Kąpiel w rozmarynie ...
#1

Mam pytanie czy kąpiel w naparze rozmarynu dziala oczyszczająco?
jakiego efektu mozna sie spodziewac w polaczeniu z sola morska paląc przy tym czerwona swiece ?
Odpowiedz
#2

Kąpiel rozmarynowa
4 łyżki świeżych liści rozmarynu zalewamy 1 łyżką oliwy z oliwek i 1 litrem wody.
Całość zagotowujemy i odstawiamy do nasiąknięcia na 20 minut.
Przecedzony odwar dodajemy do kąpieli.
Zabieg działa orzeźwiająco i pobudzająco.
Kąpiel rozmarynowa jest szczególnie polecana w stanach osłabienia, wyczerpania i depresji.

Uwaga: Kąpiel rozmarynowa nie jest polecana osobom cierpiącym na nadciśnienie i mającym problemy z zasypianiem.

Uwaga: Rozmarynu w żadnej postaci nie powinny stosować kobiety w ciąży.

Uwaga - kąpiel rozmarynowa podnosi ciśnienie.
Jest na tyle pobudzający, że nie naleźy stosować tej kąpieli bezpośrednio przed snem.

http://www.kobieta.info.pl/zioolecznictw...n-lekarski
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Rozmary...apieli./62

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#3

ROZMARYN
Od dawna rozmaryn był uważany za środek przeciwdziałający plagom. Pomaga pozbyć się sennych koszmarów. Działa oczyszczająco, ochronnie, wspomagająco, oczyszcza z negatywnych energii, przynosi spokój wewnętrzny, sprzyja zachowaniu młodości fizycznej i duchowej. Wspomaga i daje dobrą pamięć, poczucie sprawiedliwości i mocy, ułatwia naukę. Usuwa depresję, pomaga w zachowaniu młodości, odgania koszmary senne dając spokojny i miły sen. W magii miłosnej wzbudza uczucie, daje wierność i szczęśliwe pożycie. Zapach rozmarynu dodaje witalności, radości i inspiracji. Używany do produkcji wieńców ochronnych. A dodawany do kąpieli pobudza siły witalne i radość. Umycie rąk naparem z rozmarynu oczyszcza tak jak cała kąpiel. Pomaga w zachowaniu młodości i przyciąga dobre, wspierające duszki.
http://ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot...zidel.html

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

Właśnie skorzystałam z przepisu Krystyny, kąpiel rewelacyjna, stawia na nogi...polecam Ok Wykorzystałam rozmaryn suszony - jedną torebkę, można kupić w spożywczym sklepie. Zamiast oliwy z oliwek dodałam oliwę z pestek winogron Uśmiech
Odpowiedz
#5

Perełko, czyli rzeczywiście ma takie działanie energetyzujące, pobudzające?... Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

tak bardzo, miałam takiego speeda jak po biczach wodnych...czułam się rewelacyjnie :happy-cheerleadersmileygirl:
Odpowiedz
#7

No proszę, czyli zioła też mogą mieć mocne działanie. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Naprawdę super, ale tak jak pisała Krysia, trzeba uważać, ja mam bardzo niskie ciśnienie i odczuwam jak krew zaczyna szybciej krążyć...to tak jak ze wszystkim wskazany jest rozsądek Tak
Odpowiedz
#9

Właśnie pytam, bo ja też mam bardzo niskie Uśmiech... ale jednocześnie mam bardzo podatną na zaczerwienienia skórę, więc zastanawiam się czy taka kąpiel by jej nie podrażniła. Myśli

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Mnie nic się ze skórą nie działo, ale każdy może inaczej zareagować, trudno mi powiedzieć Bezradny
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości