Diety i inne sposoby na przytycie
#1

Uśmiech
Dużo osób chce schudnąć, a ja odwrotnie muszę przybrać na wadze (nadwagi Luzik nie mam)
Może ktoś też miał taki sam cel i udało mu się Tak. {powiększyć masę swojego ciała}
:text-thankyouyellow:
Odpowiedz
#2

Jutrzenka! mam nadzieję, że Twój watek będzie bardzo popularny! Ok

Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#3

Dziękuje Kasia Kwiatek, myślę, że tak i choć trochę przybiorę. Uśmiech
Odpowiedz
#4

Szok Dziewczyny ! o czym ona gada ? !!! Bezradny chyba zle trafilas Jutrzenka.... Trzeba urodzic ze dwoje dzieci...w wiekszosci przypadkow zostaje.... Beczy
Jutrzenka, tak na powaznie. Ile jesz ? i co jesz...i czy wogole jesz ?
Odpowiedz
#5

No właśnie, a gdzie Ten mężczyzna Bezradny
Prosi
Odpowiedz
#6

Jutrzenka, tak na powaznie. Ile jesz ? i co jesz...i czy wogole jesz ?

Rudalila widzę, że mnie wyczuwasz doskonale Oklaski , nawet się nie przyznaję, ale muszę - no mało

i jeszcze chcę przytyć, może jakaś dieta "cud" Figielek
Odpowiedz
#7

Urodzilam Kasie gdy mialam 21 lat. Przed ciaza 64 cm w tali. Po ciazy w trzy miesiace wchodzilam spowrotem w te same ciuszki co przed. Po urodzeniu Oli juz nigdy nie mialam tak malej talii, na dodatek sie ciagle powiekszala... Krzyk Prosze , nie pytaj ile ma dzisiaj w talii, bo nie powiem... Zawstydzony :uoee:
Odpowiedz
#8

jeśli chodzi o posiłki w ciągu dnia, to na takie "mądre i dobre" przytycie dobre są makarony, zwłaszcza ciemne, oraz kuskus - w formie sałatek, czy na ciepło z warzywami lub sosem. nie zapominaj także o rybkach, zwłaszcza wędzonych Uśmiech
jeśli chodzi o dodatki, to kakao będzie bardzo wskazane, oraz ciastka - najlepiej samodzielnie robione - z bakaliami - przepis, z którego ja korzystam: <!-- m --><a class="postlink" href="http://lakomykasek.blogspot.com/2010/11/mae-co-nieco-dla-ciasteczkowego-potwora.html#more">http://lakomykasek.blogspot.com/2010/11 ... .html#more</a><!-- m -->
Odpowiedz
#9

Jutrzenka napisał(a):No właśnie, a gdzie Ten mężczyzna Bezradny
Prosi
A co chcesz go zjeśc? Rotfl
A tak na poważnie, ja przytyłam 36 kg w ciąży i nic nie zostało Rotfl więc nie zawsze to dobry sposób Dokucza
znalazłam coś takiego w necie

Zasady diety na przybranie kilogramów:
dieta powinna dostarczać ok. 40 kcal/ kg masy ciała, czyli 50 kg osoba powinna zjadać co najmniej 2000 kcal
jedz jak najwięcej pełnowartościowego białka (chude mięsa i wędliny, jaja, jogurty, twarogi, ryby)
wybieraj ryby morskie: dostarczają białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych
jedz zdrowo, ale i kalorycznie - wybieraj banany, winogrona, awokado, owoce suszone oraz orzechy
do przyrządzania potraw stosuj oleje roślinne lub masło
posiłki gotuj w wodzie, przyrządzaj na parze lub piecz w folii
niech twoje dania będą świeże i apetycznie podane
dziel posiłki na 4 - 5 porcji i staraj się je jeść o tych samych porach, w spokoju - ostatni posiłek spożywaj na 2 godziny przed snem
ćwicz regularnie, ale niech treningi nie będą zbyt forsowne - wtedy pobudzisz swój apetyt
odpoczywaj - zwłaszcza po posiłkach
zrezygnuj z potraw wędzonych, smażonych i pieczonych z dużą ilością tłuszczu, bo długo zalegają w żołądku
codziennie zjadaj porcję owoców i warzyw
nie pij napojów gazowanych - szybko sycą ale nie są odżywcze, lepiej pij niegazowaną wodę mineralną lub soki
nie jedz słodyczy - są kaloryczne i szybko hamują apetyt
nie pal papierosów - hamują apetyt, a organizm zużywa mnóstwo energii na metabolizowanie trucizn
wybieraj wysokiej jakości produkty mięsne: kurczaka, indyka, chudą wołowinę, cielęcinę, a zamiast wędlin - mięsa pieczone w domu
aby zwiększyć kaloryczność posiłków możesz dodawać do zup, sosów i ciast mleko w proszku
spożywaj pełnowartościowe produkty mleczne: mleko 2%, jogurty, kefiry, twarogi
W codziennej diecie uwzględniaj przede wszystkim węglowodany (białe pieczywo, kasze, makarony, kluski). Twój codzienny jadłospis musi zawierać około 2,500 -3,500kcal, z czego połowę powinny stanowić właśnie one. Dlaczego? Bo ich nadmiar łatwo przekształca się w tkankę tłuszczową.

Dietę uzupełniaj produktami zbożowymi, tłustymi, morskimi rybami, warzywami i owocami. 3 szklanki mlecznych napojów wystarczą, by organizm otrzymał dzienną dawkę wapnia. Ważne też, by posiłki pachniały ziołami, które zaostrzają apetyt. Zamiast słodyczy na deser jedz pożywne orzechy, migdały i suszone owoce. Agata Bernaciak
Odpowiedz
#10

10 kilo oddam darmo. Nawet dopłacęOczko
Odpowiedz
#11

Rudalila, ogólnie to moje wymiary są takie: w pasie 64 cm, w biodrach 88 cm, 153 cm wzrostu/

Helge Uśmiech
Dziękuje serdecznie i skorzystam z Twojej porady Buźki
Odpowiedz
#12

Jutrzenka napisał(a):Jutrzenka, tak na powaznie. Ile jesz ? i co jesz...i czy wogole jesz ?

... nawet się nie przyznaję, ale muszę - no mało

No to jak masz utyc. Wcinaj ciasta. Chociaz..powiem ci ,ze mam przyjaciolke, ktora jadla same slodycze, ale to ile!!! i zawsze byla szczupla i jest do tej pory. Moja starsza corcia Kasia jest szczupla osoba. Zawsze mnie ubawi stwierdzeniem, ze wlasnie "strasznie przytyla". Pytam gdzie ? a ona mi pokazuje "sadlo", ktorego nie ma. Mowie do niej "Dziecko, jakim cudem masz przytyc, co ty jesz?" A ona sie sprzecza, ze bardzo duzo je. Jakbyscie zobaczyli te porcje co ona je to byscie sie usmiali. Ale ona nigdy nie dojadala i nie dojada po dzieciach, wszystko idzie do kosza. Taki juz organizm...niewiel potrzebuje, a ze jest w ciaglym ruchu i stresie, tez jej nie grozi przytycie.
Odpowiedz
#13

Syla Uśmiech

Dziękuje również za pomoc Buźki
Odpowiedz
#14

Jeśli mozna spytać...a ile masz lat... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#15

KatiJo napisał(a):10 kilo oddam darmo. Nawet dopłacęOczko

Jakby tak było można to z miłą chęcią. Oczko
Odpowiedz
#16

Ha, aż wstyd pisać (39) Załamka
Odpowiedz
#17

Nie ma sprawy Luzik i tak poszłam na łatwiznę Zawstydzony
Ale powiem Ci coś od siebie. Nie wiem jakie życie prowadzisz, ale jeśli aktywne i do tego masz dobrą przemiane materii, to ciężko bedzie Ci przytyć. Poza tym zależy też czy jesteś często zestresowana,nerwowa czy palisz papierosy, na niektórych to wpływa wlaśnie w taki sposób,że nie moga przytyć. Poza tym musisz cos jeść po prostu aby coś ruszyło. Slodycze zwłaszcza Mniam Wiem ,wiem,że to niezdrowy przykład, ale ja nie potrafie sobie odmówic slodyczy Bezradny Myślę,że dużo sie odmieni jak bedziesz prowadzic wolniejszy i bardziej ustabilizowany tryb życia. Tak jak większośc mężatek, po urodzeniu dzieci,będących na 24godzinnym etacie żon, matek i kochanek zmienia trochę figurę, bo i z wiekiem zmienia sie nasz metabolizm. No ale jeśli masz to w genach to i tak bedziesz szczupła. Przyjrzyj sie rodzinie? Rotfl
Odpowiedz
#18

po prostu zrób sobie badania, jeżeli rzeczywiście masz taki problem i myślę ze lekarz powinien Ci pomócUśmiech
Odpowiedz
#19

"a ze jest w ciaglym ruchu i stresie, tez jej nie grozi przytycie"

a ja jestem w takiej samej sytuacji i dlatego

Nigdy nie paliłam, nie piję alkoholu.

Badania miałam robione w styczniu i są w normie.
USG jamy brzusznej, morfologia, OB, mocz, RTG płuc, Helicobakter pylori, tarczyca,
a EKG - robiłam ponad 3 lata temu i też było ok.
Lekarka stwierdziła, że mam taki organizm.
Odpowiedz
#20

KatiJo napisał(a):10 kilo oddam darmo. Nawet dopłacęOczko

Kati ! a ty czemu niby masz oddawac ??? toz ty szczuplutka jestes ! A swoja droga jakby to bylo fajnie gdyby sie mozna bylo podzielic z kims nadmiarem tluszczyku. Uśmiech
Odpowiedz
#21

Rudalilu - za dużo mam Uśmiech Może plecaczkiem zamaskowałamOczko
Niedoczynność tarczycyOczko
Właśnie Jutrzenko - może Ty masz nadczynność?
Wtedy się chudnie...

A już doczytałam, że robiłaś badania.
Może takie geny po prostu.
A serio za chuda jesteś?
MOże w normie?
Odpowiedz
#22

No ale jeśli masz to w genach to i tak bedziesz szczupła. Przyjrzyj sie rodzinie? Rotfl

Kwiatek

Syla

Faktycznie tak może być, bo od strony mojego dziadka (wg informacji), byli szczupli i chyba to przejęłam
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości