Ankieta: Wybierz 1 lub 2 autorów najlepszych prac - Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Sławek
22.64%
12
22.64%
Helge
3.77%
2
3.77%
miriam
11.32%
6
11.32%
Sylla
9.43%
5
9.43%
aqua&fire
13.21%
7
13.21%
Gabriela
3.77%
2
3.77%
rudalila
3.77%
2
3.77%
lila
5.66%
3
5.66%
alathea
1.89%
1
1.89%
aja
24.53%
13
24.53%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie Wyniki ankiety


Konkurs - karta Sprawiedliwość
#67

rudalila napisał(a):aqua&fire nic się nie martw, Szefunio w razie czego jeszcze raz przedłuży. Dobrze by było żeby zgłosiły się osoby , które są w trakcie wymyślania czy też realizacji.
A kto mi namaluje mój pomysł...? Beczy ja nie umiem malować... Bezradny Beczy

jak chcesz to mogę spróbować, choć artystą to ja wielkim nie jestem, ale jak chcesz mogę być wykonawcą twojego pomysłuOczko
Odpowiedz
#68

aqua&fire' napisał(a):Trochę jestem horyzontalnie uziemniona w madejowym łożu Uśmiech więc może i ja się pokuszę o jakiś performance na zasadzie przy okazji sobie rozrywki umysłu by nie ześwirować , skoro tak padło na mnie. Zły
Taro czyli termin jest do niedzieli włącznie ( pytam by się upewnić )? Prosi

aqua&fire, co ci się stało , że jesteś uziemiona horyzontalnie ? Pociesza To ty będziesz jak Frida Kahlo malować...na leżąco... Szok . Słuchajcie... Plotki może tu nam się jakaś słynna malarka wykluwa... Ok

Sławek , dzięki za chęć pomocy... mam jeszcze pewien pomysł jak to zrobię, ale jak już całkiem nie dam rady to zapukam do twoich drzwi... [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#69

aqua&fire' napisał(a):Taro czyli termin jest do niedzieli włącznie ( pytam by się upewnić )? Prosi
Tak, z niedzielą włącznie, a jak będzi potrzeba, to przedłuży sie znów Ok luz Luzik to taka zabawa Tak
Odpowiedz
#70

@ Tarofides dziękuję bardzo za uściślenie. Jasne, zdaję sobie sprawę ,że ma być przy okazji zabawa. Oczko

@ Rudalili –pozostaje mi teraz z wiedźmy ogłosić cię nadwornym jasnowidzem. 1/ Znam życiorys Fridy Kahlo ( co za strzał ! oglądałam nawet film o niej ), podziwiam siłę i determinację tej kobiety, niejedna mogła by wziąć z niej wzór ( trafiony , zatopiony, miałam poważny wypadek Stres ale o tym sza). 2/Posiadam wiele zdolności manualnych ( mówią o mnie człowiek orkiestra ), faktycznie miałam namalować leżąc tę kartę ( no może nie tak ekscentryczną jak twórczość malarki ). 3/ Ale ? mój mąż jest na anty z całą tą otoczką akceptacji ezoteryki ( choć je u mnie toleruje ) to mnie jednak obśmiał, by mi tak nietypowo usługiwać i zmuszona jestem zmienić plany do obrębu dostępności moich możliwości teraz, dlatego pytałam o czas . Dzięki.
4/Pewno ci sprawię teraz przyjemność ( na zasadzie pokrewieństwa dusz ). Nie jestem krawcową i nigdy nią nie byłam. Kiedyś prowadziłam sieć butików. Wtedy to wylągł się pomysł u mnie w ramach lepszego biznesu, na zasadzie tu zaszeweczka, szczypaneczka, tak by coś skrócić i nie wyrzucić -by mieć swoją prywatną pracownię, wychodząc naprzeciw klientkom. Pracująca kobieta jak Kwiatkowska pracę/ branżę potem zmieniałam nie raz ( na bardziej techniczne kierunki ). A pracownia mi została do dziś z profesjonalnymi maszynami. Dziś potrafię ( na własny użytek ) pięknie szyć, być sama dla siebie kreatorką wdzięku, mało tego zrobienie formy krawieckiej nie jest też problemem. Wywodząc się z założenia, że skoro słonia potrafią nauczyć etc, etc.


Oczywiście pochwalam prace, bo świadczą o chęciach ,pomysłowości ,zaangażowaniu , poświęconym czasie tych osób w procesie twórczym w życie forum. Po kolei :

@ Sławek – no faktycznie poprzeczka wysoko ustawiona, jak rzekła Safira, zgadzam się też. Talent rysunkowy widoczny gołym okiem. A druga praca typu bez mała instalacja „światło i dźwięk „ i do tego pocięte obrazy zbliżeniowe dla wypunktowania detali ( b.dobry opis z ujęciem historii ).

@ Helge – wspaniale uchwycone detale, niuanse karty, które nie potrzebują numeracji na karcie by wiedzieć o co kaman od pierwszego spojrzenia. No tak nie zawiodłam się i tym razem –zdolniacha jednym słowem kolejna na forum. Mam nadzieję ,że nie uprawiam prywaty ( nie łamiąc jednak kanonów poufności ) ale od razu miałam przed oczyma pewne twoje zdjęcie, które do złudzenia dało mi tę reminiscencję ( rekonstrukcja z tym mieczem ).

@ Miriam –skarbnica antyków jak sądzę , która ze swojego składziku zrobiła użyteczną formę( no ta waga i ten miecz-szabla niejednego zbieracza by zachwyciła, ja też uwielbiam antyki ). Jednym słowem pomysłowy Dobromir z udziałem wkładu rodzinnego wnuczki.

@ Sylla – podziwiam ,że udało się wciągnąć w to córkę ( nawet chyba szata na tę okoliczność została przywdziana ). Oprócz podziwu jej faktycznie bez mała włosów rusałki, ja dostrzegam wyjątkową dostojność jej jako kobiety z karty a w niej ją widać od razu w tej wcielonej roli Sprawiedliwości mimo młodego wieku prezenterki.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#71

Nooo...kochana...w takim razie uprosimy Tarofidesa żeby termin przedłużył...Teraz to dopiero jestem ciekawa tak wszechstronnego talentu...Ja pomysły mam trzy ale żadnego zrealizować nie umiem. Zapewne też mi się trochę z tym zejdzie, bo chciałam tu wszystkie 3 przedstawić.
Odpowiedz
#72

Eeeee no bez przesady ( wszystko jest kwestią gustów ) jak to zwykle bywa przy dużej ilości osób.
Wbrew powiedzeniu : "Jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki " jestem tego świadoma.

Na moje obecne możliwości jakoś wyrobię się w terminie zatem.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#73

To mam nadzieję, że ja też.
Odpowiedz
#74

No dobra, przedłużymy jeszcze o tydzień do 18 listopada włącznie , bo postanowiłem powiadomić wszystkich, może jeszcze ktoś dołączy Uśmiech
Odpowiedz
#75

Przestawiam pracę, szkic rysunkowy mojej karty Sprawiedliwość ( na jasnym tle nie zadawalał mnie ) więc podłożyłam inne tło do fotografii :

[Obrazek: 34otqqf.jpg] ............ oraz inne tło [Obrazek: sgpav5.jpg]

Karta SPRAWIEDLIWOŚĆ, mój opis :

Temida ponoć jest ślepa, dlatego ma te zawiązane oczy oraz nieodłączną wagę i miecz na karcie.

Opaska Temidy- nigdy nie wiadomo co ślepy los nam przyniesie ?
co pozytywnego, dobrego lub negatywnego nie tylko z naszych działań, zachowania, czynów ale i postawy osób powiązanych z nami jak to w życiu z innymi ludźmi. Kogo my ocenimy, skrytykujemy przy okazji lub sami zostaniemy przez innych oceniani, skrytykowani być może.

Miecz jest obusieczny. To co nas spotka może być nagrodą lub nie, - nieraz może wrócić i do nadawcy. Tu jest ten symbol nagrody ale i kary zależy od sytuacji. Jak obustronnej, tak i obusiecznej.

Waga symbolizuje wyroki losu , odwieczny atrybut karty, że mogą się tu ważyć na niej nasze losy , sprawy większe, mniejsze, ważne, mniej ważne jak to w życiu zależy co jest dla nas priorytetem ? i jaką wagę do czego lub do kogo przywiązujemy w oparciu o etykę, morale jak to w Sprawiedliwości.
Serce na szali wagi wskazuje na to co jest dla nas ważne , jakiego kalibru i ciężaru co nam leży na sercu w jakim stopniu ( stąd ta pulsacyjna zapisu taśmy, jak ekg do odczytu jaki jest nasz stan ). Wszystko możemy przecież brać do serca :

- „ patrzymy sercem „ - mówi się : „ czujemy sercem „ ; „kochamy całym sercem „ lub „ na sercu nam jest lekko „ ; ewentualnie nas to raduje ( serce nam się wyrywa jak z młodej piersi -mówmy )

albo :

„ ciężko nam na sercu” „ nienawidzimy całym sercem „ , lub obciąża : „mam kamień na sercu „ lub „me serce w rozterce” w skali różnych naszych uczuć, przeżyć , problemów czy spraw życiowych od osobistych, rodzinnych, partnerskich , zawodowych po urzędowe.

Piórko ( niby ulotne, zwiewne ) dla przeciwwagi tego co szali, symbolizuje sprawiedliwość ,może mówić ,że nieraz odrobina czegoś lekkiego ( czasami błahego, faktów , prawdy )nawet takiego lekkiego jak piórko ale może przeważyć szalę !. Należy postępować roztropnie zatem ze wszystkim. O ile serce to symbol ofiarowania , poświęcania się dla ogółu różnych spraw od niższego rzędu po wysoki o tyle enigmatyczne, nieuchwytne pióro jest tak ważne na tej karcie. By człowiek dobrze się czuł ( nie tylko w sensie fizycznym ale i psychicznym ), nic nie może nam ciążyć na nim po prostu.

***
Tu podeprę się warstwą mitologii egipskiej , która w jakimś choćby stopniu ( nie tylko w tym przypadku zresztą ) ułatwia, odkrywa czytanie kart
np. gdzie bogowie Ozyrys ,Anubis, Path, Hathor w sytuacji oceny, krytyki , sądu człowieka ( bo i do tego ma też odniesienie ten symbol ) serce zmarłej osoby ważyli z przeciwwagą pióra, by ocenić sumienie danej osoby . Ponieważ oni wierzyli w to ,że dusza człowieka mieści się właśnie w sercu dodam wam na marginesie. Dla bogów tych było to odniesieniem prawdy , uczciwości człowieka i tego co miał na sumieniu i w duszy .Tu też sama bogini Maat ( czyli żona Thotha ) asystowała przy tym sądzie oceny serca nad duszą ludzką by było sprawiedliwie z tym piórkiem , czy ocena przy ważeniu jest prawidłowa ( ona też ma w subskrypcjach przedstawioną głowę z wetkniętym piórem we włosach oraz czasami przedłużenie rąk, zakończone wachlarzem piór jakby omiatała prawdę ).

Kodeks moralny, etyczny jakim powinniśmy się kierować w życiu ,jakby potwierdza znaczenie tej karty, upostaciawia kartę sprawiedliwość i te inne symbole w drodze naszego rozwoju.
Jeśli umiemy poszanować prawo moralne ( nie tylko ) ważyć to co robimy i mówimy - bo karta Sprawiedliwość to również głos naszego sumienia, głos naszego wewnętrznego „ja „ .

To wniosek też:
- będziemy mieli komfort psychiczny, nic z tych elementów, symboli nas nie dotknie ,jeśli postępujemy etycznie , będziemy się rozwijać w zdolnościach i talentach na różnych drogach, ścieżkach ,meandrach życia bez problemów.

Oraz grafikę komputerową tej karty :

[Obrazek: 1g4xmp.png]

Tło karty graficznej może stanowić odniesienie do labiryntu : a więc problemów życia z jakimi możemy się stykać , pewnych uwarunkowań, sieci połączeń , splotu wydarzeń w jakich się nieraz znajdujemy . Zarówno tych dobrych lub złych. Bo z labiryntu możemy wyjść bez przeszkód ale też i zaplątać się.

Tyle mojego „ widzimisię „. Uśmiech

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#76

Aqua Ok super pomysł i talent jak widać Kwiatek
Odpowiedz
#77

Dziękuję droga Sylla. Buziak ( to i tak robione półśrodkami jak na moje warunki Bezradny ale się starłam ).

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#78

jak dla mnie rewelacja Uśmiech
Odpowiedz
#79

O następna praca Hura brawo aqua&fire Oklaski
Odpowiedz
#80

aqua&fire' napisał(a):...to i tak robione półśrodkami jak na moje warunki Bezradny ale się starłam ).

No właśnie ...i to jak się postarałaś...zdolniach z ciebie a&f...a ja..?... Bezradny ... Dobani . Ciągle nici z wykonania... Smutny ... choć już były przymiarki...bezowocne jak widać... :uoee:
Odpowiedz
#81

aqua Kwiatek Oklaski
Odpowiedz
#82

Zajmując czas w ten sposób : robię sobie przysługę. Oczko
Dziękuję bardzo Sylla, Ewuniaaa, Tarofides, rudalila, miriam . Przyczyniacie się zatem i WY ku pokrzepieniu mnie - miłymi słowami. Dzięki, dzięki. Buźki

rudalili napisał(a):Ciągle nici z wykonania...

Oj tam, oj tam. Spokojnie RudaL bo od stresu można nabawić Myśli wicie- rozumicie.
Więc spoko , luz. Oczko
Może uda mi się ? trochę na wesoło podejść i zaawizuję ci dobry humor ( luz, blus w niebie same dziury Uśmiech ).

W kultowym filmie „ Sami swoi „ jest cytat, co przeszedł do kanonu w realu powielanego w życiu :
„ Pomóc ci ?
Nie.
No to ci pomogę „.

Niebo już mamy. Czarodziejkę też. Avatar też. Dodamy szczęśliwą ósemeczkę, akurat ten numer a co ! z fajnym powiewem wiatru za miotłą,
damy ci mieczyk, opaskę na oczy no i wagę i vouala :

[Obrazek: 2qn5af4.png]

Finito. W końcu tu sami swoi. Oczko
Dobrego humoru zatem i miłego wieczoru. Buziak

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#83

Lol Lol Lol ...Ale fajne. Jak ty to robisz, ja też tak chce się nauczyć.... Hura
Odpowiedz
#84

Lol Super!!! Ok Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#85

Będę się chyba musiała nauczyć robić jakieś kolaże, bo inaczej nie mam szans z takimi talentami. U mnie zdolności rysunkowe = 0. Bezradny

aqua&fire - wspaniała praca Ok
Odpowiedz
#86

hehhehehe super Rotfl
Odpowiedz
#87

Dziękuję kochani. Że udało mi się poprawić nastroje ( przy okazji ). Luzik

To nie jest żadna tajemnica : zwykły program graficzny, operacyjny Paint + dobry aparat fotograficzny jest potrzebny lub dobra komórka ( no i w miarę obsługa pakietu Windows ).

Jest to łatwe….hm i zarazem nie ( ja do tego używam jeszcze programu fotomanager z pr. RAW przetwarzania ).

Zabawa zaczyna się dopiero w tym miejscu Wyśmiewacz --> wyjaśniam:
bo najpierw trzeba mieć pomysł to raczej oczywiste( lub wyobraźnię w trakcie) zupełnie bez nadęcia to mówię a szczerze od serca, mieć masę plików, obrazków tematycznych na dysku, pogrupowanych ( bo nigdy nie wiadomo co potrzebne nam ), po to by potem umieć to wykorzystać techniczne i z pomysłu scalić , obrobić to, wkleić, wyciąć, przyciąć niektóre tylko ewentualnie elementy lub powiększyć , dodać efekty specjalne, teksty etc. w jedną całość pomysłu.
To jest bardzo czasochłonne i pracochłonne - nie ma co się oszukiwać. A jeśli dopiero czegoś szukamy na biegu np. w necie ( obrazki, zdjęcia, jpg etc .) to ten czas się wydłuża, niestety na jeszcze dłuższy. Tak to w skrócie wygląda.

Ale zapewniam was ,że to co ja tu robię skromnie ,to naprawdę manufaktura , zwykłe pokazy szarej myszki naprawdę ( odreagowuję stres, stając się tym samym jak widać użyteczna a obeznani z programami to mogą poświadczyć, widziałam już inne prace) . Zupełnie inne, super możliwości uzyskuje się za pomocą programu graficznego Correl ( nie ukrywam ale to wyższa szkoła jazdy ).

Safirko, uszy do góry ( jesteś mądrą dziewczynką, może spróbuj z jakiejś innej beczki, na zasadzie : na lewo beczki, na prawo beczki idziemy prosto po Sprawiedliwość proszę wycieczki Buźki ).

Mam jeszcze jeden pomysł ( taki nawet mundrzejszy Myśli ) ale muszę znaleźć kreta, co by mi przepastną piwnicę przekopał. :uoee:

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#88

hej Aqua&fire, bardzo ładna Twoja sprawiedliwość Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości