Rozkład "Pięć Żywiołów" na poszczególne dziedziny życia, 5 kart
#1

[Obrazek: 7f6W3WZ.jpg]
1-ZIEMIA - zdrowie i sytuacja materialna
2-OGIEŃ - praca i środowisko zawodowe
3-POWIETRZE - stan umysłu, aspiracje i plany
4-WODA - emocje i uczucia
5-ETER - siła duchowa pytającego. Rada.

----3----
--1-5-2--
----4----

Pięć Żywiołów
Wykorzystuje się 22 Wielkie Arkana i rozkłada pięć.
Rozkład „Pięć Żywiołów” jest stosowany w celu poznania losu w okresie określonym przez doradcę. Dostarcza informacji o najważniejszych wydarzeniach i osobach, które tym czasie pojawią się w życiu pytającego. Rozkład ten wskazuje również, w jaki sposób praca, miłość, zdrowie i pieniądze wpłyną na jego wewnętrzny rozwój. Oczko
http://kumczo.blox.pl/2012/10/Do-tego-ro...elkie.html
Odpowiedz
#2

a mozna go jakos zmodyfikowac ? ja bym oddzielila zdrowie od finansow w zywiole ziemii, ale nie wiem, czy to by nie byla profanacja tak grzebac w opracowanym przez kogos, bardziej zorientowanego w temacie niz ja, ukladzie .. :?
Odpowiedz
#3

A moze poprostu wyciagnac 2 karty do poz.1, jedna na zdrowie jedna na finanse, co ty na to?
Odpowiedz
#4

Eremit, a jak Ty bys widzial ten rozklad, 5 zywiolow, bo jest on fajny, daje szybciutki wglad w najwazniejsze dziedziny zycia, ale jest troszke kontroweryjny, chociazby przez ten zywiol ziemi, ktory nie wiadomo jak interpretowac. Jak go ulepszyc Oczko
Odpowiedz
#5

Sanno wydaje mi się że autor tego rozkładu po to dał tytuł 5 żywiołów , bo w zasadzie jest ich 4 , ale żródła podają jeszcze ten 5 Eter i i tak przyporządkował poszczególne sekwencje naszego życie do tych żywiołów , że nie wiem jak wyodrebnić tu zdrowie .Tak właściwie to zdrowie wiąże się z materią i naszym bezpieczenstwem i jak brak nam tego poczucia bezpieczenstwa to sypie sie zdrowie , tak jak to jest na podstawie czakr ,gdzie brak zabezpieczenia materialnegoi poczucia bezpieczenstwa powoduje że choruje nam czakra korzenia i najczęściej mamy chory kręgosłup, i nie tylko. Tak to rozumię. Oczko
Odpowiedz
#6

Ramono, masz racje, jest pewna korelacja pomiedzy poczuciem bezpieczenstwa - rowniez finansowym - a naszym samopoczuciem ktore moze przekladac sie na jakies zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Ale w tym rozkladzie pierwsza karta," ziemia - zdrowie, sytuacja materialna" to dla mnie jednak 2 rozne rzeczy. Trudno mi to razem polaczyc, bo zobacz, robisz rozklad - masz jakas karte, no i czego sie spodziewac -wszystko bedzie super ze zdrowem i finansami, albo wrecz przeciwnie.. Ale to nie zawsze jednak idzie w parze... Rozumiesz o co mi chodzi.. czasami to jest polaczone- brak mi plynnosci finansowej, boje sie, moje samopoczucie spada, lapie przeziebienie, albo boli mnie- tak jak napisalas -kregoslup.. Ale generalnie nie musi - mam sie swietnie fizycznie bo jestem twarda baba ale zaciskam pasa coraz mocniej, albo mam super sytuacje materialna ale jestem delikatna i wciaz cos mnie tam lapie. Tu mam jednak mam wciaz problem, jak ta 1 karte traktowac Smutny
Odpowiedz
#7

wiesz , Sanno, nasunela mi sie teraz czytajac wasze ostatnie posty, pewna wrozba...ogladalam na wloskim kanale wrozke, nazywa sie Iside(swietna,bardzo lubilam ja ogladac). Rozkladala karty jakiejs mlodej dziewczynie na prosbe jej matki. Rozlozyla karty ....patrzy....i mowi : strasznie tu duzo denarow, czy ona ma jakis problem ze swoim wygladem? Matka odpowiada- tak! ona ma straszne kompleksy bo jest gruba i nienawidzi swojego ciala. Wiec tak sobie teraz mysle, ze moze to jednak ma sens - zdrowie(nasze cialo)- wygladac dobrze, czuc sie dobrze - to komfort, wiec mozna to zaliczyc do materii
Odpowiedz
#8

Rudalili, chyba, ze rzeczywiscie te "spawy materialne" nie traktowac w rozumieniu 'finansowe" , co sie od razu nam samo narzuca, takie czasy Smutny , ale materie jako taka, cialo a wiec zdrowie, dom, nasze otoczenie w ktorm zyjemy? A finanse rozpatrywac poprzez karte dotyczaca pracy .. co o tym myslicie ?
Odpowiedz
#9

Tak Sanno finanse masz tam co praca bo praca to jakies wynagrodzenie za nią , ale pieniądze należą do żywiołu Ziemi , bo to daje nam dobrobyt i bogactwo, a ciało tez jest żywiole ziemi .
Trzeba zrobić w Astrologii dział o żywiołach i napisać .
Odpowiedz
#10

Sanna napisał(a):Eremit, a jak Ty bys widzial ten rozklad, 5 zywiolow, bo jest on fajny, daje szybciutki wglad w najwazniejsze dziedziny zycia, ale jest troszke kontroweryjny, chociazby przez ten zywiol ziemi, ktory nie wiadomo jak interpretowac. Jak go ulepszyc Oczko
Rozkład nie przypada mi do gustu, bo jest na takie ogólne wróżenie, które kiedyś chętnie robiłem, ale teraz wolę konkretne pytania i problemy.

Sam układ jest, trzeba przyznać, przemyślany i ciekawy.
Wątpliwości co do żywiołu ziemi i innych rozwiązuje proste odniesienie do dworów Tarota:
ziemia - denary
ogień - buławy
powietrze - miecze
woda - kielichy

Zatem ziemia, to finanse, także zdrowie fizyczne. Można w tym miejscu położyć 2 karty chcąc rozdzielić te sfery.
Rozkład niekoniecznie ogranicza nas do wskazanej ilości kart, ale obrazuje co karta ma oznaczać w danej pozycji. Wielu wróżbitów dokłada karty w przypadku niejasności i nie jest to rozbudowywanie rozkładu, tylko szerszy wgląd w daną dziedzinę/pozycję układu. Przecież na każdym z 5 zywiołów możemy połozyć po 2 karty Rotfl i nie będzie to rozklad na 10 żywiołów Lol
Odpowiedz
#11

No masz rację! tu nie pisze po ile mamy kłaść kart , więc można i po3 jak w żywiole Powietrza jest
stan umysłu,aspiracje , plany Oczko
Odpowiedz
#12

To już na początku Rudalila tak proponowała
rudalila napisał(a):A moze poprostu wyciagnac 2 karty do poz.1, jedna na zdrowie jedna na finanse, co ty na to?
Odpowiedz
#13

Hurrrraaa!!!! udalo mi sie usunac posta !!!!

Eremit !!!! Zgubiles gdzies po drodze ilustracje tego rozkladu ! Lol Rozejrzyj sie szybko czy nie lezy gdzies na podlodze Lol
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości