Tarot a miłość - Wieża
#1

WIEŻA

[Obrazek: db_LoS-_XVI_-_Der_Turm1.jpg]

Dominująca, niezniszczalna i niesamowicie uparta. Czeka Cię z nią trudne życie.
Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką „od siebie” na 3 stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku (wybrance), wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przyszłość.

Jeśli będzie to Wieża – oto czego możesz się spodziewać
Karta ta obrazuje człowieka rozwiniętego duchowo, którego nieszczęścia nie łamią, lecz go wzmacniają. Potrafi pozbierać się po klęsce, choćby była nią śmierć całej rodziny, utrata dobytku lub bardzo ciężka choroba. Posiada niezwykle silny charakter i niestety, nie bywa aniołem. Dominuje zawsze i wszędzie. W sytuacji konfliktowej rzuca się głową w dół, na oślep. Dziko uparta, gotowa jest raczej umrzeć, niż dobrowolnie zmienić zdanie. (Pamiętasz bajkę Mickiewicza „Golono, strzyżono”? Opisana w niej zaciekła chłopka była wypisz, wymaluj Wieżą). Początkowo pewnie Ci to zaimponuje, ale jeśli wyobrazisz sobie dożywotnie zmaganie się z walcem drogowym?
Konflikty rozwiązuje przez konfrontację i jest zbyt nieprzewidywalna, aby zawczasu domyślić się, co może ją rozjątrzyć. Ale rani bardzo świadomie i nigdy nie przeprasza. Owszem, do Wieży można dotrzeć dzięki spokojnym, rzeczowym argumentom, jednak rozsądniej będzie od razu założyć, że to Ty będziesz musiała się do niej dostosować. Musisz być także przygotowana na nagłe losowe zwroty, jakie Ci zafunduje. Co możesz zrobić, jeśli nie lubisz zmian? Albo zerwać, albo za nią podążyć. (W nagrodę ułatwi Ci start w nowym miejscu). Powinnaś również wiedzieć, że za swoją bezkompromisowością Wieża ukrywa lęki. Boi się hipotetycznych klęsk lub towarzyszy jej utajona obawa przed śmiercią. Mimo to czasem woli zaryzykować życie, niż przyznać się do strachu.

Karta odwrócona
Niszczy wszystko, co posiada. Własnymi rękami ściąga na siebie nieszczęścia, a ponadto nie chce i nie potrafi z nimi walczyć. Ciągle boryka się z ciężkimi problemami: stresem, chorobą, także psychiczną. Nie jest też zdolna do wdzięczności. Związek z nią degraduje społecznie lub duchowo.
Maria Bigoszewska
Odpowiedz
#2

tu zalamanie gwaltowne pokazuje
tu pokazuje rozpad...
juz nie wytrzymalismy tego cisnienia i eksplodowalo w nas ...to co nam uwieralo z czym sie nie godzilismy runie .....
Odpowiedz
#3

Karta XVI Wieża niejednokrotnie pokazała mi bardzo stabilny związek, choć przecież sama w sobie nie niesie optymistycznego przesłania. Czasami ludzie spotykają się po ciężkich przejściach, a są w stanie zbudować coś nowego i trwałego na przysłowiowych zgliszczach. Często jednak mam do czynienia z tą kartą, gdy związek się rozpada, nie na chwilę, ale na zawsze. Trudno pozbierać rozbite kawałki i skleić je w całość, często jest to niemożliwe. Przy tej karcie rozstania zwykle są ostateczne i gwałtowne. Małe są wtedy szanse, ze partner się "opamięta" i wróci.
Odpowiedz
#4

Niestety ale Wieża dla mnie jest kartą rozpadu zerwania .Wali sie wszystko niezależnie o co pytamy.Związek ,plany itp.Nie lubię jej w rozkładach bo wiem że nie jest dobrą kartą.
Odpowiedz
#5

W moich analizach gdy wychodzi Wieża czy to w związkach czy gdziekolwiek indziej oznacza nieoczekiwany i bolesny koniec. Np. para ludzi tkwi w toksycznym związku latami (czasami nieświadomie lub świadomie). Ból, gniew i cierpienie przerywa tzw. Błyskawica lub Gniew Boży. I wszystko się rozpada nagle. Jest to np. pozew rozwodowy, nagłe zniknięcie partnera lub wypadek samochodowy. Karta podobna do śmierci z tą różnicą że wieża skłania do przymusowego przemyślenia swojego związku, transformuje go i zdarza się tak że zmienia związek na zupełnie nowy. Oparty na innych zasadach. lub też zmienia trwale nasze widzenie związków. Czyli np. nigdy już nie pozwolimy aby nas krzywdził partner latami. Będziemy szukać partnera o zupełnie innych cechach niż poprzedni.
Odpowiedz
#6

Lubię XVI Wieżę bo zawsze jak wróżę na nową relację i gdy ona wypada to zawsze mi pokazuje nagłe zapoznanie lub nagłe zakochanie czy zauroczenie i w nieoczekiwanych okolicznościach lub miejscach lub dziwnym splocie zdarzeń, które są szybkie i w ogóle niezaplanowane. Więc lubię tą kartę bo mi ona pokazuje niespodzianki bardzo nieoczekiwane i motyle w brzuchu, takie ekscytujące relacje. XIII Śmierć pokazuje mi zawsze negatywy w relacji i najcześciej jest to agresja psychiczna.
Odpowiedz
#7

Tak, wieża często może pokazywać przełom i nie koniecznie musi być negatywny .
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości