As Pentakli - DruidCraft
#1

Brak tu ręki opatrzności z talii RWS i LiberT. Tradycyjnie kolor pentakli to manifestacja myśli na planie fizycznym, a As oznacza jej początek. W duchu Druidów kojarzy mi się to z pogonią za marzeniami i szukaniem swojego kwiatu paproci, szukanie sił w naturze, na przykład obejmując pień brzozy. Skąd tutaj niedźwiedz?!
[Obrazek: db_DC-_Pentakel_011.jpg]
Mieszka on w swojej jaskini. Może to zejście do podziemnego świata i ten niedźwiedź go pilnuje?! Niebo dosyć krwawe. Jeśli to zachód słońca to nie wróży najlepszej pogody na najbliższe dni. No cóż Myśli pogoda jakaś jest zawsze, a deszcz potrzebny. Drzewo w kręgach szamańskich to symbol naszego obecnego stanu. Te tutaj niezbyt zielone...
Odpowiedz
#2

Ten niedziewdz tak wrogo nastawiony,jakby pilnowal dobr,zeby nikt sie tam nie dostalUśmiech
Odpowiedz
#3

A ja mam wrażenie, że niedźwiedź broni dostępu osobom, które jeszcze nie dojrzały do takiego stanu, by móc skorzystać bezpiecznie z tych dóbr... by ich nie roztrwonić, tylko wykorzystać w sposób najlepszy z możliwych... dla siebie i dla innych... i tu mowa nie tylko o wartościach materialnych, ale i duchowych.
Odpowiedz
#4

W talii RW aby sięgnąć po więcej należy podjąć ryzyko i przejść przez bramę (wszystko co przed bramą jest bezpieczne). Niemniej ryzyko jest opłacalne.

Tu trochę sprawa jest chyba uproszczona - jedynym bezpiecznym miejscem zdaje się być ta jaskinia. Aby się w niej znaleźć należy zaryzykować i przejść obok misia. Uśmiech
Odpowiedz
#5

Szamani odbywają podróż do tego świata za bramą w towarzystwie zwierzaka mocy. Może z misiem należy się dogadać?! Z definicji ryzyka wynika, że to czy jest opłacalne należy dopiero sprawdzić. Jest szansa na zyski, ale nic nie jest przesądzone, wiele zależy od nas samych, chociaż zwykle z ochotą zwalamy winę na innych, na otoczenie, na okoliczności, na zły los itd.
Odpowiedz
#6

To jest faktycznie celtyckie zwierzę totemiczne i bóstwo - Artaios - uosabiany/a w postaci niedźwiedzia lub niedźwiedzicy, odpowiednik rzymskiego Merkurego. Ciężko coś więcej znaleźć na ten temat tak na szybko. Może wystarczy tylko temu niedźwiedziowy okazać należny szacunek? Myśli
Odpowiedz
#7

Pentakl - symbolizuje bezpieczeństwo, tu złoty pentakl wpisany w gwiazdę osłąnia niedźwiedzią gawrę, w której niedźwiedź czuje sie bezpieczny. Również na niebie połyskuje niedźwiedzica.

Niedźwiedź to zwierzę mocy. W kulturze indianskiej jest zwierzeciem ochronnym, patronem, nauczycielem, królem zwierząt. Daje poczucie bezpieczeństwa, siłę by zacząc coś nowego, by walczyć o swoje, zapewnia spokój i harmonię. Symbolizuje też Matkę Naturę.
Kierunkiem niedzwiedzia jest północ [gwiazda polarna na niebie], żywiołem – ziemia [tu gawra w jaskini], kolory: bordo [na naszej karcie raczej purpura] oraz ciemno-zielony. Najwieksza moc – wiosna i lato [no tak, bo zimą spi].

Ten as mówi nam, że jest pora jesieni [brak liści na drzewach], czas odpoczynku [niedźwiedź udaje się do gawry]. Niedźwiedź [a może raczej niedźwiedzica, jak na niebie] to zwierz silny i nieustraszony, a zatem utwierdza nas w poczuciu własnej wartości i mocy. Niedźwiedź układa się do snu zimowego, jest syty i zabezpieczony przed zimowym chłodem, a zatem symbolizuje dostatek i powodzenie.
Żólty kolor na horyzoncie może symbolizować czakrę splotu słonecznego, który odpowiada za emocje związane ze sprawami materialnymi, pieniędzmi, stanem majątkowym, związany jest z inteligencją, elastycznością i praktycznością.
Odpowiedz
#8

Książka towarzysząca kartom tylko wspomina, że obraz na karcie reprezentuje zimowe przesilenie, a niedzwiedź to Art - pewnie skrót od Light of Arthur, czyli nazwy tego przesilenia.
Odpowiedz
#9

książki nie mam i nie czytałam, kart też nie, ale podumać można.
Odpowiedz
#10

no toż tyle z tego mamy, co se wydumamy Uśmiech
Kto ma książkę to może się podzielić tym co w niej nawypisywane - o to chodzi w tym wątku, aby każdy mógł poznać talię zanim się na nią zdecyduje
Odpowiedz
#11

Pięknie Ewa , uprzedziłaś mnie. Rotfl Dodam jeszcze , ,ze Niedźwiedź wbrew powszechnej opinii nie hibernuje, głębokość jego snu zależy od nagromadzonego tłuszczu. On uczy nas zagłębienie sie w siebie w poszukiwaniu wszystkiego tego co nam jest potrzebne do przetrwania. Po zimowej pół hibernacji wychodzi z jaskini .Jest to dla nas wskazówka , ze posiadamy w sobie ogromny wrodzony potencjał , który musimy wydobyć na światło dzienne i odpowiednio wykorzystać . Niedźwiedź to przebudzenie mocy nieświadomości . Drzewa na karcie mogą symbolizować płodność , wiedzę i wszystko co wzrasta.
Odpowiedz
#12

Hej Mirasku! A gdzieżeś się Ty podziewała niewiasto?
Ale do rzeczy - fakt, że ten niedźwieź to moze z tej jaskini właśnie wychodzić, już po drzemce zimowej. ALe wtedy nie pasuje inne symbolika. No i syty to on nie jest na wiosnę. Raczej chudy i odwodniony, a w dodatku z korkiem w "D". [jak wiadomo niedźwiedzie na zimę zatykają się czymś poczynionym z mchu i ziemii] więc potencjał to on ma w brzuszku ma ale na jesieni.
Odpowiedz
#13

Wyjaśnienie Libry jest super. Tylko ja nadal nie rozumiem, gdzie tu są nowe możliwości, które niesie As. Hibernować to się można w 10, ale nie w Asie. Myśli
Odpowiedz
#14

Hej Ewunia ! Nabierałam siły , by móc buszować na forum . Rotfl Wszystko pasuje Ewa . Pewnie nie wszyscy wiedza , ze samice rodza swoje małe w pól hibernacji . Niedźwiadki przez cała zimę karmią sie mlekiem matki. Czuja sie przy niej bezpiecznie . Wiosna sa na tyle silne , ze moga jej juz towarzyszyć. Karta ta może pokazywać , ze po "półśnie " , marazmie coś się zaczyna zmieniać . To szansa na nowy początek , nowe możliwości . Taki jest właśnie As i nie tylko denarów Rotfl

E dit. Ja , tez uważam ze Ewy interpretacja jest super. Nie podważam jej przecież. Pisze to co czuje. Buźki
Odpowiedz
#15

Tu nie ma złych odpowiedzi, o ile mówimy to co czujemy na widok obrazka. Każda jest dobra. Cały dział na ma celu wymianę własnych, osobistych sposobów rozumienia każdej z kart.
Odpowiedz
#16

On, ten miś znaczy, idzie spać , a jak się obudzi to czeka na niego cały las, no i nowe możliwości. A to wsztstko dzięki temu, że ma moc przetrwania.
Skoro as w tarocie reprezentuje potencjalne możliwości w dziedzinie zależnej od tego jakiego jest "koloru" , to tu, poprzez treść tej karty, pokazuje to, co potencjalnie można zdobyć/osiągnąć [dostatek, bezpieczeństwo, zadowolenie, spokój i co tam jeszcze]. Czyli - możliwości.
Odpowiedz
#17

Czy na skale po lewej widzicie postać kobiety, którą ktoś trzyma za biodro, czy to tylko moja wybujała wyobraźnia?
Odpowiedz
#18

widzę postać kobietki na skale Uśmiech a pod brzozą widzę postać małego skulonego dzieciątka Uśmiech

W tej talii dużo postaci jest poukrywanych w obrazach skał i drzew Uśmiech
Odpowiedz
#19

Rada z jednej karty:

To szansa dla Ciebie na znalezienie wewnętrznego bogactwa. Planowane przedsięwzięcia zakończą się sukcesem. Nagroda. Pieniądze.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości