśnie czy wiecie może coś o Steampunk Tarot, czy można go w Polsce kupić?
Przyznam, że bardzo mnie intryguje, jakby chodzi za mną Rotfl
Odpowiedz

Marika+ napisał(a):No właśnie czy wiecie może coś o Steampunk Tarot, czy można go w Polsce kupić?
Przyznam, że bardzo mnie intryguje, jakby chodzi za mną Rotfl


http://www.bookdepository.co.uk/Steampun...0738726380

niecałe 15 GBP funtów na Book Depository - wysyłka za granicę darmo

Amazon w cenie promocyjnej sprzedaje go za 23 funty przecenione z 27 ... Rotfl

Kwiatek
Odpowiedz

Pamiętam, że chyba już tu się ten watek przewijał, ale nie mogę go w żaden sposób znaleźć:
Czy ktokolwiek z Was może kiedyś sobie na podstawie skanów kart próbował robić je własnoręcznie?
A jeśli tak to jakie są wrażenia z używania? I jaką metodą były robione?
(wiem, że wg prawa najlepiej kupić sobie karty, no ale... zawsze mam o wiele więcej wydatków "pilniejszych" niż kolejna talia kart, które chciałabym posiadać)
Odpowiedz

Ludy Lescot Tarot ... wiedziałam, że jest smutny i wampiryczny ... ale nikt mi nie powiedział, że jest taki okrutny ...

co za zimny drań wpadł na pomysł ilustracji do 3 mieczy ... dopiero dziś zauważyłam ( szukając mieczy i sztyletów ), że babka przeżyła i ma rozdarte serce ( tak podejrzewam ) bo jej tróka małych dzieci leży zasztyletowana obok ...

co za szatan to wymyślił? w dzisiejszych czasach na dwoje babka wróżyła ... albo ktoś dzieci wymordował albo ona sama?
ja tylko podejrzewam, że jej serce krwawi ...

rozumiem artystów i filozofię ... ale w ten sposób robić wrażenie na ludziach ????
jestem w prawdziwym szoku ... Beczy Beczy Beczy

podoba mi się 6 kielichów ... bardzo ... reszta też jest ok mimo, że nie przepadam za wampirami ...
ale przez tę 3 mieczy nie chcę do niej zagladać Boi się Boi się Krzyk

ma_ewa dlaczego mi nie powiedziałaś??? Beczy Beczy Beczy :lezka:

ma_ewa nie było Cię i nie miał mnie kto uspokoić Beczy Boi się Beczy jak ja teraz spać pójdę???

Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz

Ludy Lescot. Uwielbiam tą talię, trafia do najbardziej mrocznych zakątków duszy. Bardzo piękna i inteligentnie narysowana talia.

Zasztyletowane dzieci są metaforą naszych nadziei i niewinności, która umarła. Zostaje tylko rozpacz i głęboki żal po tym co umarło i już nie wróci, a z czym wiązaliśmy wizję przyszłości i co kochaliśmy ogromnie.
Odpowiedz

no niby rozumiem metaforę i przesłanie ... na mnie zrobiło piorunujące wrażenie ...

nie wiem jaki był zamysł autora ... ale zobaczyłam również tę matkę jako dzieciobójczynię ... i to bardzo silne prawie dotykalne uczucie moje

to strasznie okrutne ... może to przez to, że jestem Raczyczą i 9ką ... nie umiem spokojnie patrzeć na krzywdę ludzką a już szczególnie dzieci ...

w dodatku uważam można było pokazać rozpaczającą matkę nad 3 trumienkami czy coś w tym stylu ... przekaż wystarczająco jasny ... po co zaraz tak okrutnie i brutalnie ...

już mi trochę lepiej dzisiaj ... ale przez jakiś czas nie mogę oglądać tej karty :lezka: Załamka :lezka:
Odpowiedz

Obecnie mam Tarota Snów, zastanawiam się czy talia nie jest zbyt trudna jak na osobę początkującą , jaką jestem. Ciągnie mnie do nich, ale jeszcze nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać.
Boję się,że nie poradzę sobie z odczytaniem ich. Czy korzystacie z opisów, a może robicie to intuicyjnie ?
Odpowiedz

ja to rozumiałam jako unicestwienie marzeń, nadziei, pomysłów...
MUśmiech
Kasiu, bo czasami same zabijamy nasze marzenia i nadzieje, swoim strachem, przekonaniami, ocenianiem, poczuciem winy. Stąd w Twojej głowie powstało skojarzenie z dzieciobójczynią.
Odpowiedz

Isianna napisał(a):Obecnie mam Tarota Snów, zastanawiam się czy talia nie jest zbyt trudna jak na osobę początkującą , jaką jestem. Ciągnie mnie do nich, ale jeszcze nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać.

T.S. jest bardzo riderowski, więc nie powinnaś mieć problemów z interpretacją.
Cytat:Boję się,że nie poradzę sobie z odczytaniem ich. Czy korzystacie z opisów, a może robicie to intuicyjnie ?

Teraz już tylko intuicyjnie, ale na początku korzystałam z opisów. Oczywiście zabawa polega na tym, że nie musisz się zgadzać z opisem, bo NAJWAŻNIEJSZA jest twoja INTUICJA. Uśmiech
Odpowiedz

Hajja napisał(a):
Isianna napisał(a):Obecnie mam Tarota Snów, zastanawiam się czy talia nie jest zbyt trudna jak na osobę początkującą , jaką jestem. Ciągnie mnie do nich, ale jeszcze nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać.

T.S. jest bardzo riderowski, więc nie powinnaś mieć problemów z interpretacją.
Cytat:Boję się,że nie poradzę sobie z odczytaniem ich. Czy korzystacie z opisów, a może robicie to intuicyjnie ?

Teraz już tylko intuicyjnie, ale na początku korzystałam z opisów. Oczywiście zabawa polega na tym, że nie musisz się zgadzać z opisem, bo NAJWAŻNIEJSZA jest twoja INTUICJA. Uśmiech

Próbowałam dziś rozkładu i bez poznawania opisów szło mi znacznie lepiej, gdy zaczęłam do nich zaglądać czar prysł i było znacznie gorzej.
Widziałam na forum interpretacje i zależnie czy pytanie dotyczy finansów , czy miłości karta ma inne znaczenie.
Jak to wszystko pogodzić i ''dostosować'' do pytania?
Odpowiedz

Kolejna talia, która mi się podoba to Tarot Zaklinaczki Snów. Ugrzęznę chyba w tych komiksowych rysunkach już na wieki wieków.

[Obrazek: 103011A.jpg]
[Obrazek: 14582_6_tar_dream_enchantress.jpg]
[Obrazek: zaklinaczka_snow_k4.jpg]
[Obrazek: zaklinaczka_snow_k1.jpg]
[Obrazek: zaklinaczka_snow_k2.jpg]
Odpowiedz

Isianna napisał(a):Próbowałam dziś rozkładu i bez poznawania opisów szło mi znacznie lepiej, gdy zaczęłam do nich zaglądać czar prysł i było znacznie gorzej.
Widziałam na forum interpretacje i zależnie czy pytanie dotyczy finansów , czy miłości karta ma inne znaczenie.
Jak to wszystko pogodzić i ''dostosować'' do pytania?

Hm... To kwestia wprawy. Bądź co bądź musisz znać schematyczny opis kart, a potem możesz dopiero bawić się swoją intuicją i sama poznawać karty.
Tak jak z obrazami i ich malowaniem. Musisz znać reguły powstawania plam barwnych, tworzenia kompozycji, a potem stosować swoje wariacje. Zacznij od poznawania kart, a potem zacznij stawiać rozkłady.
Odpowiedz

ma_ewa01 napisał(a):ja to rozumiałam jako unicestwienie marzeń, nadziei, pomysłów...
MUśmiech
Kasiu, bo czasami same zabijamy nasze marzenia i nadzieje, swoim strachem, przekonaniami, ocenianiem, poczuciem winy. Stąd w Twojej głowie powstało skojarzenie z dzieciobójczynią.


no tak ... skończę temat tylko ... uważam, że wizerunkowo wystarczyłyby 3 małe trumienki i matka wyprowadzana w kajdanach ... to tak o estetyce ilustracji

a w mojej głowie to skojarzenie powstało bo z racji pracy na wszystkich szkoleniach przerabiamy najstarsze i najnowsze sprawy : zatłuczenia dziecka na śmierć, zagłodzenia dziecka na śmierć, zaniedbania dziecka na śmierć itd ... a wszystko przez rodziców ... i ta ostatnia sprawa Wiśniewskich ... horror Krzyk Krzyk

dzięki dziewczyny! Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz

Ja ostatnio przypadkowo grzebiąc w sieci natknęłam się na wzmianki o takiej talii- Tarot Mrocznej Księgi (Dark Grimoire Tarot) i muszę przyznać, że karty całkiem ciekawie wyglądają.

[Obrazek: taroty_2008_scarabeo_2.jpg]
Odpowiedz

Koneserów mrocznych talii może zainteresuje jeszcze <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.josephvargo.com/vargo/tarot.html">http://www.josephvargo.com/vargo/tarot.html</a><!-- m --> .
Odpowiedz

Gośka napisał(a):Koneserów mrocznych talii

To chyba o mnie? Rotfl Rotfl
Gosiu ja zawsze chętnie się zapoznam z ciemnymi taliami, jeśli na jakąś perełkę się natkniesz to bardzo chętnie. Oczko
Kilka miesięcy temu widziałem naprawdę przerażającą talię, była dostępna na ebayu za ok. 38$, niestety teraz co i rusz się zabiorę, to nie mogę jej znaleźć, wtedy wyświetliła się jako czysty przypadek...
Podobna jakby zmiksować tą u Daagi z Alchemy 1977 Tarot.

Gosiu i jeszcze raz Ci dziękuję za wsparcie z BGT - najlepsza talia ever, a zawsze strzela w 10. Oczko
Odpowiedz

Znam talie Dark Grimoire Tarot i Gothic Tarot i podobają mi się. Może kiedyś je sobie zakupię, bo ostatnio nabyłam kilka i na razie mówię sobie STOP.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości