VI - Kochankowie
#1

Karta tarota Kochankowie

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Karta Kochankowie
Obraz: Eros, dylemat Parysa, konflikt: dziewica - kobieta, czysta dusza - grzeszne ciało, święta - ladacznica, Piękna - Bestia.
Symbole marsylskie: człowiek ukazany w całej krasie - pewność siebie. Wybór dokonywany pomiędzy matką a ukochaną. W górze - Kupidyn.
Symbole Waite a: Adam i Ewa. Z tyłu, w tle Drzewo Życia z 12 owocami i Drzewo Poznania dobra i zła z wężem. Pozostało na nim tylko 4 owoce z początkowych 5, odpowiadających pięciu zmysłom. Nad nimi unosi się archanioł Rafael, uosobienie "czystej miłości".
Waite świadomie zrezygnował z tematyki wyboru.
Odpowiedniki: sześcioramienna gwiazda, Gwiazda Salomona, Tarcza Dawida, znak Wisznu, mistyczny związek pomiędzy Sziwą i Shakti, dwa trójkąty nałożone jeden na drugi: górny trójkąt, który symbolizuje ogień wskazuje na Erosa i przeznaczenie, dolny, trójkąt wody, wskazuje na ziemię.
Przesłanie marsylskiego Tarota: nie ma żadnego problemu. Jedyny problem, to problem wyboru. Jeśli jesteś gotowy odpowiadać za swój wybór, to znaczy, ze jest on prawidłowy.
Przesłanie Tarota Waite a: siłą nie zmusisz nikogo do miłości. Tym bardziej będziesz kochany, im większą miłością obdarzysz sam siebie.
Jakość: odkrycie indywidualnej świadomości, przyjęcie pełnej odpowiedzialności za siebie. Gotowość do miłości i umiejętność bycia w związku (A. Waite).
Cel: masz prawo do podejmowania decyzji. Bądź gotowy przyjąć za nie odpowiedzialność. Zaufaj sobie i naucz się łączyć przeciwieństwa (A. Waite).
Cienie: niezdecydowanie, brak woli, rezygnacja z samego siebie, nienawiść, chorobliwa zazdrość (A. Waite).
Tradycyjne znaczenie:
+ wybór, zerwanie zależności, odpowiedzialność, prawdziwe życie, małżeństwo, nowy związek (A.Waite)
- zwlekanie, pesymizm, słabe zdrowie, impotencja, niewierność, wady, toksyczny związek.
Synteza: stare talie kładą główny nacisk na tematykę związków. Z tym wiąże się również przesłanie tej karty: "Nie możesz mieć wszystkiego od razu". Żeby otrzymać to, czego pożądasz, musisz często opuścić to, co kochasz i czemu ufasz. Chińskie przysłowie mówi: :Musisz otworzyć pięści, jeśli chcesz zaczerpnąć wody. Z zamkniętymi garściami nabierzesz tyle, co nic". Waite uważał temat związków za śmieszny i przedstawił zamiast tego "czysta miłość". Jednak i tutaj potrzebny jest wybór. Co prawda nosi on tu pozytywny charakter (według zasady pragnienia, a nie niechęci). Interpretacja tej karty zależy od rozkładu.
Doświadczenie codzienne: różne sytuacje wyboru, zarówno według zasady "chcę", jak i "nie chcę" (odmowa): zakochaj się, wyjdź na spotkanie wielkiej miłości, zacznij nową fazę w relacjach z partnerem. Nie bój się spotkania z kimś nowym bądź z miłością poświęć się jakiejś sprawie.

Źródło: Vademecum tarocisty. Hajo Banzhaf
Odpowiedz
#3

Kochankowie w rozkładach
==============================

Kochankowie – (osoba stoi)
- wybór czasami pomiędzy „być lub nie być” lub wybór pomiędzy „tym lub innym mężczyzną”.

Kochankowie – 6 Pucharów
- mówi o tym, że jest coś na boku, cos więcej (romans)
-----------------------------------------------------------------------------

Kochankowie przy królowej Mieczy i przy Magu
- poprzez fakt wielopłaszczyznowych talentów, które osoba posiada i tworzenie jakby podwójnego źródła dochodu 9podwójne to nie znaczy tylko dwa)to jeszcze cos może dochodzić, jest ruchoma w momencie kiedy chodzi o jej finanse. Mag – mówi o lekkości, Królowa Denarów – o dostatku.

==================================================

Kochankowie – zdrowie
=================================

"Kochankowie to zwykle narządy podwójne, ale też może wskazywać na astygmatyzm."
Danuta Tarocistka
Odpowiedz
#4

VI. KOCHANKOWIE DECYZJA
W Tarocie egipskim pojawia się nazwa The Two Ways (Dwie drogi), co znacznie lepiej oddaje jej sens. Pomiędzy dwiema kobietami znajduje się mężczyzna (wyjątkiem są talie Tarota Swiss i Rider'a); nie chodzi tu jednak ani o walkę płci, ani o wybór pomiędzy dwiema kobietami. Ta pierwsza karta o "ludzkiej twarzy" symbolizuje umiejętność posługiwania się rozumem. Obie kobiety uosabiają dwie strony - jasną (blondynka) i ciemną. Podejmując decyzje należy zawsze uwzględnić obie strony. O tej dwubiegunowości mówi właśnie ta karta.

ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na konieczność podjęcia decyzji na dalszą drogę, którą chcemy lub musimy podążać. Warto zdawać sobie sprawę, że każda droga ma swój cień, który możemy nazwać drugą drogą. Z jednej strony chodzi o realną drogę życiową określaną przez nasz rozum, z drugiej zaś o drogę duchową, która uwzględnia naszą duszę. Żadna droga sama w sobie nie prowadzi do celu - wyraźnie pokazują to karty wielkich postaci. Po spotkaniu z autorytetami, wyrażonymi przez te postacie, nie możemy już wycofać się na pozycję Głupca. Proces uczenia zakończył się. Często na tej karcie znajdziemy postać Kupidyna, wypuszczającego strzałę z łuku. Ale jest ona skierowana w kierunku głowy, a nie serca. Tu pojawia się dylemat: czy podejmując decyzję uwzględniamy jedynie rozum, czy też spróbujemy o zdanie zapytać również podświadomość. Intelekt nie jest wszystkim. Zamieszkują w nas siły, których nie znamy lub prawie nie znamy. Decyzja musi zostać podjęta zarówno przez stronę świadomą, jak i nieświadomą. Stając przed tą kartą stajemy się dorośli: teraz każdy z nas ponosi odpowiedzialność sam za siebie.


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: złe przyzwyczajenia, słabości, nałogi mają większy urok niż cnoty. Na drodze człowieka powstają liczne przeszkody, pojawiają się różne wątpliwości i powodują trudności w podjęciu decyzji. Brak decyzji jest gorszy niż zły wybór. Trzeba umieć podjąć decyzję mówiąc sobie, że często łatwiej jest rozerwać łańcuch niż wieniec kwiatów.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: charakter chwiejny, niezdecydowany. Niepokój, który czasem może stać się płodny (aby znaleźć, trzeba najpierw szukać). Przywiązanie i poświęcenie. Może też oznaczać zaburzenia osobowości, przejściowe albo głębokie.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: często wróży miłość platoniczną, niezaspokojoną, albo miłość skrytą. Karta przeciwna dzieciom, skłania do celibatu, wróży bezpłodność, usunięcie ciąży lub poronienie. Jesteś na skrzyżowaniu dróg. Przed tobą trudny wybór dotyczący pracy, miłości itd. Decyzja wydaje się trudna do podjęcia. Karta niepewności i wahania, przynosi zwątpienie w siebie, niedocenianie swoich możliwości. Podatność na wpływy zewnętrzne. Pytający swoje kłopoty traktuje jako przeszkody, a najmniejsze niepowodzenie jako katastrofę. Takie usposobienie i złe myśli powodują bezsilność na którymś z planów i nie są korzystne dla rozpoczętych przedsięwzięć. Karta ta może też oznaczać zerwanie, rozwód.

źródło:internet
Odpowiedz
#5

KOCHANKOWIE ZAKOCHANIVI

Karta przedstawia trzy osoby. Wśród nich znajduje się jeden mężczyzna, a także dwie kobiety: ciemno- i jasnowłosa, czasem jedna zdecydowanie mniej urodziwa od drugiej. W różnych taliach nad mężczyzną unosi się anioł, albo Kupido.

Zdarza się także, że we współczesnych taliach jest przedstawiana w uproszczonej wersji - z rysunkiem dwojga nagich ludzi - kobieta i mężczyzna, Adam i Ewa w rajskim ogrodzie. Z tyłu, za Ewą rośnie Drzewo Poznania, a za Adamem - Drzewo Życia. Zakochani, to pierwsza karta, na której został pokonany dualizm poprzednich. Postacie nie są niczym rozdzielone, a więc przeciwieństwa zostały pokonane, ale spojrzenie Ewy skierowane jest na anioła, który symbolizuje jedność, a wzrok Adama spoczywa na Ewie - on tą jedność jest w stanie uświadomić sobie tylko poprzez nią.

Miłość, pożądanie, pragnienie, małżeństwo, ślub, poświęcenie, konieczność dokonania wyboru, dążenie do połączenia się z kimś, kogo się kocha, wybór pomiędzy dwoma mężczyznami lub dwiema kobietami, młodość, piękno, artyzm, partnerstwo, niefrasobliwość.

Karta ta oznacza "przyjaźń i miłość", początek nowego, silnego uczucia lub umocnienie i zachowanie starego. W ogóle sygnalizuje ona stabilność uczuć i dobre relacje międzyludzkie.

Nie bój się pokus, bo i tak ich nie unikniesz. Przyjmij jabłko, które daje ci Ewa, albowiem miłość to jedyna siła, która zdolna zbawić od cierpienia. Pokochaj, a zobaczysz jak wszystko wokół się zmieni: kolory staną się jaśniejsze, powietrze czystsze, a ludzie lepsi. Pozwól odpocząć rozsądkowi i poddaj się władzy uczuć. Jest także kojarzona z instytucją małżeństwa, sprawami seksualnymi i miłością w ogóle.

Znaczenie karty Kochankowie jest związane z dylematem dotyczącym uczuć, najczęściej spowodowanym koniecznością wyboru jednej miłości, a odrzuceniem innej. Symbolika tej karty wskazuje na niepewność sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz, mówi też o potrzebie zdecydowanego działania i dokonania wyboru. Sprawa może dotyczyć partnera życiowego, wspólnika w interesach, może też wskazywać na konieczność zrewidowania swoich uczuć do konkretnej osoby lub sprawy.

Wskazuje na problemy zawodowe lub emocjonalne, z którymi należy się uporać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem razie sprawy przybiorą niekorzystny obrót i mogą mieć wpływ na stan twojego zdrowia. W pozycji prostej karta oznacza uczucie samo w sobie, często niespodziewane.

W pozycji odwróconej karta bywa kojarzona z rozpadem związku, separacją czy rozwodem, albo niewłaściwym wyborem obiektu uczuć. Oznacza przede wszystkim nieprawidłowe relacje w związkach partnerskich, trwanie w obsesyjnych namiętnościach oraz problemy z podejmowaniem decyzji. Może ona także dotyczyć jakiejś organizacji lub wspólnego interesu. Karta, może wskazywać na bliskie rozstanie lub zerwanie przyjaźni, miłości lub związku.
źródło:internet
Odpowiedz
#6

u Marii Bigoszewskiej W. A. VI pokazał seks z kochanką na wszelkie sposoby :?
Odpowiedz
#7

tarot.marsylski napisał(a):u Marii Bigoszewskiej W. A. VI pokazał seks z kochanką na wszelkie sposoby :?
ciekawe w jaki sposób... może że z miłości aż oszaleli :sarcastic: ale kochanka? chyba żona albo narzeczona. Coś mi się już ta Maria nie podoba.

Mi w ogóle nie kojarzy się ta karta z tą trzecią. szczególnie u RW- dwoje ludzi, kochają się, znają, ufają sobie- to gdzie tu ta trzecia osoba? Wybór ok, ale raczej odbieram to jako pewność wyboru i jako "nową drogę życia".
Odpowiedz
#8

ona takie głupoty w Gwiazdach mówiących pisze

Cytat:Coś mi się już ta Maria nie podoba.
ale niby dobrze pisze tylko spłyciła niemiłosiernie małe arkana i znaczenia AW :|
Odpowiedz
#9

W pytaniach o finanse:

optymizm oparty na wierze, że będzie lepiej, dokonanie dobrego wyboru, dobry wspólnik, założenie spółki, współpraca z partnerem, z którym łączy pytającego związek emocjonalny, duża zażyłość wśród pracowników, mała, ale prężna firma, duże perspektywy na szybki rozwój, korzystna zmiana siedziby firmy, biznes związany z mieszkaniami lub handlem, np. agencja nieruchomości, dowolnego rodzaju sklep czy hurtownia.

Jako odp na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Owszem i to duży, ale tylko na skutek własnej pracy.

Czy warto zmienić pracę?
To dobry moment.

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie?
Na inwestycje jest to dobry czas. Okażą się szczególnie korzystne, jeśli będą dotyczyć nieruchomości.

W połączeniu z innymi kartami:

Kochankowie + Mag - korzystna umowa o współpracy
Kochankowie + Koło F. - biznes prowadzony wspólnie z partnerem lub wspólnikiem
Kochankowie (o) + Koło F. (o) - manipulacje finansowe, ukrywanie dochodów przed partnerem
Kochankowie (o) + Koło F. - związek oparty tylko i wyłącznie na korzyściach materialnych
Kochankowie + Diabeł - pieniądze z pracy wykonywanej w domu
Kochankowie + Cesarz - firma prowadzona w gospodarny sposób
Kochankowie + Gwiazda - dobre stosunki między wspólnikami

Źródło: Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Odpowiedz
#10

Mnie ta karta ani razu nie pokazała nic stałego, żadnej poważnej relacji na lata- do tej pory zawsze to był romans, żarliwy, pełen seksu, ale bez uczuć wyższych
Odpowiedz
#11

Ewuniaaa napisał(a):Mnie ta karta ani razu nie pokazała nic stałego, żadnej poważnej relacji na lata- do tej pory zawsze to był romans, żarliwy, pełen seksu, ale bez uczuć wyższych

Przytakuję. U mnie tak samo. Nie lubię tej karty na związki. Jeśli wypada w pytaniach o miłość, to wiem, że z tej mąki chleba nie będzie, co najwyżej licha bułka.
Dlatego tak lubię kartę Ludy Lescot, bo ona najlepiej oddaje to jak widzę tą kartę.
Pożądanie, ból, coś ulotnego, osoby trzecie.

[Obrazek: 79D129r.jpg]

[Obrazek: Ludylovers.jpg]
Odpowiedz
#12

Piękna talia... Wypisz- wymaluj- dokładnie to zawsze karta Kochanków mi pokazuje
Odpowiedz
#13

"Karta ta łączy dwa tematy. Wskazuje na duże doświadczenie miłosne, uświadamiając nam równocześnie, że z miłością łączy się konieczność podejmowania ważnych decyzji(często jest to rezygnacja z dotychczasowego życia-domu rodzinnego, kawalerskiego życia, różnych miłostek) i jasne opowiedzenie się za tą jedyną miłością. Tylko tak postępując, zdobędziemy wspaniałe doświadczenia, które pokazują Kochankowie. W przeszłości kartę nazywano <<decyzja>>. Kochankowie bowiem, mogą też wskazywać na konieczność podjęcia działań, które z miłością nie mają nic lub niewiele wspólnego. W takich przypadkach karta ta mówi, że powinniśmy podejmować decyzje z głębi serca, bez gniewu, pamiętając, ze są one nieodwołalne. Karta, może stwierdzić tylko rozpatrując tło zadanego pytania. W każdym przypadku oznacza wielkie <<tak>>- bez żadnych zastrzeżeń.

W życiu zawodowym- punkt ciężkości leży w obszarze podejmowania decyzji. Pokazuje, że jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie znane nam fakty, powinniśmy dojść do klarownego rozwiązania które nada kierunek naszemu dalszemu postępowaniu. Mogą to być decyzje, które zmienią nasz cel zawodowy, skłonią do objęcia nowej posady,podjęcia nowych zadań lub realizacji konkretnego projektu. Karta ta nie oznacza koniecznie innowacji- może też wskazywać, że pozbędziemy się naszych wewnętrznych obaw i bez zastrzeżeń zaaprobujemy zawód, który wykonujemy.

Na poziomie świadomości Kochankowie pokazują, że uświadomimy sobie nasze możliwości i przekonamy się, że do głębokich, przejmujących doświadczeń dojdziemy tylko wówczas, kiedy świadomie i bez zastrzeżeń ograniczymy się do raz dokonanego wyboru. Przy tym stanie się dla nas zrozumiałe, jak bardzo można oszukać samego siebie, przybierając postawę <<mulitple-choice-society>>, kiedy uważa się, ze można zaspokoić potrzebę szczęścia poprzez zapewnienie możliwie wielu alternatyw, mając równocześnie nadzieję, że najlepsze dopiero nadjedzie. Rozczarowanie wielu osób nie jest dowodem na brak odpowiednich możliwości, jest tylko wyrazem niezadowalającego ponieważ powierzchownego życia, w którym brakuje odwagi i woli do przyjęcia jasnej, jednoznacznej postawy. Tylko jeśli zdobędziemy się na bezkompromisowy wybór i będziemy zgodnie z nim postępować, znajdziemy drogę do głębokich i uszczęśliwiających przeżyć.

W związkach osobistych karta ta oznacza wielką miłość, która głęboka nas porusza i przenika.(...)Karta ta może wskazywać na nowy związek lub oznaczać, że prawdziwe szczęście w istniejącym związku jest do odnalezienia tu i teraz. Karta Kochankowie ma charakter <<rozstrzygający>> i mówi jasno, że źródła uszczęśliwiającego poznania otworzą się przed nami tylko wówczas, jeśli się dobrowolnie <<ograniczymy>>i w głębi serca zdecydujemy iść drogą życia z jednym konkretnym człowiekiem. (...)Karta ta każe nam skończyć z oszukiwaniem się. Trzeba dojrzeć i zrozumieć, że wyśniona osoba nie stoi przed nami gotowa i skończenie doskonała, lecz że może ukrywa się w naszym partnerze,mając nadzieje że wreszcie zostanie odkryta. Droga prowadząca do innego człowieka nazywa się - wybór."

Hajo BanzhafTarot dla każdego

" Wątpię, więc jestem."
Odpowiedz
#14

W pozycji prawidłowej:Zakochanie, inicjacja seksualna, związek partnerski, konkubinat, romans, gorące uczucia, pragnienie, pożądanie, konieczność dokonania wyboru, wybór między dwiema kobietami - dwoma mężczyznami, współpraca, wspólnicy, partnerstwo, umowa ustna.

Karta Odwrócona:Fatalne skutki romansu, zawód miłosny, zdrada, rozstanie, separacja, rozwód, podjęcie zbyt szybkiej decyzji o fatalnych skutkach, wyjazd kochanej osoby, zerwanie współpracy, niedotrzymanie ustnej umowy, frustracja, wygodnictwo, lenistwo, narcyzm.

Źródło : Jan Witold Suliga ( Tarot dla początkujących )
Odpowiedz
#15

W pytaniach o pracę zazwyczaj pokazuje, że pojawi się druga opcja, inna propozycja Uśmiech
Tak przeczytałam w książce i przeżyłam na własnej skórze Uśmiech

Stawiałam karty na pracę mojego narzeczonego Uśmiech i... sprawdziło się Uśmiech
Odpowiedz
#16

Kochankowie jako osoba- osoba szalenie czuła i romantyczna, osoba stojąca przed wyborem, to człowiek zako­chany, zauroczony, ogólnie pokazuje parę, romans lub nowy związek. Człowiek, który musi zdecydować o wyborze, takie wahania jak w wierszu “osiołkowi w żłobie dano”, “i chciałabym i boję się” W związkach uczuciowym czasem możliwość bycia z dwiema osobami, takie “szkoda księdza, żal pierogów” .
Odpowiedz
#17

Jako karta dnia - pokazuje mi taki burzowy dzień, kiedy sama nie wiem czego chcę i wszystko mnie denerwuje :x dlatego nie bardzo się cieszę , kiedy ją widzę na początku dnia. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Dla mnie to trudna karta, pokazuje mi się rzadko, raczej na sytuacje związane ze zdradą, problemy w związku, dylematy.
Odpowiedz
#19

VI Kochankowie

[Obrazek: Card08.jpg]

Ta karta była dla mnie zawsze kartą wyboru- konieczności podjęcia decyzji,
czy się wyprowadzić, zmienić pracę, pójść na studia.
To decyzje podjęte z własnej woli. W pracy oznacza człowieka oddanego swoim zajęciom.
W miłości bycie razem, ale również partnera który nie dorósł do związku.
Bardzo rzadko ta karta oznacza parę kochanków. Częściej próbę podjęcia decyzji.
W sprawach zdrowotnych wskazuje na tarczycę, nadnercza, trzustkę.
Jest także kartą zaburzeń hormonalnych.
Odpowiedz
#20

Karta VI Kochankowie wg. mojego wypracowanego doświadczenia to ... 

Jeszcze w erze bez internetu, też miałam problem z określeniem tej karty. Głownie bazowałam na tym co udało mi się dowiedzieć z książek lub drogą pantoflową, ale przede wszystkim, najcenniejszym źródłem okazało się moje własne doświadczenie i weryfikacja kart. 
VI Kochankowie absolutnie jest to karta, która oznacza miłość i wszystko, co się z nią wiąże, jej pierwotna nazwa była "Miłość". Bez wątpienia jest to jedno z bardziej oczywistych znaczeń kart w talii Tarota, aspekty naszego życia, które dotyczą namiętności, zauroczenia, seksu, podniecenia i wszystkich tych rzeczy, które nas rozgrzewają. Ta karta pojawia się, kiedy rozważamy nowy romans, kiedy mamy obsesję na punkcie innej osoby lub kiedy jesteśmy w więcej niż tylko w jednym miłosnym związku. Czasami pojawia się ta karta, gdy jest mowa o partnerach biznesowych oraz może również wskazywać na kwestie dotyczące przyjaźni i rodziny.
Ta karta najczęściej pokazuje konieczność dokonania wyboru i szarpanie się umysłu z sercem... emocje są tu górą jak i nasze pragnienia, moralność.


Kluczowe słowa : Seks, miłość, zdrowie, pojednanie, zaufanie, pasja, pokusa, wybór, wrażliwość, dylemat

W tej karcie często mamy do czynienia z zaufaniem lub jego brakiem, szacunkiem, oddaniem, zaangażowaniem, zgodnością. W rzeczywistości, za każdym razem, gdy wchodzimy w nowy związek, czy to z miłości, czy z przyjaźni, jesteśmy w położeniu dawania i brania. Relacje wymagają świadomości, że do tanga trzeba dwojga - tyle samo ile bierzesz, daj też od siebie ... jesteś wstanie?, a może zbyt wygodnie ci ?
Karta ta wręcz domaga się równowagi, która jest niezbędna, ponieważ tutaj pojawia się pokusa, magnetyzm i atrakcją, pragnienie, relacje i piękno. To wymaga od nas, aby nauczyć się rozróżniać między wieloma różnymi rodzajami miłości, zauroczeń, pożądań itd.


Znak zodiaku Bliźnięta, ale również i Waga 

W rozkładach VI Kochankowie, są często postrzegane jako karta reprezentująca naszą "bratnią duszę" lub romantyczne związki, które możemy napotkać w trakcie naszego życia. Może też jednak oznaczać "małżeństwo z rozsądku" lub z niedopasowania  energii, dlatego ważne jest, aby właściwie zinterpretować znaczenie tej karty uwzględniając jej sąsiedztwo w rozkładzie, nie zawsze jest jednoznaczna. VI Kochankowie mogą mówić o tym, że trzeba teraz ponieść konsekwencje z wcześniej dokonanych wyborów. Może też pokazać brak zdecydowania, jak i niechęć do dokonywania jakichkolwiek wyborów, chęć pogodzenia dwóch światów co może doprowadzić do rozłamu wewnątrz związku, można powiedzieć, że frustracja spowodowaną przez niezdecydowanie jest w wyniku niezgodności w obrębie relacji. Może to odnosić się do kochanki, rodziny, przyjaciela lub stosunków pracy.
Odpowiedz
#21

Ja z mojego doświadczenia z kartami mogę napisać, że jeśli chodzi o znaczenie VI Kochanków jako "karty miłości", to rzadko - a w zasadzie nigdy - nie pokazuje mi ona relacji, w której wszystko się ładnie układa, obie strony są zadowolone, rodzina szczęśliwa itd. Dlatego dla mnie, owszem, jest to karta miłości... jednak miłości problematycznej, miłości z przeszkodami, często właśnie miłości w której trzeba podjąć jakąś decyzję. Stąd nie mogę się przychylić do opinii Waite'a, o której tu wspominał Taro:

http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...1#pid21531

...bo dla mnie jako podstawowe znaczenie tej karty, najbliższe jest połączenie obu tych rzeczy: miłości oraz wyborów z nią związanych. Innymi słowy - jest to karta mówiąca o miłości i o tym w jaki sposób kieruje ona naszym życiem, w którą stronę nas pcha, jakie działania z nią związane podejmujemy, jak zmieniają się nasze emocje. 
Tak więc to nie jest łatwa karta... nie porównałabym jej na pewno z dwójką czy dziesiątką kielichów.
Natomiast od takiej "prostej" miłości, gdzie nic nie trzeba robić - bo ona po prostu przychodzi, wywołuje uśmiech na naszej twarzy i zapala ogniki w oczach - ja mam w mojej talii kartę XIX Słońca. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości