Miejsca , które warto zobaczyć.
#23

Super zdjęcia Basiu . Ty , też jak małolata na tych zdjeciach. Uśmiech
Odpowiedz
#24

Dzięki Kumczo Buziak

Swoją drogą to i tak dokonałaś nie lada wyczynu z tym zdjęciem Czarnej Madonny. Oklaski
Bo raz ,że nie wolno fotografować jej a dwa faktycznie ścisk niemożliwy i nie ma jak ( nawet jak ktoś odważy się mimo to ). Ale gratuluję.
Kumczo napisał(a):To jest drzewo geneologiczny cudownych miejsc Matki Boskiej na Świcie i napis Częstochowa tez tu widac.
Proszę zatem wrócić zainteresowanych ............do zdjęcia tego drzewa. Gdzie jest napis naszej Częstochowy a raczej:

JEST : CZENSTOCHOVA.

Jako ciekawostka nie tylko naszego świętego miejsca tam umieszczonego ale jako lingwistyczna.

Bo na świecie na znają naszego ę i ą.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#25

O, w długiej kolejce, to ja stałam do Bazyliki św. Piotra w Rzymie, byłam tam z włoską rodziną lata temu, jeszcze mszę odprawiał na dziedzińcu nasz Jan Paweł, taki bidny, pochylony; i właśnie nie pamiętam kiedy zwiedzaliśmy, czy wcześniej, czy po mszy. W każdym razie przechodziłam w środku przez wrota milenijne, które raz na jeden wiek są otwarte. Tak się człowiek posuwał w tłumie, ani się zatrzymać, ani dobrze zerknąć - bardzo mi się podobało tam w środku (niestety Kaplica Sykstyńska była w remoncie, a też chętnie bym zobaczyła). I jeszcze dodam ciekawostkę. Tam z boku jest poczta watykańska (no w każdym razie dla turystów) i wysłałam stamtąd kartkę do domu, ale trzeba było samemu przybić pieczątkę, a ja nie przybiłam, tylko wrzuciłam ot tak, do skrzynki i - doszło he, he bez pieczątki - z tym, że jaka to teraz pamiątka, jak kartka wygląda na przywiezioną, a nie wysłaną hi, hi
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości