Mój portret psychologiczny
#1

Witam serdecznie!

Wziąłem się za zrobienie sobie portretu psychologicznego.
Data urodzenia: 30.03.1974

Wyszło mi coś takiego:

1(VIII) sprawiedliwość
2(III) cesarzowa
3(XXI) świat
4(XI) moc
5 (II) kapłanka
6(XII) wisielec => poz. 4 + poz.5 = XI + II = XIII !
7(X) koło fortuny
8(XV) diabeł
12(III) cesarzowa
13(IX) eremita
14(XIII) śmierć

No więc, karta harmonii psychicznej (12) jest karta Cesarzowa. Powinno się ja obliczać poprzez zsumowanie kart 4,5 i 6 lub 7 i 8. W obydwu przypadkach wynik jest ten sam i wynosi 25. No więc redukujemy 25-22=3

Tylko... Pani Alicja Chrzanowska pisze, że przy karcie harmonii psychicznej (12) mogą wystąpić tylko karty parzyste. A mi wyszła trójka, która ewidentnie cyfrą parzystą nie jest. No i zatrzymałem się na tym etapie, bo nie wiem, czy popełniłem gdzieś błąd? No i w efekcie nie wiem jak mam zinterpretować kartę harmonii psychicznej.

Uprzejmie proszę bardziej doświadczonych tarocistów i tarocistki o pomoc Uśmiech

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#2

Pozycja nr 6 to XIII, nie XII.
Odpowiedz
#3

Co za wstyd! Zawstydzony

Dziękuję Gosiu za słuszną uwagę i okazaną pomoc! Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
Odpowiedz
#4

Nie ma za co, to był drobiazg. Wiele osób myli się przy dodawaniu cyfr rzymskich. Niektóre inne pozycje ulegną zmianie.
Myślę, że parę odpowiedzi na pytania z innego wątku znajdziesz w swoim Portrecie Karmicznym. Przeanalizuj sobie karty z pozycji 9 i 10 w kontekście negatywnym. Zawsze to łatwiej ze świadomością, że coś "oddajemy" niż, że jest nam "zabierane".
Przepraszam, bo w zasadzie nie powinnam liczyć ani pisać o tym Portrecie bez Twojej zgody. Plask

P.s. Zib, moderacja a zwłaszcza wykrzykniki, wydają mi się być tutaj zbędne.
Odpowiedz
#5

Gosiu!

Jest mi bardzo miło, że chcesz mi pomóc Uśmiech Więc wszystko jest OK.
Wziąłem się za interpretację za pomocą książki Pani Alicji Chrzanowskiej i w pewnym momencie doszedłem do punktu nie do przeskoczenia. Bez pomocy osób bardziej doświadczonych Tarocistów trudno będzie mi pójść dalej.

Dlatego, serdecznie dziękuję Ci za sugestię Uśmiech Czy mógłbym Ciebie prosić o dalszą pomoc i życzliwą radę? Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
Odpowiedz
#6

ave napisał(a):Czy mógłbym Ciebie prosić o dalszą pomoc i życzliwą radę?
W miarę moich możliwości - oczywiście. To jaki jest ten trudny punkt?
Odpowiedz
#7

Kurcze! Nie mam książki przy sobie. To są te punkty, które powiadają o karmie i przeszłych wcieleniach. Zdaje się są to karty 12, 13 i 14.
Co do kart 1,2 oraz 3 powinienem je interpretować jako młodość (1), wiek średni (2) i wiek dojrzały (3) według zasad ogólnych.

Kurczę! Mam parą książek o Tarocie, z czego większość przeczytałem, ale nigdzie się nie doczytałem na temat interpretacji wieku.

Czy mogę prosić o jakąś życzliwą podpowiedź?

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
Odpowiedz
#8

Pozycje dotyczące karmy uwzględnione w książce to: 9, 10, 11, 15, 17, 18. Jak będziesz miał książkę przy sobie, to sprawdź które są trudne do interpretacji.
Jeśli chodzi o tzw. "drogę życia" czyli pozycje 1, 2, 3 są to trzy okresy czasu, można je opisać poprzez karty, które je reprezentują i wpływ kart sąsiadujących. Gdy już dobrze poznasz archetypy nie będziesz miał problemu z określeniem tego jak, np. Mag może zrealizować się w życiu dziecka, a jak w życiu osoby starszej, jakie cechy charakteru są związane z tą kartą, a jakie ma znaczenia prognostyczne i etc. Polecam Ci ksiażkę "Tarot. Podstawy." A. Chrzanowskiej.
Odpowiedz
#9

Dziękuję ślicznie!

Chyba kupię tę książkę, bo nie mam jej w swojej biblioteczce, a jesteś kolejną osobą, która odsyła mnie do tej pozycji. Ja mam kilka książek tej autorki. Jedną z nich jest - piszę tytuł z pamięci - Tarotowy Portret Psychologiczny. Wszystko było OK do momentu, gdy nie zostałem odesłany do innych pozycji książkowych tej autorki, których akurat nie mam. Po raz kolejny przekonuję się do uzupełnienia swojej biblioteczki.

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
Odpowiedz
#10

Zawsze polecam tę książkę osobom, które chcą się zajmować Portretem. Może jeszcze tutaj <!-- m --><a class="postlink" href="http://as2.pl/newsdesk_index.php?newsPath=13">http://as2.pl/newsdesk_index.php?newsPath=13</a><!-- m --> znajdziesz coś ciekawego w tym temacie. Uśmiech
Odpowiedz
#11

Dziękuję serdecznie za życzliwość, cierpliwość i zrozumienie! Uśmiech

Jednocześnie muszę powiedzieć też Tobie i wszystkim czytającym Dobranoc Uśmiech
Jutro wyjeżdżam służbowo i będę z powrotem dopiero w niedzielę lub w poniedziałek wieczorem.

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości