Pełnia Księżyca a samopoczucie
#1

własnie zblizamy sie do Pełni
w związku z tym mam pytanie czy odczuwacie to?
Ja mam zawsze nieprzespane noce  alb kręce sie i wierce , jak juz Pełnia sie "dokona" mija jak "różdżką odjął"
jutro chyba wg mojego kalendarza jest Pełnia a ja juz druga noc nie umiem sobie znalezc miejsca  Rotfl
dzisiaj w nocy przeniosłam sie do salonu na knape bo jest miekka ale to nic nie pomogło  Bezradny
wczoraj byłam poźno na spacerze i 'Łysy" świecił cała facjatą  Tak
Odpowiedz
#2

ja też już którąś noc z kolei spac nie mogee

"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet  skakać po nie.. Bo warto.
Odpowiedz
#3

Dokladnie to pelnia jest dzisiaj. Ja wlasnie tez juz druga noc nie moge spac przez pelnie i do tego bola mnie miesnie. Podobno w pelnie ksiezyca wzrasta apetyt i latwo mozna przytyc, ale za to w now ksiezyca latwiej schudnac.
Odpowiedz
#4

Ja już kilka nocy z rzędu nie mogę zasnąć, dziś zapowiada się powtórka z rozrywki. Znam kilka osób, które reagują w ten sam sposób... chodzi właśnie o problem z zasypianiem.
Odpowiedz
#5

Sephi ... a nie masz urodzeniowego Ksiezyca w znaku wodnym albo moze urodzilas sie w pełnie?
Tak sie zastanawiam, w moim kosmogramie mam Ksiezyc dokładnie po drugiej stronie Słonca (czyli Pełnia) w dodatku w znaku wodnym ..ciekwa jestem czy to ma wpływ
Dzisiaj czuje sie lepiej i juz Pełnia sie ukształtowała wiec powinno byc "z górki"
Odpowiedz
#6

Księżyc mam w Koziorożcu, ale nie wiem, czy była wtedy pełnia Uśmiech sprawdzę zaraz.
Odpowiedz
#7

4 dni po pełni. Nie wiem, czy to ma wpływ...
Odpowiedz
#8

blisko wiec moze byc
po za tym jestes Rakiem?
Odpowiedz
#9

Niestety, do Raka mi daleko. Na dobrą sprawę bliżej też do 3 kwadry niż do pełni. Ciężko powiedzieć, od czego zależy taka wrażliwość.
Odpowiedz
#10

własnie tez sie nad tym głosno zastanwiam, moze ktos z Forumowiczów wie w czym sęk, jak to z tym ksiezycem jest Myśli
Odpowiedz
#11

Ja jestem meteopatą, także może i na wpływ Księżyca jestem podatna. Nie wiem. Tak samo przecież astmatycy reagują na pogodę... czyli powiedzmy, ludzie "wrażliwsi".
Odpowiedz
#12

Aisha urodzilas sie w pelnie ksiezyca czyli mozesz miec realistyczne sny i piekne oczy. Ksiezyc w znaku wodnym daje duza wrazliwosc, ale zalezy jeszcze w ktorym domu jest i jakie sa jego aspekty.
Pelnie ksiezyca wszyscy przerzywaja podobnie, sa poddenerwowani, czasami maja koszmary, trudnosci z zasypianiem.
Teraz jest ksiezyc z znaku Ryb wiec mozemy byc bardzo emocjonalni.
Ja np. tez urodzilam sie w pelnie ale ksiezyc mam w znaku ognistym (Strzelec), w 12 domu czyli domu wodnych Ryb, a jestem Blizniaczka (znak powietrzny) mieszanka wybuchowa Rotfl
Odpowiedz
#13

A Ja dziś spałem jak zabity, zresztą jak od kilku innych dni, już po północy woła mnie łóżko, a dziś poddałem się mu od razu Rotfl
Odpowiedz
#14

ja dzisiaj tez juz dobrze spałam Uśmiech ale wiedziałam bo czułam taki spadek napiecia juz po ukształtowaniu Pełni
przed Pełnią jakies 2-3 dni jestem niespokojna :x Rotfl

Marto .... ksiezyc w skorpio(8dom) tam tez Węzeł Ksieżycowy
Odpowiedz
#15

Podobno Ksiezyc w Skorpionie to nie najlepsza pozycja dla ksiezyca, u Ciebie Ksiezyc w Skorpionie jest u siebie bo 8 dom to dom Skorpiona. Wezel Polnocny czy Poludniowy?
Odpowiedz
#16

a tego tu juz nie wiem czy pólnocny czy południowy ... ale moze sie dowiem poszukam
Odpowiedz
#17

Odkopuję temat pełni Oczko to już dzisiaj listopadowa pełnia. Miesiąc w miesiąc, nawet kiedy nie sprawdzam kolejnej, potrafię na podstawie swojego napięcia emocjonalnego i rozkojarzenia sprawdzić szybko kalendarz i krzyknąć w duchu "no tak - pełnia się zbliża". Nie powiem - ale jest ten czas dla mnie mało przyjemny, dużo jem, mało robie, nie mogę się skupić, tak jakby - ładuję się, ale ta energia się kumuluje we mnie i nie ma ujścia.
Odpowiedz
#18

Troche postaram sie uporzadkowac ten chaos informacyjny.

1. Ksiezyc jest w pelni gdy w horoskopie tworzy opozycje do tranzytowego Slonca - tzn. gdy znajduje sie po przeciwnej stronie horoskopu niz tam gdzie jest Slonce. Ksiezyc porusza sie bardzo szybko po horoskopie i miesiac ksiezycowy jest krotszy od kalendarzowego, trwa ok 29 dni. Jest to najszybsza planeta poruszajaca sie po horoskopie i kazdy znak zodiaku przebywa w ok. troche ponad 2 doby, tj. ponad 15 stopni na dobe. Zatem w cigu 1-dnego miesiaca kalendarzowego pelnia moze zdarzyc sie nawet dwukrotnie.

2. Kobiety swoja gospodarke wodna reguluja wedlug ruchow Ksiezyca , poniewaz Ksiezyc jest najblizej Ziemi i to on powoduje przyplywy i odplywy oceanow ( sa to plywy kwadraturowe ). Kiedy Ksiezyc przybywa , wzrastaja plywy wodne poniewaz grawitacja Ksiezyca zaczyna dzialac przeciwnie do grawitacji Slonca., tzn. gdy Ksiezyc jest w pelni i opozycji do Slonca woda w oceanach przyciagana jest przez Ksiezyc po jednej stronie Ziemi , a przez Slonce po drugiej stronie Ziemi.Gdy zas jest now , tzn. Ksiezyc jest pomiedzy Ziemia a Sloncem , wtedy woda z oceanow odplywa tworzac kulminacje tylko po jednej stronie ziemi, czyli po tej, po ktorej jest Ksiezyc, zas pozostale czesci globu odczuwaja "odplywy".

Wnioskujac wiec logicznie wszelkie przyplywy (zwiazane z pelnia) bede wywolywaly u kobiet przyplyw wody , a wiec i wzrost wagi , odwrotnie zas bedzie gdy Ksiezyc zdaza od pelni do nowiu i powoduje odplywy , czyli zmniejsza ilosc wody w organizmie , tym samym sprzyja "gubieniu" wagi. Zatem jesli planujesz schudnac najlepiej rozpoczac ten proces tuz po pelni Ksiezyca.Tak samo jest w przypadku wzrostu komorek w organizmie , ktore rozmnazaja sie lepiej w czasie od nowiu do pelni, a obumieraja szybciej w czasie od pelni do nowiu. Cyklicznosc tego zjawiska ma podloze hormonalne u kobiet i dlatego w astrologii Ksiezyc to planeta kobiet , ktory rzadzi znakiem wodnym Raka. - JAK NA GORZE TAK I NA DOLE

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#19

Często jak się zbliża pełnia to czuję jakieś takie emocje jak na koniec cyklu miesięcznego. Często tez pełnia pokrywa i się z cyklem ale to może przypadek, akurat tak trafiam. Zawsze jak jest pełnia to gorzej przechodzę pms.
Odpowiedz
#20

15.04 była pełnia . A ja kilka dni przed czułam się okropnie. nie mogłam spać byłam rozdrażniona i smutna.
Urodziłam się w dniu nowiu, myślicie że to może mieć jakiś związek?
Odpowiedz
#21

Kiedy nadchodzi pełnia jestem wprost naładowana energią. Nie mogę spać i czuję się wtedy silnie pobudzona.
Odpowiedz
#22

aisha napisał(a):własnie zblizamy sie do Pełni
w związku z tym mam pytanie czy odczuwacie to?
Ja mam zawsze nieprzespane noce alb kręce sie i wierce , jak juz Pełnia sie "dokona" mija jak "różdżką odjął"
jutro chyba wg mojego kalendarza jest Pełnia a ja juz druga noc nie umiem sobie znalezc miejsca Rotfl
dzisiaj w nocy przeniosłam sie do salonu na knape bo jest miekka ale to nic nie pomogło Bezradny
wczoraj byłam poźno na spacerze i 'Łysy" świecił cała facjatą Tak
a ja przy pełni jestem zawsze pozytywnie nakręcona- dostaję potężnego kopa. Chętniej wtedy siadam do kart, potrafię tak z nimi siedzieć do północy i co ciekawe u mnie sprawdza się stara maksyma, że w pełni karty łatwiej i celniej do nas przemawiają....
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości