Dama Kielichów - DruidCraft
#1

Królowa Kielichów
Ta królowa jest jedna z moich ulubionych w tej talii. Z jedną nogą w wodzie wydaje się być połączona ze swoim żywiołem. Widać zaczerwienienie na niebie i zastanawiam się, czy jest wczesny zmierzch czy świt? Celtowie uważali miejsca piękna natury za siedlisko bogów, a takie piękne miejsce widzimy na tej karcie. Widać też Królową Pucharów wykonującą jakiś rytuał. Robi wrażenie pełnej wiedzy i mądrości, a przy tym jest spokojna, łagodna, a nawet romantyczna. Jest bogato ubrana w szatę z kapturem w kolorze przechodzącym od szmaragdu i zielonego do rdzawo-brązowego z odrobiną czerwieni na froncie. Pod szatą jej tunika jest w szachownicę z brązu i zieleni - to kolory bardzo opiekuńcze i uziemione. Na ramionach ma piękny szal ozdobiony złotymi celtyckimi węzłami, a w nich prześwitują kolory czerwony i niebieski. Szal jest również ozdobiony na końcu pomponem. Wydaje się, że ta Królowa wchłania całe otoczenie, a jednocześnie odzwierciedla go i nim promieniuje.
[Obrazek: db_DC-_Kelche_13_-_Queen1.jpg]
Królowa ma włosy uczesane w dwa warkocze i myślę, że to, wraz z kapturem ma na celu pomóc jej w skupieniu się. Cała jej postać i wyraz twarzy daje wrażenie, że dobrze opanowała wprowadzanie się w swoje emocjonalne i duchowe głębiny. Królowa znalazła miejsce, gdzie jest jej wygodnie i może koncentrować się na swojej własnej mocy. Podoba mi się jak Księżyc unosi się nad jej kielichem. To symbol przedstawiający najgłębsze i najbardziej emocjonalne fragmenty naszej osobowości. Myślę, że właśnie ładuje to co ma w swoim kielichu energią Księżyca. Wstała ze swojego tronu bo do tego potrzeba było uziemienia i bezpośredniego kontaktu z wodą. Karta przypomina nam, że nie powinniśmy pozwolić aby cały czas w głowie dominowały logiczne myśli i argumenty. Świat fizyczny i jego emocjonalne przejawy karmią też naszą duszę i przeżywanie tego może pomóc w wewnętrznym rozwoju. Ta królowa mówi, że dobrze jest dotrzeć do swojego wnętrza i zobaczyć rzeczy takimi jakie są - kochać i być zadowolonym z siebie.
Odpowiedz
#2

wokół tronu wije się wąż - na tej karcie ma symbolizować uzdrawianie
Odpowiedz
#3

Kielichowa stoi nad woda . Woda to symbol naszych uczuć i emocji.
Odpowiedz
#4

A ten jakiś robaczek u jej stóp?
Odpowiedz
#5

W "Słowniku Symboli" Kopalińskiego: "Chrząszcz symbolizuje Słońce, ogień; noc. mrok; śmierć; zmartwychwstanie, nieśmiertelność; płodność; dwupłciowość; konflikt wewnętrzny, związek przeciwstawnych sił", ale nie jestem pewna czy to samo symbolizuje chrząszcz u Druidów Myśli
Odpowiedz
#6

No przy emocjonalnej Damie kielichów to płodność i konflikt wewnętrzny pasujeOczko
Odpowiedz
#7

Też mi się widzi ten robaczek jako chrząszcz.
A sama Królowa jest piękna. Emanuje z niej spokój i pewność siebie. Ona wie...Jest cząstką natury. To nie infantylna rozmamłana bidulka wzdychająca utęsknieniem za ukochanym....Ona jest silna i niezależna, ma swój wewnętrzny świat. Nie potrzebuje łaski ani opieki...Ma klasę... Uczucia i emocje a i owszem, ale szału ni ma, w byle co nie wdepnie...Wie, czego chce.
Kwintesencja kobiecości...
Kapłanka ( z DC, oczywiście) wobec niej wydaje się nieco obłąkana...
MUśmiech
Odpowiedz
#8

Myślę, że chrząszcz tak jak i wąż znalazły się na tej karcie, aby podkreślić aspekt transformacji tej Królowej. Podobnie jak żuczek przechodzi metamorfozę, tak i dla węża nadchodzi czas linienia, czyli zmiany skóry podczas jego życia. Aby dowiedzieć się kim jesteśmy, aby zacząć doceniać to, a także odkryć jak zrównoważyć swoje mocne i słabe strony potrzebujemy wiele życiowego doświadczenia. Czasem przychodzi dosłownie załamać się, przeżyć dołki, depresje, aby nauczyć się rozumienia siebie. Ta Królowa to kobieta, która przeszła zwycięzko przez cały ten proces i teraz może być inspiracją dla nas, którzy jeszcze jesteśmy w trakcie tego procesu. Ona jest pewna siebie i dobrze czuje się w swojej skórze - to jakby emanuje z obrazka. Ta Królowa stoi na własnych nogach i w przeciwieństwie do innych figur dworskich nie potrzebuje żadnych rekwizytów władzy. Jej tron stoi pozostawiony w tle. Jej siła pochodzi z jej wnętrza.
Odpowiedz
#9

Zib napisał(a):Królowa Kielichów
..... Widać zaczerwienienie na niebie i zastanawiam się, czy jest wczesny zmierzch czy świt?

Raczej zmierzch, Zib...o swicie ksiezyc nie bylby chyba az tak wyrazny... Myśli...a tak wogole...to karta w komputerze wyglada duzo jasniej niz jest w rzeczywistosci, ja czuje raczej polmrok na niej. Dziwna ta Q kielichow...jakas taka natchniona, z tym kielichem, jakby podawala hostie w kosciele.
Patrzac na nia , jakby blagajaca(..hmmmm...to chyba nie najlepsze slowo na okreslenie tego co czuje)...nagle nasunely mi sie slowa piosenki Krystyny Pronko...
"...tylko daj, daj,daj...chociaz raz...wielka milosc...tak prawdziwa...."
Juz wiem co ona ma w twarzy...jest zdeterminowana, ona dokladnie wie o co prosi ..albo za co pije... Tak
Odpowiedz
#10

Mój mąż rzucił na robaczka okiem i istotnie jest to chrząszcz dokładniej Jelonek rogacz- uznaje się go za króla owadów
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Z ciekawostek na jego temat
Jest barwy ciemnobrązowej. Osiąga 6 cm długości (bez żuwaczek). Żuwaczki samca są potężnie rozwinięte i wydłużone, przypominające kształtem poroże jelenia – stąd polska i łacińska nazwa gatunku. Samice posiadają dużo mniejsze żuwaczki. Jelonek żyje w lasach dębowych, żywiąc się głównie sokiem wyciekającym z pni drzew. Owady dorosłe występują w czerwcu. Jak większość chrząszczy, posiadają zdolność lotu, gdyż błoniaste skrzydła drugiej pary są dobrze wykształcone. Larwa jelonka ma postać pędraka, żyje w zmurszałym drewnie lub ziemi, żywiąc się szczątkami organicznymi, niekiedy podgryza korzonki roślin, nie wyrządzając większych szkód. Rozwój larwy trwa cztery lata; po tym okresie przepoczwarcza się ona w ziemi. Stadium poczwarki trwa zaledwie parę tygodni, lecz już w pełni wykształcone chrząszcze pozostają w ziemi aż do następnej wiosny.

Z powodu długiego czasu rozwoju, atrakcyjności z punktu widzenia zbieraczy amatorów, wycinania starych drzew i opryskiwania lasów środkami chemicznymi owad ten został w Polsce niemal doszczętnie wytępiony. Znajduje się od dawna pod ścisłą ochroną gatunkową. Obecnie według niektórych źródeł jest ok. tysiąca jelonków rogaczy w Polsce. (źródło wikipedia)


Patrząc na kartę mam wrażenie, że zarówno wąż jak i jelonek idą do królowej. Chcą wraz z nią uczestniczyć w rytuale, albo rytuał zwabia je do Królowej
Odpowiedz
#11

Rada z jednej karty:

Twoje nadzieje spełnią się. Może nareszcie poczujesz, co oznacza prawdziwa przyjaźń i miłość. Odczujesz dawno zapomniane poczucie bezpieczeństwa. Pomocy może udzielić życzliwa Ci osoba: matka, przyjaciółka, krewna.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości