Chiromancja czyli wróżenie z ręki.
#1

Nie znalazłam takiego wątku na forum więc postanowiłam sama go założyć. Czy ktoś z was zna się na tym? Wróżył bądź wróży z reki?

Każda dłoń ma niepowtarzalny rysunek linii papilarnych.
Sztuka odczytywania cech charakteru, wrodzonych predyspozycji, a także przeznaczenia człowieka na podstawie rysunku linii jego rąk znana jest od tysiącleci.

Lewa dłoń jest ważniejsza w chiromancji, ponieważ zawiera przede wszystkim te informacje, na które nie mamy wpływu.
Mówi więc o naszym genetycznym posagu, opisuje nasze zdrowie oraz talenty, zdradza iloraz inteligencji i uzdolnienia, przewiduje liczbę potomstwa, a także pozwala uzyskać informacje o zdrowiu naszych rodziców, a także dziadków.
Natomiast prawa dłoń opisuje nasze życie, które sami kształtujemy. Opowiada o karierze życiowej, o naszych partnerach, przyjaźniach, finansach i podróżach, bezlitośnie zdradza nasze grzeszki przeciwko zdrowemu trybowi życia.
Wnikliwi wróżbici widzą na dłoniach choroby wcześniej niż się one manifestują fizycznie.
Trzeba pamiętać, że linie i ich przebieg w czasie życia ulegają zmianie. Przez dłonie płyną jak rzeczki przeznaczenia, jeśli więc trafią na wielkie życiowe tamy, to ich nurt zbacza z wytyczonego kierunku.
Każdy człowiek jest niezbędny we wszechświecie, bo ma zadane przez Boga niepowtarzalne zadanie do realizacji, ale sam jest kowalem swojego losu, toteż porównanie prawej dłoni i lewej często opowiada o tym, czego sam dokonał, jak zmienił na lepsze lub czasami na gorsze swoje przeznaczenie.
W przypadku osób leworęcznych, „specjalizacja” dłoni ulega zamianie, ich wróżebne znaczenie zostaje odwrócone.
Strzeżoną jak źrenica oka tajemnicą wybitnych chiromantów, nie zdradzaną nigdy publicznie w książkach lub wypowiedziach, jest linia śmierci. Pojawia się trzy dni przed tym najważniejszym dniu życia. Istnienie tej linii najpełniej pokazuje jak „ żyją” nasze dłonie, jakimi są sekretnymi skarbczykami największych tajemnic naszego istnienia, dlatego od czasu do czasu warto się przyjrzeć uważniej- wiernym przyjaciółkom naszego przeznaczenia.



Takie informację znalazłam w sieci Uśmiech
Odpowiedz
#2

Linia Życia:

Linia Życia zaczyna się powyżej kciuka, biegnie dookoła Wzgórza Wenery, kończy się na nadgarstku.
Absolutnie jej długość nie ma nic wspólnego z długością życia! Opisuje jednak naszą witalność, zdrowie i uczuciowość:
- blada i cienka: liczne zmiany, przeprowadzki, migreny,
- wyraźna i różowa: dobre zdrowie, zdrowe potomstwo,
- przerwy, czarne kropeczki: problemy zdrowotne, czasami operacje,
- podwójna linia: znak witalności, dbania o zdrowie, umiłowanie władzy,
- drobne linie biegnące od Linii Życia do góry: szczęście w finansach,
- wyraźna linia biegnąca do Pagórka Jowisza: wyjątkowo udane małżeństwo.


Linia Głowy:

Linia Głowy zaczyna się między palcem wskazującym a kciukiem, najczęściej biegnie przez całą dłoń w kierunku jej krawędzi przeciwległej do kciuka:

- długa i wyraźna: inteligencja, dowcip, kariera zawodowa, uzdolnienia,
- opadająca w kierunku nadgarstka: humanista, żywa wyobraźnia, lęki,
- podwójna: wybitny umysł najczęściej w kierunkach ścisłych,
- prosta jak drut: umiłowanie logiki i filozofii, pedantyzm,
- wspólny początek z Linią Życia: w przypadku kobiet nadmierna dominacja rodziców, a potem partnera, brak zdecydowania, zmarnowany talent,
- krzyżyk na tej linii: zapowiada dobre interesy,
- rozgałęzienie na końcu linii: talenty literackie, uzdolnienia w nauczaniu oraz uczeniu się języków obcych.

Linia Przeznaczenia:

Zaczyna się w pobliżu nadgarstka i biegnie przez dłoń pionowo w kierunku Pagórka Saturna.
Opisuje nasz los, karierę i w jaki sposób wykorzystujemy nasze uzdolnienia.
Czasami pojawia się dopiero po dwudziestym roku życia, nazwana Linią Cywilizacji, ponieważ ludzie żyjący w kulturach plemiennych, z dala od cywilizacji, najczęściej jej nie posiadają:

- długa, kończąca się na palcu środkowym, wyraźna i lekko różowa: osoba wybitna, los niespokojny, ale życie bogate w doświadczenia, czasami sława,
- podwójna: dwie drogi życia, dwa ważne zawody, pasje życiowe, rzadko-biseksualizm,
- rozwidlona na końcu: religijna natura, ale w interesach czasami fantasta,
- krótka, kończy się na Linii Głowy: praca mniej ważna od rodziny, kłopoty z ukończeniem studiów wyższych.
- trójkąt na jednym z końców linii: okultysta lub duchowny, filozof.


Linia Serca:

Wiele mówi o naszych uczuciach, zdolności do miłości oraz talentach artystycznych.
Rozpoczyna się na zewnętrznej krawędzi dłoni, biegnie w stroną palca wskazującego, równolegle – powyżej Linii Głowy:

- długa, przecina całą dłoń, kończy się na Pagórku Jowisza: pomyślne małżeństwo, osoba szczera, serdeczna, kochająca i kochana,
- jeśli kończy się na Pagórku Saturna lub Słońca: osoba chłodna, wyrachowana, w uczuciach bardziej liczy się rozsądek niż romantyzm,
- podwójna Linia Serca: wielka, romantyczna miłość, zdolność do bezinteresownych uczuć, czasami najważniejszy staje się rozwój duchowy,
- gałązka w kierunku małego palca: flirciarz, kokietka, udane przygody miłosne.
wedle życzenia, podaje linka do strony: <!-- m --><a class="postlink" href="http://horoskop.wp.pl/kat,1015983,title,Chiromancja-Linie-na-dloni,wid,9810432,wiadomosc.html">http://horoskop.wp.pl/kat,1015983,title ... omosc.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3

po prostu czytałam wiele postów na tym forum i jeszcze z podawaniem linku się nie spotkałam, więc sama też go nie dodałam. ale myślę,ze skoro już założyłam ten wątek to niech on nie będzie głównie miejscem naszych sporów, tylko miejscem rozwijania tematu któremu jest poświęconyUśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości