Warsztat 6 - Obrazek [rozwiązane]
#1

Kochani mam nadzieje ze będziecie się dobrze bawić i zapraszam do udziału wszystkie osoby.  Oczko

W moim salonie na ścianie wisi mały obrazek,który jest dla mnie bardzo cenny i sentymentalny.
Od kogo dostałam ten obrazek?
Na jaka okoliczność?
Co on przedstawia?
Jaka jest jego kolorystyka?

Zycze powodzenia i zapraszam do milej zabawy  Oczko  Powodzenia  Buźki
Odpowiedz
#2

cześć Oczko

ten obrazek przedstawia rodzinę albo kogoś z rodziny, a otrzymałaś go od dziecka Oczko
Odpowiedz
#3

Dziękuję pierwszej uczestniczce Kwiatek

Kochani karty w dłoń i nie czaimy się tylko bierzemy udział Oczko
Odpowiedz
#4

3-maja, mogłabyś napisać na podstawie jakich kart odpowiadasz? Czy już nie stosujemy zasady, ze trzeba podać karty?
Odpowiedz
#5

Podajemy karty, wiec bardzo prosze o uzupelnienie 3- Kwiatek Maja
Odpowiedz
#6

1. Od kogo jest ten obrazek?- 5 Monet(-) 7Monet(-)

Jest to obrazek od kogos kogo juz z jakiejs przyczyny juz nie ma w Twoim zyciu lub kontakt z nim jest przerwany z innych powodow...Mysle, ze obrazek dostalas od mezczyzny, ktory odgrywal i odgrywa nadal wazna role w Twoim zyciu...to osoba , z ktora los Was polaczyl...(adorator, mąż , syn)

2. Na jaka okolicznosc go dostalas?- Kolo Fortuny
Na jakas rocznice, to mogly byc tez imieniny lub urodziny

3.Co przedstawia obrazek?- Kochankowie(-) 5 Buław

Przedstawia jakies wydarzenie , ktore mialo miejsce w przeszlosci...sa na nim dwie osoby, moze para...w tle natura, sporo roslinnosci, obrazek sloneczny, promienny, para wyglada tak jakby zywila do siebie przyjazne uczucia lub darzyła sie miloscia....czy ten obrazek nie jest zdjęciem?

4.Kolory- As Mieczy 8 Monet(-)
Sporo bieli , błekitu, zólci, czerwieni i zieleni...
Odpowiedz
#7

Warsztat nr 6 Obrazek

z przełożenia:
2 Kilelichy, 6 Mieczy, III Cesarzowa

1) Od kogo Lila dostała obrazek?

2 Miecze, Rycerz Buław, Królowa Kilelichów + 9 Kielichów

2) na jaką okoliczność?

3 Monety, 10 Mieczy, 8 Mieczy + As Kielichów

3) co przedstawia obrazek i w jakiej jest kolorystyce

Paź Monet, 7 Mieczy, 4 Monety + Paź Buław

myślę sobie, że Lila obrazek dostała od kobiety, może mamy swojej, przy okazji jakiejś okoliczności rodzinnej.. może były wcześniej jakieś nie porozumienia,
druga opcja która mi przychodzi do głowy, to że mógł być to obrazek, od przyjaciela, może eks "dla Cesarzowej" (Lila), która podjęła decyzje o wyjeździe za granice
być może tej osoby już nie ma.. mogła to być również babcia Lily


Lila obrazek otrzymała na "nowy etap swojego zycia"
mógłbyć związany z wyjazdem, bądź ślubem, miał Jej dodać otuchy, siłę i wiarę w słuszność podjętych decyzji oraz pamięć o osobie która go podarowała..


obrazek może przedstawiać młodych chłopców.. może jest to obrazek o którym mogłabym napisać " o dwóch takich co ukradli księżyc"
myślę, że sceneria może przedstawiać sytuację pod osłoną nocy.. myślę, że kolor złoty tam świeci

to tak na szybko.. lecę do po urzędach dziś, jak wróce, dopiszę jeszcze na temat tego co przedstawia ten obrazek..
Odpowiedz
#8

Lady ,Kosma_x Dziękuję Kwiatek Buźki

Zapraszam kolejne osoby Oczko
Odpowiedz
#9

To ja tak szybcuitkoUśmiech
1.Od kobiety w wiek 40-50 lat,siostra przyjaciółka,siostra zakonna,no chyba że córka (włosy,jasny brąz,ciemny błąd,odcienie rudego,kolor ocz stawiałabym na jasne....zielone,szary ,błękit...,osoba bardzo ciepła,wrażliwa,oddana...niemniej jednak broniąca swoich racji,poglądów ze względu na swój stan bycia...możliwy drugi człowiek-mężczyzna...lecz nie do końca jestem pewna...nie wiem dla czego patrząc na niego widzę księdzaUśmiech...ale nie jestem pewnaUśmiech


2.okoliczność mogła wiązać się ze świętem religijnym,może pielgrzymka,droga krzyżowa.Widzę tu bardzo dobrego człowieka równie ciepłego,wrażliwego stojącego wyżej w hierarchii,bije od niego dobroć,raczej rodzaj flegmatyka.Mnóstwo emocji uczuć,coś na kształt odkupowania win za krzywdę ból,cierpienie...Jan Paweł II?!Na pamiątkę jakiejś rocznicy lub upamiętniającą wydarzenie.

3.widzę krzyż(wisielec skrzyżowane nogi),Jezusa na krzyżu...ruch został wstrzymany(Życie?,uch fizyczny)...i zwycięstwo kosztem kogoś,kogoś kto kochał,cierpiał płakał...Widzę zielną przestrzeń,ciepłe zachodzące słońce,widzę kobietę klęczącą,płaczącą?,ubolewającą...gdzieś w dali...aczkolwiek mógłby być to ogólny temat tego obrazka...no nie wiemUśmiech

4.Możliwa zieleń,możliwy na pierwszy plan wysuwa się kolor czerwony,możliwe odcienie brązu,w mniejszości może jakiś fiolet,róż.

Możliwy Mężczyzna klęczący(na jednym kolanie) na pierwszym planie ,opierający się o coś długiego(krzyż??,laska,kij,pastorał? ) z głową uchyloną ku dołowi(przymknięte oczy),ewidentnie coś ma na głowie coś na kształt mitry...możliwy jego strój w kolorze przeważającym w czerwień i może jeszcze coś błyszczącego, za nim wstrzymany ruch(lud,pielgrzymi,ludzie,wierni)....może jakieś kamienie tam się znajdują....roślinność ,trawa?

to chyba tyle...więcej nic juz nie wymyślę Uśmiech Kwiatek Kwiatek Kwiatek Buźki Buźki

Karty:
1.7 buław,królowa kielichów,4 monet
2.3 miecze,4 kielichy,król kielichów.
3.Wisielec,8 buław,5 mieczy
4.Rycerz monet,5 buław,9 buław
Odpowiedz
#10

no to mam chwilę, pomiędzy toaletą a łożkiem.. chciałam sobie dziś polepszyć stan zdrowia wątróbką.. to sobie pogorszyłam..

ale wracając do moich kart i uzupełnienia:

2 Mieczy podpowiada mi że obrazek mógł być gestem porozumienia, zgody.. zwłaszcza, że w Lili zyciu zaczynał się nowy etap w życiu.. myślę, że ten obrazek był takim gestem.. zapomnijmy o tym co było.. chyba, że Lila nie chciała tego obrazka w pierwszym momencie.. ale 2 Kielichów z przełożenia, podpowiadają mi że to była bardzo bliska osoba dla Lili, dlatego myślę, ze obrazek mógł być od mamy.. mam jako Krolowa Pucharów ciepła, kochająca, choć moze nie do konca rozumiejąca wybory Lili.. może nie mogła się pogodzić z tym, że Lila wybrała zycie w innym kraju, z daleka od Niej..

Paź Monet, 7 Mieczy, 4 Monety + Paź Buław
jesli zas o sam obrazek.. to wydaje mi się, że tam jest dwoch (3) młodych mężczyzn, którzy próbują coś ukryć, może coś przyworzą, może coś wyworzą.. może coś gdzieś im po drodze wypada.. Paź Monet może sugerować, że coś przynosi.. może tam dosłownie są pieniądze pokazane... jesli chodzi o kolorystykę, to nocna sceneria mi tu pasuje.. no i jak na początku pisałam, że karty kojarzą mi się z kolorem złotym.. 7 Mieczy może pokazywać rzeźmieszka.. może na obrazku znajodwać się jakiś dom, latarnia, albo światła z okien.. być może to obrazek z podróżnikami w drodze.. którzy szukają schronienia.. ? moze gdzies jakiś mężczyzna siedzi przed domem, gospodą?

to chyba to już wszystko.. nie mam siły za bardzo, choć układ mozna by rozpisać jeszcze bardziej.. Kwiatek
Odpowiedz
#11

Cześć Oczko już uzupełniam , przepraszam Oczko

jestem całkiem zielona i pewnie nawet nie powinno mnie tu być ale co mi tam...

ja wyciągnęłam Wieżę , Koło fortuny i Cesarzową

nie pytajcie jak to wydedukowałam ale tak mi wyszło Oczko

pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#12

Maja, jesteś tu, to znaczy ze powinnaś byćUśmiech O karty nie pytamy. Każdy ma prawo mieć swoje odczucia na ich podstawieUśmiech
Odpowiedz
#13

cesarzowa napisał(a):Maja, jesteś tu, to znaczy ze powinnaś byćUśmiech O karty nie pytamy. Każdy ma prawo mieć swoje odczucia na ich podstawieUśmiech


cesarzowo Kwiatek o karty pytamy.. dobrze by było aby osoby uczestniczące w warsztatach, zapoznały się z regulaminem.. ustalaliśmy go, aby obraz był do wglądu dla każdego.. a karty do przeanalizowania.. Buźki

fajnie, ze dołączają do warsztatów "nowe" osoby Kwiatek
Odpowiedz
#14

kosma_x napisał(a):
cesarzowa napisał(a):Maja, jesteś tu, to znaczy ze powinnaś byćUśmiech O karty nie pytamy. Każdy ma prawo mieć swoje odczucia na ich podstawieUśmiech


cesarzowo Kwiatek o karty pytamy.. dobrze by było aby osoby uczestniczące w warsztatach, zapoznały się z regulaminem.. ustalaliśmy go, aby obraz był do wglądu dla każdego.. a karty do przeanalizowania.. Buźki

fajnie, ze dołączają do warsztatów "nowe" osoby Kwiatek

Kosmo, "nie pytamy' w znaczeniu że nie dopytujemy skąd taki a nie inny ich odbiór. O podanie kart z rozkładu właśnie się upomniałam wcześniejUśmiech
Odpowiedz
#15

zle dziś na oczy widze.. a i nie za bardzo się chciałam wczytywac, co kto tu pisal, przed skonczeniem swojej interpretacji Kwiatek

Buziak Buźki
Odpowiedz
#16

Sarenko Kwiatek Dziękuję Oczko

Zapraszam odważne i chętne osoby do udziału,nie dajcie się prosić Oczko
Odpowiedz
#17

Z programu komputerowego.

7 pucharów + Koło Fortuny + 9 kielichów

Dostałaś je od paru osób, może nawet od grupy osób, na swoją rocznicę czegoś, Koło Fortuny wskazuje na cykliczność, czyli ma to związek z jakimiś imieninami, rocznicą ślubu, bądź po prostu z jakimś wydarzeniem cyklicznym. A przedstawia coś fajnego, radosnego, na obrazku są ludzie, uśmiechnięci, zadowoleni. Nie jest istotą tego obrazka jakaś martwa natura, dzieło jakiegoś malarza- krajobraz, sztuka abstrakcyjna tylko po prostu ludzie (znajomi, rodzina być może)
Odpowiedz
#18

Fool World -Dzięki Kwiatek
Odpowiedz
#19

witam,też spróbuję
od kogo dostałaś obrazek -Świat-na karcie jest kobieta
na jaką okoliczność-6 buław-wygrałaś?,lub ktoś wyjeżdżał?
co przedstawia 3 miecze-już lepiej wybrać nie mogłam-ponury jakiś ten obrazek,deszczyk pada,może jakiś wiaterek
jaka jego kolorystyka-2 puchary-żółty ,pomaranczowy,trochę zieleni ,
wcale to łatwe nie było Zmęczony
Odpowiedz
#20

Ayla -Dziękuję Kwiatek Buźki
Odpowiedz
#21

Od kogo:
Królowa Pucharów, Król Denarów,
Od rodziców lub Dziadków
Na jaką okoliczność:
7 pucharów, 6 buław
Jakieś spotkanie rodzinne uświetniające jakiś nowy etap w życiu. 6 buław może też znaczyć świętowanie jakiegoś sukcesu.
Co przedstawia:
Król pucharów, as buław
Przedstawiać może jakiego mężczyznę. Obrazek jest pozytywny, ma dać siły do jakiegoś celu, życia. Radosny.
kolory:
10 denarów
zielony, żółty, czerwony,

"Nie czekaj, aż inni ludzie cię uszczęśliwią.
Musisz zrobić to sama."
   Alice Walker
Odpowiedz
#22

Lucy-Dziękuję Kwiatek Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości