Głupiec
#45

Eremit ! A ty to jakas metafore przechodzisz ...czy jakas transkrypcje....? Lol Lol Lol JOKE!!! (w domysle metamorfoze i transformacje).
Taki byles "pro" i "anty" a teraz nazwy zmieniasz ? ! :o Shock ... Nono ....No...! ale to twoj Tarot, wolno ci....dla mnie tam ok! :drag:
Odpowiedz
#46

Właśnie dlatego wymyśliłem, że będą różne wersje mojego tarota, jedna bez zmiany nazw, najbardziej pro tradycyjna i prosta, bez astrologii, kabały, hebrajskich liter itd. Bardzo podobna do Rider-Waite, taki poprawiony RW :mrgreen:
Kolejna wersja będzie miała kilka zmienionych nazw, symbole astrologiczne i inne, wersja ezo Oczko

Jestem anty wydziwianiu w Arkanach Wielkich Tarota, AM to już mozna sobie pofolgować, ale nie rozumiem tych bajkowych i fantazy gniotów. Niektore wersje nawet znacznie odbiegajace można np. zastosować do jakichś szczególnych przypadków, ale ogólnie dla mnie to nie sa karty tarota Nono

Najstarsze karty nie mają nazw, ani numerów, więc to znowu nie taka herezja coś ulepszyć. Jednak po co zmieniac wizerunek karty, która ma ponad 500 lat! I to całkiem nowy wizerunek jakiś "łodkrywca" maluje, wg mnie, to on mówi "sram na tradycję!" :x Niech się produkuje w Arkanach Małych, a od Wielkich WON :feminist:
Odpowiedz
#47

Eremit napisał(a):Nazwa wędrowiec, ktora też funkcjonowała jest również dość trafna, ale zbyt poważna.
Była i jest dość często właśnie taka nazwa używana,występuje w wielu źródłach więc absolutnie zgadzam się z tobą.
Cytat:Mowa bowiem o krainie Głupców, do której przybywa Wędrowiec, nie głupiec
Dokładnie tak. Mogę tylko potwierdzić słuszność argumentacji.
Przeglądając Twoją stronę mogę również dorzucić ( w zakresie powoływanego przez Ciebie tam bardzo merytorycznie materiału i wypowiedzi ), że u rzeczonego autora w autorskiej talii Ettelli ( który to przez okultystów był dawno temu krytykowany a jednak talia ta jest MOCNO usadowiona we wzorach - jako wkład pracy nad tworzeniem tarota , którego naprawdę trudno mu odmówić ) że karta Głupca jest przez tegoż autora nazwana Obłąkany lub Alchemik. :thanks:

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#48

a Alchemik nie pasuje bardziej do Maga?
Mag ma przeciez stolik i cztery atrybuty na nim (wg R-W)
Odpowiedz
#49

aqua&fire' napisał(a):Przeglądając Twoją stronę mogę również dorzucić ( w zakresie powoływanego przez Ciebie tam bardzo merytorycznie materiału i wypowiedzi ), że u rzeczonego autora w autorskiej talii Ettelli ( który to przez okultystów był dawno temu krytykowany a jednak talia ta jest MOCNO usadowiona we wzorach - jako wkład pracy nad tworzeniem tarota , którego naprawdę trudno mu odmówić ) że karta Głupca jest przez tegoż autora nazwana Obłąkany lub Alchemik. :thanks:

A o ktorej talii mowisz aqua&fire ? Bo w tej , ktora mam GRAND ETTEILLA Egyptian Gypsies Tarot ta karta ma w pozycji prostej nazwe w jez.angielskim Madness(Folie franc.), a w poz odwroconej Bewilderment(Egarement franc.). Zatem OBLED(Oblakanie, Szalenstwo) w poz.prostej i Konsternacja(takze dezorientacja,oslupienie) w poz odwr.
Odpowiedz
#50

i jesteś hipokrytą bo krytykujesz talię Osho ale z drugiej strony sam chcesz grzebać w nazwach i zrobisz coś do niego podobnego
Odpowiedz
#51

Lol

No widzisz, jeszcze trochę pogrzebię i chyba tego Abstrakszyn dokończę i to będzie to! :sarcastic:
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości