8 Buław - Initiatory Tarot of Golden Dawn
#1

Moje ulubione karty z tali Initiatory - Ósemka Buław
[Obrazek: db_IGD-_Stabe_081.jpg]
Nareszcie powstała karta dla tych, którzy nigdy nie są zadowoleni z tych ośmiu buław lecących w powietrzu Hura i dla tych wszystkich co wolą obrazy mniej abstrakcyjne! Hejka Uśmiech Ta karta jest dla nich. Kobieta pędzi w górę po schodach. Schody prowadzą w górę - to schody do nieba i są utrzymywane na miejscu przez ręce, które wydają się pojawiać z chmur. Oznacza to, że jeśli jesteś zainspirowany i masz potrzebę zrobienia czegoś, masz chęć działania, to wszechświat sprawi, że wszystkie potrzebne rzeczy będą na swoim miejscu, aby zaspokoić Twoje potrzeby. To prawdziwa magia. Jeśli zamierzasz osiągnąć pewien cel, to pozwól jednak, aby wszechświat robił swoje, wspomógł aby tak się stało jak chcesz. Cytat z ulubionej instrukcji: ".. Szybkość. Impuls. Entuzjazm. Wielkie zaufanie.".
Odpowiedz
#2

piękna karta Uśmiech i realizuje sie bardzo szybko.
dodam tylko że kobieta pędzi przed siebie , nie rozgląda się na boki, jest wpatrzona przed siebie, ukierunkowana na cel, jej zacięta mina i ręka zaciśnieta w pięść pokazują że pokona wszystkie trudności . Uśmiech
Odpowiedz
#3

Kobieta nie zważa na płomienie liżące "schody" buławiane, ona wie, że jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody i dotrzeć bezpiecznie do celu, a tym celem jest spełnienie jej marzeń, a może .... dotarcie do "siódmego nieba"? Myśli Uśmiech
Odpowiedz
#4

jeszcze te ręce które podtrzymują schody Uśmiech to są osoby które w jakiś sposób nam pomagają dotrzec do celu, mają swoją cegiełkę/udział w naszym biegu, przekazują nam informacje, itd
Odpowiedz
#5

Ta karta bywa interpretowana jako "strzała Amora" - może ta kobitka na randkę tak pędzi?!!!
Odpowiedz
#6

Toż to wyraźnie wynika z mojego tłumaczenia... Uśmiech
Odpowiedz
#7

Zib napisał(a):Ta karta bywa interpretowana jako "strzała Amora" - może ta kobitka na randkę tak pędzi?!!!

To karta lecących wiadomości- sms maile, telefony, poczta lotnicza. Mówi o szybkiej realizacji.
Prędkie, nieprzemyślane działanie, podróż, romans, który jak zaczął się prędko tak się i prędko skończył . Może to czary, a może magia . Rotfl
Uwaga panie przed menopauza !!! Karta ta także może oznaczać zapłodnienie i ciążę . Szok Rotfl
Odpowiedz
#8

Nie widzę na tej karcie szybkiego zakończenia akcji, a raczej trwałość, podtrzymywanie... świadczą o tym te ręce podtrzymujące schody... ogień powodujący szybszy ruch... Kobieta wznosi się coraz to wyżej i wyżej... coraz śmielsze są jej marzenia, coraz wyraźniejszy cel... coraz szybsza realizacja...
Odpowiedz
#9

natka napisał(a):Nie widzę na tej karcie szybkiego zakończenia akcji, a raczej trwałość, podtrzymywanie... świadczą o tym te ręce podtrzymujące schody... ogień powodujący szybszy ruch... Kobieta wznosi się coraz to wyżej i wyżej... coraz śmielsze są jej marzenia, coraz wyraźniejszy cel... coraz szybsza realizacja...

No jak nie widać, sama to napisałaś, tam jawi nam się ostatni szczebel, a raczej jakby platforma, gdzie kobieta wskoczy i pobiegnie (prawdopodobnie) po kładce do celu (bezpiecznie).
Zatem coraz szybsze realizacja by wskoczyć na ostatni szczebel/platformę, który jest celem do prostej drogi po kładce życia przez wąwóz przeznaczenia Uśmiech
Odpowiedz
#10

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale już nie mogę edytować...

Ja to widzę tak:
[Obrazek: 245c6j9.png]
Odpowiedz
#11

Ja to bym powiedziała, że kobieta na tej karcie jest docyć mocno zdesperowana.
Pomost, po którym biegnie wyrasta z chmur. Może ona buja w obłokach, a to wszystkojest naprawdę tylko jej pragnieniem? Tak jakby wyobraziła sobie, i wierzy, że może wszystko. Prze do przodu na łeb na szyję, pięści zacisnęła i zęby pewnie też, całe ciało w gotowości do działania, mięśnie jak u szwarcenegera, patrzy przed siebie bo cel tuż tuż, jak w amoku jakimś. Przy tym wszystkim nie widzi płomieni, które liżą przęsła pomostu, a przecież grunt zaraz zapali jej się pod stopami. Ogień jej nie sprzyja. Ogień to oczyszczenie. To narzędzie ale i kara piekielna. Trawi wszystko, pożera i niszczy. Symbolizuje nienawiść, miłość, żądzę, zapał, myśl i idealizm.Tu ścierają się ze sobą jakby dwie siły konkurujące ze sobą - dłonie to jej pragnienia, bo dłonie reprezentują moc działania, starają się podtrzymać pomost, ale są tu tez płomienie, które wniecają ogień mogący unicestwić drogę do tego czego pożąda.
W tej karcie jest ruch, pęd, determinacja i wyścig z przeznaczeniem.
Ale kobieta jeszcze nie dotarła do celu, i na dobrą sprawę, nie wiadomo jak się to wszystko skończy.
Odpowiedz
#12

Marika+ napisał(a):
natka napisał(a):Nie widzę na tej karcie szybkiego zakończenia akcji, a raczej trwałość, podtrzymywanie... świadczą o tym te ręce podtrzymujące schody... ogień powodujący szybszy ruch... Kobieta wznosi się coraz to wyżej i wyżej... coraz śmielsze są jej marzenia, coraz wyraźniejszy cel... coraz szybsza realizacja...

No jak nie widać, sama to napisałaś, tam jawi nam się ostatni szczebel, a raczej jakby platforma, gdzie kobieta wskoczy i pobiegnie (prawdopodobnie) po kładce do celu (bezpiecznie).
Zatem coraz szybsze realizacja by wskoczyć na ostatni szczebel/platformę, który jest celem do prostej drogi po kładce życia przez wąwóz przeznaczenia Uśmiech

Masz rację Mariko, może niepotrzebnie zastosowałam skrót myślowy, a odniosłam się do słów:

miriam napisał(a):romans, który jak zaczął się prędko tak się i prędko skończył

Dla mnie to nie romans, który prędko się skończył, a romans, który przerodzi się w głębokie uczucie.
Odpowiedz
#13

Ło matko! A czemu romans? O Wy kochljwe istoty, tylko Wam jedno na myśli, heheh. Toż to bulawy są, nie kielichy. Pewnie , że taka akcja może i romansów dotyczyć, ale 8 buław przede wszystkim reprezentuje działania w sensie ogólnym. Ruch, pragnienia, determinację, wolę przeciwności losu, nagrodę i karę. Do wyboru do koloru, ale czemu romans i głebokie uczucie? Bezradny
To już tylko w indywidualnym rozkładzie, i jak komuś romans na myśli to wtedy czemu nie?
Odpowiedz
#14

no nie mogłam się powstrzymać

Marika ... normalnie cuda czynisz w tym fotomontarzu komputerowym Oklaski Oklaski Oklaski

rzadko się wspomina te znaczenia

nie licz na przyszłość - korzystaj z chwili obecnej

ale wspomnę też o cieniach bo i takie są

zbędny pośpiech i niepotrzebna strata sił


nie znam autora ale to z moich notatek
Odpowiedz
#15

Libra22 napisał(a):Ło matko! A czemu romans? O Wy kochljwe istoty, tylko Wam jedno na myśli, heheh. Toż to bulawy są, nie kielichy. Pewnie , że taka akcja może i romansów dotyczyć, ale 8 buław przede wszystkim reprezentuje działania w sensie ogólnym. Ruch, pragnienia, determinację, wolę przeciwności losu, nagrodę i karę. Do wyboru do koloru, ale czemu romans i głebokie uczucie? Bezradny
To już tylko w indywidualnym rozkładzie, i jak komuś romans na myśli to wtedy czemu nie?


Ło matko Libra , oczywiscie masz racje . Przecież to 8 buław. Można to porównać do takiego wakacyjnego szybkiego romansu , strzała amora niespodziewanie wleciała , ale jak szybko wleciała tak i szybko odleciała . Uśmiech

Tak Kasha carpie diem Rotflw tym najgorszym wydaniu.
Odpowiedz
#16

No dokladnie ; dla mnie to cos na zasadzie " co nagle to po diable " wiec szybko sie skonczy . Czy zwrociliscie uwage ze ona biegnie ? czyli sie spieszy - nieprzemyslane do konca decyzje tez sa w tej karcie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości