8 dom moje przemyślenia
#1

Rzecz będzie o 8 domu kosmogramu. Czemu akurat ten dom? Bo ostatnio mocno się u mnie uaktywnił.
Na początek jak to wygląda?
Atrybuty Ósmego Domu:
Dawne nazwy: Brama Piekła, Brama Hadesu, Portal Plutona, Epicataphora (gr. „zejście do podziemi”), Dom Śmierci
Władcy: Mars i Pluton
Kolor: ciemnozielony(gdy o tym myślę, oczami wyobraźni widze dużą aksamitną tkaninę powlekającą łoże)
Kierunki: zachodni, południowo-zachodni
Rodzaj: następujący
Płeć: żeński
Pora dnia: noc
Znak: Skorpion
Części ciała: genitalia, narządy rozrodcze
Choroby: hemoroidy, zatrucia, kamienie żółciowe, problemy z oddaniem moczu, zapalenie pęcherza, zatrucia wszelkiego rodzaju.

8 dom jest o skosztowaniu "zakazanego owocu" i o doznaniach transcedencyjnych.
Jednostka z silnie zaznaczonym plutonem, marsem lub 8 domem jest pewnego rodzaju skorpioniczna.
W tarocie jest to karta Wielkich Arkan nr XIII- Śmierć. Oznacza Ona transformacje, silne doznania, czasem śmierć fizyczną.

Posiadając plutona w Skorpionie i Marsa w 8 domu odczuwam czasem pełen wachlarz doznań z tym związanych. Od silnego erotycznego pragnienia, transformacji aż po odczucia zrozumienia rodzaju własnej śmierci.

Skupimy się dziś na 8domowej śmierci fizycznej. Jakie planety w kosmogramie 8 domu wskazują na śmierć i jej rodzaj. Użyję tu prawdziwych przykładów ludzi którzy z daną planetą w 8domu doznali śmierci.

Jednym z najsilniejszych czynników śmierci jest umiejscowienie w 8 domu Marsa. Osobiście jestem posiadaczką Marsa w 8 domu.
Często wskazuje On na śmiertelne wypadki samochodowe, otrucie lekami lub narkotykami.

Kilka przykładów:

Marilyn Monroe – Born: June 1, 1926
In: Los Angeles (CA) (United States)
Sun: 10°27′ Gemini AS: 13°04′ Leo
Moon: 19°06′ Aquarius MC: 6°00′ Taurus
Mars in 8th house in Pisces- przedawkowanie leków.

Diana, Princess of Wales – Born: July 1, 1961
In: Sandringham (United Kingdom)
Sun: 9°40′ Cancer AS: 18°24′ Sagittarius
Moon: 25°02′ Aquarius MC: 23°03′ Libra
Mars in 8th house in Virgo- śmiertelny wypadek samochodowy.

John Fitzgerald Kennedy – Born: May 29, 1917
In: Brookline (MA) (United States)
Sun: 7°51′ Gemini AS: 20°00′ Libra
Moon: 17°13′ Virgo MC: 23°46′ Cancer
Mars in 8th house in Taurus- Śmierć na skutek katastrofy lotniczej.

Robin Williams – Born: July 21, 1951
In: Chicago (IL) (United States)
Sun: 28°13′ Cancer AS: 12°34′ Scorpio
Moon: 9°32′ Pisces MC: 22°15′ Leo
Mars in 8th house in Cancer- samobójstwo.

Paul Walker- Born: September 12, 1973
In:Glendale, Los Angeles County (CA) (United States)
Sun:19°37' VirgoAS:11°25' VirgoMoon:18°27' PiscesMC:9°33'
Mars in 8th house in Taurus- śmierć w wypadku samochodowym.

Mars jest działaniem, Pluton żniwiarzem jego działań.

Co wy sądzicie o 8 domu? Jakie macie przemyślenia?
Mam nadzieje na ciekawą dyskusje.

Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym.
Odpowiedz
#2

Same posiadanie Marsa w VIII domu nie predysponuje do śmierci w wypadku samochodowym, to zbyt duże uproszczenie. W takim przypadku każdy z Marsem w VIII domu już by nie żył, musi nastąpić jeszcze parę czynników, w tym przypadku "niesprzyjających".
Owszem Mars pokazuje ruch, działanie, energie I jest traktowany jako malefik, ale to symbol głowy. Rzeczywiście tradycyjnie 8 dom jest określany jako dom śmierci, ale też ezoteryka, pieniądze cudze, seks, ale inny niż  ten V domowy. Natomiast za otrucie odpowiadają inne planety.
W moim horoskopie natalnym posiadam pokoleniówki w domu VIII, które są jednocześnie władcą tegoż domu, ponoć może to oznaczać śmierć ze starości, pożyjemy zobaczymy :p
Zaobserwowałam, że osoby ze Słońcem w domu VIII chętnie opowiadają o tajemnicach alkowy Uśmiech
Odpowiedz
#3

Dzięki. Temat jest luźny. Zapewne tranzyty planet odpowiadają za śmierć. Nie mniej myśle że te tranzyty muszą właśnie robić aspekt do tych w domu 8.
Zwyczajnie z Marsem w 8 od najmłodszych lat obcowałam ze śmiercią. Miałam też kilka sytuacji w których igrałam z własnym życiem.
Jestem też urodzona dnia 13(karta Śmierci). Całe życie przechodze transformacje i dotykają mnie zjawiska niewytłumaczalne. Może dlatego tak mocno pociąga mnie ten temat.

Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym.
Odpowiedz
#4

Chętnie dowiem się więcej o tym jak można określić prawdopodobieństwo śmierci fizycznej z tranzytów planet.
Ja mam Plutona w 8 domu, a do tego w znaku skorpiona, więc... w dzieciństwie straciłam obu rodziców, śmierć towarzyszy mi od zawsze. zgadza się niestety Smutny.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości