Napoje z % ;) - DRINKI!
#1

Moja propozycja na delikatne drinki, powiedzmy niezbyt mocne, delikatnie rozluźniające i lekko wyskokowe...

_________________________________________

MARTINI Z LODEM I LIMONKĄ - klasyk Rotfl

100 ml Martini (w tym wypadku Bianco lub może być tańsza ISTRIA albo CinCin Wermouth Bianco), plastry limonki, kostki lodu.
Do szerokiego u góry kieliszka wrzucić lód, wlać wermut i wrzucić plaster limonki - można złagodzić uzupełniając Sprite'm

_________________________________________

ORZEŹWIENIE DO GRILLA ALBO NA IMPREZĘ RODZINNĄ

1 lub 2 butelki białego lub różowego wina (świetne jest taniuśkie Fresco albo różowe Lambrusco... w Biedrońce można kupić też takie fajne chyba litrowe,... czy półtorej litrowe - Emili...cośtam. Kosztuje około 14 zł o ile się nie mylę
1 lub 2 litry Sprajta Język

Do dzbana wrzucić lód, wlać schłodzone wino, dopełnić schłodzonym sprajtem... można pić Uśmiech
Nie jest mocne... ale w dużej ilości działa jak piwo Uśmiech - zresztą podobny procent...
Z teściową ulubiłyśmy do tego stopnia, że niczym innym się nie raczymy na grillowych spotkaniach Uśmiech

Dorzucajcie swoje propozycje Uśmiech
Odpowiedz
#2

A na mrozek - wściekłe psyUśmiech
Chyba znacie?
Okazały się nieocenione parę lat temu nad morzem, kiedy, mimo lata zimno było jak diabliUśmiech
Odpowiedz
#3

Aperol + "Szampan"...wyśmienity! [ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#4

MALIBU

3 łyżki cukru
3 łyżki wiórek kokosowych
1 szkl. mleka
50ml alkoholu

cukier i wiórki zmiksować na pyłek. Mleko podmrozić w zamrażalniku i ubić wysokoobrotowym blenderem lub mikserem (musi miec konsystencję prawie bitej śmietany), dodac zmiksowane wiórki z cukrem i na koniec dodać alkohol.

Śpożyć po przygotowaniu



KOKTAJL DLA NERWUSÓW I SERCOWCÓW

1 szkl. mleka
1 banan
trochę cukru
trochę soku z cytryny

Mleko podmrozić i ubić jak do Malibu, dodać banana i całość zmiksować. Doprawić sokiem z cytryny i cukrem- pycha i zdrowo Uśmiech


KAWA MROŻONA Z KOPNIAKIEM

1 szkl. mleka
trochę cukru
1 łyżka kawy rozpuszczalnej (chyba, że ktoś lubi mocniejsze kawy)
trochę whisky

Mleko podmrozić i ubić, jak do Malibu, dodać kawę i cukier, wszystko wymieszać blenderem, na końcu dodać "rudą wódkę".
Podawac zaraz po przygotowaniu.


UWAGA! Do powyższych przepisów potrzebny jest naprawdę wysoko obrotowy mikser lub blender, inaczej mleko się nie ubije. Ale warto spróbować Oczko
Odpowiedz
#5

Oklaski Wypróbuje ! Mniam
Odpowiedz
#6

Te przepisy są tak smaczne, że nawet na nieubitym mleku muszą smakować pysznie Oczko Ja tak robiłam koktajl bananowy, i chociaż mleko nie było ubite, ciągle pysznie smakuje Uśmiech

Super Ewunia, dzięki za przepisy! [Obrazek: a017.gif]
Odpowiedz
#7

Cała przyjemność po mojej stronie Uśmiech
Odpowiedz
#8

mam pytanie .... może zbyt trywialne Plotki

np do tego malibu ubijasz to mleko a potem dodajesz wspomniany alkohol

moje pytanie brzmi: czy alkohol wlewasz na to ubite omc mleko czy ... również blenderem wbijasz/ wkręcasz alkohol w piankę mleczną ?????????????????? Myśli Mniam
Odpowiedz
#9

Kasiu,
Do powyższych przepisów- wszystkie składniki dodaję ciągle ubijając blenderem- po wlaniu alkoholu można zmniejszyć trochę obroty, no i jak tylko wszystko się wymiesza, wyłączyć blender

Smacznego Uśmiech
Odpowiedz
#10

Mój ulubiony to burbon z odrobiną Disaronno lub innym likierem migdałowym na lodzie,
a ostatnio robiłem świątecznie ajerkoniak:
- 12 jajek
- szklanka whisky
- 1/2 szklanki koniaku lub brandy
- 2 szklanki śmietany kremówki
- szklanka cukru lub więcej jak ktoś lubi słodsze
Jajka ubić, oddzielnie żółtka z odrobiną cukru na kremowo i białka na "sztywno"
Śmietanę ubić z resztą cukru, wszystko wymieszać i schłodzić w lodówce.
A potem sama przyjemność... i ze 3kg do przodu Oczko
Odpowiedz
#11

Whisky z lodem... Oj taaaak Uśmiech
Aż sobie naleję!
Odpowiedz
#12

Martini + Finlandia żurawinowa + sprite

Weź wysoką szklankę wymieszaj martini z Finladią żurawinową by było pół szklanki do reszty dolej sprita, cytrynkę i lód
Zaskoczy Cię ten wyjątkowy smak Uśmiech

Kolejny drink dla smakoszy DZIOBAKI ( trzeba mieć mocną główkę na ten smakołyk )

pół kieliszka wódki do tego sprite, szybko troche kropel soku z cytryny przykrywamy szybko kieliszek i uderzamy trzy razy ostół tak by drink się spienił Uśmiech smakołyk jest bez popijania Uśmiech bardzo dobre, ale dla nie wprawionych mogą ścinać z nóg Uśmiech ale za to zapowiadają małą atrakcję podczas balu z przyjaciółmi Uśmiech Polecam
Odpowiedz
#13

Samgrinita ( wino w biedronce taniutkie i pyszniutkie ) do tego cytryna i lód Uśmiech bardzo dobre, aż nabrałam ochoty na jakiegoś drineczka Uśmiech
Odpowiedz
#14

Sangrinita *
Odpowiedz
#15

Białe wino półsłodkie 50/50 ze spritem i plastrem cytryny... Taki soczek Uśmiech

Red screamer: wódka + sok grejpfrutowy + sok pomarańczowy (soki 50/50) + odrobina syropu grenadine na kruszonym lodzie

Dobrze wchodzi też wódka ze spritem i kilkoma plasterkami świeżego ogórka Uśmiech
Odpowiedz
#16

Shot na rozgrzewkę:
50 ml vódki
50 ml red bulla
100 ml piwa
plasterek cytrynki na ozdobę
Składniki wlewać po kolei...
Odpowiedz
#17

Gin z cola
pierw gin potem plastry limonki plus trochę soku z niej
dopelniamy cola.
Odpowiedz
#18

ooo chyba dobrze trafiłam, kto polewa? Oczko
Odpowiedz
#19

Ja ostatnio piłam piwo z mirindą, polecił mi kolega, powiem Wam superrrr smak!!!!
Odpowiedz
#20

Martini+wódka+sprite+kilka kostek lodu do tego cytrynka Ok

Bardzo pyszny jest też drink Sex on the beach Tak tutaj w skłąd wchodzą - sok pomarańczowy i żurawinowy, wódka oraz kostki lodu.

Ja natomiast preferuje mocniejsze akcenty, czyli whisky z colą Cwaniak
Odpowiedz
#21

szybkim drinkiem jest również 'szarlotka' , wystarczy wysoka szklanka jak do napojów 2 kieliszki wódki żubrówki z 'trawą' i dolac do tego soku jabłkowego oraz skruszony lód Uśmiech pamietam że jak pracowałam w kawiarnii to był ulubiony drink wielu Pań które nas odwiedzały Uśmiech
Odpowiedz
#22

Blue ocean

Receptura:

-30ml wódka
-15ml blue curacao
-10ml sok grejpfrutowy
-10ml syropu cukrowego

Przygotowanie:

Składniki dobrze wstrząsnąc w shakerze, wypełnionym wcześniej lodem. Przelać do szklanki przeznaczonej do kieliszka do koniaku na kilka kostek lodu. Można również użyć szkła typu colins. Udekorować owocami tropikalnymi. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości