Czy można zadawać pytania o negatywnym wydźwięku na tzw. "osoby trzecie"?
#1

1) czy można stawiać tarota na temat złych osób bez ich obecności? np.nielubiana osoba (niedobra dla innych i mało kompetentana) - czy długo utrzyma się na stanowisku kierowniczym gdzie jest kadencyjność - za kilka lat nowe wybory gdzie znów może być wybrana a moze nie dotrwa do końca kadencji. osoba ta objęła to stanowisko dzięki znajomością z lokalnymi vipami. w skandaliczny sposób "utrącono" kandydaturę dotychczasowego szefa
2) jeśli można stawiać rozkłady na ten temat czy wystarczy postawić rozkład trzykartowy za-przeciw-rezultat? a może wy macie jakis godne polecenia kilkukartowe rozkłady
3) czy może to robić początkujacy tarocista?
Odpowiedz
#2

To co napisałeś brzmi ... cholernie niepoważnie. Pytanie, które bym postawił brzmiałoby raczej tak:

Czy osoba zaczynająca swoją przygodę z kartami powinna w ogóle zajmować się prognozowaniem przyszłości?

Zależnie od odpowiedzi i zakładając, że zawsze ktoś bezmyślnie odpowie - tak, powinna - zadałbym pytanie pomocnicze, pogrążające:

W jakim zakresie zdarzeń może sobie na to pozwolić?

I w odpowiedzi wskazywał na to, iż nie powinna zajmować się zagadnieniami, o których nie ma ani wiedzy, ani pojęcia, chyba, że lubi ekstremalne doświadczenia z sobą w rolach głównych, bo na mieszanie w życiu osób trzecich nie dałbym takiej osobie przyzwolenia Oczko

Ps. Mam nadzieję, że zrozumiałeś moją pokrętną odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
#3

Więc nie pisz pokrętnie Oczko
Odpowiedz
#4

cuma67 napisał(a):1) czy można stawiać tarota na temat złych osób bez ich obecności? np.nielubiana osoba (niedobra dla innych i mało kompetentana) - czy długo utrzyma się na stanowisku kierowniczym gdzie jest kadencyjność - za kilka lat nowe wybory gdzie znów może być wybrana a moze nie dotrwa do końca kadencji. osoba ta objęła to stanowisko dzięki znajomością z lokalnymi vipami. w skandaliczny sposób "utrącono" kandydaturę dotychczasowego szefa
2) jeśli można stawiać rozkłady na ten temat czy wystarczy postawić rozkład trzykartowy za-przeciw-rezultat? a może wy macie jakis godne polecenia kilkukartowe rozkłady
3) czy może to robić początkujacy tarocista?
hm a to powiem tak z ostrozna to wszystko mozna , jak to zrobisz dla siebie , to kto ci zabroni Rotfl
Ale jak jestes poczatkujacy i nie pewien odpowiedzi to tez nic ci to nie da.
Rozkładów jest sporo , a zalezy o co chcesz zapytać?
jezeli chcesz zapytac czy ta odoba utrzyma swoje stanowisko przez okres kadencji wystarczy 3 karty.
Odpowiedz
#5

Na osoby trzecie stawiać karty tarota można, ale ... nie należy Paluszkiem jest to wbrew etyce tarocisty
Odpowiedz
#6

Tarofides napisał(a):Na osoby trzecie stawiać karty tarota można, ale ... nie należy Paluszkiem jest to wbrew etyce tarocisty
Ja to tak czasami lubię wbrew etyce, moralnosci i regulaminom Rotfl , ale pamietaj cuma trzeba wiedziec tez gdzie i kiedy Myśli
Jednak porządek musi byc i basta . Ok
Odpowiedz
#7

Tarofides napisał(a):Na osoby trzecie stawiać karty tarota można, ale ... nie należy Paluszkiem jest to wbrew etyce tarocisty

ta osoba też mi się kiedys dała we znaki Kłótnia miałem z nią doczynienia przez kilka miesięcy
Odpowiedz
#8

cuma67 napisał(a):
Tarofides napisał(a):Na osoby trzecie stawiać karty tarota można, ale ... nie należy Paluszkiem jest to wbrew etyce tarocisty

ta osoba też mi się kiedys dała we znaki Kłótnia miałem z nią doczynienia przez kilka miesięcy

Czy mam rozumieć, że przez opisanie takiego zachowania tamtej osoby uważasz, iż otrzymasz od nas hmmm... nazwijmy to jakimś rodzajem przyzwolenia na coś, co już zostało przedstawione jako działanie wbrew etyce?
Odpowiedz
#9

Tarofides odpowiedział mi krótko i zwięźle na moje pytanie. poza tym nie jest to osoba całkiem obca [trzecia] dla mnie, ale dzień dobry jej nie mówie nawet na początku była tym faktem zdziwiona a może i lekko oburzona Oczko

poza tym uczę sie tarota i nawet jakby okazało sie że nie ma problemu z takimi wróżbami to i tak na razie bym nie stawiał żadnego rozkładu. spodziewałem sie tego typu odpowiedzi
Odpowiedz
#10

wybrałem najbardziej neutralny rozkład: ile jeszcze ta osoba będzie kadencji na kierowniczym stanowisku?

będzie rządzić dwie kadencje czyli znajomi muszą sie jeszcze męczyć z 10 lat Krzyk Dokucza rozkład ile kadencji - symbol tej osoby królowa mieczy, pokazała się ta karta jako druga (4 karty losowane bo 4 kadencje maksymalnie do emerytury)

na podstawie książki Vademecum Tarota s.216
Odpowiedz
#11

Jak mnie intryguje stosunek jakiejś tam mojej znajomej osoby do mnie to oczywiście, że kładę karty w odwrotną stronę czyli na nią ... zadając pytanie : jakie zamiary ma wobec mojej skromniutkiej osoby ... Rotfl
powiem wam, że przed paroma nie do końca dobrymi duszyczkami sama siebie ostrzegłam.
Odpowiedz
#12

yoanna
Też tak zrobiłam jak Ty, z tym, że wyciągnęłam 4 karty na zadane pytanie, z jedną koleżanką z pracy nie układały mi się relacje dobrze.
Ale od momentu wykonania wróżby, kiedy to tarot pokazał mi co znajomą denerwuję, jak powinnam z nią rozmawiać nasze relacje uległy diametralnej poprawie, kumpela zaczęła normalnie ze mną rozmawiać, nie ignorować tak jak robiła to, pomagamy sobie, także obecnie jest dobrze.
Odpowiedz
#13

Kiedyś pewna doświadczona już i poważana tarocistka przestrzegała mnie przed tego typu pytaniami. Miała rację. Ilekroć zadawałam kartom pytanie o mało pozytywnym wydźwięku (np. jak długo JESZCZE będą razem; kiedy się rozstaną, itp.) karty zwracały uwagę na kwestie moralności tarocisty, nie odpowiadając wcale na zadane pytanie. Myślę, że są sfery, w które nie powinniśmy ingerować przez wzgląd na niezaśmiecanie aury, na przykład.
Odpowiedz
#14

Mia, a możesz powiedzieć jak to odczytałaś "kwestie moralności tarocisty" - jakiś przykład kart? to jest bardzo ciekawe dla mnie, i ja niekiedy mam wrażenie, że karty zamiast odpowiadać mówią o pytającym...
Odpowiedz
#15

Tarofides już odpowiedział, ja za nim- lepiej się nie mieszać.
Jeśli chcesz stawiać na osoby trzecie to proponuję tylko wtedy kiedy coś Cię z nimi łączy i ew. zapytać właśnie o zamiary, plany tej osoby w stos do Ciebie.
Odpowiedz
#16

Helge napisał(a):Mia, a możesz powiedzieć jak to odczytałaś "kwestie moralności tarocisty" - jakiś przykład kart? to jest bardzo ciekawe dla mnie, i ja niekiedy mam wrażenie, że karty zamiast odpowiadać mówią o pytającym...
Helge, podaję przykład (jest paskudny, swoją drogą Rotfl):
Czy oni rozstaną się do końca roku?
Za: V Kapłan
Przeciw: 3 monet
Oczywiście, nie rozstali się, karta "za" rozstaniem, nie miała z rozstaniem nic wspólnego, a jedynie pokazała kwestię tego, że postępuję niemoralnie zadając takie pytanie; 3 monet na "nie" - nie dasz rady swoimi umiejętnościami karcianymi nic z nas wycisnąć. Tak to zrozumiałam.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości