Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji
#45

hmm... w zeszłym roku albo w styczniu tego roku byłam u wróżki u siebie w miasteczku.. myślę, że to nie jest tajemnica jeśli trochę zdradzę .. pierwsze co zrobiła to wzięła w swe dłonie moją prawą dłoń opisując mnie jako osobę .. gdy wróżyła na temat bliskiej mej osoby prosiła o zdjęcie - nie miałam przy sobie fotografii, ale w telefonie.Było to dla niej trochę trudniejsze jednak praktycznie 99% się zgadzało. Byłam w szoku.. Z tego co wiem jest cyganką (to osoba około po 30 roku życia) często z resztą słyszę o tym , że urodzeni ludzie wywodzący się z cygańskich korzeni posiadają wyjątkowy dar wróżenia . Co o tym myślicie ?
Odpowiedz
#46

... a Niemiec jest zakochanym w porządku służbistą, Czech pogodnym żercą knedlików i piwożłopem, Żyd ma smykałkę do interesów, Rosjanin pije na umór, a Polak jest złodziejem i kombinatorem Oczko

Stereotypy bazujące na przynależności etnicznej mają wartość zerową.
Odpowiedz
#47

Pewne cechy wynikają z uwarunkowań historyczno- geograficznych jak np smykałka Żydów, albo taneczno wokalne zdolności Romów, czy też niemiecki ordunk. Nie wszystko jest " głupim" stereotypem.
MUśmiech
Odpowiedz
#48

a wiecie, że zauważyłam, że w Anglii i Irlandii jest bardzo wielu ludzi obdarzonych wieloma darami - energie, jasno czucie, widzenie i słyszenie, wszystko co chcecie - na każdym kroku można sie spotkać z taką osobą

no i wszyscy uwielbiaja i boją sie duchów ... w co drugim domu straszy ... taki mają folklor
Odpowiedz
#49

Artur napisał(a):... a Niemiec jest zakochanym w porządku służbistą, Czech pogodnym żercą knedlików i piwożłopem, Żyd ma smykałkę do interesów, Rosjanin pije na umór, a Polak jest złodziejem i kombinatorem Oczko

Stereotypy bazujące na przynależności etnicznej mają wartość zerową.
Dobre, naprawde swietny post! Rotfl oprocz internetu, nie mam na zywo kontaktu z Polakami, znam bardzo wielu obokrajowcow z roznych kultur i za Chiny sie te stereotypy nie zgadzaja...A juz na pewno nie niemiecki Ordnung..
Odpowiedz
#50

Część tych stereotypów pewnie już uleciało...
Kiedyś były bardziej żywotne...
A propos Niemców - moja babcia opowiadała, że jak wyszło zarządzenie w czasie wojny czy też tuż po niej, żeby zużywać nie więcej niż ileś tam litrów wody dziennie, to Niemki robiły krechę na wannie... Żeby broń boże nie przelać...
Odpowiedz
#51

hehe Rotfl Nie chodziło mi o to , że wierzę w stereotypy , ale żyję w miasteczku gdzie jest wielu Romów i uchodzą oni za tych z wyjątkowymi predyspozycjami z tym właśnie związanymi Rotfl zawsze się mówi, że cyganka prawde Ci powie , albo powróży .. skądś się to wziąć musiało Rotfl
Odpowiedz
#52

Poniewaz Cyganie byli i sa dyskryminowani, nikt ich nie chce zatrudnic, dac pracy.....Niewiele im pozostalo innego jak zebrac, wrozyc i krasc..



edit, choc na pewno sa wsrod nich tacy ktorzy maja talent do wrozenia , jak w kazdej innej nacji .

na pewno w stosunku do np. Polek, duzo wiecej kobiet cyganskich wrozy,ale nie sadze zeby byly lepszymi wrozkami niz kobiety innej narodowosci...

Mi sie jeszcze zadna cyganska wrozba nie sprawdzila, (z tych na ulicy w Bialymstoku gdzie mnie Cyganki zaczepialy).
Odpowiedz
#53

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o ilość wróżb (stawianych mi kart) , ale nie ukrywam, że częsć rzeczy o których mówiła w jakimś stopniu się sprawdziło .. czekam na reszte, która brzmiała dość obiecująco. Pewnie częściej konsultowałabym się z kartami gdyby nie cena takowej wróżby, ale wszyscy sobie bardzo tę kobietę cenią - nie powiem miła atmosfera podaje dużo szczegółów jest bardzo zaangażowana. To co najbardziej mnie ujęło to charakterystyka mojej osoby , rzeczy które mi powiedziała, a nie miała prawa o nich w ogóle wiedzieć oraz opis osoby na której bardzo mi zależy tu trafiła 100 % w ogóle to ona cały czas mówiła.Przez cały seans może zadała ze 3 pyt pomocnicze. W jej domu aż czuć magię.
Odpowiedz
#54

U nas w Kłodzku była taka starsza cyganka co z ręki wróżyła, a jej przepowiednie wyglądały dosłownie tak;
- Dużo dzieci będziesz miała i pieniędzy też;
-Kocha Ciebie brunet i blondyn, ale ty wybierzesz szatyna;
2 złote się należy... Rotfl
Odpowiedz
#55

Rani napisał(a):Poniewaz Cyganie byli i sa dyskryminowani, nikt ich nie chce zatrudnic, dac pracy.....Niewiele im pozostalo innego jak zebrac, wrozyc i krasc..
Tu należałoby sięgnąc dalej do korzeni. Cyganie przybyli do Europy z Indii, nie mieli nic, ziemii, pieniędzy, cokolwiek do utrzymywania się, więc zaczęli żebrać, wrózyć i kraść
No i tak im już zostało Bezradny
Odpowiedz
#56

Nie wiem czemu - ale jakoś trudno mi się z tym wszystkim zgodzić . Oczywiście spotykamy na swej drodze tą nację, ich "przedstawicieli" mówiących - "Daj Pani 5zł powróżę Ci" .. itp .. Wam - jak tu większość postów widzę - cyganie kojarzą się z biedą , żebraniem itp .. u mnie natomiast w miasteczku Romowie posiadają niemal wszystko - budują domy, nagrywają piosenki ich kultura również nie jest nam obca - w Dzień Zmarłych na grobach swoich przodków robią ucztę - przynoszą jedzenie itp . Wychodzi na to ,że w mej małej miejscowości mieszkają bardzo zaradni Cyganie Rotfl hehs Język
Odpowiedz
#57

1.Zauwazcie, ze w naszym spoleczenstwie czesto za wrozenie, biora sie ludzie, co nic w innych dziedzina zycia nie osiagneli,maja zycie w rozsypce, ale teraz jako ''ezoterycy'' moga sie dowartosciowac czuc lepszymi od zwyklych zjadaczy chleba.

2. w kazdej nacji znajda sie ludzie BOGACI, ktorzy maja wszystko. Jak i ludzie pracowici, uczciwi.

3. A propos stereotypu niemieckiej punktualnosci i porzadku: w piatek o 9 :30 mial przyjsc elektryk do mnie, naprawiac cos... I dzis jest juz poniedzialek, a pan elektryk ani nie przyszedl, ani nie zadzwonil...... Zły Wnerw Zły
Odpowiedz
#58

Lilulilu, coraz więcej jest takich miejscowości, ale to się dzieje od 50 lat, a przez 500 szwędali się taborami gdzie chcieli.
Odpowiedz
#59

Rani napisał(a):3. A propos stereotypu niemieckiej punktualnosci i porzadku: w piatek o 9 :30 mial przyjsc elektryk do mnie, naprawiac cos... I dzis jest juz poniedzialek, a pan elektryk ani nie przyszedl, ani nie zadzwonil...... Zły Wnerw Zły

pewnie był z agencji ... i okaże się, że to Polak albo jakiś Anglik ... albo i inna nacja Rotfl
Odpowiedz
#60

Nie twierdzę, że ich historia wyglądała inaczej , czytając niektóre wypowiedzi odczuwa się nietolerancje - chyba za bardzo nie przepadacie za nimi hehs Język ja to im trochę współczuję bo rzeczywiście jak wchodzi gdzieś cygan to od razu człowiek patrzy mu na ręcę czy przypadkiem tam nic nie ukradł itd... oni powinni mieć moim zdaniem swoje własne małe Państwo stworzyć samemu miejsce dla siebie, ale zaraz pewnie przeczytam, że ich kultura to wieczne wędrowanie itd... Uśmiech
Odpowiedz
#61

Dziś prawdziwych cyganów już nie ma Bezradny



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fYsI1YXmzNU&feature=related[/youtube]
Odpowiedz
#62

Taro! mistrzostwo świata! wstrzeliłeś się w temat idealnie.

Powiem, że nam Polakom też się już patrzy na ręce ... właśnie za ten stereotyp ...
i komu mam dziękować ja uczciwa??? ...
tym młodym leniwym nieodpowiedzialnym chłopaszkom co chcą żyć mocno, jeździć szybko i umrzeć młodo

Myśli
Odpowiedz
#63

lilulilu napisał(a):oni powinni mieć moim zdaniem swoje własne małe Państwo stworzyć samemu miejsce dla siebie, ale zaraz pewnie przeczytam, że ich kultura to wieczne wędrowanie itd... Uśmiech

to jak Żydzi ... ich "kultura" to wieczne wędrowanie wg Pisma ... i dostali swoją ziemię ... do dziś nie wszystkie państwa to usankcjonowały ... ale co się dzieje w Izraelu i Palestynie ???

czołówki pierwszych stron wszystkich gazet odkąd sie urodziłam ... krew się leje, mordują, swój swego tylko z innej dzielnicy czy innej parafii ... głęboko upraszczając ...

wiadomo wojny to działka mężczyzn ... ale w tym wszystkim cierpią dzieci, kobiety, chorzy i starcy ... nie zawsze niewinni oczywiście ...

wyszło na to, że ziemia obiecana okazała się karą boską ... może właśnie "wędrowanie" nadaje sens ich życiu ... może dlatego tak kultywują swoją historię, kulturę i tradycje ...

bo my ... na wsłasnej naszej ziemi ... wolni i niepodlegli ... juz to mamy głęboko gdzieś z tego dobrobytu ...

taka impresja mi się nasunęła tylko ... Kotek
Odpowiedz
#64

lilulilu napisał(a):Nie twierdzę, że ich historia wyglądała inaczej , czytając niektóre wypowiedzi odczuwa się nietolerancje - chyba za bardzo nie przepadacie za nimi hehs Język ja to im trochę współczuję bo rzeczywiście jak wchodzi gdzieś cygan to od razu człowiek patrzy mu na ręcę czy przypadkiem tam nic nie ukradł itd... oni powinni mieć moim zdaniem swoje własne małe Państwo stworzyć samemu miejsce dla siebie, ale zaraz pewnie przeczytam, że ich kultura to wieczne wędrowanie itd... Uśmiech

Ja tam nigdy nic nie miałam do cyganów, a w dolnej części mojego miasta jest ich mnóstwo, także przez te wszystkie lata człowiek przywykł do nich.
W prawdzie w Kłodzku mieszkają ci biedniejsi Romowie, handlujący firankami, garnkami, żebrzący, natomiast z tego co słyszałam to pod Wrocławiem mieszkają już ci bogatsi, mający własne firmy i przepiękne wille.
Odpowiedz
#65

Dagaa napisał(a):W prawdzie w Kłodzku mieszkają ci biedniejsi Romowie, handlujący firankami, garnkami, żebrzący, natomiast z tego co słyszałam to pod Wrocławiem mieszkają już ci bogatsi, mający własne firmy i przepiękne wille.

Pałace jak w Disneylandzie, kapiące złoto i najdroższe fury świata - więc sądzę i dobry biznes za tym stoi - to okolice - Oborniki -Szamotuły - Poznań ...
ja nie znam biednych Cyganów czy Romów ... w życiu spotkałam tylko żebrających Rumunów ... a to nie to samo ... tak tylko dodaję okolice, żeby było widać, że nie tylko Wrocław ...

Mój tata kiedyś mi opowiadał, że jest taki "klan" cygański, który wyrabia najwyższej klasy gary i kotły do najdroższych hoteli i restauracji świata ... i wtedy zamykają się w takiej kuchni na kilka nocy ... nikt nie może ich obserwować ... i wyrabiają to swoim sposobem ... i dostają za to "miliony" ... i tylko oni są zatrudniani w tym celu ...
nie sądzę, żeby mieli chusty na głowach i kwieciste koszule z falbanami i złote kolczyki w uszach ...
prawdopodobnie podjeżdżają merolami, w najdroższych garniturach ... mają laptopy i komóry ...
czy to bajka czy nie bajka .... może wiele się juz zmieniło w ostatnich 20 latach ale ... mimo, że słyszałam te historie o złodziejach, koniokradach i osztustach ... to jednak w mojej okolicy Wielkopolska mówiło się o tym, że cygańskie gary i patelnie były najlepsze ...
gospodynie zawsze czekały na jaki jarmark i prawdziwych Cyganów, żeby kupić oryginalną cygańską patelnię czy kocioł ...

i ja mam nadzieję spotkać prawdziwych Cyganów i kupić oryginalną cygańską patelnię ... bo wszystkie najdroższe patelnie świata są do bani ...

i tutaj wchodzi muzyka z orkiestrą "Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma" ... i łza się sama w oku kręci


i pewnie myli się ten katolik - obcokrajowiec, który kojarzy Polskę z JPII i myśli, że wszyscy Polacy to jedna rodzina ... i żaden Polak nie kradnie i nie zabija ...

i wtedy Bóg zesłał na nich ogień i zaczeli mówić innymi językami ... ale wszyscy jesteśmy tacy sami ... wszystkie nacje ...


ależ mi się na filozofię zebrało ... ciekawe po czym ... po czekoladkach???

impresja własna - Kasia Kotek
Odpowiedz
#66

Wypróbuj patelnię ceramiczną, naprawdę dobra jest Ok nie cyganię Nie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości