Salvia Apiana-Szałwia Biała
#1

   
Salvia Apiana-Biała Szałwia Ceremonialna
Zwana również Indiańską Szałwią to wyjątkowa roślina aromatyczna.
Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach.
Biała Szałwia posiada piękne białe liście, stąd jej nazwa.
Od wieków stosowana przez Indian przy wszelkich ceremoniach, m.in. w szałasie potów, przy odganianiu złych mocy.
Salvia Apiana nadaje pomieszczeniom mistyczny aromat duchowych poszukiwań.
Przez Indian ceniona bardziej niż tytoń.
Z Szałwii korzystali niemal przy każdej okazji
Biała Szałwia to świetny produkt, o cudownym zapachu.
Jest to jedno z bardzo nielicznych naturalnych kadzideł roślinnych !

Zastosowanie:
Biała Szałwia stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy.
Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz.
Wypędzania nieproszonych bytów jak i niskich energii z domostw oraz obejść.
Jest również bakteriobójcza. 
Biała Szałwia ma przepiękny i mocny mistyczny aromat.          
Jedno z podstawowych ziół w uzdrawianiu - wielki strażnik zdrowia.
Biała Szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek.
Pomaga osiągnąć długowieczność.
Indiańska Szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość.
Zgodnie z wierzeniami przynosi moc, mądrość, bystrość umysłu.
Jego wspaniała woń sprzyja odczuciu nieśmiertelności oraz pomaga w dostępie do wiedzy (często pozaziemskiej).

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#2

   
   
Salvia Apiana to gatunek rośliny pochodzącej z rodziny jasnowatych (Lamiaceae), w której skład wchodzi duża rzesza gatunków roślin zawierających olejki eteryczne, których zastosowanie można znaleźć zarówno w medycynie, kosmetyce jak i w kuchni.
Jest mocno rozgałęzionym, wiecznie zielonym krzewem, którego jasne liście przyozdobione obficie srebrno-białymi włoskami przy potarciu wydają intensywny aromat.
W środowisku naturalnym występuje na terenach pustynnych kontynentu Amerykańskiego: w Kalifornii i jednym ze stanów Meksyku: Kalifornii Dolnej.

Po łacinie „Apain” znaczy po prostu pszczoła i jak sama nazwa wskazuje ze względu na bogaty i aromatyczny nektar Biała Szałwia jest jednym z najbardziej ulubionych przez pszczoły kwiatem.
Równie intensywnie jednak przyciąga też motyle i kolibry.

Miód wykonany z nektaru Białej Szałwii jest naturalnym antybiotykiem, odczulaczem oraz środkiem bakteriobójczym.
Pomaga w problemach układu pokarmowego, oddechowego i bólach miesiączkowych.
Łagodzi przeziębienia, bóle gardła, rozluźnia śluz zalegający w układzie oddechowym. 
Zapobiega i leczy infekcje zatok oraz łagodzi uczucie niepokoju.
Powodem tych dobroczynnych właściwości Białej Szałwii jest w cyneol, którego właściwości antyseptyczne pomocne są na przykład przy odkażaniu na przykład ran.
Cyneol ma również właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne i uśmierzające ból, dzięki czemu Biała Szałwia zajmuje zasłużone miejsce w medycynie naturalnej.
Spożyta w herbacie lub inhalowana z palonych liści pomaga uwolnić od śluzu zatoki i płuca, poprawia krążenie i ułatwia oddychanie.
Od wieków również jest używana jako oczyszczający detergent zarówno dla ciała jak i otoczenia.

Cudowne oczyszczające właściwości Białej Szałwii sięgają również do sfery duchowej.
Rodzimi amerykanie używali jej podczas rytualnych ceremonii jako kadzidło, dlatego też Biała Szałwia jest uważana za świętą.
Stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy, idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz.
Wypędza nieproszone byty i niskie energie z domostw oraz obejść.
Jeśli czujemy się zmęczeni, napięci, przytłoczeni nadmiarem problemów, albo chorowici, warto zrobić rytuał oczyszczania aury tą Szałwią.

Biała Szałwia jest używana również w rytuałach przyciągających dostatek i pomaga w osiągnięciu długowieczności.
Indianie wierzą, że Szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość.
Zgodnie z ich wierzeniami przynosi moc, mądrość, bystrość umysłu a jego wspaniała woń sprzyja odczuciu nieśmiertelności oraz pomaga w dostępie do głębszej duchowej wiedzy.
Jest jednocześnie czymś w rodzaju wskaźnika zanieczyszczenia, podczas spalania żarzy się, dając dużo dymu, gdy jednak przygasa oznacza, że w okolicy jest dużo negatywnych energii i trzeba ją rozdmuchiwać.

Legenda
W greckiej mitologii była symbolem zdrowia i długowieczności. 
Legenda głosi, że odkrył ją Asklepios i przez pewien czas za jej pomocą przywracał życie zmarłym, co bardzo irytowało władcę podziemi Hadesa.
Poskarżył się on Zeusowi, iż bezczelny lekarz wykrada mu poddanych, Gromowładny ukarał więc Asklepiosa – Mistrza i Bóstwo Uzdrawiania oraz Medycyny, rażąc go piorunem.
I tak wiedza o tym, jak stosować Szałwię, by pokonać śmierć, zaginęła – mityczny lekarz zabrał ją do grobu, a ludzie nie odzyskali już pradawnej receptury.
Ze względu na swoje oczyszczające właściwości Biała Szałwia używana jest w kosmetyce ciała i włosów. 
Robi się z niej np szampony, odżywki wzmacniające, farby a wcierana w ciało działa również jako piękny i naturalny dezodorant.
całość artykułu, tutaj....również na temat oczyszczania pomieszczeń, aury...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#3

Witam, proszę o poradę
posiadam Białą Szałwię, zakupioną na Allegro w sklepie ezo,
nie chcę okadzać mieszkania, nie mieszkam bowiem sama. Zastanawiam się, czy (i jak) można oczyścić...siebie.
Czy może kąpiel z białą szaławią coś pomoże?
dziękuję za poradę Kwiatek
Odpowiedz
#4

Do rytuału oczyszczania trzeba się przygotować: warto wziąć kąpiel z dodatkiem soli morskiej, następnie spłukać ciało pod prysznicem. Jeżeli ktoś nie lubi kąpać się w soli, może symbolicznie posypać się solą.
Należy zdjąć metalowe dodatki jak pierścionki, obrączki, naszyjniki, itp.
Podpalić Białą Szałwię, rozluźnić ciało, zrobić parę głębokie wdechy i wydechy, wypowiedzieć prośbę, intencję, najlepiej własnymi słowami.
Po tym przystępujemy do oczyszczania. Rozprowadzamy dym rękoma, na oczy, uszy, usta, serce, następnie całe ciało aż do stóp. Jeśli chcemy zdjąć z barków ciężar lub złagodzić problemy, trzeba skierować dym na plecy.
Odpowiedz
#5

A ja mam pytanie co do białej szałwii - czy nią można zrobić krzywdę? Podczas oczyszczania mój znajomy (gdy on był oczyszczany) z negatywnych emocji, podczepień, energetyki innych osób i tak dalej, miał problem z oddechem i zakręciło mu się w głowie. Zabieg był robiony białą szałwią...
Odpowiedz
#6

   

[Obrazek: 0a7abdfd256706c0512ef082d435af79.gif]

Każde zioło ma wpływ na nasze zdrowie... a już sam fakt palenia/kadzenia, też ma wpływ...
Znajomy powinien zbadać się  na jakie zapachy  ma alergię...
Od tego powinien zacząć...a dopiero potem spojrzeć na to...magicznie... Oczko

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#7

Czy ktoś wie, może stosował, naturalny olejek eteryczny z białej szałwii. Czy ma on działanie podobne do okadzania?
Odpowiedz
#8

Ja stosuję na co dzień Białą Szałwię, ale tylko w formie naturalnej, ma piękny zapach, oczyszczam nią karty, zawsze mam parę listków ułożonych na podstawce mojego ulubionego kaganka . Owszem jak zapali się całą "miotełkę", to można się udusić, Szałwia oddaje dużo dymu.
Trzeba ją zapalić i wygasić, żeby się nie  spalała mocnym płomieniem.
Po prostu jak ze wszystkim...z umiarem...i dostosować ilość spalanej szałwii do wielkości pomieszczenia. Uśmiech
Odpowiedz
#9

Ja bardzo lubię sam zapach Białej Szałwii... Uśmiech 
Jednak Szałwia - tak jak zauważyła Perełka - wydziela dużo dymu, rzeczywiście trzeba zdmuchnąć płomień i pozwolić się jej tylko żarzyć, jedna gałązeczka zupełnie wystarczy.
Tak więc jeśli zależy mi tylko na samym zapachu, to stosuję prosty myk  Oczko - umieszczam kilka większych listków (albo gałązkę) na górze w kominku zapachowym, tam gdzie się wlewa normalnie olejek lub wosk... pod spodem zapalam tea-lighta.
Taka gałązka wydziela zapach stale (dopóki się pali świeczka), a nie jest on tak intensywny jak przy spalaniu, no i gałązka nie wydziela dymu.
W ten sam sposób można wprowadzić do swojego domu inne naturalne zapachy z suszonych ziół czy przypraw - np. Lawendę czy Goździki...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Czy jest specjalnie wyznaczona pora dnia do rytuałów z Szałwią Białą ? Co należy zrobić z popiołem po spalonej Szałwii ? 
Czytałam kiedyś ,że największy efekt uzyskuje się podczas pełni ale czy tylko ? 
Pozdrawiam
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości