10 Kielichów - Lo Scarabeo Tarot - dyskusja
#1

...............................[Obrazek: db_LoS-_Kelche_101.jpg]


Piszcie wszystko na temat tej karty.
Co na niej widzicie? Jakie macie skojarzenia?
Odpowiedz
#2

Moje odczucia są następujące: osoby na karcie są jednakowo ubrane, więc pewnie są członkami klanu, wspólnoty lub odprawiają rytuał. Tęcza to symbol przymierza Boga z człowiekiem, pokoju, pomostu pomiędzy światem ludzi i światem bogów. Ludzie obecni na karcie zawierają przymierze z Siłą wyższą o czym świadczą kielichy uniesione w górę, w stronę ogromnego pucharu (symbol czegoś niezwykłego, boskiej mądrości, przeznaczenia, życia). Osoby na karcie chcą żyć w harmonii ze sobą i Bogiem, czerpać z naczynia boskiej mądrości, czyli rozwijać się duchowo, wypełniać wolę boską, to wszystko jak również poczucie przynależności, wspólnoty, przynosi im szczęście (tęcza) i spełnienie (10).
Odpowiedz
#3

Ooo moja talia Rotfl

Wydaje mi się, że tu ludzie dostają coś dobrego. W miarę sprawiedliwie, bo wszyscy mają jednakowe puchary.
Może to jest pewnego rodzaju świętowanie.
Odpowiedz
#4

Jak głosi Biblijna opowieść Bóg utworzył Tęczę na znak przymierza z człowiekiem , że nie będzie więcej złorzeczył i nie wyniszczy wszystkiego co żyje jak to było w opisie Potopiu i Aki Noego.
Na karcie widać Tęczę jako znak przymierza , oraz kielich z którego wypływają, wylewają się emocje . Gorycz jaką był wypełniony kielich powoli wypływa na zewnątrz.
Karta ma łagodne kolory , kolor niebieski , jak również ludzie ubrani w niebieskie szaty symbolizujące przejaw duchowości,
wrazliwości i uczuciowości.Kolor niebieski to kolor czakry Gardła ,poprzez którą komunikujemy się i wyrazamy nasze emocje.
Ludzie na karcie mają łagodne usposobienie i ich emocje są wyrazane w pojednaniu z siłami Wyższymi , o czym świadczą wznoszone kielichy jakby toasty na znak pojednania .
Kielichy mają kolor żółty -to kolor Słonca , intelektu , a takze kolor czakry Spolotu Słonecznego , która odpowiada za naszą witalność i radość.
Tu mozna powiedzieć że kielichy są wznoszone w sposób racjonalnego myslenia , ale z radością i witalnością.
To nie jest karta pojedynczego człowieka , ale rodziny , grupy, klanu i ich pozytywnych emocji.
To radość , szczęście i spełnienie dla całej rodziny , grupy , wspólnoty.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości