Strażnik talii
#23

Ja za straznika mam Kapłankę i po skonczonej wróżbie kładę kartę na początku wszystkich kart .
Uwazam że jest straznikiem nie tylko moich kart , ale zawsze jak zaczynam wrózbę zwracam się do niej o pomoc w interpretacji . Doświadczenie mam takie, że jak pojawia się karta Kapłanki w przełożeniu to znaczy że klijent już zadawał to pytanie u innej wrózki i szuka potwierdzenia.To mam sprawdzone.
Jezeli chodzi o to że po pojawieniu sie karty straznika nie wróżyc , powiedziałabym , że trudno to by było powiedzieć klijentowi , który przyjechał nieraz i sporo km , że dziś nie wróżę i odprawić go z kwitkiem.
Nie stosuję takiej metody , ale są dni lepsze i gorsze.
Odpowiedz
#24

Eremit napisał(a):To jakaś inna funkcja strażnika, funkcja obronna polega na "pilnowaniu" złożonych kart przez strażnika, gdy z nich nie korzystamy.
A to tez. Zostawiam ja na ,,wierzchu' gdy skonczylam prace z kartami. Nie ukladam ich wkolejnosci po skonczonej pracy, ale straznik - U mnie Kaplanka- ma zamykac talie.
Odpowiedz
#25

ramona napisał(a):Jezeli chodzi o to że po pojawieniu sie karty straznika nie wróżyc , powiedziałabym , że trudno to by było powiedzieć klijentowi , który przyjechał nieraz i sporo km , że dziś nie wróżę i odprawić go z kwitkiem.
Tak, dlatego u mnie musi straznik wyjsc az 3 razy pod rzad, i to w pozycji odwroconej, abym odmowila wrozby.
Odpowiedz
#26

Na samym poczatku, jak tylko kupiłam swoją pierwszą talie, to naturalnym dla mnie było że strażnikiem talii musi być karta 0 GŁUPIEC - jako że sama karta określała niejako mój status, czyli początek, niedoświadczenie itp.
Dziwnie się czułam z tym strażnikiem, nie za bardzo ciągnęło mnie do kart i tak jakoś ten strażnik był dla mnie obcy. Pewnego wieczoru zaczęłam uważniej przyglądać sie kartom i poczułam że to II KAPŁANKA powinna być kartą zamykającą talię. Nie wiem jak to ująć ale wręcz poczułam takie ciarki przebiegające po ciele jak w myślach pomyślałam "a może by tak Kapłanka..?" Uśmiech

Obecnie jeśli w przełożeniu pokazuje mi się strażnik tali to dla mnie znak, że karty nie życzą sobie nagabywania o daną sprawę Uśmiech
Odpowiedz
#27

a mnie siewydaj, że to kwestia jaka się przyjmie zasadę. Ja o strózowanie proszę po skończenio pracy, różne karty. Zależy do jakiej poczuję w danym dniu sentyment. Mówię - dzisiaj twój dyżur, pilnuj żeby w kartach nikti nic nie bruździło. Itd... Co do niewróżenia to można się z kartami umówić, że np. jak 3 x wyjdzie diabeł albo inna karta to trzeba je zostawić w spokoju. Ale nie zawsze pytam. CHyba, ze sama mam wątplwości.
Odpowiedz
#28

U mnie od początku cały czas była Kapłanka...
Ostatnio jednak stwierdziłam, że brak mi luzu trochę, więc zmieniłam na Głupca... Luz powoli przychodzi.
Jednak wciąż się mylę i jak w przełożeniu wychodzi Kapłanka - wydaje mi się, że nie powinnam wróżyć...
Co myślicie? Zmienić z powrotem na nią, czy starać się wtłoczyć w myślenie Głupca?
Odpowiedz
#29

Świetna sprawa, dokładnie tak poczułam czytając Twój post. Od dziś zastosuję Twoją zasadę Ok
Chodzi o post Ważki Kwiatek
Odpowiedz
#30

KatiJo napisał(a):Co myślicie? Zmienić z powrotem na nią, czy starać się wtłoczyć w myślenie Głupca?
Nic na siłę.
Kapłanka może trochę zazdrosna i pogniewana, to sie przypomina przy przełożeniach, ale krzywdy nie zrobi i zostań na razie z Głupcem, aż uzyskasz luz.

A Magik Myśli
Odpowiedz
#31

Magik mi jakoś nie leży, męską energią mi emanuje, a ja i bez tego siekiera jestem Rotfl
Odpowiedz
#32

KatiJo napisał(a):U mnie od początku cały czas była Kapłanka...
Ostatnio jednak stwierdziłam, że brak mi luzu trochę, więc zmieniłam na Głupca... Luz powoli przychodzi.
Jednak wciąż się mylę i jak w przełożeniu wychodzi Kapłanka - wydaje mi się, że nie powinnam wróżyć...
Co myślicie? Zmienić z powrotem na nią, czy starać się wtłoczyć w myślenie Głupca?
Katjo napewno masz nie tylko jedna talie kart?.Ja mam 2 ulubione talie z których wróżę i mam inych strazników , na jednej Kapłanke , a na tej drugiej Maga .
Jak z tej jednej zaczynam miec blokady to biore druga talie i wtedy mozna wyczuc nawet z której talii lepiej sie wrózy .
Uwazam , ze nie musi to byc ten sam strażnik na wszystkich taliach , moze popróbuj w ten sposób.
Odpowiedz
#33

Strażniczką mojej talii jest Kapłanka. Wiem,że trochę to dziwnie zabrzmi, ale u mnie oprócz Kapłanki, która zamyka talię kart, mam jeszcze zaraz pod Nią kartę Słońce. Dodatkowo jak oddzielam AW od AM to zawsze w AW staram się tak poukładać karty, żeby te które siłą woli nie należą do zbyt optymistycznych nie leżały bezpośrednio na sobie. Uśmiech
Pewnie pomyślicie że to jakieś dziwactwo... Uśmiech
Odpowiedz
#34

małgosiu nie dziwactwo tak jak czujesz tak stosuj , najlepszy jest własny system i umowa z kartami.Ja nie układam kart , ale straznika zawsze kłade na wierzchu.
Odpowiedz
#35

Witam! Czy ktoś z was ma strażników w taliach Tarota? O co tak naprawdę z nimi chodzi i czy wy korzystacie z ich pomocy? Jaką pełnią one funkcje? Buziak Rotfl Zachęcam do udzielania się ... Uśmiech

"W każdym z nas drzemie siła, która pozwala nam kruszyć skały, palić mosty, wznosić nowe dzieła!"
Odpowiedz
#36

zachecam do poszukania na forum
byl juz watek na ten temat...
Odpowiedz
#37

szukalam i nigdzie nie widzialam Rotfl poszukam jeszce raz Buziak Buźki

"W każdym z nas drzemie siła, która pozwala nam kruszyć skały, palić mosty, wznosić nowe dzieła!"
Odpowiedz
#38

Nadziejo jet juz ten temat tu <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=6&t=346">viewtopic.php?f=6&t=346</a><!-- l -->
Forum sie rozrosło i trudno juz cokolwiek znalesc .
Odpowiedz
#39

bardzo dziękuję Kumczo Rotfl Kwiatek Buziak Buźki

"W każdym z nas drzemie siła, która pozwala nam kruszyć skały, palić mosty, wznosić nowe dzieła!"
Odpowiedz
#40

Symbole wybranych strażników:

Głupiec to symbol twojego wewnętrznego dziecka, jego radości, potrzeb, niewinności, chęci poznawania świata. To ona umie Cię poprowadzić przez zakamarki symboli bo jest znawcą świata bajek. Dziecko nie musi wiedzieć, bo ono czuje. Dziecko jest chodzącą podświadomością i możesz zaufać jego odpowiedziom, bo jest czyste i niewinne.
Mag jest symbolem wiedzy. Pragnie uczyć, by podejmować prawidłowe decyzje. Intelekt ma dla niego ogromne znaczenie, bo pokazuje fałszywe założenia, niewłaściwe decyzje, drogi, sprzeczności w toku myślenia. Dlatego pracuje nad sobą, by ufać i wierzyć sobie coraz bardziej. Rozwija swoje umiejętności asertywności, uczy się odwagi w komunikowaniu swoich potrzeb, swojego Tak i Nie. Uczy się czerpać radość z akceptowania siebie, doceniania swoich blasków i cieni, uczy się odwagi do konfrontowania ze swoimi lękami, obawami, rozwijania swojej woli do kształtowania swojego życia takim, jakim chce.
Kapłanka to symbol intuicji. Ona nie musi patrzeć na świat rzeczywisty, aby wiedzieć. Zamyka oczy, zadaje sobie pytanie i znajduje właściwą odpowiedź albo wskazówkę do niej. Ufa jej, bo wie, że jest prawdziwa, wolna od mechanizmów okłamywania, przekonywania. Jest czystą informacją, której nie przypina żadnej etykietki, czy jest dobra czy zła. Nie chce nic uzyskać, nic osiągnąć, bo istnieje poza granicami świata materialnego, w którym funkcjonuje na zasadzie: coś za coś.

Źródło: B. Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Odpowiedz
#41

Przeczytałem ten temat i muszę się przyznać, że ja na Strażnika Kart wybrałem... Najwyższego Kapłana. Czyli wychodzi na to, że odbiegam od ogólnie przyjętych norm...

Co więcej, jak Papież pojawia mi się czy to w przełożeniu, czy też rozkładzie mam pewność, że wróżba jest sprawdzalna. Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby ktoś nie potwierdził sprawdzalności takiej wróżby...

Przy czym zaznaczę, że nie mam potrzeby zmiany Strażnika. Zawsze po wróżbie kładę go na początku/ końcu (zależy jak na to patrzeć) talii.

"Czas nie stoi w miejscu. Nieważne jak kurczowo go trzymasz, on i tak ci ucieknie..."
Odpowiedz
#42

Hmm.
Co myślicie o Cesarzu jako strażniku? I ogółem, o odchodzeniu od "Trójcy Świętej Strażniczej" na rzecz reszty AW, tak jak to Jack zrobił? Rotfl Bo widzę, że głównie kogoś z Trójcy stosujecie. Oczko

Cytat:Przy czym zaznaczę, że nie mam potrzeby zmiany Strażnika. Zawsze po wróżbie kładę go na początku/ końcu (zależy jak na to patrzeć) talii.

Zakręciłam się. :oops: Początek jest u góry czy na dole?
Odpowiedz
#43

Ja uważam że bez sensu pytać innych co myślą, powinieneś robić tak jak czujesz. Uśmiech
Ja mam trzy talie, Boski Tarot, Marsylski i Tarot Snów... I czułam że muszę mieć nie jednego strażnika lecz dwóch... W Boskim Tarocie odpycha mnie Mag, ja po prostu wiedziałam że strażnikiem pierwszym musi być Kapłanka a drugim (zamykającym talię) Głupiec, w Tarocie Snów za to pierwszym strażnikiem jest Mag a drugim Pustelnik... tak po prostu czułam. No a w Marsylskim? Nie mam strażników, bardzo rzadko z tej talii korzystam - dostałam gazetę od kogoś i tam w niej był ten Tarot Marsylski ale tylko WA. Uśmiech
Odpowiedz
#44

Eleantro!
Ależ ja wiem, z reguły robię po mojemu, intuicyjnie, ale uwielbiam "słuchać" innych. Oczko Jak wiesz, jedna opinia może wprowadzić w nasze życie mnóstwo zmian. (:
Dziękuję za odpowiedź. I, ten... jestem dziewczynką. Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości