Sygnifikator
#1

Jestem poczatkująca i chciałabym wiedzieć co to za karta znacząca sygnifikator:p głupie pytanie wiem.
Odpowiedz
#2

Sygnifikator to karta, symbolizująca osobę pytającą (dla której stawiasz rozkład).

można go wybrać

1. pod względem astrologicznym, zgodnie z zasadą, iż Kielichy to osoby urodzone pod znakiem wodnym, Buławy - pod znakiem ognistym, Miecze - pod znakiem powietrznym oraz Pentakle - pod znakiem ziemskim.

Czyli np. Mężczyzna po 45 roku życia spod znaku Barana (czyli znak ognisty) - wybieramy dla takiej osoby Króla Buław.

Drugi przykład:
Kobieta 25-letnia spod znaku Ryb (znak wody) - Królowa Kielichów (lub w niektórych taliach można spotkać również Księżniczkę Kielichów, która byłaby w tym przypadku również odpowiednia, szczególnie dla osoby tak młodej).

trzeba się kierować zgodnie z zasadą kart dworskich : że Giermki często oznaczają osoby młode lub bardzo młode, czasem nawet i dzieci; a już Księża oznaczają mężczyzn w przedziale wieku około 30-45 lat. Królowie zazwyczaj mówią o osobach starszych.

2. Drugim sposobem wyznaczenia sygnifikatora - jest wyznaczenie losowe.

jak przeczytałam :
Po wykonaniu czynności wstępnych klient przekłada karty na trzy stosy do siebie (lub od siebie, jeśli chodzi o inną, nieobecną osobę), a następnie wybiera jedną kartą Sygnifikatora. Karta tak właśnie wybrana udziela nam często więcej ważnych informacji na temat aktualnego stanu ducha danej osoby oraz bywa wyznacznikiem ewentualnych problemów, z którymi ta osoba może się stykać.
Odpowiedz
#3

bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, tak myślałam, ale chciałam być pewnaUśmiech dziękujęBuźki
Odpowiedz
#4

a ja mam pytanie, czy często stosujecie sygnifikator, bo ja wiem co to jest ale ponieważ stawiałam tarota tylko sobie nigdy go nie używałam Język Jak on ma się do układu, w jaki sposób pomaga w interpretacji ?
Odpowiedz
#5

Sygnifikator losowany z kart AW (ale niekoniecznie) powinien wskazać istotę rzeczy, to o co ktoś pyta.
Czasami ktoś chce uzyskać odpowiedź, a nie chce powiedzieć na jakie pytanie Uśmiech, a czasami też wróżący nie pyta o co chodzi tylko rozkłada karty. Sygnifikator jest wtedy dla niego wskazówką, jaki problem skłonił klienta do zasięgnięcia porady.
Jeśli wiadomo czego dotyczy pytanie również można wylosować Sygnifikator- odzwierciedli problem, albo udzieli dodatkowych wskazówek.
Natomiast również można wybrać (nie losować) kartę sygnifikującą osobę lub problem i zastosować ją w rozkładzie. Niektórym w ten sposób pracuje się z kartami lepiej, ale to już trzeba sprawdzić indywidualnie.
Odpowiedz
#6

Dziękować Gosiu!!! Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#7

Jak najlepiej wybrać sygnifikator?
Spotkałam się z wieloma sposobami i nie wiem na który się zdecydować?
Czy jest taki, który sprawdza się najlepiej?
Odpowiedz
#8

Nie ma najlepszych sposobów, wybierz najlepszy dla ciebie, np. z wachlarza losujesz i już Uśmiech
Odpowiedz
#9

Ja losuję zawsze. Nie stosuję żadnych tam przyporządkowań figur dworskich do zodiaku, itp.
Co się wylosuje - daje mi dodatkowy wgląd.
Odpowiedz
#10

stosuje czasem (np., gdy rozklad tego wymaga lub gdy czuje taka potrzebe)
wtedy robie jak KatiJo
Odpowiedz
#11

Ja własnie tak samo, rzadko stosuję, przeważnie gdy jest w rozkładzie i wtedy losuję. Dobieranie określonej karty tarota jako sygnifikator nic mi nie mówi Bezradny
Odpowiedz
#12

Dzięki Wam za odpowiedzi.
Zadam jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale na prawdę nie wiem Zawstydzony
Czy losuje się z całej talii?
Odpowiedz
#13

Ja z całej losuję.
Odpowiedz
#14

Dzięki wielkie Kwiatek
Odpowiedz
#15

ja tez Ok
Odpowiedz
#16

Ja stosuję metodę "cygańską" - po kolorze włosów bądź po znakach zodiaku, każdy wybiera jak mu wygodnie Żubrówko Oczko

We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
They'll know just who we are
Odpowiedz
#17

A ja nie zgadzam się prawie z nikim Uśmiech
Sygnifikator jest bardzo ważny, bez niego nie stawiam kart. Chyba że znam tą osobę na wylot wtedy nie potrzebuję. Stsuję tak: jak ktoś jeszcze nigdy nie widział kart tarota, to rozkladam przed nim wielkie arkana i niech sobie wybierze tą która mu się podoba. Jak już kiedyś widział to z wielkich arkanów robię wachlarzyk i mocno ściskam. Mocne ściskanie daje mi pewność że wybierze właściwą, jak się trzyma lekko zdarza się że po dotknięciu karty klijent stwierdza, że to jednak nie ta karta mogłem wybrać inną (tak jak działanie intuicji) Gdy trzymam mocno nie raz zauważyłem że po dotknięciu karty przez klijenta, rozmyśla się i wyciąga inną.
Sygnifikator jest ważny bo; już na początku określa z kim mamy do czynienia. Podczas diagnozowania rozkładu są nie jasne sytuacje a znając postępowanie sygnifikatora znamy rozwiązanie.
Najważniejsza sprawa: sygnifikator reprezentuje klijenta tak jak adwokat nas w sądzie z pytaniami zwracamy się poprzez sygnifikator bo od czsu rozłożenia kart rozmawiamy tylko z nimi. Klijent zwraca się bezpośrednio do kart albo byta bezosobowo, po pierwsze bo jest niegrzecznie w towarzystwie rozmawiać tylko z jedną osobą, po drugie karty nie wiedzą czy my sobie tylko rozmawiamy czy pytamy (też morzna wyobrazić sobie sytuacje na imprezie gdzie dwóch rozmawia a nie pyta się ogółu)
Pytania też kierujemy poprzez sygnifikator (też jak w sądzie) np. jak będą wyglądały sprawy finansowe klijenta reprezentowanego przez Arcykapłana. Pytania muszą być wyjątkowo precyzyjne, żeby nie prowokować dwuznacznej odpowiedzi bo to nam komplikuje odczyt.
Odpowiedz
#18

Jeżeli sygnifikator jest tak ważny we wróżbach u ciebie i ci pomaga, to nie ma sprawy, ale nie należy popadać w skrajności.
Było przecież tak, że koncepcja sygnifikatora nie istniała.
Odpowiedz
#19

Gdzies przeczytalam ze sygnifikator losuje sie z 3 kart Głupiec Mag i Kapłanka. Nie stosuje tego nigdy. Zastanawiam sie czy to nie moze spowodowac tego ze odpowiedz jaka wylosujemu bedzie mniej czytelna, bo talia jest pomniejszona o 1 karte. Niby AW maja swoje odpowiedniki w MA, ale to jakos i tak dziwnie. Ja i tak do konca nie rozumem potrzeby stosowania tego sygnifikatora
Odpowiedz
#20

Wildwood, mam podobnie. Chyba raz czy dwa zastosowałam sygnifikator. Może przy większych rozkładach jest przydatny, ale tyle razy o nim zapominałam, że już chyba nie ma dla mnie sensu, aby z niego korzystać. To jest kwestia bardzo indywidualna i jak ktoś nie czuje potrzeby zastosowania czegoś takiego, to nie ma po co się zmuszać, tylko robić jak się czuje Uśmiech
Odpowiedz
#21

Witam.
Próbuję ułożyć układ np partnerski, i tam pojawia się SYGNIFIKATOR.
Czy to ja wybieram dowolną kartę ?, jak ją wybrać ?....
A potem normalnie tasuje, układam ( bez niej ).
Gdy mam dwie dorosłe córki ( stan cywilny - panny ) - to jaką kartę wybieram ?,
A gdy jest układ partnerski, to tam są dwa sygnifikatory : S1, S2..... męski, i damski, jak je wybrać ?
Proszę o pomoc
Odpowiedz
#22

Margot, poczytaj wypowiedzi powyżej - może znajdziesz w nich wyjaśnienie swoich wątpliwości... Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości