Tarot jako narzędzie kultury popularnej. Popularność Tarota.
#23

Artur napisał(a):Łącząc wszystkie wątpliwości odnośnie klasyfikacji, metod klasyfikacji, wyróżników, konotacji językowych negatywnych, wątpliwości natury prawnej ale i etycznej, zrezygnowałem ze stosowania terminu 'sekta' w życiu codziennym. Posługuję się w zamian terminem 'grupa wyznaniowa' zakładając, że każda z nich może być w równym stopniu pożyteczna co szkodliwa dla swoich członków.
No i może faktycznie lepiej jest nie używać terminu sekta, niż go nadużywać (tym bardziej, że ma współcześnie negatywny wydźwięk), natomiast dla mnie osobiście nazywanie "grupami wyznaniowymi" organizacji, które wymieniłam powyżej (chociaż jest politycznie poprawne) nie oddaje ich charakteru. A wzrost działalności destrukcyjnej i terrorystycznej tego typu ugrupowań może skutkować tym, iż termin: związki/grupy wyznaniowe zacznie być pejoratywny. Ale, tak jak pisałam - moim zdaniem.
Artur napisał(a):wspominanego przez Ciebie wydawnictwa
Myśli ?
Odpowiedz
#24

'Świadkowie Jehowy' to obiegowa nazwa pracowników Wydawnictwa Strażnica Oczko

Ps. Pojęcia takie jak terroryzm czy destrukcja są, moim zdaniem, pojęciami wpisanymi wprost w pojęcie religii.
Odpowiedz
#25

Artur napisał(a):'Świadkowie Jehowy' to obiegowa nazwa pracowników Wydawnictwa Strażnica
Dzięki za wyjaśnienie [Obrazek: smilie_girl_087.gif]
Odpowiedz
#26

Artur napisał(a):Pojęcia takie jak terroryzm czy destrukcja są, moim zdaniem, pojęciami wpisanymi wprost w pojęcie religii.
No bez przesady Nie
To że główne wyznania światowe o tym świadczą nie znaczy, że tak jest zawsze. Jest wiele małych wspólnot religijnych pozytywnie nastawionych do swiata, a nawe parę wiekszych.
Odpowiedz
#27

Mała wspólnota nastawiona pozytywnie do świata dzisiaj, jutro może stracić swoje pozytywne do owego świata nastawienie. Drogę tę pokonuje zazwyczaj bardzo szybko, gdyż nie dysponuje rozwiniętymi mechanizmami samokontroli.
Odpowiedz
#28

Nie rozmawiamy o tym co będzie jutro Nie

Wróżbita czy co? Myśli
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości