Rozkład Wróżbity Macieja (6 kart)
#1

[Obrazek: 1267922.png]

1. Aktualna sytuacja.
2. Przeszłość zdarzenia.
3. Źródło, przyczyna problemu.
4. Rada.
5. To co nieuniknione.
6. Karta główna, wynik.

Rozkład opublikowany wczoraj przez wróżbitę Macieja na jego facebooku. Jak twierdzi jest to jego autroski rozkład, który stosuje najczęściej.
Odpowiedz
#2

Ciekawy rozklad, napewno wyprobuje Uśmiech
Odpowiedz
#3

Bardzo czesto z niego korzystam. Polecam. Bardzo fajnie wyjasnia sytuacje.
Odpowiedz
#4

Ja znam tez ten rozklad i wychodzi calkiem dobrze. Buźki
Odpowiedz
#5

Hm... czyli na cos sie nam Wr. Maciej jednak przydaje Figielek
MUśmiech
Odpowiedz
#6

Na pewno się przyda Oczko) Jest sprecyzowanym rozkładem, można dowiedziec się więcej, więc na pewno skuteczny Oczko
Odpowiedz
#7

o tym rozkładzie pisaliśmy już tu nie raz na tym forum - zdaje się że nawet w wątku o nim

co do samego rozkładu - to fakt jest dobry , i ja stosuję go z powodzeniem
także rozkład godny polecenia Kotek
Odpowiedz
#8

Muszę się przyznać ,że i ja korzystam z rozkładu wróżbity Macieja,jak najbardziej trafny no i jest moim ulubionym rozkładem.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#9

Ambla napisał(a):Według mnie ta kolejność jest dość nietypowa, aczkolwiek może właśnie dlatego będzie dobrze wychodzić.
to dobry rozklad 6 kart mozna dolozyc karty w razie watpliwosci tez z niego korzystam
Odpowiedz
#10

Świetny rozkład Uśmiech jestem z niego bardzo zadowolona ! Świetnie ukazuje sytuację i jest taki oczywisty i łatwy w odbiorze Uśmiech
Odpowiedz
#11

Super, że to odgrzebałaś. Ciekawy rozkład. Oczko
Odpowiedz
#12

Próbowałam kilka razy w rożnych sprawach i napewno jest przydatny, jednak wiem że muszę się podszkolić Uśmiech
Odpowiedz
#13

"To, co nieuniknione"... Czyli, że to, co pokazała karta na pewno takie będzie i nie da się już zmienić przyszłości pod tym względem?
Odpowiedz
#14

Dalsza przyszłość, karta na pozycji 4 jet radą jak naprawić sytuację...nie można tego rozkładu rozpatrywać wyrywkowo i drążyć pojedynczo, czasami można zobaczyć, że osoba i tak nie dostosuje się do rady i nie przebrnie pewnych rzeczy i jak to w życiu pójdzie w zaparte...po prostu widzisz, że to nieuniknione jest nieuniknione Uśmiech
Odpowiedz
#15

Perełka, dziękuję za odpowiedź Uśmiech Na prośbę koleżanki zrobiłam jej ten rozkład i wszystkie pozycje z wyjątkiem 5 i 6 wyszły raczej kiepskie, więc mam zagwozdkę jak to możliwe w tej sytuacji Oczko Może wydarzy się cud, kto wie Oczko
Odpowiedz
#16

A ja mam do was pytanie odnośnie tego rozkładu
karta 2 to przeszłość,
karta 3 to źródło problemu
nie wiem czy ja dobrze rozumiem ten rozkład, ale zwykle przyczyna problemu leży w przeszłości... zatem karta przeszłości mówi co doprowadziło do obecnej sytuacji, czy 3 nie jest niejako powtórzeniem 2?
karta 5 to co nieuniknione
karta 6 wynik jeśli posłuchamy karty rady 4.
jeśli w 5 jest to co nieuniknione to ta karta rada jakby sensu nie miała, bo raz że 4 mówi nam co mamy zrobić, jak postąpić (tarot za nas nie podejmuje decyzji), a dwa że 5 jest tutaj niejako wyrocznią więc 6 nie powinna być znacząco różna od 5
Jak sądzicie?
Odpowiedz
#17

 "zwykle przyczyna problemu leży w przeszłości... zatem karta przeszłości mówi co doprowadziło do obecnej sytuacji, czy 3 nie jest niejako powtórzeniem 2?"

Nie, nie zawsze przyczyna problemu leży w przeszłości. Uśmiech  

Najprostszy przykład: kobieta pyta kiedy wejdzie w związek. 
I teraz interpretacja (bardzo uproszczona! Oczko ):
Karta "teraźniejszości" pokazuje zazwyczaj aktualne pragnienia, plany, ogólną sytuację - czyli jak to teraz wygląda. I tu masz np. Umiarkowanie - czyli kobieta bardzo chciałaby mieć kogoś, z kim mogłaby się spotkać, porozmawiać, wyjść do kina, z kim miło spędziłaby czas... przynajmniej ona tak to widzi.
Ale w "przeszłości" (karta nr 2) masz powiedzmy 5 kielichów - kartę wskazującą na to, że ta kobieta była w związku, i zakończenie tego związku w bardzo silny sposób wpłynęło na jej obecną postawę i jej stosunek do mężczyzn. sprawiło że jej obecne zachowanie jest takie a nie inne. A jakie to zachowanie jest? To własnie pokazuje karta nr 3....
I tu na przykład w "przyczynie problemu" (karta nr 3) masz Kapłankę - która w tym wypadku wskazuje że kobieta jest ostrożna, wycofana, bierna, nic nie robi, żeby kogoś poznać, boi się otworzyć - i to jest przyczyna, że prawdopodobnie nikogo nie pozna (co pokażą Ci ostatnie karty, 5 i 6). 
Karty 5 i 6 najczęściej interpretujemy w połączeniu. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że karta nr 5 nie pokazuje ostatecznego wyniku (nr 6), ona raczej pokazuje jaka droga nas do tego wyniku doprowadzi. 
Czyli np. - wracając do rozkładu dla tej kobiety - w "wyniku" masz np. Pustelnika, a w "tym co nieuniknione" masz 4 kielichy. Czyli: kobieta nie wejdzie w stały związek (Pustelnik) i będzie jej  z tego powodu przykro (Pustelnik + 4 kielichy)... a przyczyna tej sytuacji będzie taka, że nie będzie aktywnie poszukiwać, nie wyjdzie z inicjatywą i nie pozna nikogo, kto spełniałby jej oczekiwania (Kapłanka + 4 kielichy). Jak widzisz dobrze jest porównać karty końcowe (5 i 6) z kartą nr 3, "przyczyną problemu". Tak
Natomiast jeśli chodzi o kartę nr 4, to ja zazwyczaj interpretuję ją trochę inaczej: ta karta mówi mi co dana osoba powinna zrobić, żeby jak najlepiej wyjść na tej sytuacji - bez względu na ostateczny wynik pokazany w kartach 5 i 6. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Na You Tube widziałem na kanale Tarocistki Agiatis rozkład zwany rozkładem Macieja, ale znaczenia tam są nieco inne:
1. Tło
2. Przyczyna problemu
3. Co przeszkadza
4. Co pomoże
5. To co nieuniknione
6. Wynik rezultaty

Znaczenie nieco zmienione, ale dla mnie ten rozkład daje lepszy wgląd w sytuację, bo jest chociażby podział na to co pomoże i co przeszkodzi.
W rozkładzie Macieja pozycja 2 w ogóle do mnie nie mówiła, pomijałem tą kartę w interpretacji, koncentrując się głównie na karcie nr 3.
Odpowiedz
#19

Na temat różnic w opisie kart się nie wypowiem, natomiast nie podoba mi się zachowanie tej Pani... moim zdaniem jest nie fair. 

Pani przedstawia rozkład, który nie do końca jest rozkładem Wróżbity Macieja - bo opisy kart się różnią, co można sprawdzić w książce Wróżbity - objaśniając że "powszechnie się mówi że to jest rozkład Wróżbity Macieja"... I zaznacza że ona się nie zgadza z tą nazwą, bo rozkład funkcjonował już wcześniej a Wróżbita Maciej go tylko "wypromował".  

Jeżeli Pani uważa że to nie jest rozkład Wróżbity Macieja, to po co wymienia jego imię? Mogła przedstawić ten "wcześniejszy" rozkład, nie podając przy tym autora. Bezradny
Dodatkowym zgrzytem jest to, że gdy chodzi o siebie samą, to Pani bardzo pilnie strzeże swoich praw autorskich pisząc ostrzeżenia pod każdym swoim filmikiem.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#20

Myślę, że powiedziała tak bo ten rozkład jest bardzo podobny, poza tym mam wrażenie, że jeśli ten rozkład funkcjonował wcześniej, to ten właściwy rozkład Wróżbity Macieja został przezeń opracowany właśnie na podstawie tego, poprzez niewielkie modyfikację. Inne nazewnictwo pytań, które są bardzo bliskie do siebie, różnice są subtelne.
Na tym przykładzie, który zaproponowałaś wyglądałoby to podobnie:
Kiedy wejdzie w związek:
1. Aktualna sytuacja - Umiarkowanie - (ja to miejsce odczytuje, jako tło sytuacje, Ty bardziej jako pragnienia klientki) - Umiar mówi, że relacja jest bardziej przyjacielska niż związkowa
2. Przyczyna problemu - 5 pucharów - kobieta jest po rozstaniu, dosyć bolesnym, cierpi z tego powodu, rozmyśla, płacze...
3. Co przeszkadza - Kapłanka - kobieta jest zbyt defensywna, zamknięta, skryta w sobie, ostrożna
4. itd


Wróżbita Maciej ze względu na swoją osobowość, jest różnie postrzegany przez wróżki, wielu nie darzy go sympatią - głównie przez zawiść, bo odniósł on niebywały sukces medialny, a przy tym jego "pyszność" jest momentami bardzo wymowna, co u jednych powoduje oburzenie (jak tak można?) a u drugich uśmiech (ale pyszałek!) .
Natomiast Agiatis w swoim filmiku zwróciła uwagę na bardzo ważny aspekt, mianowicie rozumienie rozkładu - czyli to o czym teraz rozmawiamy, bo na tym przykładzie powyżej widzimy, że sę meidzy nami delikatne różnice w rozumieniu znaczeń. np pozycja 1, pozycja 4 Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości