Agnieszka Gubalina, znachorka z XVIIw.
#1

Słyszał ktoś z Was o czarach wiejskiej znachorki Agnieszki Gubaliny? Czy ktoś stosował jej czary i wie jakie są ich rezultaty?
Poniżej podam kilka z nich. Przypominam, że są to czary na miłość.

UTOCZ Z PALCA 3 KROPLE KRWI, ZMIESZAJ JE Z WINEM I NAD TĄ MIESZANKĄ WYPOWIEDZ TRZYKROTNIE ZAKLĘCIE: "JAKO JA NIE MOGĘ BEZ SWOJEJ KRWI, TAK TY, CHRZCZONY MIANOWANY (TUTAJ IMIĘ UKOCHANEGO) NIE MOŻESZ BYĆ BEZE MNIE". JESZCZE RAZ TRZEBA TO POWTÓRZYĆ W MYŚLI, PODAJĄC NAPÓJ DO WYPICIA UKOCHANEJ OSOBIE. JEŚLI UDA SIĘ JĄ NAPOIĆ TĄ MIESZANKĄ, NIGDY JUŻ NIE OTRZĄŚNIE SIĘ Z ZAUROCZENIA.

SPAL SWOJĄ UŻYWANĄ KOSZULKĘ I WRZUĆ ODROBINĘ POPIOŁU DO NAPOJU UKOCHANEGO MÓWIĄC: "BĘDZIESZ MÓJ, BĘDZIESZ MÓJ, BĘDZIESZ MÓJ, JAKO I BYŁA TA MOJA CZĘŚĆ, KTÓRĄŚ SPOŻYŁ". JEŚLI WYPIJE MUSI SIĘ ZAKOCHAĆ.

KUP GRZEBYK, UCZESZ SIĘ NIM, BACZĄC BY ZOSTAŁO NA NIM TROCHĘ TWOICH WŁOSÓW. W CZARTEK W POŁUDNIE OWIŃ GO CZERWONĄ NICIĄ, MÓWIĄC TRZYKROTNIE: "SPŁONIESZ KU MNIE MIŁOŚCIĄ WIECZYSTĄ, JAKO I TEN GRZEBYK SPŁONIE" I SPAL GO.
Odpowiedz
#2

Z jakich źródeł korzystałaś...
O ile mi wiadomo wróżka Agnieszka Gubalina,Gubałowa żyła w siedemnastym wieku...i czarowała przede wszystkim ..ziołami...
wróżyla też w Kazimierzu..skazana za czary na tortury...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/603581,o-czarownicy-z-kazimierza-ktora-maz-zdradzal-z-kucharka,id,t.html">http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/6 ... ,id,t.html</a><!-- m -->

Jeśli masz jakieś dobre źródło możesz nam więcej o niej napisać...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#3

Ze starej gazety o magii i rytuałach. Zostało w niej podanych około 10 metod znachorki Agnieszki Gubaliny. Wiem, że żyła w XVII wieku i w tym czasie rozpoczął się proces przeciwko niej. Wyznała ona, że zna około 60 skutecznych sposobów na wabienie lub zniechęcanie kawalerów przez zakochane panienki. Przytoczyła też kilka przykładów ich skuteczności. Niestety tym samym wbiła przysłowiowy gwóźdź do swojej trumny. Spłonęła na stosie, ale opis jej magicznych praktyk zachował się w protokołach sądowych. Podałam powyżej 3 z nich, właśnie z urywku tej gazety, którą niedawno znalazłam na strychu w swoim domku. W sumie na tym skrawku jest około 10 metod na uwiedzenie mężczyzny. Szukałam wcześniej jakichś informacji na jej temat w google ale niewiele się znalazło.
Odpowiedz
#4

interesujące Myśli i bardzo ciekawe Ok

a może zachowalibyśmy ten osobny wątek własnie na życie i twórczość, czary i zielarstwo Agnieszki Gubaliny Ok
do tytułu dopisać by tylko ... Agnieszki Gubaliny Myśli
Starlight podałaby te wszystkie 10 sposobów podanych w gazecie - ze źródłem
a niżej inni mogliby wryfikować co zadziałało i jak
fajnie byłoby używac tak starych rytów i przepisów i .. potwierdzić, że działają

jako, że lubie historię i generalnie wiedzieć wiele ... proponuję też aby zamieszczano w tym watku wszystkie ciekawe niuanse z życia tej kobiety
dziś prawdopodobnie byłaby magistrem farmacji i miała sieć aptek albo firmę parafarmaceutyczną

ot i takie życie Bezradny
Odpowiedz
#5

Bardzo chętnie jednakże nie mogę edytować pierwszego postu - niestety Smutny Jak tylko znajdę dłuższą chwilkę to dodam pozostałe 7 metod.
Odpowiedz
#6

Spoko ... poczekajmy na Krystynę czy innych co o tym myślą Luzik
nie musisz edytować pierwszego postu - myślę, że spokojnie możesz co jakiś czas dopisać jeden ryt/ metodę w kolejnym poście Kotek
Odpowiedz
#7

Jak pisze Zbigniew Kuchowicz w „Miłości staropolskiej" Agnieszka Gubalina, która żyła w Krakowie w siedemnastym wieku, znała ponad sześćdziesiąt różnych ziół stosowanych w miłosnej magii. Głę­boko wierzono, że zioła mają wpływ na wszys­tkie sfery życia człowieka: zdrowie, samopoczu­cie, miłość.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.potrawyregionalne.pl/310,5383,LEKARSTWO_NA_MILOSC_.htm">http://www.potrawyregionalne.pl/310,538 ... ILOSC_.htm</a><!-- m -->
więc nie wiem, czy można ją nazwać ...wiejska..

oczywiście zmienie tytuł watku..
Przypominam, ze edytować , zmienić post można w ciągu dwóch godzin od jego napisania...a to wszystko jest napisane w REGULAMINIE..z którym należy się zapoznać.... Oczko .

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#8

Czytałam regulamin, jednakże czasami korzystam z wifi na telefonie a on nie ma fajnych bajerów i nie zawsze wyświetla mi coś takiego jak zmiana postu czy nawet edycja.

ROZBIJ JAJKO, PRZELEJ JE PRZEZ DWA ZWIĄZANE NA KRZYŻ PATYCZKI, PRZYNIESIONE Z OGRODU WYBRANKA. SKORUPKĘ ZETRZYJ NA PROSZEK I DODAJ JĄ DO JEGO JEDZENIA LUB PICIA.
Odpowiedz
#9

Starlight - ale Ty napisz każdy ryt metodę osobno ... i na co to jest ?
bo na co jest to jajko co własnie napisałaś ? do czego to ma służyć i na co zadziałac ?
wiesz, żeby wszystko ręce i nogi miało Luzik
Odpowiedz
#10

One wszystkie są tak jak wspomniałam w 1 poście na zdobycie ukochanej osoby.
Odpowiedz
#11

Wolałabym abyś poszperała w necie i więcej o znachorce napisała niż skupiać się tylko na czarach...
Może nie tylko o niej.. ale i o innych też można pisać...to byłoby ciekawsze...

nie pisz drukowanymi literami, można np. tylko pogrubić...będzie się lepiej czytało...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#12

Starlight napisał(a):Czy ktoś stosował jej czary i wie jakie są ich rezultaty?
Zmuszanie kogoś do czegoś za pomocą czarów, dla osiągnięcia własnych korzyści, nosi znamiona czarnej magii, a ta według Kraiga ma wysoką cenę. Czyli: coś zyskasz, ale coś stracisz.
Osobiście nie miałabym satysfakcji z miłości uzyskanej w taki sposób, no ale to jest moje zdanie.
Odpowiedz
#13

Moje też.... Tak
Odpowiedz
#14

Gośka napisał(a):Zmuszanie kogoś do czegoś za pomocą czarów, dla osiągnięcia własnych korzyści, nosi znamiona czarnej magii, a ta według Kraiga ma wysoką cenę. Czyli: coś zyskasz, ale coś stracisz.
Każdy ma własny rozum. I każdy może wyznawać inne wartości, kto będzie chciał to spróbuje i zobaczy czy działa, kto nie - nie zrobi tego.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości