Odczucia podczas sesji reiki
#1

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Dzis podczas sesji reiki doznalam dziwnego stanu,w pewnym momencie zaczelam zle czuc sie w swoim ciele,napinac miesnie,mialam wrazenie ze moje cialo jest powykrzywiane,napiety i bolacy kark,a glowa ciezka i jakby chwilami oderwana od calosci,bole w lewym nadgarstku.Stan ten minol podczas dalszej sesji ale mentalnie nadal to przezywam.
Czy ktos moze mi pomoc zrozumiec co sie zemna dzialo?
Odpowiedz
#2

Celem sesji Reiki, podobnie jak innych metod energetycznych jest usunięcie blokad, przywrócenie normalnego przepływu energii. Możliwe, że u Ciebie proces ten objawiał się tak jak opisałaś.
Odpowiedz
#3

Mam znajoma,ktora po pierwszej sesji Reiki przez cala
droge do domu wymiotowala i bolal ja zoladek,brzuch.
Mysle,ze to ma cos wspolnego z oczyszczaniem organizmu Uśmiech
Odpowiedz
#4

Dziekuje serdecznie za odpowiedz Uśmiech
Odpowiedz
#5

tak jak juz tutaj wspomniano i myślę, że warto to jeszcze raz podkreślić,
że po pierwszych zabiegach organizm się mocno oczyszcza i może wystąpić tzw. "kryzys ozdrowieńczy"
tzn. że może Cię rozboleć np. głowa, lub pogorszy się samopoczucie itp. - ważne aby
wówczas nie przerywać terapii Uśmiech


z mojego doświadczenia , a dokładniej mówiąc z informacji zwrotnej od moich podopiecznych
to najsilniejsze odczucia mają podczas pierwszych zabiegów i w trakcie harmonizacji czakr np. większość z nich przez cały czas zabiegu czuli ciężar na ciele,
nie potrafili ruszyć ciałem , mogli jedynie podnieść nieco głowę - po zakończonym zabiegu wszelkie niedogodności minęły i czuli ogromne pragnienie napicia się wody Uśmiech

poza tym np. mój tato - zabieg na odległość- mówi, że gdzieś przez ok 15 zabiegów
bardzo odczuwał dyskomfort w obrębie barku ( jako dzieciak miał go złamany), ...
obecnie stwierdza, że w trakcie zabiegu czuje jedynie przepływ energii a dyskomfort minął
i po każdym zabiegu odczuwa duże pragnienie ..

ale i są osoby, które twierdzą, że w trakcie zabiegu czują się jedynie rozluźnieni i tak błogo
i że nie czują żadnej płynącej energii - a nawet twierdzą że do nich nie docierała...
jednak moje odczucia co do przesyłu i poboru energii przez te osoby były na maksa wysokie Uśmiech

ktoś tam inny znów miał doznania zapachowe - odczuwał różne zapachy od smarów silnikowych po piękne perfumowane

te przykłady wskazują jedynie, że odczucia podczas zabiegów Reiki są na prawdę sprawą bardzo indywidualną
można nic nie odczuwać, lub czuć "tylko" błogi relaks, uczucie mrowienia czy ciepła/zimna
ale najwazniejsze jest to, że rzetelnie wykonany zabieg Reiki sprawi, iż Energia dojdzie do adresata i zadziała Uśmiech
Odpowiedz
#6

Podobne objawy, podobne sytuacje zgłaszały mi osoby które odbierały ode mnie przekaz Reiki na odległość bądź były na sesji osobiście. Oczywiście nie działo się tak w każdym przypadku.

Zgodnie z podejściem do naturopatii i medycyny naturalnej to nic innego jak tzw. kryzys ozdrowieńczy. Jest to tzw chwilowe przesilenie objawów choroby, chwilowe pogorszenie.
Reiki odblokowuje kanały energetyczne (merydiany), stabilizuje energię w czakrach. Do tego energia dociera tam gdzie jest najbardziej potrzebna i harmonizuje te miejsca. Zgodnie z podstawowym prawem ezoteryki uzdrowienie ciała energetycznego powoduje pozytywną reakcję w ciele fizycznym. Jednakże proces zdrowienia może być burzliwy, polega na zaostrzeniu pewnych dolegliwości w początkowej fazie po sesji uzdrawiającej. Mogą to też być oczywiście sprawy z przeszłości a niejako organizm "wyrzuca" resztki objawów.

Oczywiście diagnozy za pomocą bioenergoterapii i Reiki nie należy traktować jako diagnozy medycznej. Leczenie powinien zawsze wykonywać lekarz bądź wykwalifikowany do tego personel. Reiki należy traktować jako wspomożenie leczenia konwencjonalnego.
Odpowiedz
#7

Dodam, że podczas auto terapii reiki mnie zwykle bolą, czy też intensywniej odczuwam takie "pięty achillesowe" czyli wszystke te słabe miejsca na które najczęściej się uskrzam Oczko Także nie doszukiwalabym się niczego nadprzecietnego Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości