Olejek rycynowy
#1

olej rycynowy kupimy w aptece jako środek na zaparcia,ale ma tez inne zastosowania Ja używam go do przyciemnienia i wydłużenia brwi i rzęs.Biore zurzytą szczoteczkę od tuszu do rzęs ,wyparzamy w gorącej wodzie i tą szczoteczką namoczoną olejkiem smarujemy brwi i rzęsy najlepiej na noc. Efekty widać po dwóch tygodniach.
Odpowiedz
#2

Ja olejek mieszam z żółtkiem i naftą kosmetyczną i nakladam na włosy Uśmiech są miękkie i odżywione ale trzeba jednak umyć głowę 2-3 razy Uśmiech
Odpowiedz
#3

Mozna ten olejek połączyc z masłem proporsja 1 lyzka masła 1 łyżeczka olejku super maska. Stosować co 3 dni i skóra na twarzy i szyi super nawilżona.
Odpowiedz
#4

Nalezy tez nadmienic aby bardzo uwaznie nakladac na rzesy , aby nie dostal sie do oka , poniewaz bardzo podraznia.
Odpowiedz
#5

Mnie podraznil choc do wrazliwcow nie naleze, zastapilam go arganowym - efekt ten sam. A co do wlosow, rycynowy jest jednym z najciezszych olejow, ja mieszam wlasne mikstury (z kielkow przenicy, jojoba, awokado, ryzowy, kokosowy, Khadi) nakladam na 4-5 godzin przed myciem wlosow, efekty powalajace, po 40 latach znalzalam wreszcie sposob na moje trudne krecone potwornie suche wlosy. Polecam poszperac w necie, jest na ten temat naprawde mnostwo informacji. Naprawde warto sprobowac. Hura
Odpowiedz
#6

Ja używam olejku rycynowego do kąpieli Język Dużo lepiej działa na skórę niż chemiczne, barwione specyfiki. Proporcje właściwie dowolne. Zmiękcza skórę. Pozostawia oczywiście film, ale łatwo go spłukać.
Odpowiedz
#7

Olej rycynowy dla zmęczonych stóp.

Sprawdza się on znakomicie w przypadku zmęczonych i obolałych nóg, a także przy zrogowaciałych i popękanych piętach. Zastosowanie olejku rycynowego pozwoli nawilżyć stopy, wystarczy wetrzeć go i pozostawić na noc. Można olejek rycynowy zastosować również do kąpieli stóp, dolewając go do wody. Skóra stóp i nóg stanie się dzięki takiemu zabiegowi miękka i elastyczna.
Odpowiedz
#8

OLEJEK RYCYNOWY A OCM

OCM, czyli Oil Cleansing Method (mycie twarzy metodą olejową). Metoda ta znajduje coraz więcej zwolenników a związana jest z pielęgnacyjnymi właściwościami olejków ( w tym rycynowego). Koncerny kosmetyczne wydają mnóstwo pieniędzy na reklamy swoich produktów; starają się wpoić w konsumenta przekonanie, że prawidłowe oczyszczenie skóry jest możliwe tyko dzięki kosmetykom drogeryjnym i specjalnym składnikom. Bywa jednak, że wraz z właściwościami oczyszczającymi niosą ze sobą ryzyko zmycia warstwy ochronnej. Może dojść do zaburzenia gospodarki lipidowej skóry i do nadmiernej produkcji sebum (wydzieliny gruczołów łojowych). Przy OMC do prostych zabiegów oczyszczania i demakijażu użyte zostają naturalne olejki, które nie niosą ze sobą ryzyka podrażnienia skóry i zniszczenia jej płaszcza lipidowego. Ponad to OMC jest bezpieczne dla osób, które mają problemy z trądzikiem i tych, które zmagają się ze skórą łojotokową. Olej rycynowy pod względem konsystencji i budowy strukturalnej jest bardzo podobny do ludzkiego sebum. Można go śmiało wykorzystać do oczyszczania twarzy.

Aby przygotować mieszankę należy wziąć pod uwagę typ cery, dla której ma być ona przeznaczona. Typ cery decyduje tutaj o wyborze proporcji: olej bazowy – olej rycynowy. Inne oleje bazowe będą wykorzystane przy cerze tłustej, inne przy suchej, a jeszcze inne przy trądzikowej. Skóra tłusta wymaga użycia olejów w miarę lekkich, np. migdałowego, z orzechów włoskich czy też z moreli. Natomiast sucha skóra może zostać potraktowana olejami cięższymi, np. kokosowym lub arganowym. Jeżeli chodzi o olej rycynowy, to przy myciu twarzy metodą olejową należy go stosować w odpowiednich proporcjach:

skóra sucha: 10% oleju rycynowego, 90% oleju bazowego,
skóra mieszana: 20% oleju rycynowego, 80% oleju bazowego,
skóra tłusta: 30% oleju rycynowego, 70% oleju bazowego.

Zawsze, sporządzając mieszankę, należy oprócz oleju rycynowego posłużyć się też olejem bazowym, gdyż stosowanie samego oleju rycynowego może grozić przesuszenie skóry. Jak czyścić twarz metodą OCM? Najpierw zwilżyć twarz wodą, potem mieszankę nanosimy na twarz kolistymi ruchami i wmasowujemy. Moczymy ręcznik w ciepłej wodzie, wykręcamy go i delikatnie dociskamy do twarzy. Chcąc zmyć specyfik z twarzy, ponownie moczymy ręcznik i go wykręcamy, przykładamy do twarzy i ścieramy pozostałości olejków. Aby zamknąć otwarte pod wpływem ciepła pory, ostatni raz moczymy ręcznik w zimnej wodzie i ponownie przykładamy go do twarzy. Na koniec należy osuszyć twarz ręcznikiem papierowym. Jeżeli po oczyszczeniu twarzy pozostała nam mieszanka należy pamiętać, by przechowywać ją w zaciemnionym miejscu, gdyż światło osłabia właściwości olejków.
Odpowiedz
#9

Olejek rycynowy na porost włosów

Olejek rycynowy wcierany w skórę głowy działa wzmacniająco, zmniejsza wypadanie oraz przyspiesza porost włosów. Możemy wetrzeć podgrzany olejek rycynowy (bądź mieszankę z innym olejem) w skórę głowy oraz całą długość włosów, lub też zaaplikować rycynę tylko na skalp, zaś na włosy na długości użyć innego oleju. Olejek rycynowy może przyciemniać włosy
Odpowiedz
#10

Popieram i polecam bez dwóch zdań. Eksperymentowałam swego czasu z rzęsami, przedłużałam je bo swoje miałam zawsze bardzo bardzo krótkie, rzadkie. Po ściągnięciu tych cudnych rzęs, swoich naturalnych miałam jeszcze mniej i jeszcze krótsze. Kupiłam olejek rycynowy za 3 złote i wymytą starą szczoteczką od mascary malowałam rzęsy olejkiem przed snem. Uparłam się, że wytrwam miesiąc (olejek brudzi poduszkę, więc polecam ubierać ją w ręcznik).
Efekt spektakularny. Polecam polecam i jeszcze raz polecam. Urosły mi mega długie i gęste rzęsy. Było to 2 lata temu i do tej pory nie narzekam choć kuracji nigdy nie powtarzałam bo leniuch jestem.
Odpowiedz
#11

Rowniez sprawdzilam olejek rycynowy i bardzo polecam.
Odpowiedz
#12

Ja rowniez olejek rycynowy sprawdzalam juz wiele lat temu na brwi i rzesy. Oprocz dobrych wlasciwosci, do jego plusow nalezy tez cena Oczko dlatego bez zadnych oporow polecam do zakupienia. Testowalam rowniez metode ocm do twarzy, ale u mnie sie niestety nie sprawdzilo. Podejrzewam, ze to kwestia dobrania zlych pozostalych olejkow, lub nieodpowiednich proporcji po prostu.. Uśmiech
Odpowiedz
#13

tak olejek rycynowy to świetna witamina dla włosów ,w połączeniu z naftą kosmetyczną działa cuda :0 cena 2,50
Odpowiedz
#14

To samo z olejkiem łopianowym, który opisałam gdzieś w wątku poniżej o włosach. Rycynowego używałam kilka lat temu i chyba dawał dobre rezultaty. Uśmiech W ogóle jestem miłośniczką tego typu naturalnych kosmetyków. Ostatnio stwierdziłam, że na problemy z suchą cerą żaden krem nie działa tak dobrze jak zwykła śmietana....Może to kwestia tego, że moja cera jest wrażliwa na wszelką chemię. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#15

wracam do Was dziewczyny z prośbą -
ja zawsze miałam kiepskie włosy ale to, co się dzieje teraz na mojej głowie można nazwać dramatem.
Olejek rycynowy bardzo pomógł swego czasu moim rzęsom i teraz planuję zrobić przez 2 tygodnie mega kurację z olejkiem na włosach.
Przyznam, ze próbowałam raz i to okropne doświadczenie.
Proszę o poradę, jak Wy sobie z tym radzicie?
Jest to tak gęsty, ciężki do nałożenia / zmycia specyfik, że odechciewa mi się naprawdę ale żadne odżywki nie pomagają.
Wiem, że najlepiej olejek najpierw rozgrzać by nie był tak gęsty ... i co dalej? Dodajecie coś swojego?
Tylko nie nafta - od razu zaznaczam, nie mogę nafty.

dziękuję z góry Buźki
Odpowiedz
#16

Podbijam wątek bo mam jeszcze jedno pytanie dla użytkowniczek olejku rycynowego.
Dziś planuję zafarbować włosy, kupiłam butelkę olejku i zamierzam go zacząć używać codziennie.
Tylko czy powinnam po farbowaniu włosów odczekać ileś czasu, zanim przystąpię do olejowania? Nie chciałabym przez tą kurację pozbyć się nowego koloru. Czy włos potrzebuje jakiś czas by kolor się w nim "zagnieździł" ?? Będę wdzięczna jeśli Ktoś odowie mi dzisiaj bo mam straszną ochotę założyć ten olejek... Dzięki Buźki
Odpowiedz
#17

zaraz lecę do apteki po ten olejek Uśmiech mam ostatnio tak rzadkie o krótkie rzęsy jak nigdy. Nie wiem po czym, ani nie nosiłam sztucznych ani nie chorowałam. Zrobie jak radzicie, wyparzę szczoteczkę po starym tuszu i bede stosować na noc. Za 2 tygodnie dam znac, jesli wytrzymam, bo jestem okropnym wrazliwcem Uśmiech
Odpowiedz
#18

Hej, na rzęsy też dobry jest sposób z wazeliną. Wygodniej się nakłada palcami łapiąc rzęsy. Koleżanka tak stosuje od 3 miesięcy i efekty są śliczne. Uśmiech
Odpowiedz
#19

Stosuje olejem rycynowy 4 dni, rzęsy są jakby "twardsze" ale oko niestety podraznione Smutny dziś mi lzawia, miałam problem żeby sie pomalować rano.
Odpowiedz
#20

kochana, trzeba uważać, żeby olejek się nie dostał do oka. Przeżyłam to, wiem jak oko później płacze.
Może masz wyjątkowo wrażliwe oczy? Postaraj się zatem nie nakładać olekju zbyt plisko powieki. Nie od nasady rzęs, tylko od połowy np.

Nakładasz olejek po szczoteczce do tuszu? Ja na początku bawiłam się patyczkami do uszu Myśli
ale później dorwałam taką szczoteczkę i było łatwiej, zgarniaj nadmiar, żeby nie spływał do oka. Wystarczy, że szczoteczka będzie natłuszczona i to naprawdę wystarczy, żeby poskutkowało. Ja do tego doszłam dopiero po paru dniach, na początku myślałam, że im więcej olejku na rzęsach, tym lepiej. Okazało się właśnie na odwrót.
Jeśli nadal Twoje oczy będą płakać i szczypać to może masz alergię?
Wtedy na ratunek może Ci przyjść zwykła wazelina za przysłowiową złotówkę.
Koleżanka stosuje a efekty są spektakularne. Długie, gęste i czarne jak smoła Buźki
Odpowiedz
#21

Zgadza sie olejek rycynowy dziala cuda na rzesy ale potrzeba troche czasu no I uwazac by oczy nie podraznic
Gdy chcemy szybko efekt to polecam revitalash , odzywka I tusz , w ub. Roku koszt kolo 380 pln
Odpowiedz
#22

revitalash działa cuda, widziałam sama efekty u jednej pani. Rzęsy do nieba, przyciemnia końcówki, staja się grubsze. Super sprawa. Jednak okrutnie drogie a i przyznam, że ja miałam podobny efekt po miesiącu stosowania olejku rycynowego, który kupiłam za, tfu tfu 2 zeta Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości