Zagubione karty
#1

Przed chwila przy obliczaniu portretu odkrylam ze nie ma w talii XVII Ksiezyc Beczy
Kochani, podpowiedzcie co teraz? To moja pierwsza talia i jedyna od kilku lat, nie chcialabym odkladac jej do szafy - jest plan awaryjny bo w zeszlym tygodniu zamowilam nowa i najdalej w przyszlym tygodniu ja dostarcza, cos mnie wzielo i nabralam ochote na inna grafike ale na zasadzie poprobowania czegos nowego a nie znudzenia sie "stara". Co robic teraz? Chce nadal uzywac starych kart, mam do nich sentyment no i zwyczajnie je lubie.

Przezuce dom do gory nogami, moze sie uda ja odzyskac. A tak przy okazji moze Ktos by wyciagnal karte z podpowiedzia gdzie szukac? Oczko
Odpowiedz
#2

Możesz napisać do wydawnictwa talii może sprzedadzą ci tą kartę. Ja ostatnio miałam trochę inną sytuację. Kupiłam karty anielskie i na 2 kartach był ten sam wizerunek. Zrobiłam skan i wysłałam maila do wydawnictwa KOS czy i na jakich warunkach wymienią mi kartę. Wysłali mi prawidłową na ich koszt. Jeśli wydawca jest z Polski to na pewno są w stanie wysłać Ci kartę za jakąś symboliczną pewnie kwotę. Warto spróbować!
Odpowiedz
#3

Babcia mawiała: "diabeł ogonem nakrył"
Kiedyś zaginął mi Kapłan... Myśli
Zastąpiłam go extra kartą dołączoną do talii...
Taką kartą - okładką.
A po kilku miesiącach - znów tam był Rotfl
Do dzisiaj nie wiem jak to możliwe...
Odpowiedz
#4

Kurcze martwie sie, zalezy mi na tej talii, odczekam tydzien, dwa i jesli nic sie nie zmieni postaram sie zamowic pojedyncza karte co chyba nie bedzie takie hop siup mam "The Llewellyn Tarot" Anna Maria Ferguson wersja anglojezyczna.
Najdziwniejsze jest to ze po fizycznym przeszukaniu najprawdopodobniejszych miejsc doslownie z latarka w rece poddalam sie i chwycilam za wahadelko (uzywam go jedynie gdy cos sie zagubi), tym razem nic, martwa cisza, nie chce gadac, wczesniej nigdy nie mialam problemow z wahadelkowymi poszukiwaniami........ do dzisiaj Smutny
Pozostaje mi miec nadzieje i skrupulatnie i konsekwentnie przeszukac centymetr po centymetrze nawet absurdalne miejsca.
Odpowiedz
#5

Pomimo niepelnej talii, wyciagnelam karte z pytaniem czy odszukam Ksiezyc, wyszedl XX Sad. Czyli jak na moje proste patrzenie cud sie stanie i w jakis dziwny sposob odnajde uciekiniera. Brak tej karty przybil mnie bardziej niz bym sie tego po sobie spodziewala .......
Wyslalam rowniez do "Osemki" pytanko czy sprzedadza mi pojedyncza, czekam cierpliwie z nadzieja.
Odpowiedz
#6

Pytanie raczej do wydawnictwa wyslij, bo wątpliwe żeby sklep miał luźne karty.

Tymczasem możesz ja zastąpić pusta kartą, która powinna być w talii (czasem 2 sztuki są)

Sąd oznacza, że kart sama wyjdzie "spod ziemi" Pociesza
Odpowiedz
#7

Tarofides, dzieki za dobre slowo Buźki
Karty puste gdzies sie zapodzialy, talia przeszla przez 3 przeprowadzki wiec i tak cud ze brakuje jedynie Ksiezyca, wydaje mi sie ze jeszcze miesiac moze dwa temu wpadl mi w oczy. W miedzyczasie czekania - polski jest pieknym jezykiem Wyśmiewacz na cud, wysylam emila do Wydawnictwa w Wielka Ameryka.
Odpowiedz
#8

Miejmy nadzieję że emil da radę Wyśmiewacz Ok
Odpowiedz
#9

Lubie sie dzielic dobrymi nowinami. Nie nie, Ksiezyc sie nie odnalazl .......... jeszcze Oczko ale przed chwilka odebralam Emila z Wielka Ameryka od LLewellyna od Pani z polsko brzmiacym nazsiwkiem ( swiat jest kurde jednak maly Szok ) ze mam tylko podac swoj adres a owa sympatyczna Pani przesle mi ksiezyc w kopercie, ani slowa o placeniu, kosztach przesylki etc.
Mnie sie z reguly takie niespodzianki nie trafiaja, a juz od Tajemniczych Nieznajomych to zapomnij, tym bardziej ciesze sie jak dzika i pomimo migreny jak stad do Tokio czuje sie jakby mi dodatkowa para skrzydel wyrosla. Pozostanie poczekac tydzien badz dwa i codziennie sprawdzac skreynke pocztowa, pochwale sie ghdy koperta dojdzie. A tajemnicze znikniecie Ksiezyca nadal czeka na rozwiazanie, juz ja sobie z nim pogadam jak wroci ........ Zły
Odpowiedz
#10

No i jest. Moj facet odpalil czujniki, jest Rakiem wiec powiazanie z Ksiezycem dosc silne .......... no i odnalazl go Uśmiech zagrzebango gleboko w fotelu w takim miejscu ze nie byloby szansy na wymacanie go, samodzielne wychylenie glowy czy nawet przy gruntownych porzadkach. Teraz zamiast wahadelka bede uzywac swojego Faceta, musze sie tylko zatroszczyc o odpowiedni lancuszek. Ksiezyc zostal powitany serdecznie i dolaczony do reszty Ferajny. Wkrotce pewnie dotrze do mnie Nowy Ksiezyc z Wielka Ameryka a wtedy pomysle co z nim.
Odpowiedz
#11

No to gratulacje Rotfl Jeśli chodzi o faceta, to powiem że zawsze dobry łańcuch nie zaszkodzi Ok Rotfl
Odpowiedz
#12

Swiete slowa Irvin, swiete slowa Oczko
Odpowiedz
#13

Ha drugi księżyc można sobie oprawić i powiesić gdzieś, jako przesłanie, że problemy, nerwy, kłamstwa - to wszystko co nas otacza i uprzykrza nam życie, jest do wytrzymania i zniesienia, jako lekcję od Losu Uśmiech Przesłanie by się nie poddawać.

Jak tylko zobaczyłem sąd - pomyślałem, że chodzi o dom. Ciągnęłaś ze wszystkich kart, czy tylko AW?

We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
They'll know just who we are
Odpowiedz
#14

Tez Cohen myslalam o oprawieniu, to pierwszy blysk ktory sie w glowie pojawil Oczko
A Sad wyciagnelam z calosci.
Odpowiedz
#15

Irving napisał(a):No to gratulacje Rotfl Jeśli chodzi o faceta, to powiem że zawsze dobry łańcuch nie zaszkodzi Ok Rotfl
Po co łańcuch :romance-ballandchain: :romance-ballandchain: :chores-chopwood: :bow-blue: :violence-stickwhack: ale mamy Krzyk Krzyk
Odpowiedz
#16

Tak tak Alex, z Bialoglowymi a do tego Wiedzmami lekko nie jest, oj nie. A co gorsza nie da sie tego zmienic, pozostaje jedyne rozwiazanie ...... pogodzenie sie z losem Rotfl
Odpowiedz
#17

HejUśmiech
Mam problem...zgubiłam jedną kartę:\ dokładnie 3buławy, mam jak narazie jedną talię, a najgorsze że dużo podróżuję i mogło to się stać gdzieś w hotelu. Czy zanim jej nie znajdę lub kupię nowa mogę ćwiczyć na niekompletnej talii, czy ma to duze znaczenie.
Dziękuję z góry za odpowiedzi
Odpowiedz
#18

Na kartoniku narysuj symbole karty...i ćwicz z pełna talią...
Z czasów, gdy było ciężko dostać karty runiczne, wykorzystałam do tego kartki świąteczne, imieniniwe ..nadałam im odpowiedni kształt...taki do mojej ręki...z drugiej strony przykleiłam kartkę z symbolami run ...do dnia dzisiejszego mam tę talię...i czasem z niej korzystam... Oczko

Teraz możesz w necie odszukać swoja talie, zrobić wydruk tej brakującej....nawet bezpośrednio na bristolu, czy kartoniku...i już... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#19

No takUśmiech
Dziękuję KrystynoUśmiech Dziś to zauważyłam i zaraz ogarneła mnie panikaUśmiech Bardzo mnie wkręciły karty, codziennie nad nimi siedzęUśmiech
Pozdrawiam
Odpowiedz
#20

a nie masz czystej karty? do moich talii dołaczono własnie 2 dodatkowe, jedna z reklama wydawnictwa a druga z innych taliami.
Zreszta zagubiona karta to moze byc jakies przeslanie dla Ciebie, u mnie tak bylo, ale nie skorzystalam.
Odpowiedz
#21

No właśnie nie dali... hmm może faktycznie? Poczytam o tej karcie wiecej. A żeby było śmieszniej to właśnie robiłam sobie rozkład z tej niepełnej tali i wyszło cos jeszcze czego wczesniej nie zauważyłamUśmiech mam dwuch pazi monetRotfl a nie mam rycerzaRotfl
W rzędzie mi wyszedł paź monet+królowa m+paź monetRotfl
Dziwne że wczesniej tego nie zauważyłam...nie raz przeglądałam talie, cos chyba za dużo z kartami siedzę i mi wariująUśmiech
Dziękuję
Odpowiedz
#22

Kochani, jestem nowa więc z góry przepraszam jeżeli wątek się już pojawił. Nie mogę znaleźć odpowiedzi, wiec zapytam tutaj. Nie jestem tarocistką, tarot jest mi bliski od kilku miesięcy. Zaprzyjaźniliśmy się. Bazuje tylko na Arkanie Wielkiej. Wyciągam kartę raz dziennie (bądź częściej) w zależności od potrzeb. Nie chowałam swojej talii do woreczka, miałam ją zawsze pod ręką, bez opakowania.

Do rzeczyOczko
Zginęły mi 4 karty.
Nie wiem czy w jednym czasie, czy stopniowo, bo nigdy nie przeliczałam.
Ostatnio coś mnie tknęło i przeliczyłam i nie ma 4 kart.
Czy możliwym jest, że talia chciała zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadania nieobecnych?
Co oznacza ułożenie : Kochankowie, Śmierć, Księżyc, Sąd Ostateczny?
Gdy robiłam rozkłady bez tych kart - pytałam się co czuje.

Bardzo mnie to nurtuje i zastanawiam się, jakie wy macie odczucia na temat zaginięcia kart.
Tych kart.
Może ktoś miał znaleźć jedną z nich, bądź taki układ.. Różne teorie mam.
Ściskam mocno i dziękuje za pomoc i wyrozumiałośćOczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości