Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

A ja trwam uparcie przy moim Tarocie Snów. Dużo za niego zapłaciłam i uwielbiam go, natomiast talia Crowleya jakoś nie mówi do mnie, chyba nie trafiony zakup, choc wizualnie bardzo mi sie podoba.
Odpowiedz

nie wiem gdzie sie wstrzelic z info... na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bookdepository.co.uk">www.bookdepository.co.uk</a><!-- w --> maja bardzo przyzwoite ceny kart i ksiazek... wysylka do Polski jest za free... wychodzi niejednokrotnie taniej niz z polskiego sklepu... no i wybor wiekszy Mniam
Odpowiedz

Przyszła talia Goldena - jest FENOMENALNA!!

Helge już Ci mówię - katarynka miała rację, obrazy to jakby kolaże wykonane komputerowo.
Talia bardzo gruba i największa spośród wszystkich dotychczasowych moich talii - dotąd największy wymiarowo i objętościowo był Boski Tarot, ale przy Goldenie jest malutki! Brzegi kart pozłacane, ale nie zostawiają na palcach brokatu tak jak talia Boskiego. I są grube, karta ma około 1 mm, raczej sztywna, będzie się przyjemnie tasowało. Niezdecydowanym naprawdę bardzo polecam!
Ramki bardzo małe, ze 3-4 mm, napisy eleganckie tylko w j. angielskim.

I choć się dopiero uczę, to odstawiam moją talię RW i przechodzę na Goldena.
Talia RW nie za bardzo mi się podoba, a ponadto posiada pełno napisów ze znaczeniami - wydawcy chcieli pewnie przyciągnąć amatorów czy uprościć tarota, ale po wyciągnięciu kart skupiam się właśnie na napisach.
Wolę wyciągnąć kartę i pomyśleć, podumać co ona oznacza, jak ja ją odbieram, a potem dopiero sprawdzić w książce jakie ma ona podstawowe znaczenie.

Poniżej zerknijcie jak wygląda moja talia RW i napiszcie, czy mam rację.

[Obrazek: astro292,2.jpg]
Odpowiedz

To wstaw zdjęcia, jestem bardzo ciekawa Prosi
Odpowiedz

http://www.youtube.com/watch?v=sLxcIdRm-s4
Odpowiedz

dzięki Morf za informacje, jestem bardzo wdzięczna Uśmiech na tym filmiku wyglądają bardzo przyzwoicie - pytałam z tego względu, że nie cierpię takich "chamskich" obróbek komputerowych, że aż w oczy kole...
ale one wyglądają super profesjonalnie Uśmiech
Odpowiedz

Wyglądają jak święte obrazy, ale co do kolorów to wg mnie one są tak intensywne jak na zdjęciach, nie zawiodłem się.

Znalazłem jeszcze taką talię - ciekawy jestem co na nią powiecie. Jest japońska, zawiera niestety tylko Arkana Wielkie.
Moim zdaniem widać na nich o wiele więcej niż z innych talii.

[Obrazek: melthelm_abstract_tarot.jpg]
Odpowiedz

PASKUDNE grafika wyglada jakby ktos g. rozmazal na scianie..
Odpowiedz

Dosadnie mówiąc. Rotfl
Ja chyba wiem jak one działają - psychologowie i psychiatrzy robią takie badania, że pokazują kleksy na białych kartkach, a pacjent widzi to, co pozwala mu zobaczyć jego stan psychiczny.
Tu może być tak samo, każdy odczyt jednej karty inny w zależności od nastroju, energii, wibracji itp.
No ale nikomu się ta talia nie podoba? Język
Odpowiedz

Czy to sa moze takie obrazy trojwymiarowe, w ktore sie trzeba wpatrywac przez jakis czas zeby ujrzec prawdziwy obraz ?
Odpowiedz

Nie, Ruda, morfeusz ma zapewne na mysli test Rorschach'a. <!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Rorschacha">http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Rorschacha</a><!-- m -->
Odpowiedz

Dokładnie o to badanie mi chodziło Rani.
Gdyby ta talia miała Małe Arkana, to zakupiłbym ją i sprawdził, jak ją się czyta.
Odpowiedz

Szok .... Rotfl Paluszkiem
Odpowiedz

Lila skorzystałem z Twojego pomysłu - dziś znalazłem zapomniany olejek zapachowy (opium, uwielbiam ten zapach), bardzo mocno stężony do rozrobienia z wodą.
Rozlałem trochę na spodek bez rozcieńczania go i włożyłem do szafki z taliami i książkami.
Pudełka pootwierałem, żeby karty przesiąkły tym zapachem. Pachnie cudnie, stężenie jest takie mocne, że czuć jak się mija tę szafkę, mimo iż jest zamknięta. Rotfl
Odpowiedz

Tak apropos wracając do poprzedniego posta, to wszystko z tej szafki pachnie opium, poza kartami Bezradny Beczy

Co sądzicie o Tarocie Syren?
[Obrazek: mermaids-00216.jpg][Obrazek: mermaids-00219.jpg][Obrazek: mermaids-00218.jpg]
Odpowiedz

meduzowato - kisielowaty
Odpowiedz

Nie w moim stylu Nie
Odpowiedz

Takie trochę mdłe ma kolory, nie zbyt mi się podoba.
Odpowiedz

Ja nie przepadam za syrenami, ale grafiki same w sobie ładne.
Odpowiedz

Libra22 napisał(a):meduzowato - kisielowaty
Lol Lol


A ten gość z karty Kochankowie, to jak sie zwie, syren Myśli
Odpowiedz

A tam Kochankowie, bardzo ładne 9 buław! Uśmiech
I niesamowita metafora asa kielichów.
W ogóle z tego co pamiętam, karty są wyjątkowo długie, a wąskie raczej, takie paskowe.
Odpowiedz

Dostałam w prezencie. Niuezbyt mi się podobają, ale za to są dobrej jakości Wnerw
MUśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości