Warsztat 7 - Książka [rozwiązane]
#1

moje pytanie dotyczy książki,ulubionej,do której wracam zawsze kiedy mam doła
1-kto jest głównym bohaterem
2-jakie to czasy
3-o czym opowiada
nic więcej nie wymyśle,obiecuję,że będę starała częściej zaglądać na forum,ale jeżeli nie będzie mnie przez ok 2 dni ,to nie znaczy że zapomniałam
powodzenia Hejka
Odpowiedz
#2

Ayla bardzo ciekawy warsztat i z chęcią odpowiem za jakiś czas Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#3

Hejka
Bohaterem książki mogła być zarówno dziewczyna jak i chłopak. Osoba mądra,zabawna , radząca sobie w najtrudniejszych sytuacjach, myśląca
pozytywnie z ogromna chęcią do życia i przygód o dość specyficznych poglądach,oraz o ogromnym temperamencie.
Książka ta może przedstawiać czasy Twojego dzieciństwa lub dorastania , dojrzewania,to czasy w których człowiek jest ciekawy wszystkiego i ma wiele dróg do wyboru,marzy zamieniając się w książkowego bohatera i pokonuje wszystkie przeszkody,z których wychodzi zwycięsko ,z odwaga i duma jaka go rozpiera.
Jego doświadczenia życiowe,czasami bolesne , wzmacniają go i pchają do kolejnego zmierzenia się z losem , są łzy i radość,smutek i zal ,uwiezienie we własnych myślach i zrzucenie ciężaru , podnosząc się z upadku i wspinając na sam szczyt kariery. Książka,która nauczyła by nie jednego człowieka walki z porażką ,walki ze swoimi słabościami i ze z każdego upadku można się podnieść. Wystarczy uwierzyć we własne siły i stać się jak dziecko,które jest beztroskie , chętne do zabawy,przygód i tryskające radością, pełne optymizmu. Zawstydzony Oczko

Kochankowie,Z Kielichów 5 Kielichów,9 Bulaw ,8 Mieczy.As Bulaw 8 Kielichów, Wieża, Głupiec 6 Bulaw , Świat Słońce. Kwiatek
Odpowiedz
#4

ksiazka o milosci , akcja 2 wojna swiatowa . oczywiscie dwoje mlodych ludzi . wojna ich rozlaczyla . 8 monet, SMIERC,KOCHANKOWIE,SLONCE, 8 pucharow
Odpowiedz
#5

Rozkład główny dotyczący wszystkich 3 pytań:
6 Monet + Rycerz Mieczy + 5 Monet

6 Monet 2 razy mi się pojawia - w 2 rozkładzie także (dotyczącym samych bohaterów), wskazywać może na bohatera lub paru bohaterów, którzy walczą o sprawiedliwość.
Nie pokazała się żadna konkretna karta figura - oznaczająca konkretnie osobę - kobietę lub mężczyznę. Na karcie 6 Monet RW widać osobę obdarowującą 2 inne osoby. Wskazywać zatem to może na jakiegoś bohatera typu Wiedźmin, Robin Hood, Wilhelm Tell itp.

Na drugim miejscu pojawił się Rycerz Mieczy - czyli czas w którym się to odbywa - czas wojny, konfliktów, walki, w niespokojnych czasach - tak to ujmę.

Motywem przewodnim książki jest bieda, ubóstwo z którym walczą bohaterowie tytułowi na co wskazuje 5 Monet.

I 2 dodatkowe rozkłady odnośnie:
- czasu
10 Monet + 2 Buław + Giermek Mieczy

10 Monet, relacje międzyludzkie, Zamek, Pałac w zestawieniu z motywem przewodnim, znowu miecze, tym razem Giermek Mieczy, który cały czas wskazuje usilnie na konflikty rycerskie jakieś takie.

- akcji
As Mieczy + Król Mieczy + Król Buław

Ten ostatni rozkład jest bardzo wymowny. 2 Królowie i to niezbyt przyjaźni. Ani Król Pucharów ani Król Monet. Znowu miecze i buławy.

Zatem z kart można wywnioskować, że tematem przewodnim, takim głównym tłem na którym rozgrywają się przygody bohaterów jest konflikt, wojna.
Odpowiedz
#6

Lila,Pitunia,fool World Buziak
kto jeszcze spróbuje?
Odpowiedz
#7

Kochani cos w miejscu warsztat stanął, chętni i odważni niech się sprawdzaja Oczko
Odpowiedz
#8

1.Bohaterem jest mężczyzna,dojrzały,uczciwy,chętny do działania,moralność,szczodrość.Najwyraźniej bohater ten może kierować innymi lub zajmować wysokie stanowiskoUśmiech.-Król buław

2.Mam tu kilka sugestii odnośnie czasu....sam Rycerz pucharów mówi o czasie tu i teraz,więc najogólniej mówiąc czasy współczesne.
Również może to być czas nie realny,zupełnie nam nie znany...fikcja,czasy wyidealizowane.Narzuca mi się tez tu romantyzm.-Rycerz Kielichów

3.Temat tej książki może nie być łatwy.Tak ogólnie mówiąc...może mówić o pewnej ciekawości bardzo często nadmiernej do czegoś,wnikliwości.Jakoś kojarzy mi się z pewnym napięciem.Bohater bądź temat przedstawiony może namawiać nas do sprawdzenia swojej siły charakteru zmierzania się z przeciwnościami losu, korzystania z siły intelektu i intuicji,może również przedstawiać bohatera ciekawego świata...być może,wiecznie coś przezywa nowego borykającego się z przeciwnościami,inteligentny mający wiecznie coś do powiedzeniaOczko...nigdy nie jest nudny i przewidywalny....w książce tej zawarty może być humor...choć nie do końca jetem pewna Bezradny ,paź mówi o młodości...może też sens młodości być zawarty Oczko-Paź mieczy
Odpowiedz
#9

1-kto jest głównym bohaterem-9 Bulaw
Glownym bohaterem jest mezczyzna doswiadczony, , majacy bogaty zyciorys, pelen przygod i niespotykanych sytuacji
2-jakie to czasy-Księzyc(-) Paź Pucharow
Mroczne czasy, tajemnicze...moze okolo osiemnasty wiek, poczatek dziewietnastego?
3-o czym opowiada- 7 Mieczy(-) Rycerz Pucharow 5 Monet(-)
W ksiazce jest watek romansowy bardzo wyrazny, milosc, lecz takze intrygi, dzialania zakulisowe, moze jakis watek detektywistyczny , poszukiwawczy, rozwiklanie zagadek, tajemnic...ktos szuka u kogos wsparcia , pomocy...
Odpowiedz
#10

Król Monet, 8 Buław, XXI Świat, 4 Puchary

wydaje mi się że jest to książka bardzo dynamiczna, opowiadająca o życiu mężczyzny, który dzięki bogactwu mógł mieć wszystko, 8 buław, to wydarzenia które mogły uświadomić mu, że pieniądze i dostatek bez utraconej miłości traci sens.. więc jest to opowieść o mężczyźnie..

czasy wspólczesne, nie jest to książka historyczna

dziś krótko Kwiatek
Odpowiedz
#11

dodam jeszcze, oczywiście mężczyzna światowy, na poziomie, obcujący z naturą kulturą.. lubiący korzystać ze swoich zasobów.. może jest to czyjś życiorys, albo biografia, albo książka napisana na podstawie jakiegoś życiorysu.. w kazdym razie lekko opisana, zapewne bardzo ciekawa ze względu na ogrom wydarzeń, oraz ich dynamikę..
Odpowiedz
#12

Przełożenie
Śmierć, Rydwan, Cesarzowa
Pierwsze co mi przychodzi na myśl to rozłąka z powodu czyjegoś wyjazdu, a kobieta zostaje z rodziną w domu...

Krzyż celtycki
1. 3 moenety
2. 7 puch
3. Rycerz buł
4. Rydwan
5. Pustelnik
6. 7 mieczy, Paź puch
7. Królowa puch, Rycerz puch
8. 5 buław, 9 monet, Królowa mieczy, Królowa buław
9. Paź mieczy
10. 10 moent, 2 puch

Tak więc rysuje mi się obraz ksiązki gdzie ktoś ucieka za wyobrażeniami zostawiając trochę za sobą co na końcu ksiązki okazuje się dla niego najważniejszym i na szczęście to zrozumiał i naprawia wszystko wracając... W tle jest jakaś walka o wpływy. W książce wiele zakulisowych gierek i może jakichś romansów, albo po prostu wiele ludzi i historii ten bohater poznaje przez co z takiego też zamkniętego i żyjącego w jakiejś tam swojej pustelni staje się człowiekiem bardziej otwartym na świat Bezradny
Może tam jest jakiś wątek jakichś zamkniętych klasztorów, książąt czy też właścicieli ziemskich... czasy strzelałbym takie dawniejsze, ale nie aż średniowiecze

Trudny orzech hehehhe
Odpowiedz
#13

dziękuję za zainteresowanie Uśmiech
a więc
Cytat:Motywem przewodnim książki jest bieda, ubóstwo z którym walczą bohaterowie tytułowi na co wskazuje 5 Monet.
Fool Worl to może być,to czasy epoki lodowcowej,jeszcze niczego nie było,wszystkie narzędzia musieli sami wymyślać Uśmiech
Cytat:W ksiazce jest watek romansowy bardzo wyrazny, milosc
Lady ,tak właśnie Uśmiech jest
Sławek-
Cytat:Pierwsze co mi przychodzi na myśl to rozłąka z powodu czyjegoś wyjazdu, a kobieta zostaje z rodziną w domu..
kobieta rzeczywiście zostawiła syna z rodziną,
Cytat: czasy strzelałbym takie dawniejsze
,bardzo dawne,już pisałam,czasy epoki lodowcowej
a teraz kto wygrał
Lila-
Cytat:Bohaterem książki mogła być zarówno dziewczyna jak i chłopak. Osoba mądra,zabawna , radząca sobie w najtrudniejszych sytuacjach, myśląca
pozytywnie z ogromna chęcią do życia i przygód o dość specyficznych poglądach,oraz o ogromnym temperamencie.
Książka ta może przedstawiać czasy Twojego dzieciństwa lub dorastania , dojrzewania,to czasy w których człowiek jest ciekawy wszystkiego i ma wiele dróg do wyboru,marzy zamieniając się w książkowego bohatera i pokonuje wszystkie przeszkody,z których wychodzi zwycięsko ,z odwaga i duma jaka go rozpiera.
Jego doświadczenia życiowe,czasami bolesne , wzmacniają go i pchają do kolejnego zmierzenia się z losem , są łzy i radość,smutek i zal ,uwiezienie we własnych myślach i zrzucenie ciężaru , podnosząc się z upadku i wspinając na sam szczyt kariery. Książka,która nauczyła by nie jednego człowieka walki z porażką ,walki ze swoimi słabościami i ze z każdego upadku można się podnieść. Wystarczy uwierzyć we własne siły i stać się jak dziecko,które jest beztroskie , chętne do zabawy,przygód i tryskające radością, pełne optymizmu
bohaterem książki jest mała dziewczynka,którą przygarnia i wychowuje klan,pojawia się pózniej też oczywiście mężczyzna ,z którym razem wędrują przez lodowce do Jego ludzi
nie chcę streszczać całej książki ale jet dokładnie to co napisała Lila,w pierwszej chwili myślałam,że czytała tą książkę
Liluś gratulacje Kwiatek
Odpowiedz
#14

Bardzo dziękuję,mile zaskoczenie Buźki
Odpowiedz
#15

BRAWO LILUŚ Oklaski Oklaski Oklaski Buziak
Odpowiedz
#16

brawo Oklaski lila brawo
Odpowiedz
#17

Lila brawa Buźki Oklaski Oklaski
Odpowiedz
#18

[Obrazek: congratulations-0944.gif]
Warsztat nr 7-książka
Gratulacje... lila

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości