Konkurs - karta Papież (Arcykapłan)
#1

Następna karta w konkursie, te same zasady, tworzymy własną wizje karty Hierofanta i ewentualnie opis (mile widziany)
Odpowiedz
#2

No to zacznę jak zwykle Rotfl[ATTACHMENT NOT FOUND]

- No więc tak, arcykapłan jest przedstawicielem swojej religii (różnej chrześcijaństwo - bazylika, Egipt - piramidka i zarazem łącznikiem, pośrednikiem między ludźmi a Bogiem
- dla swej roli zatraca, poświęca siebie jako człowieka
- jest mistrzem dyplomacji i zawsze ukrywa swoją twarz pod maskami - jego twarz jest bez wyrazu (umie się dostosowywać do sytuacji jednocześnie zachowując bezstronność)
- chroni się czarnymi barwami (barwy ochronne, nie pozwalające dotrzeć do wnętrza - tajemnica)
- swoją władzę określa jako pochodzącą i nadaną mu przez Boga - czapka ze świątynią Bożą, jednak tak na prawdę rządzi masami poprzez spowiedź, czyli najstarszą i najskuteczniejszą formę przekazu informacji (od dołu, od spowiadających się i donoszących na grzechy swoje i innych ku górze co lepsze informacje) oraz poprzez budowanie strachu przed diabłem i piekłem - tym samym mając diabła za sojusznika
- w swych rękach ma sprawiedliwość (kapłan jest przecież w posiadaniu sprawiedliwości boskiej)
- alchemię i magię (rytuały służą jemu, jednak każde inne nie pochodzące od niego są negowane i zabronione)
- klucz do zbawienia
- pieniądze (symbol karo)
- miecz - wielokrotnie zdobywał bowiem władzę siłą
- księgę - symbol wiedzy
- objawienie boskie
- symbole kart wskazują że jest to jedna wielka gra pozorów
- promień światła jako symbol tego co słuszne, wszystko co poza jest złem i grozi ogniem wiecznym

To na tyle jak coś zapomniałem to potem dopisze

Pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#3

No super !!! Kwiatek Sławek w pierwszej chwili myślałam , ze Arcykapłan w prawej dłoni trzyma butelkę . Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#4

Brawo Sławek Oklaski

Piramida na Watykanie, dobre! Rotfl

Ta na środku placu stoi obelisk, który pochodzi własnie ze starożytnego Egiptu
Odpowiedz
#5

Tarofides napisał(a):Piramida na Watykanie, dobre! Rotfl

Ta na środku placu stoi obelisk, który pochodzi własnie ze starożytnego Egiptu

wiem wiem, ale piramidke lepiej widać Rotfl
Odpowiedz
#6

bardzo fajne ujęcie tematu, wielopoziomowe Rotfl
te duże księdzowe radary najlepsze Rotfl
Odpowiedz
#7

Sławku ależ u Ciebie talentów - pomysł I kl Ok

...ani różnica poglądów,ani różnica wieku - nic nie może być powodem zerwania miłości
NIC- prócz jej braku...
Odpowiedz
#8

Ale talent, świetne Uśmiech
Odpowiedz
#9

Sławek świetna karta Oklaski odnoszę wrażenie ze nie pałasz sympatią do osób które reprezentuje karta Rotfl
Odpowiedz
#10

No tak Sławek pierwszy Oklaski Ok
Odpowiedz
#11

Gabriela - aż tak widać? hehehhe
Odpowiedz
#12

Helge napisał(a):te duże księdzowe radary najlepsze Rotfl

Mnie właśnie te uszy bardzo ciekawią Uśmiech A to z tego powodu, że w kabalistycznym tarocie karice tej przypisana jest m.in. funkcja słuchu. Pondato według tradycji katolickiej pierwszym papieżem był Szymon. Imię to jest pochodzenia (o dziwo Oczko ) hebrajskiego i oznacza mniej więcej "on usłyszał", interpretowane jest to też czasem jako "ten, który słucha [głosu Boga]".

A całość (choć odbiega dość od mojego odbioru tej kartu) jak zwykle super! Ok

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#13

Hej! Mamy tu tylko jedną propozycję, wszyscy się boją Papieża Myśli
Franciszek nadzwyczaj łagodny Pociesza

Malujcie Papieża Prosi
Odpowiedz
#14

Mój już jest gotowy, ale dzisiaj nie dałam rady go wkleić, może jutro go zamieszczę Uśmiech
Odpowiedz
#15

Ok, zaczekamy Ok
Odpowiedz
#16

Dawajcie z tym Arcykapłanem Prosi dostaniecie odpust zupełny Tak
Odpowiedz
#17

Na dniach wkleję obrazek, mam nadzieje, że już nic nie pokrzyżuje mi planów tak jak ostatnio Bezradny
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości