Sposób na bóle głowy
#1

Cześć,
czy znacie jakieś sposoby na pozbycie się bólu głowy (oczywiście poza prochami przeciwbólowymi, którymi strach się non stop faszerować)?
kiedyś kobieta zajmująca się ziołolecznictwem poradziła mi taki specyfik: jedna łyżka octu jabłkowego rozpuszczona w połowie szklanki zimnej wody - następnie nasączamy specyfikiem jakiś kawałek materiału i przykładamy na czoło na 10-15 minut.
faktycznie na jakiś czas to pomaga (przynajmniej mi).
co jeszcze możecie polecić?
Odpowiedz
#2

Czytałem że runa Mannaz pomaga na bóle głowy - jeśli chodziło ci o magiczne sposoby Ok
Z tego co wiem, jeśli chodzi o psychpsomatykę, bóle głowy pojawiają się osobom, które mają sobie coś do zarzucenia, czegoś nie mogą sobie wybaczyć... zaś rozwiązanie przyczyny, rozwiązuje też skutek Pociesza

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3

Dzięki Oczko
runę mam cały czas przy sobie, raczej staram się wybaczać sobie różne niedociągnięcia Rotfl - u mnie to raczej na tle chorobowym się pojawia (alergie) Uśmiech ocet jabłkowy w jakiś magiczny sposób pomaga, ale tylko na pewien czas.
Odpowiedz
#4

Mnie czasem pomagają chłodne okłady, a skoro piszesz że na tle alergicznym to może trzeba konsultacji alergologa.
Odpowiedz
#5

chłodnych okładów jeszcze nie próbowałam Oczko alergolol i testy niestety nie pomogły Bezradny dopiero metodą prób i błędów wyłapałam jeden alergen, co do innych nadal eksperymentuję :angry-banghead:
Odpowiedz
#6

Oj... to faktycznie masz kiepsko Pociesza
Odpowiedz
#7

słyszałam o nacieraniu skroni Amolem - to sposób mojej mamy ... ale sama nie próbowałam Kwiatek
Odpowiedz
#8

dziękuję za odpowiedzi Oczko Marika+ z alergią da się żyć, tylko trzeba znaleźć sposób, żeby ją przechytrzyć i jest w miarę ok Oczko jak są tu jacyś bezglutenowcy to chętnie służę poradą Uśmiech
Odpowiedz
#9

zależy właśnie jaką przyczynę i podłoże ma ból.
z kamieni powinny przynieść ulgę te o zimnych kolorach - raczej niebieskie i zielone a jednocześnie przezroczyste, np. topaz, szafir, akwamaryn, może być też kryształ górski (i on powinien podziałać na największe spektrum przyczyn). dobrze działa też krzemień.
odradzam za to biżuterię z perłami i kamienie o innych barwach.
podobnie niebieskie kamienie i krzemień łagodzą alergię, podobnie też tygrysie oko i bursztyn, zwłaszcza zielony.
niebieskie kamienie też dla mnie działają super przeciwmigrenowo i zmniejszają stres, obniżają ciśnienie.

z ziółek to polecam zestaw mięta+pokrzywa+cytryna do picia schłodzone.
Odpowiedz
#10

mi po kursie reiki przeszło , czasem mam ale to krótkie a miałem takie ze padałem na 8 god Zmęczony
i nie było mnie Zmęczony
Odpowiedz
#11

w takim razie koniecznie muszę wypróbować niebieskie kamienie Oczko mieszankę ziół też przy najbliższej okazji przetestuję Uśmiech
bardzo dziękuję za te informacje Uśmiech
Odpowiedz
#12

Alex napisał(a):mi po kursie reiki przeszło , czasem mam ale to krótkie a miałem takie ze padałem na 8 god Zmęczony
i nie było mnie Zmęczony

ja trochę zielona jestem w tym temacie Szok czy samemu u siebie można "wyćwiczyć" takie metody leczenia? kiedyś załatwiłam sobie dość konkretnie kolano, instruktor aikido położył mi na nim dłonie, poczułam ciepło i ból się faktycznie zmniejszył - jak się domyślam, zastosował energię Reiki.

Alex, te rozbrajające bóle głowy to były migreny? jeśli migreny pokonałeś za pomocą energii Reiki, to zaraz znajomego na kurs wysyłam Uśmiech
Odpowiedz
#13

Jezeli masz dostep do ksiazki Donny Eden "Energy medecine" ISBN 978-1-58542-650-8 jest w niej cwiczenie izometryczne na pozbycie sie bolu glowy.

Nie stosowalam tego, bo na szczescie nie odczuwam jak na razie bolu glowy, ale korzystalam z innych cwiczen z tej ksiazki i sa wspaniale tzn. pomogly.

jezeli nie masz tej ksiazki w to sobote opisze cwiczenie
trzymaj sie
Odpowiedz
#14

renn napisał(a):Alex, te rozbrajające bóle głowy to były migreny? jeśli migreny pokonałeś za pomocą energii Reiki, to zaraz znajomego na kurs wysyłam Uśmiech
ja nie chodzie po lekarzach to nie wiem co to ale jest tak
świetny dzień i znienacka to dopada mnie wymioty tak jak by piłem na wet i 2 god Boi się brak siły
ból głowy ze szukam łózką bo nie da rady stać zwijam się i po 8 god mija ...i 2 atak są taki ze meczy
8 god ból głowy dziwny tez bierze na wymioty ale tak łagodnie po 8-10 gog jest atak całkowity
widzie tylko łóżko szybko parkuje auto i miska i wyrko i umieram Myśli z 6-8 god

teraz mam to ale o 10 razy słabsze tez moja winna bo nie używam reiki często , parę razy użyłem to dosyć szybko to znikło .
coś takiego nie wiem czy to migrena
Odpowiedz
#15

Znalazłam na stronie <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.naturterapia.blink.pl/mudry.htm">http://www.naturterapia.blink.pl/mudry.htm</a><!-- m -->


CZAKRA ADŹNA - CZAKRA TRZECIEGO OKA, KIEROWNICZA.

W sanskrycie oznacza „dowództwo„. Czasem nazywa się ją „OKO SZIWY„ lub „OKO NETRA„ - mądrości. Znajduje się między brwiami i jest powszechnie znana jako „TRZECIE OKO„. Przypomina 96-cio płatkowy kwiat lotosu - dwa rzędy po 48 płatków.

Świeci kolorem indygo ( ciemnoniebieski, granat). Utożsamiana jest z przysadką mózgową. Czakra ta sprawuje kontrolę nad widzeniem w sensie fizycznym i mistycznym, widzenia na wyższych poziomach: intuicyjnym, jasnowidzenia i innych paranormalnych form poznania. Jest siedliskiem inteligencji Boskiej.

Reguluje pracę pozostałych czakr oprócz podstawowej. Zawiaduje obszarem głowy: oczy, mózg, móżdżek, przysadka mózgowa, uszy, nos, węzły chłonne.

MUDRA „PAŁAC JASNOWIDZENIA„ - KLUCZ DO CZAKRY ADŹNA

Technika wykonania: prawa ręka ustawiona grzbietem na wysokości Czakry Trzeciego Oka. Wszystkie palce rozluźnione swobodnie przylegają do siebie. Wskazania:

· bóle głowy

· choroby oczu

· choroby wzroku

· choroby uszu

· zaburzenia krążenia

· zaburzenia wydzielania wewnętrznego.



Uśmiech
Odpowiedz
#16

Alex napisał(a):
renn napisał(a):Alex, te rozbrajające bóle głowy to były migreny? jeśli migreny pokonałeś za pomocą energii Reiki, to zaraz znajomego na kurs wysyłam Uśmiech
ja nie chodzie po lekarzach to nie wiem co to ale jest tak
świetny dzień i znienacka to dopada mnie wymioty tak jak by piłem na wet i 2 god Boi się brak siły
ból głowy ze szukam łózką bo nie da rady stać zwijam się i po 8 god mija ...i 2 atak są taki ze meczy
8 god ból głowy dziwny tez bierze na wymioty ale tak łagodnie po 8-10 gog jest atak całkowity
widzie tylko łóżko szybko parkuje auto i miska i wyrko i umieram Myśli z 6-8 god

teraz mam to ale o 10 razy słabsze tez moja winna bo nie używam reiki często , parę razy użyłem to dosyć szybko to znikło .
coś takiego nie wiem czy to migrena

jak masz przy tym światłowstręt i drażni Cię każdy dźwięk, to może to być migrena - ale strasznie hardcorowe masz te objawy, nie dość, że trwa to 6-8h to jeszcze wymioty Myśli masakra jakaś Pociesza

jeden znajomy ma migreny na tle neurologicznym - siada wtedy w odosobnieniu, trzeba zasłonić okna i najlepiej nie odzywać się do niego przez 4-5h. w czasie tych napadów znajomy ma pusty wzrok, taki jakby chciał kogoś zabić. ciarki przechodzą po plecach jak sobie to przypominam Załamka
Odpowiedz
#17

Akasha napisał(a):Jezeli masz dostep do ksiazki Donny Eden "Energy medecine" ISBN 978-1-58542-650-8 jest w niej cwiczenie izometryczne na pozbycie sie bolu glowy.

Nie stosowalam tego, bo na szczescie nie odczuwam jak na razie bolu glowy, ale korzystalam z innych cwiczen z tej ksiazki i sa wspaniale tzn. pomogly.

jezeli nie masz tej ksiazki w to sobote opisze cwiczenie
trzymaj sie

nie mam niestety tej książki, jak możesz coś wrzucić, to będę bardzo wdzięczna Uśmiech
Odpowiedz
#18

Jutrzenka napisał(a):Znalazłam na stronie <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.naturterapia.blink.pl/mudry.htm">http://www.naturterapia.blink.pl/mudry.htm</a><!-- m -->


CZAKRA ADŹNA - CZAKRA TRZECIEGO OKA, KIEROWNICZA.

W sanskrycie oznacza „dowództwo„. Czasem nazywa się ją „OKO SZIWY„ lub „OKO NETRA„ - mądrości. Znajduje się między brwiami i jest powszechnie znana jako „TRZECIE OKO„. Przypomina 96-cio płatkowy kwiat lotosu - dwa rzędy po 48 płatków.

Świeci kolorem indygo ( ciemnoniebieski, granat). Utożsamiana jest z przysadką mózgową. Czakra ta sprawuje kontrolę nad widzeniem w sensie fizycznym i mistycznym, widzenia na wyższych poziomach: intuicyjnym, jasnowidzenia i innych paranormalnych form poznania. Jest siedliskiem inteligencji Boskiej.

Reguluje pracę pozostałych czakr oprócz podstawowej. Zawiaduje obszarem głowy: oczy, mózg, móżdżek, przysadka mózgowa, uszy, nos, węzły chłonne.

MUDRA „PAŁAC JASNOWIDZENIA„ - KLUCZ DO CZAKRY ADŹNA

Technika wykonania: prawa ręka ustawiona grzbietem na wysokości Czakry Trzeciego Oka. Wszystkie palce rozluźnione swobodnie przylegają do siebie. Wskazania:

· bóle głowy

· choroby oczu

· choroby wzroku

· choroby uszu

· zaburzenia krążenia

· zaburzenia wydzielania wewnętrznego.



Uśmiech


bardzo dziękuję za informacje. postaram się wykorzystać przy najbliższej okazji Oczko
Odpowiedz
#19

renn napisał(a):
Alex napisał(a):
renn napisał(a):Alex, te rozbrajające bóle głowy to były migreny? jeśli migreny pokonałeś za pomocą energii Reiki, to zaraz znajomego na kurs wysyłam Uśmiech
ja nie chodzie po lekarzach to nie wiem co to ale jest tak
świetny dzień i znienacka to dopada mnie wymioty tak jak by piłem na wet i 2 god Boi się brak siły
ból głowy ze szukam łózką bo nie da rady stać zwijam się i po 8 god mija ...i 2 atak są taki ze meczy
8 god ból głowy dziwny tez bierze na wymioty ale tak łagodnie po 8-10 gog jest atak całkowity
widzie tylko łóżko szybko parkuje auto i miska i wyrko i umieram Myśli z 6-8 god

teraz mam to ale o 10 razy słabsze tez moja winna bo nie używam reiki często , parę razy użyłem to dosyć szybko to znikło .
coś takiego nie wiem czy to migrena

jak masz przy tym światłowstręt i drażni Cię każdy dźwięk, to może to być migrena - ale strasznie hardcorowe masz te objawy, nie dość, że trwa to 6-8h to jeszcze wymioty Myśli masakra jakaś Pociesza

jeden znajomy ma migreny na tle neurologicznym - siada wtedy w odosobnieniu, trzeba zasłonić okna i najlepiej nie odzywać się do niego przez 4-5h. w czasie tych napadów znajomy ma pusty wzrok, taki jakby chciał kogoś zabić. ciarki przechodzą po plecach jak sobie to przypominam Załamka

coś w tym stylu tylko ja zamykam oczy , kołdra na głowie i w kłębek z bólu jakiegoś dziwnego nie jesteś
w stanie nic kontrolować Dobani a i co potrzebuje zimno ze by było Bezradny nie powiem
czy światłowstręt i drażni Cię każdy dźwięk nie wiem jestem prawie martwy Bezradny to wiem
wszystko mnie obojętnie jest,
przeszkadza ale nie mam siły lub równowagi od bólu złapać..
Odpowiedz
#20

Musisz poznac przyczyne bolu : bol migrenowy,bol hormonalny(czesto u kobiet przy zmianie stezenia hormonow podczas cyklu menstruacyjnego) , bol glowy moze byc tez spowodowany dosc niskim cisnieniem krwi. Jesli jestes alergikiem i przyjmujesz leki ,mozliwe ze te leki sa nieodpowiednie dla ciebie i organizm bedzie reagowal bolem glowy.
Odpowiedz
#21

kiedys mialam bole glowy -kolezanka powiedziqlq mi ze to na tle nerwowym -nie wiem czy to prawda czy nie ale teraz prowadze spokojniejsze zycie i glowa mi juz tak nie doskwiera . wracajac w czasie to kiedys na bol glowy pomogl mi maly kieliszek wodki . (kiedys moja babcia miala taka masc -male pudeleczko z kotkiem chyba -ciekawe czy to mozna jeszcze kupic . ?)
Odpowiedz
#22

pitunia2005 napisał(a):kiedys mialam bole glowy -kolezanka powiedziqlq mi ze to na tle nerwowym -nie wiem czy to prawda czy nie ale teraz prowadze spokojniejsze zycie i glowa mi juz tak nie doskwiera . wracajac w czasie to kiedys na bol glowy pomogl mi maly kieliszek wodki . (kiedys moja babcia miala taka masc -male pudeleczko z kotkiem chyba -ciekawe czy to mozna jeszcze kupic . ?)

znalazłam na forach informację, że odpowiednikiem tej PRL-owskiej maści z kotkiem jest maść tygrysia - można ją kupić na allegro.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://allegro.pl/tajska-masc-tygrysia-z-kotkiem-2-25-zl-za-1szt-i2537866816.html">http://allegro.pl/tajska-masc-tygrysia- ... 66816.html</a><!-- m -->
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości