Na zdrówko
#67

Czy imbir mozna spozywac w dowolnych ilosciach jak sie jest zdrowym? Ja stosuje go jako skladnik prawie kazdej potrawy.
Odpowiedz
#68

troszkę informacji o imbirze tutaj... Uśmiech

Imbir

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#69

miriam napisał(a):Co do imbiru .Działa przeciwzakrzepowo , wiec trzeba uważać . Ja mam bardzo gęsta krew wiec go pije codziennie i nie tylko dlatego żeby ja rozrzedzić ,ale, tez by zgubić kilogramy . Jest to przepis Angeliny Joli . Podaje, może sie Wam przyda .5 cm korzenia imbiru kroje i wrzucam na litr wrzącej wody . Gotuje 15 minut . Tak sporządzony napój wypijam w ciągu dnia . Efekty widoczne 1,5 miesiąca 7 kg . Rotfl Powodzenia Buźki

Droga Miriam, toz to dla mnie rewelacja!Mam gestą krew, zrzucic potrzebuje kilka kilogramow, a imbir uwielbiam Uśmiech 3 w 1. Jutro nabywam imbir Uśmiech

ooo, ale cos mnie się nasunęlo w mysli - a jezeli on dziala przeciwzakrzepowo, to czy wiadomo cos o przeciwwskazaniach w tych babskich, gorszych dniach? Bo moze w tym czasie sobie odpuscic picie imbiru?
Odpowiedz
#70

Dorotka: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=72&t=2148#p48466">viewtopic.php?f=72&t=2148#p48466</a><!-- l -->
Odpowiedz
#71

a co jeszcze możecie polecić na grypę a właściwie jej początki? oprócz ogólnie znanych: cebula z cukrem, czosnek, herbatki, płukanie gardła letnią woda z solą. coś bardziej mistycznego: jakieś zaklęcie lub rytuał? zdarza mi się raczej stany podgrypowe niż sama grypa które trwają 1-2 dni . łamie mnie w kościach i samo przechodzi czasem nawet wystarcza dłuższe wygrzanie sie pod kołderką plus ewentualnie 1-2 tabletki gripex lub ibuprom.
Odpowiedz
#72

..bardziej mistycznego..?....możesz sobie wizualizować , że jesteś zdrowy... Rotfl
Odpowiedz
#73

cuma67 napisał(a):a co jeszcze możecie polecić na grypę a właściwie jej początki? oprócz ogólnie znanych: cebula z cukrem, czosnek, herbatki, płukanie gardła letnią woda z solą. coś bardziej mistycznego: jakieś zaklęcie lub rytuał? zdarza mi się raczej stany podgrypowe niż sama grypa które trwają 1-2 dni . łamie mnie w kościach i samo przechodzi czasem nawet wystarcza dłuższe wygrzanie sie pod kołderką plus ewentualnie 1-2 tabletki gripex lub ibuprom.


Odnośnie soku z cebuli i cukru...
Rzeczywiście- u mnie w domu stosowało się go od zawsze- ot, taki "sposób babuni".
Ale ostatnio swojemu dziecku przygotowuję sok z cebuli i miodu- generalnie zasada taka, jak w wersji z cukrem, tylko zamieniam cukier na miód- jest więcej tych zdrowych rzeczy i na mojego syna i na mnie syrop w tej wersji działa o wiele szybciej.


Mleko z miodem, masłem i czosnkiem
Kubek ciepłego mleka (ale nie gorącego), do tego miód, czosnek i masło (najlepiej wiejskie, ew. może byc ze sklepu)- wszystko wymieszać, wypić i pod kołdrę. Taka mikstura z jednej strony nawilża gardło, z drugiej oczyszcza je z bakterii.

Herbata z majeranku
Majeranek zalać wrzątkiem, chwilę trzymać pod przykryciem, lekko przestudzić, żeby była ciepła, ale nie gorąca, dodać miód i sok z cytryny i wypić- pomaga w pierwszych stadiach grypy i przeziębienia, a w późniejszych wzmacnia i wspomaga działanie leków.

Herbatka lipowa z sokiem malinowym
Torebkę ekspresowej herbatki lipowej albo łyżkę suszonych kwiatów lipy i łyżeczkę kwiatów bzu czarnego zalej szklanką wrzątku i pozostaw pod przykryciem na 15 minut. Po odcedzeniu dolej łyżkę soku z malin i dodaj plasterek cytryny. Taki napój działa jak aspiryna: obniża temperaturę i łagodzi ból. Gdy masz gorączkę, sięgaj po niego jak po tabletkę: 3–4 razy dziennie. Ciepłą herbatkę wypij od razu i połóż się do łóżka, otulona kołdrą pozostań w nim co najmniej godzinę.


„Chrzanowe” menu
Ostry zapach tego warzywa przeczyszcza zatkany nos. Jeśli więc masz katar, podczas śniadania, obiadu i kolacji zjadaj po 2 łyżki startego korzenia chrzanu (najlepiej surowego, ale może być w postaci gotowej pasty). Taka dieta dodatkowo działa jak naturalna antybiotykoterapia.

Rozgrzewający okład - przy bolącym gardle
Nie wystarczy owinąć wokół szyi wełnianego szala. Żeby rzeczywiście gardło przestało boleć, konieczny jest „kamforowy kompres”. Najpierw posmaruj skórę cienką warstwą natłuszczającego kremu lub oliwką dla niemowląt. Następnie okrężnymi ruchami delikatnie wetrzyj w nią olejek kamforowy, który rozgrzeje gardło

Balsam z oliwy
Kiedy masz chrypkę, kilka razy w ciągu dnia wypijaj po łyżce oliwy z kilkoma kroplami soku z cytryny. W takim leczniczym „syropie” warto również maczać pieczywo, a potem powoli je przełykać. Działa to na gardło jak natłuszczająca, ochronna maseczka.


Napój z siemienia lnianego
Zmniejsza drapanie w gardle i nawilża je. 2 łyżki nasion zalej szklanką wrzątku i gotuj przez kwadrans na małym ogniu. Po przestudzeniu i wymieszaniu, ale bez odcedzania, wypijaj po szklance tuż przed snem.


Syrop z buraków
Nie chodzi tu jednak o sok w kartonie, który kupisz w sklepie, tylko o przygotowany w domu syrop wzmacniający organizm. 2 nieduże buraki pokrój w drobną kostkę lub zetrzyj na tarce o dużych oczkach. Możesz też wymieszać je z 2–3 posiekanymi ząbkami czosnku. Dodaj 4 łyżki cukru lub miodu i odstaw na dobę. Po odcedzeniu pij syrop codziennie rano i wieczorem po łyżce


Może trochę chaotycznie to wpisałam, ale myślę, że warto poczytać i wypróbować- te sposoby są zdrowsze i tańsze niż te z apteki na początki choroby.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości