Kosma - portret
#1

wchodząc w dniu dzisiejszym w kolejny rok mojego życia, pozwoliłam sobie na zrobienie własnego portretu Uśmiech
dziś jest o tyle szczególny dzień, bo dziś moje urodziny wypadły w niedzielę, czyli tak jak w dniu moich urodzin

w tym fajnym dniu chciałabym wszystkim życzyć, spełnienia marzeń, poszerzania horyzontów, realizacji, wglądu i wszystkiego tego co sprawia, że nasza droga jest lżejsza Uśmiech


mój portret: (pewnie chwile mi zajmie zanim zrozumiem co on tak naprawdę oznacza, choć na pierwszy rzut oka, wiele mi tłumaczy ) Uśmiech

(1) dziecinstwo = VIII MOC - co będzie dominować w dzieciństwie i młodości
(2) wiek sredni = III CESARZOWA - w wieku średnim
(3) wiek dojrzaly = II KAPŁANKA - w dalszej części życia


(4) podswiadomosc (1+2) = XI SPRAWIEDLIWOŚĆ
(5) swiadomosc (2+3) = V PAPIEŻ
(6) nadswiadomosc (4+5) = XVI WIEŻA

(7) misja (1+5) = IV CESARZ - zadanie do wykonania z jakim człowiek przyszedł na świat
(8) srodki do realizacji misji (2+6) = XIX SŁOŃCE - dary - potencjał umożliwiający wykonanie misji
--
(9) karma, kim bylam (1-2) = V PAPIEŻ - kim byłam w poprzednim wcieleniu?
(10) co robilam (2-3) = I MAG - co robiłam?
(11) lekcja (10-9) = IV CESARZ - zadania karmiczne
---
(12) harmonia/komfort (7+8) = I MAG - liczba harmonii psychicznej
(13) wnetrze (1+4+6) = VI KOCHANKOWIE - Jak siebie postrzegam?
(14) na zewnatrz (3+5+6) = I MAG - jak postrzegają mnie inni?
-----
(15) jak odrobic lekcje karmiczna (9+10+11-7) = VI KOCHANKOWIE
(17) komfort karm. - punkt komfortu karmy (11+6) = XX SĄD OSTATECZNY
(18) jak pracowac z misja na obecne wcielenie (11+8) = I MAG
Odpowiedz
#2

Oj to Wszystkiego Najlepszego i spełnienia najskrytszych marzeń Buziak . Może lepszy by był rozkład urodzinowy Oczko

Pewnie tu tez znajdzie się osoba,która interpretacja zrobi Ci prezent urodzinowy. Kwiatek
Odpowiedz
#3

lila napisał(a):Może lepszy by był rozkład urodzinowy Oczko


ano właśnie sobie zrobiłam Uśmiech w koncu z daty urodzenia Uśmiech

Lila dziękuje Ci za życzenia, wzjamenie życzę tego samego Kwiatek
Odpowiedz
#4

pod jakim katem czytać karty? np. pierwsze 3? czy to są czynniki zewnętrzne? nasza postawa? etc..


mogłabym jakąś podpowiedź otrzymać?
Odpowiedz
#5

pierwsze 3 to jest to co dominuje w danym okresie, jak się człowiek kształtuje, z czym się zmaga, co jest jego priorytetem - a więc dosłownie wszystko...
nie ma interpretacji tych kart w książce p. Chrzanowskiej, a więc trzeba przyjąć chyba interpretację albo standardową tych kart, albo interpretację jej z innych książek.

u Ciebie na 4 pozycji, czyli wyparte sprawy ze świadomości, lęki, kompleksy - jest Sprawiedliwość. wg książki może to oznaczać:
- problemy z samoakceptacją
- poczucie winy, samooskarżanie
- strach przed karą za grzechy (niekiedy wyimaginowane)
- przyczyną takich problemów jak powyżej mogą być metody wychowawcze w domu, szkole itp.
- najważniejszą rzeczą jest w tym przypadku rozróżnienie czy te odczucia są toksyczne, czy są zdrową reakcją na zaistniałe w życiu osoby zdarzenia

po nowym roku będę mieć więcej czasu, mam książkę i mogę Ci napisać o innych opisanych tam pozycjach. ale nie wszystkie są analizowane.
Odpowiedz
#6

dziekuję za odpowiedź, robi sie jeszcze ciekawiej Uśmiech

"- problemy z samoakceptacją
- poczucie winy, samooskarżanie
- strach przed karą za grzechy (niekiedy wyimaginowane)
- przyczyną takich problemów jak powyżej mogą być metody wychowawcze w domu, szkole itp."

i co w tym jest, jak od dziecka się słyszy, że się robi źle, jest się osądzanym.. na szczęście mam SŁOŃCE za narzędzie, co daje mi ogromną siłę.. poczekam zatem cierpliwie na dalsze podpowiedzi.. dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
#7

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Kwiatek .
Tój Portret jest nieprawidłowo obliczony, gdzieś na forum jest wątek, w którym opisano metodę obliczeń, a także to, że w Portrecie VIII to Sprawiedliwość, nie Moc.
Przy okazji zachęcam osoby interesujące się tematem do interpretacji - praktyka czyni mistrza. Buźki
Odpowiedz
#8

Gosia dziękuje że zechciałaś tu zajrzeć.. policze zatem wszystko na nowo.. z tymi pozamienianymi numerami pomiędzy Mocą a Sprawiedliwoscią.. ech.. juz sie przyzwyczailam ze w mojej talii są odwrotnie a tu sie okazuje, ze mentalnie znów musze je pozamieniać Szok Głupek Uśmiech

dziękuję slicznie za zyczenia Uśmiech

choć przy samym obliczeniu karta VIII nie zmienia swojej wartości, więc.. raczej nie powino być zmiany Myśli
Odpowiedz
#9

Gosi chodziło o to, że grudzień to 12, a więc mniej niż 22. Więc u Ciebie druga pozycja to xii czyli wisielec. Sprawdź też rok.
Odpowiedz
#10

Helge dzięki Buziak

już wiem, na początku, wlazło mi numerologiczne sumowanie.. i jakoś tą III później przeoczyłam, zakręcony człowiek jestem Dobani Oczko

date roku tez pokręciłam Szok bo tez zsumowałam jak w numerologii.. 20 a nie 2.. o matko.. licze wszystko Głupek raz jeszcze

to jednak diametralnie zmienia postać rzeczy Kwiatek
Odpowiedz
#11

to mam nadzieje, że teraz jest ok.. edit

(1) dziecinstwo = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ - co będzie dominować w dzieciństwie i młodości


w tym okresie mojego życia naoglądałam się wielu zdrad, kłamstw czynionych na moich oczach, w jakiś sposób straciłam w ludzi wiare i cały czas próbuję ją odzyskać.. ogólnie wierze w ludzi pomimo wszystko, jeśli chodzi o relacje partnerskie, może być tu mocne zachwianie, bo cały czas mam przed oczami ten obraz, kłamstw, zdrad, hulaszczej imprezy, rozwodów nie tylko na zewnątrz, ale i we własnym domu.

Ojciec odcisnął dość mocne piętno:
siła, surowość, brak tolerancji w imię subiektywnie pojętego prawa.. zdrady, brak uczuć, kłamstwa, wykonywanie swoich kar, brak szacunku

co dobrze obrazuje późniejsze ->" Odtworzenie urazów z dzieciństwa poprzez twoje zachowanie w związkach " czyli brak wiary, że coś się zmieni, wynikający z tego ze nadal widze te kłamstwa, manipulacje.. zdrady etc.

i matka: skłonność do dominacji, narzucania swej woli innym, rzekomo dla ich dobra.

moj bunt: Wewnętrzne poczucie słuszności i przewagi duchowej, czasem pogarda dla słabszych i błądzących. Wiara we własne siły.

(2) wiek sredni = XII WISIELEC - w wieku średnim

W swym znaczeniu elementarnym Wisielec przedstawia człowieka inicjującego działania służące rozwojowi duchowemu i świadomego konieczności oczekiwania i wyrzeczeń.

bardzo dobra wskazówka -> karta Wisielec XII to w astrologii: Neptun, dom 12, Ryby.

ja mam Księżyc w Rybach w 1 domu:

Twoja świadomość siebie i sposób wyrażania swojej osobowości mają silny związek z uczuciami, doświadczeniami z wczesnego dzieciństwa i sprawami rodzinnymi. Cechuje Cię zmienność i brak długotrwałego ukierunkowania na cel. Twoja wrażliwość powoduje, że bierzesz sobie bardzo do serca każdą niegodziwość. Kiedy jednak przełamiesz opory, potrafisz czule kochać i obdarzyć innych swoim opiekuńczym sercem.

(3) wiek dojrzaly = XX SĄD OSTATECZNY - w dalszej części życia

edit: na tą część jeszcze przyjdzie czas Oczko


(4) podswiadomosc (1+2) = VI KOCHANKOWIE
(5) swiadomosc (2+3) = XII WISIELEC
(6) nadswiadomosc (4+5) = XVIII KSIĘŻYC

(7) misja (1+5) = XX SĄD OSTATECZNY - zadanie do wykonania z jakim człowiek przyszedł na świat
(8) srodki do realizacji misji (2+6) = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ - dary - potencjał umożliwiający wykonanie misji
--
(9) karma, kim bylam (1-2) = IV CESARZ - kim byłam w poprzednim wcieleniu?
(10) co robilam (2-3) = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ - co robiłam?
(11) lekcja (10-9) = IV CESARZ - zadania karmiczne
---
(12) harmonia/komfort (7+8) = VI KOCHANKOWIE - liczba harmonii psychicznej
(13) wnetrze (1+4+6) = X KOŁO FORTUNY- Jak siebie postrzegam?
(14) na zewnatrz (3+5+6) = VI KOCHANKOWIE - jak postrzegają mnie inni? (50-22 = 28-22 = 6)
-----
(15) jak odrobic lekcje karmiczna (9+10+11-7) = IV CESARZ
(17) komfort karm. - punkt komfortu karmy (11+6) = XXI ŚWIAT czy 0 GLUPIEC? WYNIK = 22? tu mala wątpliwość
(18) jak pracowac z misja na obecne wcielenie (11+8) = XII WISIELEC


ciekawie to wgląda.. choc wisielec w drugiej części mojego życia kompletnie nie pasujący.. może jedynie zastoju w sprawach uczuć, który na pewno wynika z poprzedniego okresu..
Odpowiedz
#12

uzupelnienie do wisielca: ... oraz zwrot w kierunku duchowości.. choć on zaczął się dość wcześnie.. chyba ze jest to wskazówka aby tak nie pędzić, że trzeba sie zatrzymać czasem i przemyśleć dokładniej sprawe.. Myśli

mam teraz zagwozdkę na nowy rok Oczko
Odpowiedz
#13

(1) dziecinstwo = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ
(2) wiek sredni = XII WISIELEC
(3) wiek dojrzaly = XX SĄD OSTATECZNY
(4) podswiadomosc (1+2) = XX SĄD OSTATECZNY
(5) swiadomosc (2+3) = X KOŁO FORTUNY
(6) nadswiadomosc (4+5) = VIII SPRAWIEDLIWOSC
(7) misja (1+5) = XVIII KSIEZYC ( rozwiewanie iluzji, praca z emocjami )
(8) srodki do realizacji misji (2+6) = XX SAD OSTATECZNY

--
(9) karma, kim bylam (1-2) = IV CESARZ - kim byłam w poprzednim wcieleniu?
(10) co robilam (2-3) = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ - co robiłam?
(11) lekcja (10-9) = IV CESARZ - zadania karmiczne
---
(12) harmonia/komfort (7+8) = XVI WIEZA - liczba harmonii psychicznej
(13) wnetrze (1+4+6) = XIV UMIARKOWANIE Jak siebie postrzegam?
(14) na zewnatrz (3+5+6) = XVI WIEZA - jak postrzegają mnie inni?
-----
(15) jak odrobic lekcje karmiczna (9+10+11-7) = II KAPŁANKA
(17) komfort karm. - punkt komfortu karmy (11+6) = XII WISIELEC
(18) jak pracowac z misja na obecne wcielenie (11+8) = II KAPŁANKA

Gosiu bardzo Ci dziękuję za nieocenioną pomoc przy prawidłowym obliczeniu jak i ukierunkowanie przy interpretowaniu Buziak
jestem Ci bardzo wdzięczna Kwiatek Buźki Kwiatek
Odpowiedz
#14

hej Kosma, nadrabiam powoli zaległości z forum i zobaczyłam Twój post w kafejce... Oczko btw. super masz hobby, ja kocham jeepy! Rotfl

opiszę Ci tu kilka pozycji, które są w książce - najpierw sucha teoria z książki, potem moje przemyślenia:

4. podświadomość, lęki, kompleksy, blokady: XX SĄD:
- problemy z odpowiedzialnością (nadmierną)
- ortodoksja, konserwatyzm, hierarchia wartości sztywna
- kompleksy związane z rodziną/pochodzeniem
- dorabianie ideologii na siłę do każdej sytuacji
- usprawiedliwianie postępowania "wyższym dobrem"

u Ciebie duże znaczenie ma wchodząca w skład sumy Sprawiedliwość w dzieciństwie, która jest tematycznie związana z Sądem.
w związku z tym myślę, że możesz być osobą bardzo krytyczną wobec siebie, lub w jakiś sposób nakierowano Twój tok myślenia o samej sobie - co ma na Ciebie obecnie bardzo duży wpływ (Wisielec).
z tą hierarchią wartości też może być coś na rzeczy - ale bardziej w tym kierunku, że Ty byś nie chciała powtarzać tego co Ci wmawiano - Ty jesteś reformatorem, nie konserwatystą w moich oczach.
może to prowadzić do sytuacji, w której chciałabyś mieć filar, oparcie w jasnych zasadach (Sprawiedliwość), a ciągle jesteś na etapie poszukiwania z kilkoma punktami zaczepienia (Sąd + Wisielec), co może rodzić jakieś lęki o przyszłość, i podejrzewam też jakieś niepokoje emocjonalne, gdy druga osoba też ma niesprecyzowane zasady działania.

7. misja do wykonania w tym życiu: XVIII KSIĘŻYC:
- praca nad intuicją, podświadomością
- korzystanie z wyobraźni, fantazji
- wzmacnianie pierwiastka kobiecego, dbanie o dom
- otaczanie opieką tych, którzy tego potrzebują
- mediacja, dyplomacja
- troska o samopoczucie innych, tworzenie atmosfery, zaspokajanie potrzeb
do największych błędów należy: lekceważenie potrzeb/próśb innych, obojętność, ignorowanie podświadomości i intuicji, zaniedbywanie własnego domu.
wiele osób z księżycem na 7. pozycji zostaje kucharzami, psychologami, terapeutami, doradcami, "paniami domu"

misją Twoją jest kreowanie, wyobraźnia i używanie jej dla siebie i innych, sztuka, estetyka - ta duchowa i ta materialna.
jesteś też osobą wrażliwą i czujesz innych ludzi, więc pomaganie im daje Ci satysfakcję.
księżyc daje też dużą potrzebę wolności i spełniania marzeń swoich i cudzych - kreowanie innego świata, taka odskocznia od codzienności.

12. karta harmonii psychicznej: XVI WIEŻA:
- uzyskanie harmonii poprzez odcięcie się/zniszczenie starych struktur
- budowanie czegoś nowego, lepszego - i też ogólnie budowanie, tworzenie w każdej dziedzinie życia
- pozostawianie przeszłości za sobą
- życie tu i teraz

jesteś jak bóstwo, które niszczy i tworzy lub jak wynalazca, albo właśnie reformator... albo nawet alchemik Uśmiech przemienianie, proces zmian - to Ciebie nakręca. gdy ulepszasz rzeczywistość lub siebie - masz poczucie spełnienia.

tyle na dzisiaj dałam radę, reszta innym razem Uśmiech fajnie, jeśli mogłabyś powiedzieć co się zgadza - ja dopiero uczę się wnioskować o portrecie Uśmiech
Odpowiedz
#15

Helge napisał(a):hej Kosma, nadrabiam powoli zaległości z forum i zobaczyłam Twój post w kafejce... Oczko btw. super masz hobby, ja kocham jeepy! Rotfl

opiszę Ci tu kilka pozycji, które są w książce - najpierw sucha teoria z książki, potem moje przemyślenia:

4. podświadomość, lęki, kompleksy, blokady: XX SĄD:
- problemy z odpowiedzialnością (nadmierną)
- ortodoksja, konserwatyzm, hierarchia wartości sztywna
- kompleksy związane z rodziną/pochodzeniem
- dorabianie ideologii na siłę do każdej sytuacji
- usprawiedliwianie postępowania "wyższym dobrem"

u Ciebie duże znaczenie ma wchodząca w skład sumy Sprawiedliwość w dzieciństwie, która jest tematycznie związana z Sądem.
w związku z tym myślę, że możesz być osobą bardzo krytyczną wobec siebie, lub w jakiś sposób nakierowano Twój tok myślenia o samej sobie - co ma na Ciebie obecnie bardzo duży wpływ (Wisielec).
z tą hierarchią wartości też może być coś na rzeczy - ale bardziej w tym kierunku, że Ty byś nie chciała powtarzać tego co Ci wmawiano - Ty jesteś reformatorem, nie konserwatystą w moich oczach.
może to prowadzić do sytuacji, w której chciałabyś mieć filar, oparcie w jasnych zasadach (Sprawiedliwość), a ciągle jesteś na etapie poszukiwania z kilkoma punktami zaczepienia (Sąd + Wisielec), co może rodzić jakieś lęki o przyszłość, i podejrzewam też jakieś niepokoje emocjonalne, gdy druga osoba też ma niesprecyzowane zasady działania.

wszystko co wyżej się zgadza, prócz kompleksów, bo akurat urodzenie mam wyjatkowe i jestem wręcz z niego dumna, to nie jest kompleks... jedyne co potrzebuje to stabilności emocjonalnej od innych, bo ja to wszystko czuję i każde zachwianie emocjonalne, jakieś nieczystości, odejścia, fałsz, kłamstwo są jak noże które mnie tną, prędziej czy później prawda jest na wierzchu

7. misja do wykonania w tym życiu: XVIII KSIĘŻYC:
- praca nad intuicją, podświadomością
- korzystanie z wyobraźni, fantazji
- wzmacnianie pierwiastka kobiecego, dbanie o dom
- otaczanie opieką tych, którzy tego potrzebują
- mediacja, dyplomacja
- troska o samopoczucie innych, tworzenie atmosfery, zaspokajanie potrzeb
do największych błędów należy: lekceważenie potrzeb/próśb innych, obojętność, ignorowanie podświadomości i intuicji, zaniedbywanie własnego domu.
wiele osób z księżycem na 7. pozycji zostaje kucharzami, psychologami, terapeutami, doradcami, "paniami domu"

100% potwierdzenie z kosmogramu urodzeniowego.. ogolnie, ta interpretacja ładnie sie z nim pokrywa.. wzbogaca o kilka elementów

misją Twoją jest kreowanie, wyobraźnia i używanie jej dla siebie i innych, sztuka, estetyka - ta duchowa i ta materialna.
jesteś też osobą wrażliwą i czujesz innych ludzi, więc pomaganie im daje Ci satysfakcję.
księżyc daje też dużą potrzebę wolności i spełniania marzeń swoich i cudzych - kreowanie innego świata, taka odskocznia od codzienności.

to jest wszystko co dawałam od początku tu do zrozumienia.. kim jestem i po co tu jestem Kwiatek po kawałku w różnych działach pisalam o kawałku siebie, dla zainteresowanych, a wiem że były i nadal są takie osoby Kwiatek

12. karta harmonii psychicznej: XVI WIEŻA:
- uzyskanie harmonii poprzez odcięcie się/zniszczenie starych struktur
- budowanie czegoś nowego, lepszego - i też ogólnie budowanie, tworzenie w każdej dziedzinie życia
- pozostawianie przeszłości za sobą
- życie tu i teraz

BINGO!

jesteś jak bóstwo, które niszczy i tworzy lub jak wynalazca, albo właśnie reformator... albo nawet alchemik Uśmiech przemienianie, proces zmian - to Ciebie nakręca. gdy ulepszasz rzeczywistość lub siebie - masz poczucie spełnienia.

Kwiatek

tyle na dzisiaj dałam radę, reszta innym razem Uśmiech fajnie, jeśli mogłabyś powiedzieć co się zgadza - ja dopiero uczę się wnioskować o portrecie Uśmiech


Helge dla mnie od początku jestes na tym forum jak Gwiazda która świeci Buziak dziękuję Ci, to piękny obraz zgodny z moimi intencajmi, sama staram sie wiele zrozumieć cały czas.. porażki, błędy, to zawsze dla mnie nauka.. dziś podziękowałam wszystkim moim KATom życiowym za wszystkie doświadczenia, dzięki którym zrozumiałam wiele rzeczy w moim życiu Kwiatek zaufałam intuicji, temu co widzę.. nie jestem nieomylna, jestem jak każdy kto cierpi, cieszy się i ma swoje problemy..
Odpowiedz
#16

Helge naprawdę jestem pod wrażeniem Twojej interpretacji Uśmiech
Odpowiedz
#17

hej Kosma, tak mało mam teraz czasu na forum, że dopiero teraz odpisuję - dzięki za miłe słowa no i mam nadzieję, że sama już eksplorujesz niuanse portretu Uśmiech))
no i nie zapominajmy, że większość tego co napisałam to interpretacja z książki p. Chrzanowskiej Uśmiech

jedziemy zatem dalej:

pozycja (8) czyli dary: potencjał i środki do wykonywania misji zapisanej w pozycji (7): XX SĄD OSTATECZNY

- tworzenie zdrowego i mądrego systemu wartości
- rozwijanie pozytywnych relacji międzyludzkich
- otwarty i światły umysł, który może świetnie analizować obecne sytuacje, formułować wnioski trafnie, wykorzystywać to potem w praktyce, roztropność
- osoby rodzinne i przyjacielskie, które chętnie włączają innych do swojej "rodziny"
- osoby dumne ze swojego pochodzenia, ale zwalczające przejawy rasizmu jeśli chodzi o urodzenie, pochodzenie

myślę, że po prostu należałoby to ująć jako mądrość życiowa na podstawie doświadczeń. nie dość, że jesteś dobrym obserwatorem, to jeszcze umiesz umiejętnie zaingerować w otoczenie.
to jest bardzo duży potencjał, który służy zdobywaniom przyjaźni czy tej "rodziny" - natomiast myślę, że tu też jest takie małe zagrożenie (ponieważ w pozycji 4. też jest Sąd) - może się to przejawiać jako zbyt szybka ocena sytuacji (w sensie tylko intuicja) albo też chęć pomocy (ulepszenia, naprawienia, ułatwienia czegoś z czystej ludzkiej życzliwości) gdy ludzie jej nie chcą lub nie mogą z jakiegoś powodu zaakceptować (np. bo czuliby się wtedy zobligowani, żeby się odwdzięczyć).
myślę, że jednak takie sytuacje są w mniejszości, bo intuicja Twoja powinna działać ponadprzeciętnie dobrze.

pozycja (13) jak człowiek postrzega sam siebie: XIV UMIARKOWANIE

- osoba uważa, że jest opanowana, zrównoważona
- patrząca z dystansem na sytuacje, osoby, siebie
- cały czas w równowadze emocjonalnej, bilansując to co w środku i to co na zewnątrz
- ukryte siły, które pozbawione kontroli są niszczące

ta karta jest bardzo piękna, i mówi dla mnie nie tylko o równowadze ale też pogodzeniu się z kosmosem, ludźmi, z tym jak to wszystko funkcjonuje.
jeśli na bieżąco trzeba coś przewartościować, zmienić - taka osoba nie ma z tym problemu, ponieważ dąży do równowagi, do spokoju, do zdrowej relacji z samą sobą.
trochę dla mnie przypomina to postać Tewje mleczarza ze skrzypka na dachu, który dla dobra rodziny balansuje między TRADYCJĄ a nowym.
jednocześnie takie osoby lubią mieć cały czas rękę na pulsie w temacie samych siebie, jak i innych osób, co potwierdza jak dla mnie teorię o byciu dobrym obserwatorem - dzieje się to z wewnętrznej potrzeby.

pozycja (14) jak człowieka postrzegają inni ludzie: XVI WIEŻA

- postrzegany jako osoba zdyscyplinowana, poważna, zasadnicza
- o zdrowym kręgosłupie moralnym, jasno określonych normach, jasno nakreślone granice
- umiejąca budować zdrowe relacje
- czasem zbyt staroświecka, niemodna

dla mnie to na pewno będzie osoba, która nie boi się konfrontacji z rzeczywistością, problemami codziennymi i życiowymi.
osoba, która lubi wyzwania, osoba odważna, czasem na granicy brawury Uśmiech
nie zgodzę się z p. Chrzanowską że staroświecka, raczej właśnie powiedziałabym spontaniczna, związana z rewolucją - nawet taką mocno krwawą Uśmiech co dla mnie oznacza osobę upartą, nastawioną na realizację celu, zdeterminowaną, gotową do zmian.
na rzeczy jest coś z tymi normami i granicami, ale to może się ujawniać dopiero po ich przekroczeniu - czyli można zauważyć przywiązanie do norm dopiero kiedy jakaś zostanie zniwelowana.
powiedziałabym, że to są osoby z tendencją do kumulowania wrażeń, do eksperymentowania, do wyruszania w bardzo dzikie tereny, długie pionierskie podróże (duchowe, religijne, odkrywcze przez dżunglę, jak też naukowo odkrywcze). nie czytają książek, mało się przejmują opinią otoczenia - ważną rolę odgrywa za to osobiste doznanie, osobiste doświadczenie. stąd, jeśli jest to mocne/negatywne w ich charakterze mogą być uważane za krnąbrne (albo w dawniejszych czasach - za heretyków).

pozycja (15) sposób odpracowania karmy: II KAPŁANKA

- budowanie prawidłowych relacji z matką
- opieka i pomoc tym, którzy tego potrzebują
- dochowanie tajemnicy, dyskrecja
- wiedza tajemna czy ezoteryczna
- ochrona przyrody, praca ze zwierzętami, ekologia

ponieważ po raz kolejny pojawia się praca z ludźmi, pomoc - to staję przy tym murem Uśmiech
wiedza ezoteryczna i dbanie o przyrodę/zwierzęta jest dla mnie bardziej sposobem na uzupełnienie tej podstawowej postawy związanej z pomocą ludziom - tak jakby przy okazji.
czyli bardziej to widzę przykładowo że Ty jako terapię polecisz komuś pomoc w schronisku, wypełniając oba zadania, lecz pomoc człowiekowi jest jakby pierwszoplanowa.
Odpowiedz
#18

stąd zamiłowanie do adrenaliny, sportów extremalnych.. wszystko się zgadza.. Uśmiech

relacja dom, związki partnerskie, do przepracowania.. jakby nie było mam z urodzenia 26/8

Helge bardzo Ci dziękuję za czas, zwłaszcza ze masz go tak mało Kwiatek Buziak
Odpowiedz
#19

Helge zobacz jak ładnie się różne puzle ukladają i mówią o tym co napisałaś

Fala MAGA

KIN 21 – Czerwony Galaktyczny Smok

Dziś zaufam boskiemu prowadzeniu i nie poczuję się niczyją ofiarą. Wszystko, co robiłem w życiu, było właściwe, nawet kiedy popełniałem błędy. Błędy należą do mojego przeznaczenia. Dzięki nim uczę się rozróżniać dobro i zło, gorycz i słodycz, rozkosz i cierpienie. Dziś otoczę opieką słabszych, niekochanych i błądzących. Życie wskaże mi, od kogo zacząć.

odnośnie książek.. troszkę jestem analfabetą.. bo nigdy mnie nie wciągały, nie skupiały mojej uwagi.. to wszystko o czym piszę, to są moje doświadczenia, ogrom ich w tak krótkim życiu, bardzo intensywne..

odnośnie jeszcze tego co napisałaś, a co uważam za trafne, to a pro po mojego życzliwego, uczestnictwa w czyimś zyciu.. czy vice versa.. to prawda, że czasami ciągnę kogoś za rękaw, w dobrej wierze, zdarza sie że ktoś może tego nie chcieć.. to sytuacje niemalze do policzenia na palcach u jednej ręki.. ciągnę bo czuję, że jestem dla kogoś dobrym związkiem.. te osoby mogą tego nie widzieć po prostu.. robią źle, robią szkody w swoim życiu sobie i innym, demolują życia.. ostatnio pusćiłam taki rękaw.. i powiedziałam.. no to leć.. myślę, że ta osoba poczuła już co to znaczy.. stracić swojego Anioła.. doświadczenia dla mnie straciły w jakiś sposób podział na dobre i złe.. doświadczenie to doświadczenie.. złe daje odczuć.. dobre przestrzega przed zatraceniem się..

chyba powinnam sobie kupić Panią Chrzanowską, choć czuję mocne kontrowersje wokół Jej osoby.. wokól Jej interpretacji Uśmiech


zgadzam się z tym portretem, Twoje 5gr Helge bezcenne Buziak mi to daje dużo potwierdzenia, że ide zgodnie z tym co czuje.. Kwiatek
Odpowiedz
#20

dopisze jeszcze coś odnośnie XVI WIEŻY, myślę, że ludzie z taką kartą w układzie, mają do przerobienia lekcję dotyczącą gniewu, agresji, bądź impulsywności w reakcjach.. wszystko ma swoje blaski i cienie, nerwuski Kotek
Odpowiedz
#21

Uśmiech dzięki za weryfikację Kosma Uśmiech
co do książki o portrecie, to są tam omówione te pozycje, które Ci rozpisałam, reszta jak mniemam jest na kursach portretu prowadzonych przez A.Ch. - jak będzie na forum Rani to trzeba jej spytać, bo była na takim. jest rozpiska, jak obliczać portret; jest też dział o portrecie partnerskim (miłość, w rodzinie, i inne) - i tam omówiona jest pozycja nr 4. potem jest jeszcze jak obliczać portret dnia. także w sumie to po przeczytaniu czuć duży niedosyt Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości