Wątek zamknięty

Nasze ogródki i balkony
#1

Proponuję nowy temat, boć to na naszym forum jest sporo posiadaczy własnych, choćby mikrych, upraw
Krysiu, jeżeli uznasz za stosowne możesz przenieść tu z kawiarenki mój post ogródkowy Rotfl Ok
Ja mam trochę "inny" ogódek. Zaraz idę zrobić zdjęcie. Hura
[Obrazek: ghgfh102.jpg]
dziewanna
[Obrazek: ghgfh109.jpg]
rozszalały zywopłot
[Obrazek: th_ghgfh108.jpg]
odkrywka geologiczna
[Obrazek: ghgfh111.jpg]
wąż i Berta
[Obrazek: ghgfh110.jpg]
plamtacja pokrzyw
[Obrazek: ghgfh096.jpg]
dziewanna
[Obrazek: ghgfh100.jpg?t=1340535423]
mak
[Obrazek: ghgfh107.jpg?t=1340535485]
mój leżaczek
[Obrazek: ghgfh117.jpg?t=1340535667]
sjesta Bazyla i Berty
Jak widać w uprawach postawiono na ekologię z elementami rezerwatu gatunków dzikich wśród których dominują - dziewanna, nawłoć kanadyjska, piołun, oset, pokrzywa, perz i inne gatunki endemiczne Rotfl Rotfl Rotfl
#2

[Obrazek: 5d7c493b9b6e6a6f.jpg]
#3

[Obrazek: f0a88d2d56384015.jpg]
#4

[Obrazek: ac9a602d0f098ae5.jpg]
#5

Ja swego ogrodu nie pokarze, bo w tym roku nawet kwiatów nie mam na pergoli , a trawa po kolana . Bezradny Szok
Edit . Basiu piękne Kwiatek

Mimo swojej przyziemnej 4 mam "uczulenie" na ziemie i nie mogę jej dotykać Jak jeszcze widzę te mrówki , robaczki i inne gady to mam ciarki . Rotfl Uśmiech Na trawie nie mogłabym się kochać chyba , ach te mrówki Myśli Rotfl Rotfl
#6

Kumczo, Twoje lilie przepiękne, kocham kocham kocham Uśmiech
#7

Piękne te Wasze ogródki... Buziak
#8

miriam napisał(a):Jak jeszcze widzę te mrówki , robaczki i inne gady to mam ciarki . Rotfl Uśmiech Na trawie nie mogłabym się kochać chyba , ach te mrówki Myśli Rotfl Rotfl
Też nie lubie robactwa, to chyba jakas fobia, ale zabijać też nie lubie, kazdy chce życ Kotek A co do kochania i mrówek Rotfl wiem cos na ten temat Rotfl mamy z męzem takie wspomnienia Zawstydzony po wycieczce na pole Wyśmiewacz i do tego czerwone Szok Krzyk
Kumczo slicznie Ok Uśmiech
#9

Piękne ogrody i ogrodki macie dziewczyny....
Ja w tym roku nie mam sie czym pochwalic...
Kiedys juz wspominałam o tym, ze bardzo długi czas mielismy duzy sad wiśniowy...
Ale w zeszłym roky zlikwidowaliśmy ze wzglegu na opłacalność, bo trzeba byłoby zrobic nowe nasadzenia...
a może w przyszłości moje dzieciaczki zechcą się tam budować...albo sprzedać...
[ot poznańska zapobiegliwość... Oczko ]
Oprócz sadu miałam tam duży ogródek i kwiatowy i warzywny...
Część z roślin poprzenosilam do ogródka koło domu...ale to już nie to....mało miejsca..
a część roślinek źle zniosla zimę...
Może na drugi rok pochwalę się... Oczko
Kumczo, prześliczne lilie...wogóle ogród piękny....
teraz właśnie kwitną równiez u mnie, ...ale nie tak pięknie...lilie, liliowce...uwielbiam...

Masz moze lilię starej odmiany, sw. Antoniego o bardzo intensywnym zapachu..biała...
Miałam, ale przy tej przeprowadzce chyba przepadła...albo nornice podgryzły...
Slimaczki nie podgryzają Ci liści lili...? chyba nie, bo wygladają bardzo zdrowo...PIEKNIE... Uśmiech
A za ogrodem Twoim to jest sad...czy las??

Ja uwielbiam pracować w ziemi...choc ostatnio rozleniwiłam się...
Kiedys wszystkie warzywka, łacznie z kapustą, pomidorami, ogórkami, fasolą, dynią, cukinia..no wsio...
miałam swoje...nawet na zimowe przetwory...teraz, po pierwsze nie mam na to miejsca,
a po drugie...wygoda...i chyba latka już lecą...i trudno wszystko pogodzić... Buźki

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
#10

krystyna napisał(a):Masz moze lilię starej odmiany, sw. Antoniego o bardzo intensywnym zapachu..biała...
Miałam, ale przy tej przeprowadzce chyba przepadła...albo nornice podgryzły...
nie krysiu nie mam takiej.
krystyna napisał(a):Slimaczki nie podgryzają Ci liści lili...? chyba nie, bo wygladają bardzo zdrowo...PIEKNIE
Zawsze sa takie czerwone robaki jak żuczki i one zjadają , ale jak ich tylko zauważę to kupuje oprysk i giną.
krystyna napisał(a):A za ogrodem Twoim to jest sad...czy las??
To jest działka sasiada nie uprawiana i wyrosły na niej same drzewa juz które były scinsne , poniewaz chce sprzedac działkę , ale jakos nie ma kupca i odrosły drzewka z powrotem , sosny i brzozy.
Krysiu ja tez lubie pracowac , a szczególnie przy kwiatach i dlatego nie wyobrazam sobie mieszkac w bloku.
#11

Krysiu te lilie św. Antoniego i ich zapach - uwielbiam. Tez szukałam po ludziach w okolicy ale niestety wyparły je "szlachetne" odmiany. Jeżeli uda mi się zdobyć to będę pamiętała o Tobie.
Prawdę mówiąc w moim ogródku króluja w tym roku chwasty, ale za to bardzo dobrze się tu rozwijaja, heheh. Można zrobić istny zielnik. To próbka, tego co samo wyrosło -
[Obrazek: ghgfh142.jpg?t=1342967600][Obrazek: th_ghgfh140.jpg][Obrazek: th_ghgfh138.jpg][Obrazek: th_ghgfh130.jpg][Obrazek: th_ghgfh136.jpg][Obrazek: th_ghgfh134.jpg][Obrazek: th_ghgfh132.jpg][Obrazek: th_ghgfh128.jpg][Obrazek: th_ghgfh127-1.jpg][Obrazek: th_ghgfh125.jpg][Obrazek: th_ghgfh141.jpg][Obrazek: th_ghgfh143-1.jpg?t=1342967553]
#12

Piękne te Twoje chwasty. Rotfl
#13

Kumczo, ale tam u Ciebie ślicznie jest, tyle zieleni dookoła domu, taki domek od zawsze mi się właśnie marzył Uśmiech
W ogóle wszystkie ogródki bardzo ładne są, ja niestety nie mam się czym pochwalić, ani ogrodu, ani na balkonie kwiatów nie mam.
Jedynym moim ogródkiem jest moje akwarium, w którym ostatnio tak rośliny mi zarosły niczym w buszu jakimś Oczko
#14

Bajeczne! Oklaski
#15

Piękne macie ogródki! Jak ja Wam zazdroszczę! Oczko
U mnie jest tylko balkon z miniaturami iglaków i lawendą, bo niestety przez ciągle grzebiące w skrzynkach gołębie nic innego by się nie uchowało Załamka
Ale jak będę miała dom z ogrodem to...zaszaleję Hura
I na pewno będą różnej "maści" lilie Ok Mój starszy syn je uwielbia Uśmiech
#16

Jestem pod wrażeniem Waszych zdjęć. Chciałabym w przyszłości mieć kiedyś taki ogród. Troszkę pracy mnie czeka.
#17

Wiosna...wiosna...a wiec zachęcam do kontynuacji tego wątku...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
#18

[Obrazek: attachment.php?aid=1281]
Uwielbiam tulipany. Niestety krótko mogę się cieszyć ich towarzystwem bo szybko przekwitają.
Szkoda mi je urwać do wazonu, więc oglądam je na rabatach. W tym roku wyjątkowo długo mogę się nimi cieszyć Uśmiech
#19

Rownież je uwielbiam. Ostatnio dowiedziałam się, ze aby dłużej postały w wazonie nalezy trzymać je w płytkiej wozie w wazonie...
#20

Lady of Dreams, dziękuję za podpowiedź  Buziak  Nie wiedziałam i przyznam się, że raczej mam zawsze sporo wody w wazonie.
Cięte tulipany dość szybko przekwitają. Wypróbuję ten sposób.
#21

Ja tez niedawno dowiedziałam się JoannoOczko
#22

Nie mogę sobie postawić ciętych kwiatów w domu, bo mi kot zje :lezka:
Wątek zamknięty




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości