Pary zodiakalne i przyporządkowane im karty tarota
#1

Cześć wszystkim  Pociesza , ostatnio natknęłam się na dopasowania znaków zodiaku i symbolizująca im karta tarota.
np:
lew-wodnik-sąd
baran-wodnik- najwyższa kapłanka

czy ktoś potrafi zinterpretować te związki na podstawie karty.
Próbowałam znaleźć coś sama ale na nic ciekawego nie trafiłam Uśmiech
Odpowiedz
#2

Nie kojarzę takiego przyporzadkowania. Kazdy autor inaczej chyba przypisje te arkana dla znakow zodiaku. Natomiast powiedzialabym - jesli zajmujesz sie astrologia to takie przyporzadkowanie moze pomoc - jak nie to wprowadza balagan Uśmiech

Dla mnie to duze uogolnienie biorac pod uwage, ze znak zodiaku tak naprawde opisuje "sposob" wyrazania energii, ktora jest symbolizowana przez planete (mars - dzialanie itd). Takze, nalezaloby przypisac karcie dzialanie okreslonej planety w okreslonym znaku. Polozenie w rozkladzie mowiloby w jakim obszarze dziala (Dom). Tak zrobil Crowley dla arkanow mniejszych, jesli dobrze pamietam, Jesli sie studiuje astrologie; pomaga to napewno w interpretacji.

Tutaj znalazlam fajne wyjasnienie po angielsku Uśmiech Moze google pomoze Uśmiech

http://www.lashtal.com/forum/index.php?topic=4911.0
Odpowiedz
#3

Tak, spotkałem się czymś takim. Nawet na mojej talii Tarota Snów takie coś występuje. Czytałem że to jest przyporządkowanie Astrologiczne, Hebrajskie i Sfery Życia do każdej karty. Przykładowo Głupiec: Pierwszą Ścieżką na drzewie życia jest Świadomość łączy się ze sferą 2. Energia, literą hebrajską Aleph a Astrologiczne powiązanie Uran. Łatwo to jest zinterpretować. Oczywiście jak Madrugada pisze...  jeśli zajmujesz się astrologią to takie przyporządkowanie możne pomóc - jak nie to wprowadza bałagan.  Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości