Czy karty mogą nas okłamywać?
#1

Jeśli wróżymy komuś znajomemu i chcemy żeby wróżba była pomyślna i potem taka wychodzi to karty pokazują faktycznie pozytywny wynik, czy to my tak bardzo chcemy pozytywniej wróżby że karty nam ją dają i nas "okłamują"?
A w ogóle to karty mogą nas okłamać?
Odpowiedz
#2

moze tak wyjsc - ze nasze dobre checis ie odbija w kartach, a nie rzeczywistosc...
bycie obiektywnym to wielka sztuka, dlatego wiele osob nie wrozy np. samym sobie
Odpowiedz
#3

co do kart to na dwoje babka wróżyła Oczko

Ja tak miewałam, że:
Czasem, jak wróżyłam na jedną sprawę a myślę o czymś zupełnie innym, to karty zazwyczaj mieszały obie kwestie, albo odpowiadały na moje myśli.
Czasem, jak za często wróżyłam na jedną rzecz, to za którymś razem karty mówiły tak, jak chciałam przeczytać.
Czasem też, jak ciekawa byłam jak przebiegnie jakieś spotkanie/wydarzenie to karty mówiły jedno, a ja robiłam drugie, niekoniecznie na przekór, ale chcąc spełnić wróżbę.

Jestem zwolenniczką patrzenia na karty nie jako ostatecznej wyroczni, ale narzędzia umożliwiającego poznanie jednej z możliwych dróg Uśmiech
Odpowiedz
#4

Moim zdaniem karty zawsze pokazują prawdę (chyba że ktoś nie ma talentu do ciągnięcia kart), tylko interpretacja w przypadku samego siebie może być i zazwyczaj jest naciągana. To, że wyszły pozytywne karty jeszcze nie oznacza, że wróżba musi być po naszej myśli. Każda wróżka, która ma już za sobą jakieś skromne nawet doświadczenie w kładzeniu kart z pewnością spotkała się nie raz z przypadkiem, że karty pokazują jedno, a my mówimy zupełnie co innego, nawet nie wiemy dlaczego, ale wszystko się zgadza. Kwiatek
Odpowiedz
#5

Przypomnę może stare porzekadło:

Tarot nigdy się nie myli, tylko czasem wróżbita Oczko
Odpowiedz
#6

Nie użyłabym sformułowania "kłamią". Uśmiech Są po prostu bardzo subtelnym "narzędziem", którego skuteczność zależy od wielu czynników. Zdarza się, że odpowiadają na inne (ważniejsze), niż zadane pytanie, że widać w nich chaos i rozkład trzeba powtórzyć w innym terminie, że w żaden sposób nie można dopasować ich przesłania do późniejszego biegu wydarzeń. Staramy się zagladać w przyszłość i bardzo często to się udaje, natomiast nie mamy ani takich możliwości, ani narzędzi aby robić to zawsze ze 100% skutecznością.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości