Pielęgnacja dłoni - czy mamy kosmetyczkę na forum?
#1

Czy jest na naszym forum kosmetyczka? mam ważne pytanie oczywiście

odkąd mieszkam w UK stan skóry moich dłoni bardzo się pogorszył ... no cóż toksyczna woda Bezradny
ale zauważyłam, że też skórki przy paznokciach ... Myśli zachowują się jak po Czarnobylu dosłownie Rotfl
zrobiły się twarde suche i wybujałe w swej zrogowaciałości ... normalnie rosną jakby im kto płacił Rotfl
co dziwne? to że na lewej ręce skórki przy paznokciach są suche i twarde i ok ... nie rzucają się jakby w oczy

ale u prawej dłoni to normalnie jak uprawa kalafiora ... rosną w zastraszającym tempie, są niebywale twarde ... no i po kilku dniach juz mam falbanki odstające wokól paznokci. owszem stosowałam domowe terapie typu co noc wazelina ( gruba ) na skórki i rękawiczki ... ale ileż można, założę się, że żadno z Was nie musi uprawiać takich sztuczek, żeby skórki wygladały normalnie

dodam, że przedtem w Polsce nie miałam żadnych problemów ze skórkami u paznokci ... miałam idealne dłonie .. nie wymagające żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ... poprostu przedmiot zazdrości i westchnień ..
a teraz tragedia

owszem kremuję, podważam ... ale niestety u prawej dłoni muszę te skórki regularnie wycinać bo po kilku dniach już odstają mi suche, twarde okropne falbany

Pytanie: co robić? czy jest jakaś przyczyna, dla której jest aż taka różnica we wzroście skórek między prawą i lewą dłonią?

będę wdzięczna za jakieś specjalistyczne typy i wskazówki Kwiatek Kwiatek Kwiatek

dodam, że nie pracowałam fizycznie - w ciężkiej fizycznej robocie ... więc nie mogę zwalać tego na cięzką brudną robotę
Odpowiedz
#2

Kasiu woda wodą, poza tym chemia w środkach czystości. Rękawice koniecznie. Przyzwyczaiłam się i warto. Moim zdaniem, przede wszystkim witaminy - calcjum pantotenikum! to nie jest wapno, to witamina B5. Powoduje regenerację tkanek, w tym włosów, paznokci i skóry. Sprawdziałam. U nas jest bez recepty za grosze, to u Cię pewnie też. A+E to już standard. No i selen. Olej migdałowy na noc. Wcierac, nie pić. I na pysk obowiązkowo, zobaczysz jak CI się cera poprawi. Sprawdziłam za radą Miriam. Nie jest tłusty za bardzo. Po prostu wsiąka .
Odpowiedz
#3

tej no mam olej migdałowy ... wcierałam w we wszystko tylko nie na twarz ... ale spróbuję ... moja skóra twarzowa bardzoż wybredna ... nie wchłania większości rzeczy
ale jak mówisz Ty ... to musze koniecznie spróbować
a wiesz co ... te wszystkie silica i te sprawy wcale nie poprawiają stanu mojej skóry
a na prawej dłoni ... falbaniaste kalafiory

no ale wszystkiego wypróbuję Buźki
Odpowiedz
#4

to pantotenikum przede wszystkim. Ciągle trzeba jeść. 1 tableteczke maleńką dziennie. Zobaczysz jak włosiem i skórą porośniesz. Rotfl Przypomniałam sobie dizęki Tobie i zaraz jutro lece do apteki. CHociaż mi się poprawiło. Jadłam selen+E i taki cuzamen dla kobiet belissa 40+. Bo 50+ ni ma Bezradny widocznie już nie ma w tej grupie czego ratować. hehe.
Odpowiedz
#5

Kwiatek właśnie wysmarowałam się olejem migdałowym Głupek obaczymy

zobacz ile to Twoje pantotenicum będzie kosztować ... tutaj u mnie niby wszystko jest ... ale jak już łączą witaminy ... to czasami jest to kolmplex nie taki jak trzeba ... bo oni wiedza lepiej ... więc wyobraź sobie A+E tutaj nie uświadczysz Bezradny
Odpowiedz
#6

Kochana dobrym sposobem jest oliwa z cytryną, wcierasz w dłonie i możesz założyć rękawiczki bawełniane. Ja sobie jeszcze nakładałam foliowe, aby to wszystko nie wsiąkło w bawełnę, a w moje dłonie. Na to gumowe jeśli masz coś do szorowania w domu. Kilka dni z rzędu i zobaczysz jak skóra zacznie się regenerować. Ale pamiętaj,że naskórek odnawia się co 28 dni, więc czasem to trwa dłużej.Wszystko potrzebuje czasu i systematyczności Oczko Na całą noc nie polecam, bo możesz sobie dłonie odparzyć. Witaminy i minerały fakt, jeśli nie dostarczasz w pożywieniu to przydadzą się suplementy. Pewnie masz jakieś braki w organiźmie. Może znajdziesz coś dobrego. Ja polecam kolagen rybi, jest naprawdę dobry na te wszystkie nasze niedoskonałości. Ponoć bardzo dobra jest parafina na dłonie, ale nie wiem czy u Ciebie też to robią w gabinetach. Zresztą póki co pewnie liczysz się kasą, więc domowe zabiegi bardziej wchodzą w rachubę. Spróbuj tą oliwę z cytryną, u mnie dało dobre efekty, najpierw możesz zrobić sobie peeling (może masz coś do twarzy, jeśli nie dobre są fusy od kawy albo cukier, nasypujesz sobie na pokremowane grubo dłonie i ścierasz naskórek, ale nie za mocno aby krew się nie polała Rotfl ) Jeszcze mogę Ci polecić miód i siemię lniane (zalane ciepłą wodą aby puściły śluz), dobra maseczka na twarz i na dłonie Kwiatek
Odpowiedz
#7

<!-- m --><a class="postlink" href="http://domowyzielnik.blogspot.com/2012/12/kosmetyki-prosto-z-kuchni-piekne-donie.html">http://domowyzielnik.blogspot.com/2012/ ... donie.html</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://domowyzielnik.blogspot.com/2013/01/kosmetyki-prosto-z-kuchni-zdrowe.html">http://domowyzielnik.blogspot.com/2013/ ... drowe.html</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://domowyzielnik.blogspot.com/search/label/kosmetyki%20prosto%20z%20kuchni">http://domowyzielnik.blogspot.com/searc ... z%20kuchni</a><!-- m -->

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#8

Ja olejek ze słodkich migdałów stosuje również rano. Nie używam żadnych kremów. Po umyciu nakładam olejek na zwilżoną twarz. Jeśli trza to i na pozostałe partie ciała również. Oczko
Odpowiedz
#9

czuję się wywołana do tablicy Zawstydzony
dziewczyny tutaj dobrze Ci podpowiadają ...
dobrym i niezawodnym sposobem jest Capivit A+E w kapsułkach TYLKO nie łykaj ale wcieraj w wał około paznokciowy i płytkę paznokcia
zalecałam taką pielęgnację moim klientkom, które nagminnie obgryzają paznokcie, przez co skórki mają w opłakanym stanie i grube jak na bawole
na mojej stronie internetowej jest bardzo wiele porad odnoście pielęgnacji dłoni także zapraszam <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.nysza.pl">www.nysza.pl</a><!-- w --> - ( mam nadzieję, że Administracja tego forum nie odbierze tego jako nachalnej reklamy Uśmiech ) .... ale wracając do tematu ...
parafina na dłonie ma ogromne zbawienne właściwości na skórę naszych dłoni ALE pod warunkiem, że pod parafinę zaaplikuje się odpowiednie kosmetyki intensywnie nawilżające - sama parafina nie zdziała niczego dobrego !!
Kurczaczek nie mogę udostępnić jeszcze mojego najnowszego artykułu, który napisałam do prasy branżowej, ponieważ jestem zobligowana do nieujawniania treści do momentu druku
a to dopiero za 5 tyg. ... a w nim jest wiele sposobów (domowych ) na gładkie dłonie ... ale w sumie na mojej stronie www też jest wiele Oczko

aaaa na takie narastające skóry dobry jest manicure frezarkowy - po kilku zabiegach skóry już tak nie narastają ( sprawdzone na moich paniach więc polecam z czystym sercem )
najlepiej udać sie do dobrej kosmetyczki - poprawnie wykonany zabieg działa cuda Uśmiech

iiiiiii obowiązkowo jak sprzątanie czy mycie naczyń TYLKO w rękawiczkach - ale wcześniej zaaplikuj sobie na dłonie nieco kremu , jak będziesz zmywać naczynia w ciepłej wodzie, to skóra rozpulchni się i wchłonie oo wiele więcej substancji odżywczych z zaaplikowanego kremu. Na prawdę warto spróbować. To super sposób, dla kobiet, które lubią mieć wysprzątany dom i być zadbane ... trochę sprytu i połączone przyjemne z pożytecznym Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości