Zniszczone lub niepotrzebne magiczne przedmioty - co z nimi zrobić?
#1

Co zrobić ze zniszczoną kulą? Niekompletną talią tarota? Przecież magicznych przedmiotów nie wyrzuca się ot tak na śmietnik! Trzeba je wcześniej zdezaktywować.

Szczególnie warto zadbać o to by nie dostały się w niepowołane ręce zepsute kamienie, karty, amulety. Jeśli wciąż będą miały w sobie twoją moc, ktoś może ją wykorzystać przeciwko tobie! Dlatego taki niepotrzebny już magiczny przedmiot weź w ręce i podziękuj mu za wspólny czas i pracę. Możesz umieścić go wcześniej w miseczce z lekko osoloną wodą na kilka godzin.
Potem aby pozbyć się magicznej mocy z przedmiotu, przesuń nim dziewięć razy w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara nad zapaloną białą świecą, a następnie zawiń w kawałek białego materiału, żeby energia zawarta w przedmiocie więcej się nie rozprzestrzeniała. Później wyjdź z domu i oddaj niechciany przedmiot mocy żywiołów.
Kamienie, różdżki, amulety, runy najlepiej powierzyć ziemi, czyli zakopać je w ustronnym miejscu. Tarot, karty i wykonane z drewna runy można też spalić w ognisku albo wrzucić do przepływającej opodal rzeki. Zioła, karteczki z zaklęciami, papierowe wstążki, płatki kwiatów możesz podrzeć na kawałki i rozrzucić na wietrze, a więc oddać mocy powietrza. Resztki świec zwykle wyrzuca się po zakończonym rytuale, ale jeśli je zbierałeś, możesz wrzucić je do ognia.

Drugie życie kart
Z niekompletnych talii tarota, które chcesz wyrzucić, możesz wcześniej wyjąć karty o dobroczynnych znaczeniach i używać ich jako osobistych amuletów i tarcz ochronnych. Asa, Króla, Królową i Rycerza Denarów czy Dziesiątkę Denarów warto nosić w portfelu, aby przyciągały pieniądze. Pojedyncze karty można też oprawić w ramki i ozdobić nimi dom.
Najlepiej do tego celu nadają się: As i Dwójka Kielichów, bo przyciągają miłość. Podobne znaczenie ma As Kier ze zwyczajnej talii kart. Wielkie Arkana tarota mają moc ochrony, a dla magicznego ozdabiania domu najlepiej nadają się: Kapłanka, Gwiazda, Kochankowie, Umiarkowanie, Słońce, Siła, Cesarzowa, Cesarz i Świat. Nauce i koncentracji sprzyja Pustelnik, a medytacji Papież. Zdecydowanie nie wieszaj na ścianach Diabła i Wieży, bo nawet jeśli są pięknie namalowane, mogą ściągać kłopoty.
Piękne i pełne mocy ozdoby wykonasz z rozkompletowanych talii kart anielskich, których z tego powodu nie warto w ogóle wyrzucać. Możesz też używać ich jako zakładek do inspirujących cię książek lub rozdać je życzliwym ci ludziom w prezencie. Z run lub kart runicznych można zrobić piękne magiczne obrazy albo ochronne skrypty zawieszone nad drzwiami. Najlepiej do tego celu nadają się runy: Wunjo, Algiz, Berkana, Dagaz.
A co zrobić, jeśli przedmiot magiczny jest cały i zdrowy, ale nie chcesz go dłużej mieć? Oddaj go komuś, kto może go potrzebować. Zanim to jednak zrobisz, wyczyść jego energię w sposób opisany powyżej.



Mii Krogulska
Odpowiedz
#2

super pomysły Uśmiech
Odpowiedz
#3

Czy magicznego kota tez mozna poddawac tym deaktywacyjnym procedurom gdy chcemy go oddac w obce ,,dobre rece''? Oczko
Odpowiedz
#4

Nie wiem gdzie powinnam zamieścić swoje pytanie, więc zamieszczę je tutaj.
Otóż zgodnie z metodą opisaną w książce "Szkoła czarownic" spaliłam (opisane na kartce) więzi łączące mnie z osobą, która mnie skrzywdziła.
Po 9 dniach palenia na nią kartek został mi popiół. Wobec tego zastanawiam się co powinnam z nim zrobić?
Bo chyba wyrzucenie go do wc nie jest dobrym pomysłem...
Czy lepiej wyrzucić go do wody (rzeki) czy raczej zakopać gdzieś w ziemi?
Odpowiedz
#5

Popiół lepiej pasuje do ziemi, ale rozsypanie do bieżącej wody (nawet WC) też się praktykuje, rzeka lepsza od WC oczywiście, jak masz gdzieś w pobliżu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości