9 Kielichów - Initiatory Tarot of Golden Dawn
#1

Moje ulubione karty z tali Initiatory - Dziewiątka Kielichów
W talii RWS karta 9 Pucharów pokazuje dumnego i zadowolonego z samego siebie mężczyznę, niemalże promieniującego swoim szczęściem i triumfem.
[Obrazek: db_IGD-_Kelche_091.jpg]
W talii Initiatory of GD widzimy coś trochę innego.Człowiek stoi na brzegu jeziora po środku 9 kielichów przepełnionych różnymi pięknymi owocami. Jego oczy i ramiona są wzniesione do nieba, a on wydaje się śpiewać z radości, stojąc w padającym z nieba ciepłym wiosennym deszczu.... a może tak wygląda biblijna mana spadająca z nieba. Myśli W instrukcji odnajdujemy znaczenie: "Umiłowanie. Prawie doskonałe szczęście. Spełnione życzenie..."
Odpowiedz
#2

Dla mnie, to ten facet jeszcze coś by chciał. Czuje niedosyt. Albo dostał nie to, o co prosił, albo skoro już tyle dostał, to jeszcze trochę niebiosa mogłyby dorzucić. Oczko Mężczyzna nie patrzy na pełne puchary - to mnie od razu uderzyło, kiedy spojrzałam na kartę.
Odpowiedz
#3

Mężczyznie brakuje uczuć, on jest sam na tej karcie, tors ma goły, więc jest otwarty na nowe doznania
ubrany w spodnie koloru czerwonego z ocieniem oliwki, więc jest energia męska gotowa do działania , zdobywania Uśmiech
Buty ma dość wysokie więc twardo stąpa po ziemi- nie odlatuje w marzeniach, a jednak u góry jeszcze o coś prosi Uśmiech
Bogactwo które ma nie zaspakaja potrzeb serca , emocji których mu brak, mimo takiego szczęścia, dobrobytu w uczuciach to dla mnie karta wewnętrznej samotności.
Odpowiedz
#4

Hajja napisał(a):Dla mnie, to ten facet jeszcze coś by chciał. Czuje niedosyt. Albo dostał nie to, o co prosił, albo skoro już tyle dostał, to jeszcze trochę niebiosa mogłyby dorzucić. Oczko Mężczyzna nie patrzy na pełne puchary - to mnie od razu uderzyło, kiedy spojrzałam na kartę.

też mi się tak zdaje... Moje pierwsze wrażenie po spojrzeniu na tę kartę jest takie że : "tyle się narobiłem a tu pada... masakra" choć wiem że pewnie chodziło o zyciodajny deszcz, dzięki któremu to wszystko co zgromadził w tych kielichach mogło się zrodzić.
Odpowiedz
#5

Jeśli Patrizio Evangelisti malował ta kartę z opisów zamieszczonych w Liber T (a podobno tak było) to teoretycznie powinno mu chodzić o uzyskanie następującego efektu:

"Władca Materialnego Szczęścia (...) całkowite poczucie szczęścia i przyjemności, samozadowolenie, próżność, zarozumialstwo. (...) kompletny sukces, przyjemność, szczęście, spełnione życzenia."

Dokładnie to widzę tej karcie: nie proszenie o więcej ale dziękowanie za te fantastyczne i zupełnie wystarczające 9 kielichów pełnych jakichś dobrych rzeczy... Dla mnie to nie "brak uczuć" ale właśnie "pełnia uczuć" i to w dodatku chodzi o uczucie szczęścia.
Odpowiedz
#6

właśnie jak Katarynka napisała

widzę gościa szczęśliwego i zadowolonego ( choć nie skacze i nie szaleje ze szczęścia ) otwierającego ramiona w podzięce do niebios za dar - deszcz obfitości

Kwiatek
Odpowiedz
#7

Człowiek dziękuje niebiosom za dary, które otrzymał, jest ogromnie wdzięczny, przepełnia go szczęście i radość, "otwiera się" i poddaje ożywczym kroplom padającego deszczu, obmywającego jego ciało... Śpiewa ze szczęścia, tak Zibku, to bardzo dobre określenie, doskonale ilustruje stan ducha tego człowieka. Ok Uśmiech On nie narzeka na brak uczuć, on jest przepełniony uczuciami i pozytywnymi emocjami...
Odpowiedz
#8

Myslę że te dwa rózne spojrzenia na tę kartę można pogodzić.

Ja widzę tego mężczyznę jako dziękującego ( nie proszącego). Dziękuje za dary obfitości jakie otrzymał i jest szczęśliwy.
Tym niemniej sa to kielichy, żywioł wody (czyli uczuć) i tu widzimy, że zamienił on milość na dobra materialne. Jest sam ze swoimi smakołykami i jemu jest z tym dobrze. Jednak dla większości osób nie jest to pełnia szczęścia, brakuje tu kogoś kogo kochamy (z 10 kielichów)
Odpowiedz
#9

Tarofides napisał(a):Jednak dla większości osób nie jest to pełnia szczęścia, brakuje tu kogoś kogo kochamy (z 10 kielichów)

Ale ten ktoś, kogo on kocha, czeka na niego... Dla mnie pełne kielichy to nie symbol spełnienia materialnego, a spełnienia uczuciowego, ten dziesiąty kielich niedługo się pojawi, ten człowiek wie o tym, dlatego przepełnia go szczęście...
Odpowiedz
#10

Ja bym odebrała te kartę w ten sposób , ze człowiek ten jest zadowlonony z siebie , ze swojego stanu duchowego.
On rozwija się duchowo to co na ziemi stoi , dobra jakie uzyskał materialne jakby przestały go interesować , a zwrócił się w stronę rozwoju duchowego.
Jego tułów jest nagi , więc nie ukrywa swego działania , zaakceptował siebie , odnalazł kierunek swego działania .
Ręce ma wzniesione do góry czyli do Boga do niebios , a więc sprawy duchowe sa wazne dla niego , a sprawy materialne jakby przestały miec wieksze znaczenie .
Człowiek jest sam i jest mu tak dobrze i wznosząc ręce i wzrok ku niebiosom według mnie dziekuje za to co ma , za odnalezienie siebie , za rozwój duchowy, za deszcz obfitosci jakie niebiosa mu zesłały .Czy jest mu potrzebna osoba do pełni szczęscia trudno wyczuc , napewno czuje się dobrze sam z tym co osiagnął , ale Ja bym powiedziała , ze on raczej nie spiewa , a jego twarz jest jakby wypowiadał Dziękiję wam Niebiosa za to co mam , ale nie zostawiajcie mnie z tym samego.
Odpowiedz
#11

9 kielichów, to jest 9 kielichów i moim zdaniem jako pojedyncza karta znaczy zawsze to samo, więc owszem, bogaty, owszem zadowolony ale SAMOTNY....
Ja tu spełnienia uczuciowego nie widzę, bo tej drugiej osoby z 10 kielichów, na tej karcie najnormalniej brak...
Facet może jest w drodze do spełnienia uczuciowego ale najwidoczniej sam tego jeszcze nie wie. Po prostu dziękuje za bogactwo jakie leży u jego stóp ... Bezradny
Odpowiedz
#12

natka napisał(a):Śpiewa ze szczęścia

... może to nie dosłowny śpiew, a śpiew ... duszy?
Odpowiedz
#13

Kumczo napisał(a):Ja bym odebrała te kartę w ten sposób , ze człowiek ten jest zadowlonony z siebie , ze swojego stanu duchowego.
On rozwija się duchowo to co na ziemi stoi , dobra jakie uzyskał materialne jakby przestały go interesować , a zwrócił się w stronę rozwoju duchowego.
Jego tułów jest nagi , więc nie ukrywa swego działania , zaakceptował siebie , odnalazł kierunek swego działania .
Ręce ma wzniesione do góry czyli do Boga do niebios , a więc sprawy duchowe sa wazne dla niego , a sprawy materialne jakby przestały miec wieksze znaczenie .
Człowiek jest sam i jest mu tak dobrze i wznosząc ręce i wzrok ku niebiosom według mnie dziekuje za to co ma , za odnalezienie siebie , za rozwój duchowy, za deszcz obfitosci jakie niebiosa mu zesłały .Czy jest mu potrzebna osoba do pełni szczęscia trudno wyczuc , napewno czuje się dobrze sam z tym co osiagnął , ale Ja bym powiedziała , ze on raczej nie spiewa , a jego twarz jest jakby wypowiadał Dziękiję wam Niebiosa za to co mam , ale nie zostawiajcie mnie z tym samego.

tak tak Kumczo ... tak to właśnie widzę - deszcz obfitości obdarował go wszystkim co chciał i jest zadowolony i szczęśliwy ... a stąd już tylko jeden krok do pełni szczęścia
kiedy człowiek jest zadowolony i szczęśliwy wie dokładnie czego szuka, do czego dąży i co go dopełni ...
jeśli jest to kobieta - jest już gotowy na spotkanie tej właściwej ...
jest otwarty na to czym go Los obdarzy

i wtedy przyjdzie czas na 10kę ze wszystkimi jej darami!
Odpowiedz
#14

Jako karta, 9 kielichów ma wydźwięk pozytywny. To spełnienie marzeń, które juz nastąpiło, albo nastąpi w krótce. Jednakże patrząc na Tę konkretną kartę ogarnia mnie smutek. Ona jest jakaś taka przygnębiająca. Po pierwsze kolorystycznie, a po drugie facet, stojąc pewnie w swoich buciorach, pomiędzy tymi wszystkimi kielichami przepełnionymi nawet ponad miarę, sprawia wrażenie, jakby mu to wszystko w sumie zwisało, nie przejmuje się nawet, że może przez nieuwagę wywróci któryś kielich. Jest przyzwyczajony do posiadania. Pozornie zdobył już wszystko, ale jednak wyciąga ręce ku górze, ale myślę, że on nie prosi i nie dziekuje, on poddaje się oczyszczeniu w strugach deszczu. Ale ten deszcz nie wygląda jakby mógł oczyszczaś. Jakiś taki ponury, to przez te kolory, więc pewnie takie było zamierzenie autora. Czyli co? - odpowiedź pada z góry - masz czego chciałeś? Może jednak mu czegoś brakuje? Może tego dziesiątego kielicha? W dziewięciu są dobra przyziemne, może zdobycze materialne?, może zdobycze cielesne?, może zdobyte nieuczciwie?[stąd pragnienie oczyszczenia?], widać niedosyt, bo do pełni szczęścia brakuje darów duchowych, wyższego lotu, tego co jest w dziesiątym kielichu? Żeby go zdobyć należy uprzednio się obmyć. Dokonać moralnego katharsis.
Zwróćcie uwagę że z jednej strony obnażył się, zwraca goły tors, twarz i otwarte usta ku niebu i spadającym kroplom, ale z drugiej - stoi mocno na ziemii, można rzec, że w pełnym rynsztunku - spodnie jakby od munduru i wojskowe glany. Tak jakby pragnął czegoś wyższego ale jeszcze nie
jest gotów, jeszcze jest przywiązany do przyziemności.
W sumiej jest jakiś taki samotny pośród dostatku.
Odpowiedz
#15

Hajja , Iwonka, Kuczmo , Rozi , Libra brawo... zgadzam sie z Wami . Należy pamiętać, tez o tym , ze to jest 9 numerologiczna . To Pustelnik , który sam przemierza swoja drogę . Liczba 9 poszukuje idealnych związków, idealnego partnera , wspaniałe przyjaźnie , ale sama nie jest wstanie , a i powiedziałabym więcej nie bardzo ma ochotę wytrwać w związkach, nie ma ochoty na bliskości i na szczera przyjaźń . Ma ogromna potrzeba wolności i niezależności . Jej nie zamkniesz w klatce , bo ma ogromny głód poznania i poszukiwania i odkrywanie czegoś nowego.We dwoje tego sie nie da zrobić Bezradny Mimo zaspokojonych potrzeb bytowych , materialnych jest samotna emocjonalnie . Tu nie można mówić o pełni szczęścia i bliskości z drugim człowiekiem , bo brakuje tego ostatniego kielicha. Bardzo często oderwana od rzeczywistości , zanurzona w swojej wizji świata i swego wnętrza cierpi w samotności. Nie lubię 9 kielichów. Ta wyjatkowo ukazuje zaspakajanie tylko własnego ego nic więcej . Rotfl Rotfl Nie wiem dlaczego , ale ta karta kojarzy mi sie z Gorylem Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#16

ale jakoś jak na RW siedzi facet na stołku z założonymi rękoma na brzuchu i się pod nosem uśmiecha ... to nikt mu nie wytykał, że to 9ka ... z tym całym egoistycznym biznesem Luzik

Myśli
Odpowiedz
#17

Kasha40 napisał(a):ale jakoś jak na RW siedzi facet na stołku z założonymi rękoma na brzuchu i się pod nosem uśmiecha ... to nikt mu nie wytykał, że to 9ka ... z tym całym egoistycznym biznesem Luzik

Myśli

Kochana , ale właśnie na 9 RW siedzi wypasiony facet uśmiechnięty , zadowolony z siebie, ale samotny . Zobacz jak trzyma ręce . On nie otwiera tych rąk. Czy to jest gest zapraszający ?. On zamyka się , chce być sam... nie chce dzielić się z nikim swoim bogactwem . Rotfl
Odpowiedz
#18

no przeca widać, że ten to już uduchowił się wcześniej Rotfl Rotfl Rotfl
[Obrazek: pijak1.jpg] on też topless ale buciki z wyprzedarzy chyba, za to piórko purpurowe we włosach chociaż nózki brudne jakieś, chyba po przejściach on, oj przydałoby mu się trochę deszczu albo przynajmniej deo spray and perfume. Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#19

Libro z jakiej to talia ta 9kielichów Uśmiech podoba mi się Oczko złoto już go nie interesuje , leży porozrzucane, wygląda jak papuga, obrósł w piórka i tłuszczyk Uśmiech
Odpowiedz
#20

Trochę mi Klauna przypomina Uśmiech

Cześć Iwonko Buziak
Odpowiedz
#21

miriam napisał(a):
Kasha40 napisał(a):ale jakoś jak na RW siedzi facet na stołku z założonymi rękoma na brzuchu i się pod nosem uśmiecha ... to nikt mu nie wytykał, że to 9ka ... z tym całym egoistycznym biznesem Luzik

Myśli

Kochana , ale właśnie na 9 RW siedzi wypasiony facet uśmiechnięty , zadowolony z siebie, ale samotny . Zobacz jak trzyma ręce . On nie otwiera tych rąk. Czy to jest gest zapraszający ?. On zamyka się , chce być sam... nie chce dzielić się z nikim swoim bogactwem . Rotfl

tak ... wiem o tym ... ale o tamtej 9ce mówiło się sukces zadowolenie

a tu nagle o tej w deszczu mówi się egoistyczny dziad 9ka! Nerwus

to jakaś dyskryminacja czy co? Myśli Rotfl
Odpowiedz
#22

to karty - Tarot of Reflections Deck.
Ten też niezły [Obrazek: Universal-Angelis_-_Kelche_09.jpg]Universal-Angelis Deck
[Obrazek: Osho-_Wasser%20Zen%2009.jpg]Osho Zen Deck
[Obrazek: Tarot%20of%20the%2078_Doors_-_Kelche_09.jpg]Tarot of the 78 Doors Deck
a ten nie wiem z jakiej talii[Obrazek: EP_Cups_9.gif]
W sumie - same zadowolone chłopaki Rotfl Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości