helgowy horoskop
#1

zachęcona przez Hyacynta i interpretację wspólną horoskopu M. wrzucam swój urodzeniowy skontrastowany ze smoczym Cwaniak
miałam okazję ostatnio być u astrologa, i nie do końca jego odpowiedzi mnie usatysfakcjonowały, stąd zapraszam wszystkich do wspólnej interpretacji.
link do portretu tarotowego w ramach uzupełnienia: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=47&t=3140">viewtopic.php?f=47&t=3140</a><!-- l -->

moje śliwki robaczywki:
1. Bliźniak i Rak istniejące razem
2. Bliźniak + ascendent w Strzelcu = duże znaczenie nauki w moim życiu, ciągła chęć uczenia się i doskonalenia, muszę wiedzieć wszystko, duża potrzeba niezależności i lotności
3. ważny punkt: ascendent Strzelec = Uran = I dom = duża indywidualność, duża potrzeba realizowania siebie niezależnie od innych, upór, ciągłe reformowanie siebie i otoczenia, bunt przeciw normom, trudność we wpasowaniu się w narzucone role, brak autorytetów, problemy zdrowotne?
4. Neptun w Koziorożcu = I dom = dociekanie sensu rzeczy, zadawanie trudnych pytań, intuicja działa w parze ze skupieniem, pozwala to dobrze rozumieć ludzi, problemy, sytuacje (astrolog powiedział, że mam taką intuicję, że powinnam widzieć na wylot wszystko), wrażliwość na sztukę i działalność artystyczna, duża empatia i wrażliwość na ludzi, chęć niesienia pomocy
5. Jowisz w Wodniku = II dom = duża tolerancja, poszukiwanie złotej ścieżki, idealnych rozwiązań, potrzeba niezależności, finansowo to dobre wyczucie szans, aczkolwiek zatrzymanie pieniędzy na dłużej bywa kłopotliwe
6. domy III i IV puste = ?
7. Wenus w Byku = V dom = umiłowanie wszelkiej sztuki, estetyki, piękna, kochliwość, uczuciowość, poszukiwanie miłości i delektowanie się uczuciami, zmysłami, duże pokłady emocjonalne i chęć ich zaspokojenia poprzez kreatywność, własną twórczość i relacje, duża doza ciepła i sympatii dla ludzi w ogóle
8. dom VI = Chiron, niestety nie wiem co oznacza
9. ważny dom VII: Słońce (w Bliźniętach) + Mars i Merkury (w Raku) = wszelkiego typu relacje z ludźmi wpływają na samopoczucie, samorealizację, jakość życia, są moją siłą napędową, duża potrzeba realizacji siebie w społeczeństwie, dialogu, ludzie i człowiek stanowią dla mnie wyzwanie, ciągłe poszukiwanie wymiany międzyludzkiej (zwłaszcza na poziomie intelektualnym, dyskusji - Merkury + Mars), relacji, które wzbogacą mój świat i gdzie ja też mogę je wzbogacić - także duża chęć pomocy ludziom, tu też kryją się minusy - łatwo mnie zranić, urazić, zmienić kompletnie mój nastrój, w związkach kieruję się przede wszystkim intuicją i ważna jest dla mnie wymiana najgłębszych myśli
10. Księżyc w Raku = dom VIII = głęboka uczuciowość, intuicja, wrażliwa psychika, empatia, wszystkie relacje międzyludzkie są głęboko przeżywane, bardzo intensywne i powodują oddanie całkowite, myślę, że tu też się kryje pociąg do tego co nieznane, tajemnicze, do rzeczy duchowych i wewnętrznych
11. dom IX - pusty = ?
12. Pluton w Skorpionie = dom X = wielkie pragnienie niezależności, realizacji pasji i siebie
13. Saturn w Skorpionie = dom XI = upór i poleganie na swoim osobistym doświadczeniu, duża chęć do kontrolowania sytuacji
14. dom XII - pusty = ?

z tego wszystkiego wyłania się dla mnie obraz strasznie niezależnej a zarazem nadwrażliwej kobiety... ale pisząc interpretację starałam się faktycznie wyłapać te aspekty - nieraz wstyd się przyznać - ale te najbardziej pasujące - ale "jaka jesteś, nie wie nikt" Bezradny
Odpowiedz
#2

Witam blizniaczke Oczko ja tez bliznieta i asc strzelec tylko ze bliznieta u mnie sa silniejsze i Merkury we władztwie.
Ty chyba jestes bardziej rakiem niz blizniakiem, i masz stellum planet w 7 domu (zwiazkow)

Asc w strzelcu- jesteś osobą entuzjastyczną i spontaniczną, stale gotową doświadczać czegoś nowego. Twoja nadzieja i entuzjazm są widoczne w Twoim sposobie bycia. Jesteś zwykle osobą aktywną, zdajesz się wiecznie poszukiwać czegoś nowego i/lub niedostępnego. Bywasz dość bezpośredni, ale Twoje nietakty zwykle uchodzą Ci na sucho, gdyż inni widzą, że nie wynikają one ze złej woli. Starasz się wyrabiać sobie własne opinie na temat wszystkiego, co wydaje Ci się ważne lub interesujące, a potem dzielić się nimi z innymi. Możesz wydawać się nieco naiwny czy nadmiernie optymistyczny. Masz zwykle duże poczucie humoru i nawet w trudnych sytuacjach potrafisz znaleźć coś wartego uśmiechu.

Księżyc (rak) w VIII domu: Twoje doświadczenia emocjonalne są bardzo intensywne. Twoje nastroje są nieprzewidywalne nawet dla Ciebie. Możesz wahać się od miłości do nienawiści, lub popadać w głębokie depresje. Twoja zmysłowość i erotyzm są silnie rozbudzone. Możliwe, że odkryjesz w sobie niezwykłą wrażliwość na ponadnaturalne siły. Spróbuj odkryć w sobie siłę, która da Ci emocjonalne bezpieczeństwo w czasie kryzysu.
Potrzebujesz głębi uczuć. Twoje związki partnerskie są niezwykle intensywne i namiętne. Masz skłonność do zaborczości i kontrolowania osoby, z którą jesteś.

Wenus (Byk) w V domu: Twoja Wenus położona jest w znaku Byka. Jest to bardzo silna pozycja Wenus, gdyż jest ona naturalną władczynią tego znaku. Przede wszystkim jesteś osobą niezwykle zmysłową. Kochasz wygody i przyjemne doznania. Lubisz otaczać się luksusem i pięknymi przedmiotami, dlatego też ważne jest dla Ciebie posiadanie rezerw finansowych, które Ci to zapewnią. W związkach partnerskich, bardziej niż dla wielu innych znaków, ważna jest dla Ciebie bliskość fizyczna i dotyk. Sprawiasz wrażenie osoby stałej w uczuciach i odpowiedzialnej, zdolnej do utrzymania trwałego związku – i tego samego oczekujesz od innych. Masz potrzebę kontrolowania tego, co się dzieje w Twoich związkach i czujesz się zagrożony wszelkimi zmianami, więc możesz być wręcz zaborczy. Zwykle potrzeba Ci nieco czasu, by się zakochać, nie rzucasz się “z głową” w nowe relacje, ale gdy już ktoś zdobędzie Twoje uczucia, może być pewien, że będą silne i przetrwają długi czas.

Slonce (bliznieta) w VII domu: Poczucie wartości uzależniasz od miejsca i funkcji w społeczności. Chętnie działasz na forum publicznym. Posiadasz silne poczucie sprawiedliwości, dążysz do zgody i równowagi.
Partnerstwo i związki z ludźmi są dla Ciebie bardzo ważne i pobudzają Twoją aktywność. Szukasz partnerstwa uzupełniającego twoje „ja”. Cieszysz się duzym uznaniem towarzyskim, a ludzie mogą żywić przekonanie, że posiadasz rozległe wpływy. Przyciągają Cię osoby sprawiedliwe, silne, twórcze i lojalne. Potrafisz okazać szacunek przeciwnikowi i potrafisz postawić się w jego sytuacji, co czyni z Ciebie dobrego dyplomatę.
Satysfakcję przyniesie Ci praca z ludźmi, pośrednictwo oraz prawo.

Mars (rak) w VII domu: Jesteś osobą wrażliwą i łatwo Cię urazić. Trudno Ci swoich spraw bronić spokojnie – zawsze muszą temu towarzyszyć emocje. Inicjatywę może hamować u Ciebie uleganie nastrojom i ostrożność. Często w Twojej wyobraźni sytuacja przedstawia się gorzej niż w rzeczywistości i niepotrzebnie nastawiasz się od razu na samoobronę. Nie masz określonego planu postępowania i często kierujesz się chwilowymi impulsami lub nastrojami. Położenie Marsa w Twoim horoskopie wskazuje, że odpowiednie dla Ciebie zawody są związane z siedzibami mieszkalnymi.
W związkach pragniesz czuć, że ktoś Cię chce i potrzebuje. Wobec bliskiej Ci osoby odczuwasz silny popęd seksualny. Najbezpieczniej czujesz się z mężczyzną opiekuńczym, delikatnym, wrażliwym domatorem. Kiedy w związku pojawia się seks, muszą być obecne także uczucia. Masz skłonność do ulegania wymaganiom swojego mężczyzny i do nadopiekuńczości wobec niego.

Merkury (rak) w VII domu: Masz silną intuicję i polegasz na swoich przeczuciach. Długo się przygotowujesz do realizacji własnych planów i marzeń. Lubisz ciszę. Masz świetną pamięć, łatwo przychodzi Ci zapamiętanie informacji, wspomnień, a przede wszystkim przeżyć. Wzniosłe ideały np. patriotyzm, czy szlachetne serce – wzbudzają u Ciebie silne uczucia.
Ludzie i ich opinie mają na Ciebie silny wpływ. W kontaktach z ludźmi zachowujesz ostrożność i rzadko mówisz wszystko to, co myślisz.
Potrafisz dostosować się do okoliczności pod warunkiem, że stanowisko pracy będzie spokojne i niespecjalnie eksponowane. Ze względu na dobrą pamięć sprawdzisz się w zawodach związanych z analizą, historią. Możesz dobrze czuć się w instytucjach służących innym, zapewniających schronienie, pożywienie i pomoc.

Jowisz (wodnik) w II domu: Starasz się rozwijać i doskonalić poprzez humanitarne ideały, rozwój intelektualny i korzystanie z rozmaitych, niecodziennych okazji. Masz społeczną naturę i szerokie horyzonty. Interesują Cię nowe tendencje i poglądy. Twój umysł broni się przed przyjmowaniem narzuconych schematów, musisz mieć niezależność intelektualną. Twoja wiara i system filozoficzny muszą być w jakiś sposób oryginalne, dlatego masz dużą tolerancję dla cudzych poglądów. Dzięki dużej tolerancji nie istnieją dla Ciebie różnice klasowe, rasowe czy religijne.
W pracy potrafisz zdobyć się na oryginalność, nowatorstwo, lekceważenie norm i zwyczajów, wybieganie w przyszłość oraz śmiałe rozwiązywanie problemów. Twoja praca powinna dawać Ci niezależność i możliwość rozwoju.

Jutro postaram sie napisac Ci aspekty Oczko
Odpowiedz
#3

witaj witaj Bliźniaczko Uśmiech dzięki za taką dużą rozpiskę, przeczytałam jednym tchem Uśmiech i widzę, że się zgadzamy w wielu punktach - bardzo się cieszę Uśmiech
Odpowiedz
#4

Aspekt Slonca do Neptuna jest nieharmonijny co mogą powodować słabość charakteru , a także to, że mozesz nie zdawac sobie sprawy z własnych motywacji. Może pojawić się pragnienie osiągnięcia czegoś wielkiego, cudownego czy nadzwyczajnego, ale często brakuje do tego zwykłej mądrości czy zdolności do podążania za tym co najlepsze. Groźne jest tutaj popadnięcie we wszelkiego rodzaju nałogi, co może się bardzo często skończyć uzależnieniem, z którego potem bardzo ciężko wyjść.

Aspekty Słońca i Plutona najczęściej dają nam tendencje do głębokiego wglądu w otaczający nas świat, powagę i bardzo dużą wytrwałość. Możesz sprawiać wrażenie zimnej czy niedostępnej, ale również tajemniczej i posiadającej dużą moc psychiczną. Dlatego zdarza się, że wzbudzasz lęk samym swoim sposobem bycia i sposobem wyrażania się i często nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Aspekt Ksiezyca do Saturna sprzyja powstawaniu głębokiej i zdolnej do poważnej i odpowiedzialnej pracy osobowości. Towarzyszą jej również świetne umiejętności kierownicze i organizacyjne oraz duże poczucie godności osobistej. Wibracja ta może jednak niweczyć poczucie humoru, szczególnie wtedy gdy, godność osobista wydaje się być w niebezpieczeństwie. Występuje także tutaj bardzo często wysoki poziom realizmu oraz praktyczny pogląd na życie. Uczucia i emocje wydają się być chłodne i stałe. Jestes wierna i odpowiedzialna wobec ludzi, którzy Cie otaczają.

Ksiezyc do Medium Coeli to instynktowny pociąg do życia publicznego, do realizacji swoich własnych życiowych celów. Potrzeba także do zdobycia takich umiejętności, które pozwolą na umiejętne swojej własnej sfery emocjonalnej.

Aspekt Merkurego do Wenus to przyjemne usposobienie i sposób wysławiania się, niekiedy zdolności artystyczne i literackie. Ogólnie cała Twoja osobowość jest najczęściej pełna wdzięku i uroku.

Aspekt Wenus do Jowisza moze swiadczyc ze przeceniasz samą siebie. Potrafisz dużo obiecać, a potem niestety nie jest w stanie spełnić tego wszystkiego. Występują tu także często tendencje do zarozumiałości. Inne cechy, które mogą się tu pojawić to lekkomyślność, brak umiaru, a także chęć ciągłego imponowania swojemu otoczeniu.

Aspekt Marsa do Neptuna może grozić przy takim aspekcie bezwolne poddawanie się biegowi wydarzeń i nieumiejętność wyznaczania sobie konkretnego celu działania.

Mars do Plutona swiadczy o występowaniu potężnych, zazwyczaj ukrytych, gdzieś we wnętrzu energii. Najczęściej nie zdajesz sobie sama z tego sprawy, że posiadasz tak ogromne ilości energii. Zaczyna to być dopiero widać w trakcie realizowania przedsięwzięcia, które wymaga bardzo dużego wysiłku. Kiedy inni już dawno odpadli, potrafisz pracować i realizować zamierzony cel i być przy tym bardzo skutecznym. Posiadasz też przy tym dużą moc i charyzmę. Poprzez swój styl działania umiesz oddziaływać na innych i dodawać im nieświadomie energii. Dążysz do samego końca i jestes przy tym bardzo silnie zdeterminowana.

Aspekt Jowisza do Urana daje dużo oryginalności i odkrywczości. Jesteś pełna wewnętrznej siły, magnetyzmu i niekonwencjonalności. Umiesz być zdecydowana i energiczna w działaniu. Nie potrafisz wieść spokojnego i ustabilizowanego życia. Występuje też tutaj silna potrzeba wolności i niezależności osobistej oraz duży szacunek dla jednostki ludzkiej i jej wolności. Zdolność do poświęcania się w imię każdej sprawy, która wyda Ci się słuszna.

Aspekt Saturna do Medium Coeli sprzyja powolnemu, ale bardzo wytrwałemu pięciu się po szczeblach kariery. Także niesłychana wytrzymałość, nawet w bardzo trudnych okresach. Pragnienie, aby wszystko osiągać samodzielnie.

To tak mniej więcej Oczko
Odpowiedz
#5

A co do Ascendentu to nie wiem jak wyglądasz ale masz może niebieskie oczy, jasne włosy i cerę, jesteś średniego wzrostu, masz szczupła wysportowana sylwetkę, lubisz ubierać się raczej swobodnie i wygodnie?
Odpowiedz
#6

Aspekt Słońca do Neptuna
nałogów żadnych nie mam Uśmiech
Aspekty Słońca i Plutona
nie wiem? może się wypowie ktoś kto mnie spotkał, ale mi się zawsze wydawało, że raczej ludzie mnie odbierają jako wesołą, otwartą i przystępną osobę. może jeszcze jakieś inne czynniki na to wpływają?
Aspekt Księżyca do Saturna
odpowiedzialna praca, wierność, realne podejście do życia i poczucie godności osobistej to cała ja Uśmiech co do kierownictwa - to raczej niespecjalnie.
Księżyc do Medium Coeli
życie publiczne też mnie niespecjalnie pociąga póki co - ale nie wykluczam na emeryturze Rotfl
Aspekt Merkurego do Wenus
próbuję się we wszystkich sztukach, z różnym skutkiem Rotfl
Aspekt Wenus do Jowisza
z przecenianiem własnych możliwości jest coś na rzeczy - dużo obowiązków branych na plecy obraca się zwykle przeciwko mnie. o lekkomyślność się nie podejrzewam, co najwyżej o lekką rękę w finansach Oczko
Aspekt Marsa do Neptuna
poddawanie się losowi, brak celu - tak, to bardzo realne dla mnie zagrożenia w chwilach słabości
Mars do Plutona
jestem spokojna energetycznie, rzadko miewam wielkie zrywy, no chyba że chodzi o upór - mam go nieograniczone pokłady Uśmiech
Aspekt Jowisza do Urana
brak konwencji zgadza się, niezależność, wolność też Uśmiech poszanowanie cudzej wolności też jest jedną z moich najważniejszych wartości. poświęcanie się leży w mojej naturze - ale w miarę upływu czasu nauczyłam się ją lepiej kontrolować Uśmiech
Aspekt Saturna do Medium Coeli
samodzielność - tak tak tak, kariera - zajmuje mało miejsca w moich myślach...

Ascendent - bardzo blisko Rotfl mam niebiesko-szare oczy, włosy ciemny blond, i bardzo jasną karnację, jestem średniego wzrostu i prywatnie ubieram się raczej wygodnie Uśmiech
tylko z tą sportową sylwetką to znaczna przesada Rotfl

bardzo Ci dziękuję za spostrzeżenia!!! Buźki Kwiatek
Odpowiedz
#7

No to prawie trafilam Rotfl Nie ma za co Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości