7 denarów
#1

Karta Tarota 7 denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Karta 7 Denarów

To karta cierpliwości i umiejętności czekania na rozwój wydarzeń. Jednocześnie mówi, że procesem rozwoju można kierować tylko do określonego momentu, gdyż potem staje się on całkowicie niezależny. Obfitość można osiągnąć poprzez cierpliwość i opanowanie.
Tradycyjne znaczenie - czas dojrzewania, cierpliwość, powiększenie majątku, sukces w interesach, nagroda za wykonaną pracę.
Karta odwrócona - konieczność zachowania przezorności przy zawieraniu umów, niepotrzebna strata energii.
Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhafa
Odpowiedz
#3

Jest to karta oszacowań i rozmyślań, reprezentująca czas refleksji i zastanowienia nad tym, jaki etap osiągnęliśmy w danej sytuacji albo przedsięwzięciu. Często też wskazuje osiągnięcie, jeśli postęp jest już znaczny, lecz wciąż dużo pozostało do zrobienia i uzyskania. Jest to tylko przerwa w pracy.
Pojawienie się tej karty często sygnalizuje rozstajne drogi. Być może trzeba dokonać wyboru, czy kontynuować obrany kierunek, czy też zająć się czymś nowym. Musimy jeszcze sprawdzić, czy dalsze wysiłki będą owocne i opłacalne. Karta może sygnalizować sytuację, która wymaga wiary i wytrwałości, ale która przyniesie wiele satysfakcji, jeśli uda nam się spojrzeć na nią obiektywnie i dokończyć to, co zaczęliśmy.
Główne przesłanie Siódemki Denarów to kontynuacja - zbyt długa pauza będzie błędem. Nadszedł czas, żeby zebrać żniwo już wykonanej pracy.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.
Odpowiedz
#4

Mała ciekawostka przy okazji obecnych Świąt Bożego Narodzenia.
Kartę 7 denarów zinterpretowałem (jeszcze przed świętami) jako choinkę :mrgreen:
Odpowiedz
#5

siódemka denarów- sukces niespełniony
działania-planowe i wytrwałe dążenie do celu
- szansa ciągłego rozwoju,
- splot wydarzeń w wyniku którego człowiek się bogaci
-umiejętność wyjścia z trudnej sytuacji obronną ręką
-zapowiedź, że będzie lepiej, konieczność działania aby nie zmarnować szansy
-materialny sukces jest możliwy tylko trzeba przezwyciężyć inercję nic nie robić na siłę, działać rozważnie w odpowiednim czasie osiągnięte będzie zadowolenie materialne zgodne z oczekiwaniami
Praca dochody z tego co się lubi robić
- zapowiedź intratnej pracy,
- zyski z handlu, korzystne spekulacje
-pomoc finansowa, pożyczka, spółka
-zapowiedź poprawy sytuacji materialnej
Uczucia- oczekiwanie, cierpliwość i rozwaga, by uświadomić sobie czego oczekujemy od partnera i związku.
Różne- karta pomyślna dla interesów, zapowiedź dużych profitów w przyszłości, wyhamowanie, czekanie-efekty przyjdą później i będą satysfakcjonujące.

siódemka denarów odwrócona

działania-niespełnione obietnice, deklaracje bez pokrycia
- uwikłanie się w sytuację bez wyjścia, odwlekanie spraw do załatwienia
- obiecujące okoliczności które kończą sie niepowodzeniem
-strata, opóźnienia, brak sił do działania lub zbyt gwałtowne niecierpliwe posunięcie
praca
-niezadowolenie z pracy, złe wyniki w pracy, zajęcia monotonne, nudne, praca nieodpowiadająca ambicjom i możliwościom.
uczucia-ucieczka od odpowiedzialności za partnera i związek, zniecierpliwienie, wycofanie, opuszczenie , samotność
Różne- przeczekać trudny okres

"Sekrety małych arkanów"- Dorota Słowikowska
Odpowiedz
#6

Eremit napisał(a):Mała ciekawostka przy okazji obecnych Świąt Bożego Narodzenia.
Kartę 7 buław zinterpretowałem (jeszcze przed świętami) jako choinkę :mrgreen:

Noo, baardzo fajne skojarzenie.

Eremit, ciekawi mnie, jak postrzegasz 7 Denarów na planie ogólnym? Jakie jest ogólne znaczenie tej karty z Twojego punktu widzenia?
Odpowiedz
#7

A co sie tak uparłaś na te 7 denarów Lol

Ogólnie nic nadzwyczajnego nie mam do dodania ponad to, co juz zostało napisane.
Dla mnie to karta czekania, czekania na efekt swojej pracy, plon, więc jest to spokojne czekanie. Nie jakieś nerwowe wyczekiwanie na coś niepewnego, tu jest rzecz pewna, co widać na załączonym obrazku Oczko
Nie będzie to długie czekanie, bo już "jeden owoc" dojrzał i spadł, można skosztować.
Karta symbolizuje efekty naszych wcześniejszych mądrych działań, właściwie wykonanej pracy. Gdyby zasadzić drzewko w nieodpowiednim czasie wyda słaby owoc, albo wcale.
Powyższe dotyczy naturalnie blasków 7 denarów, gdy chodzi o cienie lub odwróconą kartę mamy tu daremne czekanie, a nawet stratę. Narobiliśmy się a naszą pracę diabli wzięli :x
Odpowiedz
#8

7 denarów moze tez czasami oznaczać jednorazowy przypływ gotówki.
Odpowiedz
#9

śmieci.Nie warto czekać bo i tak wyjdzie fiasko.
[Obrazek: 70.jpg]
gnicie w miejscu
Odpowiedz
#10

Ale to też osiągnięcie czegoś, zadowolenie z pracy i oczekiwanie na zebranie plonów.
Odpowiedz
#11

FairyWitch napisał(a):Ale to też osiągnięcie czegoś, zadowolenie z pracy i oczekiwanie na zebranie plonów.
wieczne czekanie

Crowley fajnie zobrazował 7monet-jako zgniłe liście
Odpowiedz
#12

Może i tak? bo na mojej LS jest wesoły pan i rosną denary na roślince, tylko, że jakieś kamienne zamiast złote. Sama już nie wiem.
Odpowiedz
#13

[Obrazek: Scheiben_071.jpg]
Inicjacyjny tarot Złotego Brzasku
Odpowiedz
#14

zgadzam sie z tarocikiem to okres czekania, okres siewów a na wyniki trzeba będzie uzbroić sie w cierpliwość i poczekać, ja w tej karcie nie widzę radości tylko zadumanie, troskę czy "plony" będą dobre, ponury i dołkowaty nastrój
Odpowiedz
#15

talia inicjacyjna-on rozpacza.Być może miał zamówienie na 7 owoców a 3 spadły w błoto.Nie istnieją dla niego.Martwi się,bo składający zamówienie nie da mu pieniędzy za 4 owoce.
Odpowiedz
#16

FairyWitch napisał(a):Może i tak? bo na mojej LS jest wesoły pan i rosną denary na roślince, tylko, że jakieś kamienne zamiast złote. Sama już nie wiem.
[Obrazek: p7.jpg]
tak długo czeka że one zmieniły się w wykruszające się kamienie
Odpowiedz
#17

W sumie może i racja?
Tylko jak to interpretować do wykonanej pracy? On to wysiał, pielęgnował...
Dla mnie to była karta zadowolenia z pracy i oczekiwania na zbiór plonów.
Odpowiedz
#18

zasiał,pielęgnował,ok.Tylko to kijowy ogrodnik-nie wiedział kiedy zerwać owoce.Po prostu za moment wykruszą się wszystkie "zbiory".Takie coś to bezsens.
Odpowiedz
#19

na moijej karcie sa zlociutkie monety - nic sie nie wkrusza...
Odpowiedz
#20

bo niektórzy autorzy na ślepo przerysowują koncept RW ale i na nim jest gnicie-liście winogron są nienaturalnie wielkie i zbyt ciężkie,przekwitły krzak
Odpowiedz
#21

O proszę, a to ci niespodzianka Lol widać coś na rzeczy było. Karty na dziś ciągnęłam wczoraj.
Zapomniałam, spałam, teraz otwieram zeszyt aby wpisać weryfikację, a tam... 7 denarów.

I to w 100% dzisiejsza "sprawa"- otrzymałam wiadomość od promotora. Od 2 czy 3 dni próbuję pisać licencjat- trochę nadgoniłam, jestem z siebie dumna.
Wynika z e-maila, że muszę teraz czekać na kolejną odpowiedź, w której ma mi dosłać ew. poprawki i potrzebne wiadomości, bo bez tego moja praca dalej nie pójdzie z miejsca. I tak jeszcze kilka dni, bo będzie niedostępny przez jakiś czas i odezwie się dopiero po powrocie... :suicide:

Czyli przymusowe czekanie...

Ale niekonieczne smutne- teraz spostrzegłam 7 denarów w talii Koło Roku- jest tam szczęśliwa, młoda kobieta w mocno zaawansowanej ciąży.
Odpowiedz
#22

o kole roku wolę się nie wypowiadać<dno dna po prostu :| >

[Obrazek: db_DF-_Munzen_071.jpg]
tu fiasko stulecia
ona nie dostaje zapłaty za baranka bo on "nie ma kasy"
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości