Drzewo życia 10 sfer
#1

[Obrazek: 8-1.jpg]

cyt.z Księgi Bahir,gdzie mówi Bóg

"To ja posadziłem To Drzewo <ażeby cały świat sie radował I sklepiłem na nim Wszechświat ,na nim bowiem wisi wszechświat i od niego Wszechświat wychodzi.Wszystko go potrzebuje i wszyscy nań patrzą i tęsknia za nim.I stamtąd wychodza Aniołowie .Byłem sam kiedy je stworzyłem.I żaden Anioł nie może się wznieść ponad to drzewo i powiedzieć.:"Byłem tu przed tobą".I pozwoliłem im radować sie soba nawzajem ,sam cieszyłem sie ich radością"
Kabalistyczne Drzewo Życia.

Słowo kabała pochodzi od hebrajskiego QBL –„ qababala”, co oznacza – otrzymywać

Kabała jest tym co objawione i otrzymane,jest przedwieczna mądrością Boga ,czyli wiedza tajemna siegajacą czasów stworzenia swiata .Z kabały wyodrebniły sie takie dzieła jak Tora .Mashora ."Ksiega Jecirah(Ksiega Stworzenia).i Księga Zohar "(Ksiega Blasku ) Zawarte sa w nim wiadomości na temat budowy tzw Drzewa Sefirotycznego oraz pochodzenia dziewieciu Archaniołów i siedemdziesieciu dwóch Aniołow . Juz starożytni twierdzili, ze Drzewo Zycia zostało objawione nam przez Anioły w czasach prehistorycznych . W Sredniowieczu pojawiały się traktaty i pisma filozofii kabalistycznej ,jako nauki zachodniego żydowskiego systemu mistycznego.
Drzewo Życia po hebrajsku ”Otz Chiim„możemy powiedzięc, ze jest to biblijne Drzewo poznania/wiadomości Dobrego i złego.To takze raj utracony .
Tworzy je dziesięć Sefirot czyli emanacji ułożonych w trzech kolumnach lub filarach prawy - srogość - Jang - męskość-aktywność, środkowy – neutralny - androgeniczny - równowaga i lewy - łagodność - In – kobiecość - bierność.Drzewo Zycia ma bardzo wiele znaczeń ,poniewaz przestawia wiele plaszyzn .
Na wiedzy kabalistycznej bazuje wiele nauk .min,alchemia ,tarot magia ,mistyka chrześcijańska, teozofia ,niebiańskie hierarchie.

Źródła
"Wielka Ksiega Aniołow"
"Stara Ksiega Aniołow"
"Biblioteka"
Odpowiedz
#2

Kabała, jest to niezwykle złożony i obejmujący wiele aspektów system, chcę prosić, aby ktoś mógł mi nieco jaśniej zobrazować aspekt Drzewa Życia, który składa się z 10 numerowanych sfer (lub "sefirotów") ułożonych według określonego wzoru, sęk w tym iż nie mogę załapać o co chodzi Smutny może jakiś fajny link, film, książka?? chciałabym się nie co rozeznać w tym temacie, a słyszałam że wielu próbowało zgłębić ten temat i rezygnowali z powodu zbyt wielkich zawiłości Myśli Myśli Myśli taki lub podobnie działający system przy szerszej analizie, pomoże mi bardziej zagłębić się analizę kart tarota czyż nie ?? a być może, ktoś mi doradzi, abym sobie odpuściła, Oczko zaznaczam, że mi chodzi o wąski zakres wiedzy, a potem mogę zdecydować czy iść w to dalej.... Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#3

Dość ciekawie ale i prosto opisuje Drzewo Życia Jan Witold Suliga w swoich książkach. Na rynku księgarskim jest wiele książek o kabale.
Odpowiedz
#4

Dziękuję Uśmiech na pewno kupię
Odpowiedz
#5

Witaj Barbaro.
Nie tak dawno znalazłem w internecie: „Encyclopedia Thelemica” (w j. angielskim), która zapowiada się dość interesująco. Choć te sprawy są dla mnie zbyt trudne, to jednak link do strony sobie zachowałem, na (dalszą) przyszłość, tak na wszelki wypadek – mam nadzieję, że okaże się przydatna:
Strona główna:
https://www.lashtal.com/wiki/Main_Page
hasło dotyczące „Drzewa Życia”:
https://www.lashtal.com/wiki/Tree_of_Life
***
Pewne informacje na ten temat przekazuje też książka (warto przed zakupem sprawdzić w księgarni, bo naprawdę trudno mi doradzić):
Donald Michael Kraig, „Magija współczesna. Dwanaście lekcji Wysokiej Sztuki Magicznej”, Wydawnictwo „Illuminatio” (także zakupiłem na raczej dalszą przyszłość, dopóki pozycja jest obecna na rynku wydawniczym).
Strona z nieco szerszą recenzją tej książki:
https://ipsissimi.wordpress.com/2016/02/...ael-kraig/
***
Sam poszukuję dobrego, interesującego i wartościowego opracowania na temat kabały i nie bardzo wiem, co jest warte uwagi – nie znam tematu z uwagi na jego egzotykę…
***
Tak przy okazji, bezpieczeństwo linków prowadzących do stron internetowych (oraz „czystość” pobranych plików) można sprawdzić na następującej stronie (pod kątem wirusów i niebezpiecznego oprogramowania – ponad 50 programów antywirusowych):
https://www.virustotal.com/
Serdecznie pozdrawiam.
Marzyciel.
Odpowiedz
#6

Kocham ten temat. Rzucamy hasło 'kabała' i zaczynamy mądrze kiwać głowami. Tyle, że nikt nie odpowiedział na pytanie o to, którą 'kabałę' ma na myśli. Szkół, czy też nurtów, mamy kilka. Powiązanie kart tarota z przypisaniem ich do ścieżek na drzewie ... znowu kilka szkół i tradycji. Temat przypomina rzekę w delcie na wzór Nilu z tą różnicą, że nie można wskazać jednoznacznie źródła Oczko
Odpowiedz
#7

No właśnie Arturze, no właśnie ... Dziękuję Marzycielu za te informacje  Kwiatek
Odpowiedz
#8

Moi drodzy 
nie wiedzialam gdzie umiescic watek wiec ostanowilam zrobic to tutaj
potrzebuje pomocy wzgledem tego drzewa w tej konkretnej talii
chodzi mi o znaczenie ...  konkretnie danej karty wraz w tej talii
dziekuje za pomoc

Oczy są odzwierciedleniem duszy...
Odpowiedz
#9

Posiadam tą talię ( moja ulubiona ). Uśmiech

Karta ,,Drzewo Życia", w rozkładzie jak i w przełożeniu symbolizuje mi STOP, iż nie powiniśmy dalej stawiać kart lub przyszłość jest ,,zakryta" dla osoby pytającej. Oznacza również pewne blokady, błądzimy po omacku, nie w tym kierunku powinniśmy iść. Również czasem pokazuje mnie iż osoba pytająca wprowadza Nas w błąd, prowadzi iluzje w pytaniu. 

Jeżeli chodzi o same Drzewo życia pokazuje połączenia między kartami, przeanalizuj to - bo warto. Oczko
Odpowiedz
#10

bardzo dziekuje Uśmiech
chcialam wrzucic zdjecie ale rozmiar nie pozwala mi na to i usunelam załącznik
drzewo zycia z talii ciro marchetti
podczas pewnego seansu wyszlo mi i nie moglam poradzic sobie z ta karta
zapewne tutaj sa osoby znacznie z wieksza wiedza niz ja...
ogolnie nierozlaczna jestem z talia tego samego wydawcy lecz boski tarot ..
talia ma przemawiac ... przemawia i to dobrze tylo czasem drzewo mi komplikuje sprawe Uśmiech

Oczy są odzwierciedleniem duszy...
Odpowiedz
#11

Zatem wiesz mniej-więcej o co z tym chodzi, to już kwestia dogadania z kartami.  Uśmiech 
Warto nawet na tą kartę ,,narzucić" własne znaczenie - co będzie symbolizować w danym momencie. Podany przez mnie przykład wynika z osobistego doświadczenia pracy z kartami. Wcześniej go nie używałem, zawsze odkładałem go na bok ale zawsze czułem iż mi czegoś brakuje. Teraz prezentuje się znakomicie.  Uśmiech

Zatem zachęcam do eksperymentowania, o kabale możesz poczytać w swojej książce ( str. 21 ).
Odpowiedz
#12

Mozesz wkleić tę kartę.W głowę zachodzę o ktorą Ci chodzi.
Odpowiedz
#13

Karta Drzewo Życia z Tarota Snów Marchettiego:

[Obrazek: 04gxZ2d.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości