Warsztat 11 - Obraz [rozwiązane]
#1

Oto proponowany przeze mnie warsztat:
Jako tapetę na moim pulpicie zamieściłam pewien olejny obraz. Jest na nim kilka osób, ale dwie są najważniejsze.
Jaka jest ogólna tematyka obrazu?
Jaka jest płeć tych dwóch osób? Są młode a może stare? Może uda Wam się opisać obie w kilku słowach (kolor włosów, ogólnie sylwetka, ubiór, co może być charakterystyczne w jednej osobie, co w drugiej). Co robi jedna osoba, co robi druga?
Być może uda Wam się dojść, jaka jest kolorystyka ogólna obrazu (jasna czy ciemna, jakie barwy przeważają).
Gdzie rozgrywa się scena: jakie jest otoczenie? wnętrze, plener?
Jakie emocje budzi w patrzącym?

Nie musicie odpowiadać na te wszystkie pytania, celem jest wychwycenie jak największej ilości informacji Uśmiech Podczas rozwiązania zamieszczę obraz, więc każdy będzie mógł sobie zweryfikować, co jak mu się pokazało Oczko
A więc Tarociści, do dzieła!! Uśmiech Zapraszam serdecznie!
rozwiązanie w niedzielę
Odpowiedz
#2

Ciekawy warsztat Ok
Odpowiedz
#3

Vict.Romantic Tarot

- 10 kiel., 2 pentakli, IMPERATORKA(Cesarzowa)
Na wszystkich 3 kartach, które wyciągnęłam, jest element bieli w odcieniu bladobłękitnym...a tamatyka radosna z dziećmi na każdej z kart.
Myślę zatem, że jest to scena w plenerze i głównymi postaciami są dzieci...a może to są amorki...zatem nie są ubrane i każdy coś trzyma w dłoniach. Włosy złociste. Jest kolorowo z przewagą zieleni i błękitu.
Odpowiedz
#4

Lila, mam nadzieję, że i innym spodoba się na tyle, że zechcą wziąć w nim udział Oczko
Rudalila, dziękuje za pierwszą interpretację Uśmiech Kwiatek
Odpowiedz
#5

super pomysl Oklaski
  • Spiral Tarot
    • 9 monet /10 monet /XXI SWIAT /dociagniety-R puch
    • na moich kartach dominuje kolor jasno i ciemno niebieski oraz zloto bogactwo i szczescie
    • postaciami z obrazu pewnie sa- kobiety i rodzina z dziemi -a dodajac R puch to para dla ktorej najwyzszym szczesciem bogactwem i calym swiatem jest rodzina
moja 9 puch to kobieta bogata ale samotna ktorej do prawdziwego szczescia brakuje rodziny ,aby byc spelniona - Swiat
Odpowiedz
#6

ogólna tematyka obrazu -Cesarz
płeć dwóch osób -8 kielichów król denarów
kolory-7 denarów
gdzie rozgrywa się ta scena 7 kielichów
jakie emocje budzi w pytającym -10 kielichów
tematem obrazu jest władca,król,płeć tych dwóch osób to mężczyżni,jeden na pewno starszy Uśmiech ,jedna osoba jest w ruchu,może się wspina,druga siedzi,
kolory zimne ,może też ciemna zieleń,trochę żółtego,
gdzie rozgrywa się ta scena-ta 7 pucharów-niebo?
emocje radosne
mam nadzieję że nie wygłupiłam się Oczko
Odpowiedz
#7

Dziękuję za kolejne interpretacje Uśmiech Ayla, wygłupienia nie ma, w końcu na tym obrazie może być cokolwiek Oczko
Odpowiedz
#8

Ogólna charakterystyka obrazu - co na nim jest ogolny wyglad... 5 mieczy-as mieczy-7 bulaw - sądzę, że jest w niebieskiej kolorystyce, w jakis niepokojacych barwach - mozliwe ze jakies lekko morskie klimaty. Przedstawia jakies bolesne, moze trudne wydarzenie, jakies zmaganie sie tych ludzi z czyms, moze z uczuciami, moze z zywiolem.
Kim są ludzie na obrazie- Sadze ze dwie najwazniejsze to jakiś mężczyzna - chyba ciemnowlosy. I piękna kobieta (9 bulaw-KSIEZYC)

Ale poniooslo mnieRotfl
Odpowiedz
#9

Kwiatek Ok Bardzo dziękuję kolejnej uczestniczce Uśmiech
Odpowiedz
#10

1. Obraz- ogolnie
Giermek Mieczy(-) 4 Bulawy Sad

Obraz sprawia wrazenie namalowanego z pietyzmem, z dbaloscia o szczegol, jest na nim sporo ludzi, ludzi sprawiajacych wrazenie aktywnych, hałasliwych, gwarnych. Tak jakbysmy byli swiadkami jakiegos swieta, celebrowania czegos, jakiejs scenki rodzajowej, radosnej i milej..festynu, ucztowania..Moze przedstawiac rodzine w tradycyjnym tego slowa znaczeniu lub grupe osob , ktore sa ze soba blisko zwiazane i moga byc "rodzina" w przenosni..Obraz moze tez przedstawiac Sad Ostateczny..Obraz ukazuje jakis przelom w zyciu tych ludzi..

2.Jaka jest plec dwoch glownych osob?- 7 Pucharow Ksiezyc

Jedna z osob jest kobieta...druga to postac , ktora nie jest postacia ludzka...jest umiejscowiona raczej w naszej wyobrazni ...Mysle ze jedna osoba okazuje swoja milosc drugiej osobie, przekazuje jej w jakis sposob, jaks wazna informacje, moze daje na cos nadzieje?

3. Wiek osob- 6 Monet 2 Monety(-)

Pierwsza osoba w zasadzie nie ma wieku ale w naszych wyobrażni jest osoba dojrzala okolo 60tki a druga osoba jest mloda , wiek okolo 20 lat, 20pare..

4. Gdzie rozgrywa sie scena?- Slonce(-)
Scena rozgrywa sie w plenerze

5. Jakie emocje budzi w patrzacym?- 4 Mieczy(-)
Obraz sklania do refleksji, do analizy..w pewnym sensie wychodzi poza pewne schematy myslowe, pobudza do zastanowienia sie nad jego przekazem
Odpowiedz
#11

Lady, bardzo dziękuję za Twój udział Kwiatek
Czekamy do niedzieli Oczko Może ktoś jeszcze się zdecyduje...? Uśmiech zapraszam Uśmiech
Odpowiedz
#12

Obraz ten kojarzy mi się z jakąś sztuka,dramatem ,koncertem,przedstawieniem,praca twórcza jakie tworzą te dwie osoby, a może wieczerza.Akcja może rozgrywać się
w teatrze,hali ,blisko wody, bądź na łonie natury.Raczej są to młode osoby,kobieta i mężczyzna lub dwie kobiety,jedna osoba może śpiewać,a druga grac na jakimś instrumencie ,graja , tańczą , tworzą coś wspólnie wkładając w to swoje serce. Kobieta charakteryzuje się długimi brązowymi włosami i długą suknia ,a mężczyzna skromnym strojem i ma ciemne włosy,osoby te się świetnie rozumieją i współgrają ze sobą,a nawet wspierają, pozostałe osoby to widownia lub obserwatorzy .Przewaga kolorów to zieleń, żółć niebieski i czerwień,budzi ten obraz pozytywna energie. Oczko

3 Monet ,Paz Monet ,3 Bulaw ,As Mieczy ,8 Monet,2 Kielichów,6 Kielichów
As Kielichów,6 Bulaw i 9 Kielichów.
Odpowiedz
#13

Bardzo mnie cieszy kolejna interpretacja Uśmiech
Już jutro po 19:00 rozwiązanie!
Odpowiedz
#14

Witaj Le Stelle
Jakieś ciężkie mam te karty...ale spróbuję coś z nich wykrzesać

ogólna tematyka:

Może wiązać się z podróżą,być może nie dokończoną podróżą lub jakąś walką w podróży z jakimiś przeciwnościami.Może też mówić o zawirowaniach przed podróżą i jej spowolnieniu lub zatrzymaniu.
Widzę mężczyznę i kobietę.Kochającego mężczyznę i kochającą kobietę i matkę jednocześnie...niestety między nimi 10 mieczy,które nie mówią o niczym dobrym..coś się stało...niedobrego...dlaczego takie ciężkie karty,być może chodzi wstrzymanie w bezruchu ich działań ale raczej miłosnych ciepłych.Może to jakaś para darzących się ogromną miłością małżonków lub kochanków.Na pierwszy plan wysuwami się jakaś izolacja-odgórne odsunięcie się kogoś być może chodzi o jakiś tłum bądź większą grupę ludzi lub kobieta znajdująca się dalej o całej reszty ludzi.Tak jakby świadomie odsunęła się w "bezpieczne" dla niej miejsce.
Kolor jaki rzuca mi się mocno w oczy to zieleń,trochę brązu,złotego,odcienie cierwieni wchodzący w pomarańcz i troszeczkę odcieni niebieskiego.
Ogólnie patrząc czuję dziwne emocje...raczej jakiś smutek związany z wspomnieniami jakieś niezrealizowane plany,coś chwyta mnie za serce ...niespełniony wątek miłosny i jakiś upadek nie wiem czego...????,tu widze jakąś również powagę sytuacji.
7 buław,Rycerz monet,3 buław
Rycerz kieli,10 monet,Cesarzowa
9 buław,Sprawiedliwość,Arcykapłanka
Odpowiedz
#15

Sarenko, świetnie, że dołączyłaś ze swoją interpretacją Uśmiech

Zabieram się za weryfikację!
Odpowiedz
#16

Obraz, który przez ten tydzień robił za moją tapetę, to "Cymon i Ifigenia" autorstwa Frederica Leightona. W bardzo dobrej rozdzielczości można obejrzeć go tutaj:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bb/Lord_Frederic_Leighton_-_Cymon_and_Iphigenia_-_Google_Art_Project.jpg">http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... roject.jpg</a><!-- m -->
Można go zobaczyć również w pomniejszeniu na samym dole mojego postu jako załącznik.

Obraz inspirowany jest opowieścią z "Dekamerona" Boccaccia. Cymon to młodzieniec, którego charakteryzowała wyjątkowa uroda i głupota. Pewnego dnia ujrzał śpiącą kobietę - Ifigenię. Spotkanie całkowicie go odmieniło: nie tylko z miejsca się zakochał, ale przeszedł przemianę wewnętrzną, z prostaka zmienił się w inteligentnego człowieka, zapragnął się uczyć, zdobyć wiedzę i ogładę, aby zdobyć Ifigenię. Obraz przedstawia właśnie ten moment, kiedy do Cymona zaczynają docierać wrażenia, emocje, pragnienia, które wcześniej były mu obce Oczko Pozostałe śpiące osoby, otaczające Ifigenię, to jej "świta". Wszyscy śpią, bo jest upalne popołudnie - tak przynajmniej jest w opowieści Oczko

Rudalila
Na wszystkich 3 kartach, które wyciągnęłam, jest element bieli w odcieniu bladobłękitnym...a tamatyka radosna z dziećmi na każdej z kart.
Myślę zatem, że jest to scena w plenerze i głównymi postaciami są dzieci...a może to są amorki...zatem nie są ubrane i każdy coś trzyma w dłoniach. Włosy złociste. Jest kolorowo z przewagą zieleni i błękitu.

brawo, plener jest strzałem w 10, co prawda nie ma amorków, jest jedna dziewczynka, która również pogrążona jest w śnie, dominują złocisto-rude włosy;

aliza
na moich kartach dominuje kolor jasno i ciemno niebieski oraz zloto bogactwo i szczescie postaciami z obrazu pewnie sa- kobiety i rodzina z dziemi -a dodajac R puch to para dla ktorej najwyzszym szczesciem bogactwem i calym swiatem jest rodzina moja 9 puch to kobieta bogata ale samotna ktorej do prawdziwego szczescia brakuje rodziny ,aby byc spelniona - Swiat

Bardzo dobrze uchwyciłaś kolorystykę; rzeczywiście na obrazie wygląda na to, że jest także rodzina z dziećmi (po lewej śpiący mężczyzna, z przodu śpiąca kobieta z dzieckiem); kobieta - Ifigenia - rzeczywiście jest bogata, póki co jest samotna, bo jeszcze nie jest z Cymonem Oczko

ayla
tematem obrazu jest władca,król,płeć tych dwóch osób to mężczyżni,jeden na pewno starszy Uśmiech ,jedna osoba jest w ruchu,może się wspina,druga siedzi,
kolory zimne ,może też ciemna zieleń,trochę żółtego,
gdzie rozgrywa się ta scena-ta 7 pucharów-niebo?
emocje radosne

Ayla - krążyłaś całkiem dobrze, jedna z tych osób to mężczyzna, który chociaż nie jest królem, niewątpliwie dominuje nad całą kompozycją; kolorystyka ciemna, więc ciemne żółcie też - chociaż zdecydowanie ciepłe barwy zachodzącego słońca;

Akante
Ogólna charakterystyka obrazu - sądzę, że jest w niebieskiej kolorystyce, w jakis niepokojacych barwach - mozliwe ze jakies lekko morskie klimaty. Przedstawia jakies bolesne, moze trudne wydarzenie, jakies zmaganie sie tych ludzi z czyms, moze z uczuciami, moze z zywiolem.
Kim są ludzie na obrazie- Sadze ze dwie najwazniejsze to jakiś mężczyzna - chyba ciemnowlosy. I piękna kobieta (9 bulaw-KSIEZYC)

Oklaski Wielkie brawa! kolory to pochodne ciemnego niebieskiego, kontrastuje z nim czerwień i pomarańcze. Klimaty są bardzo morskie - w tle widać morze, ponadto morze w całej opowieści (wykraczającej poza sam obraz) odgrywa bardzo ważną rolę. Obraz jest pozornie bardzo statyczny, ale rzeczywiście Cymon w tym momencie bardzo silnie się zmaga - sam ze sobą, ponieważ od tego momentu w jego życiu "nic nie będzie takie, jak dotychczas" Oczko Mężczyzna jest ciemnowłosy, kobieta jest piękna Uśmiech

Lady of dreams
Obraz sprawia wrazenie namalowanego z pietyzmem, z dbaloscia o szczegol, jest na nim sporo ludzi, ludzi sprawiajacych wrazenie aktywnych, hałasliwych, gwarnych. Tak jakbysmy byli swiadkami jakiegos swieta, celebrowania czegos, jakiejs scenki rodzajowej, radosnej i milej..festynu, ucztowania..Moze przedstawiac rodzine w tradycyjnym tego slowa znaczeniu lub grupe osob , ktore sa ze soba blisko zwiazane i moga byc "rodzina" w przenosni..Obraz moze tez przedstawiac Sad Ostateczny..Obraz ukazuje jakis przelom w zyciu tych ludzi..

Jedna z osob jest kobieta...druga to postac , ktora nie jest postacia ludzka...jest umiejscowiona raczej w naszej wyobrazni ...Mysle ze jedna osoba okazuje swoja milosc drugiej osobie, przekazuje jej w jakis sposob, jaks wazna informacje, moze daje na cos nadzieje?

Pierwsza osoba w zasadzie nie ma wieku ale w naszych wyobrażni jest osoba dojrzala okolo 60tki a druga osoba jest mloda , wiek okolo 20 lat, 20pare..

Scena rozgrywa sie w plenerze

Obraz sklania do refleksji, do analizy..w pewnym sensie wychodzi poza pewne schematy myslowe, pobudza do zastanowienia sie nad jego przekazem

Uśmiech Bardzo ładnie: podoba mi się część o staranności wykonania obrazu, malował ją sam prezydent Akademii Królewskiej Oczko Również trafnie ujęłaś kwestię "przełomu", ponieważ - mimo pozornej statyki obrazu, w Cymonie właśnie budzą się uczucia wyższe, po raz pierwszy Uśmiech Co zmieni bieg życia ich obojga. Jak najbardziej Cymon pokazuje miłość Ifigeni, stał i się gapił, aż się nie obudziła Rotfl

lila
Obraz ten kojarzy mi się z jakąś sztuka,dramatem ,koncertem,przedstawieniem,praca twórcza jakie tworzą te dwie osoby, a może wieczerza.Akcja może rozgrywać się
w teatrze,hali ,blisko wody, bądź na łonie natury.Raczej są to młode osoby,kobieta i mężczyzna lub dwie kobiety,jedna osoba może śpiewać,a druga grac na jakimś instrumencie ,graja , tańczą , tworzą coś wspólnie wkładając w to swoje serce. Kobieta charakteryzuje się długimi brązowymi włosami i długą suknia ,a mężczyzna skromnym strojem i ma ciemne włosy,osoby te się świetnie rozumieją i współgrają ze sobą, a nawet wspierają, pozostałe osoby to widownia lub obserwatorzy .Przewaga kolorów to zieleń, żółć niebieski i czerwień,budzi ten obraz pozytywna energie

Wielkie brawa za ponowne wyczucie miejsca. Jestem pod wrażeniem trafności co do strojów! zwłaszcza mężczyznę doskonale chwyciłaś! Uśmiech Kolorystyka także bardzo trafnie.

Sarna
Może wiązać się z podróżą,być może nie dokończoną podróżą lub jakąś walką w podróży z jakimiś przeciwnościami.Może też mówić o zawirowaniach przed podróżą i jej spowolnieniu lub zatrzymaniu.
Widzę mężczyznę i kobietę.Kochającego mężczyznę i kochającą kobietę i matkę jednocześnie...niestety między nimi 10 mieczy,które nie mówią o niczym dobrym..coś się stało...niedobrego...dlaczego takie ciężkie karty,być może chodzi wstrzymanie w bezruchu ich działań ale raczej miłosnych ciepłych.Może to jakaś para darzących się ogromną miłością małżonków lub kochanków.Na pierwszy plan wysuwami się jakaś izolacja-odgórne odsunięcie się kogoś być może chodzi o jakiś tłum bądź większą grupę ludzi lub kobieta znajdująca się dalej o całej reszty ludzi.Tak jakby świadomie odsunęła się w "bezpieczne" dla niej miejsce.
Kolor jaki rzuca mi się mocno w oczy to zieleń,trochę brązu,złotego,odcienie cierwieni wchodzący w pomarańcz i troszeczkę odcieni niebieskiego.
Ogólnie patrząc czuję dziwne emocje...raczej jakiś smutek związany z wspomnieniami jakieś niezrealizowane plany,coś chwyta mnie za serce ...niespełniony wątek miłosny i jakiś upadek nie wiem czego...????,tu widze jakąś również powagę sytuacji.

Zaznaczyłam elementy podróży i rodziny, ponieważ - chociaż nie ma ich na obrazie, ściśle wiążą się w opowieści, ponieważ takie przygody czekają tę parkę Oczko Ciekawie napisałaś o izolacji kobiety - na obrazie pogrążona jest w śnie, a sen również jest taką izolacją - zwłaszcza, że na obrazie przedstawiona jest bardzo błogo, czuje się bezpieczna, (póki śpi, jeszcze) nie odpowiada na intensywne spojrzenie Cymona. Kolorystyka uchwycona super.

Dziewczyny - spisałyście się super! Przepraszam, że tak długo trwała weryfikacja Zawstydzony
Najlepiej w tym warsztacie wypadły: Akante, Lady of dreams, Lila, Sarna.
Bardzo, bardzo ciężko było zdecydować, komu przyznać zwycięstwo - w każdej wypowiedzi znalazło się coś, co świetnie pasowało do tematu warsztatu!
Myślę jednak, że nad następnym warsztatem powinna myśleć Sarna Kwiatek Kwiatek Jako jedyna wyczuła "przeszkodę" w porozumieniu dwóch postaci z obrazu, czyli sen Ifigenii.
Oklaski Ok
Odpowiedz
#17

Dziekuje za super warsztat Kwiatek

Sarenko gratuluje serdecznie, bardzo ladnie opisalas ten obraz Kwiatek
Odpowiedz
#18

Ojej ogromnie się ciesze Uśmiech Hura bardzo miła niespodzianka Uśmiech
Dziękuję za świetny warsztat..Le Stelle. Kwiatek Kwiatek


Dziękuję Wam kobitki Buziak
Cytat:Sarenko gratuluje serdecznie, bardzo ladnie opisalas ten obraz
Dziękuję Lady Buziak Buźki
Krystynko dziękuję Buziak Kwiatek

Dla Was również ogromne gratulacje Kwiatek Kwiatek Oklaski Oklaski Oklaski
Odpowiedz
#19

Kwiatek Sarna gratulacje
  • raz jeszcze dziekuje pomyslodawca za te warsztaty- moze wreszcie naucze sie prawidlowo odczytywac przeslanie kart Buźki
gdy patrze na te moje karty to one wrecz doslownie opisaly scene na obrazie ,a moj Ryc Puch - ma taki sam wyraz jak Cymon ..... problemem byla interpretatorka Buźki
Odpowiedz
#20

aliza napisał(a):Kwiatek Sarna gratulacje
  • raz jeszcze dziekuje pomyslodawca za te warsztaty- moze wreszcie naucze sie prawidlowo odczytywac przeslanie kart Buźki
gdy patrze na te moje karty to one wrecz doslownie opisaly scene na obrazie ,a moj Ryc Puch - ma taki sam wyraz jak Cymon ..... problemem byla interpretatorka Buźki

Alizo ciesze sie, ze pomysl warsztatow przypadl Ci do gustu...trening czyni mistrza..nie zrazaj sie...wszyscy tu odkrywamy nowe znaczenia kart Uśmiech
Odpowiedz
#21

Ladyof dreams... dziekuje za twe slowa Buziak
  • Ja zakochana jestem w tarocie ,widze ze karty dobrze zemna wspolpracuja . Jestem samozwancza poczatkujaca w tej dziedzinie osoba .Te warsztaty sa moim pierwszym i jedynym jak to tej pory praktycznym sposobem nauki Tarota
  • Dziekuje Wam zato z calego serca Buźki
Odpowiedz
#22

Uśmiech Myślę, że naprawdę wszystkie świetnie się spisałyście, wielkie brawa Oklaski Oklaski Alizo, Twoja interpretacja również bardzo mi się podobała Uśmiech
Najchętniej wybrałabym kilka zwyciężczyń, ponieważ pojawiały się inne aspekty, które były bardzo trafne Oklaski Jestem pełna uznania dla wszystkich :handgestures-thumbup:
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za udział Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości