Buławy a miłość w tarocie.
#1

Witajcie chciałabym, przedyskutować buławy i ich imlikacje z uczuciami.
Cały dwór już było mówione raczej symbolizuje ziemska energie, ludzi pracy, ludzi którzy potrafia pokonać pewne trudności.Symbolizuja również jesli chodzi o czas wiosne i dni w rozkładach czasowych.
Ale jakie odczucia macie co do kart buąłwowych w rozkładach uczuciowych Uśmiech ?
As buław męska energia, zapłodnienie, początek, sex ale raczej sex bez emocji bez zakochania bez planów na przyszłość
2 bualwy randka spotkanie, ale tez przemyslenie
3 buławy 2 panów do wyboru, trójkąt

Chciałabym zapoczątkowac dyskusje o tych kartach,
bardzo często w rozkładach wychodzi mi 7 buław, 9 buław, 10 buław czy 10 buław zawsze mozna interpretowac jako zastój zbyt duze problemy w zwiazku, jako wziecie na barki zbyt wiele, zwiazek staje sie obciązniem niz przyjemnoscią.

Jakie macie odczucia co do tych kart???
Odpowiedz
#2

Hej,
dla mnie dwójka buław to taki trochę casting, fajnie jest bo mam wybór między kilkoma opcjami i wybieram tą najpewniejszą... często też takie stanie w progu i wyglądanie za najlepszą opcją i po długich przemyśleniach i analizach co warto a co nie, dokonanie wyboru... o którym mówi już 3 buław, czyli zrobienie pierwszego kroku w kierunku...
4 buław mówi już raczej o pewnej stałości, takim czasie kiedy zaczyna się związek krystalizować i materializować bardziej na fizycznym planie niż tylko w teorii pt fajnie mam kogoś... lecz robimy coś wspólnie, może razem zamieszkamy, może kupimy coś "naszego" itd...
5 mówi o konkurencji o staraniach ale i czasem o szukaniu sposobu na poszerzenie strefy wpływów... może jakiś melanż na mieście podczas gdy partnerka na chacie...
6 buław w miłości to dla mnie bardzo optymistyczna karta, jakaś forma sukcesu - nie wiem, zaręczyny, jakiś inny przełom itd... ale w postawie może mówić o byciu snobem, może złe słowo, raczej o takim byciu panem i władcą w związku... moment gdy ktoś bryluje, co wiąże się z tym że inni muszą stanowić dla niego tło... bycie takim samym jak reszta wyklucza się przecież z sensem słowa sukces...
7 buław to dla mnie w miłości taka trochę karta kombinowania... często pokazywała mi takie energie typu, sprawdzę co ten partner na serio wyprawia, czy też nie spędza za dużo czasu z jakąś koleżanką... a może z kimś na fejsie pisze... ale też stawianie czoła problemom i przy dobrych kartach umiejętność radzenia sobie z problemami...
8 buław to komunikacja ale też popadnięcie w coś w stylu wszystko na raz... taka energia jak crowley fajnie na kartach ma, że w każdym kierunku ta energia się rozpierzcha przez co nie da się zrobić czegoś konkretnego w jednym z nich.
9 buław pokazuje takie bronienie swojego terytorium na zasadzie podniesionej gardy jak na ringu... oczekiwanie na atak i przez to też brak zaufania, bycie czujnym i przezornym by nie dostać niespodziewanie w czambo Język
10 buław to czasem tyrania takie ściskanie drugiej osoby... męczenie się w związku ale i taki natłok spraw i popadnięcie w takie zajęcia dnia codziennego gdzie żyjemy sprawami a nie uczuciem do siebie.... takie moje przemyślenia dla buław

pozdro

s
Odpowiedz
#3

Dla mnie widok 3 Buław w rozkładzie na miłość wcale nie musi sugerować trójkąta, czy 2 panów do wyboru (albo 2 panie). Wybory i rozterki z nimi związane to bardziej domena poprzedniej karty - Dwójki Buław. Trójka to jedyna karta gdzie nie pokazuje się trzech osób. Zwykle na karcie denarów jest trzy osoby, kielichów także, a 3 mieczy to często uczucie zazdrości, albo dodatkowy ból z powodu zdrady - czyli obecność tej/tego trzeciego. Tylko 3 Buław sugeruje jakby nowy krok w relacji. Normalnie oznacza ona planowanie przyszłości, dokładne wyobrażanie jej sobie, a więc w przypadku miłości może oznaczać wykonanie sporej pracy i zbudowanie solidnego fundamentu dla partnerstwa. Tak jest jeśli osoba, której dotyczy wróżba właśnie spotkała partnera. Karta zapewnia o nadchodzeniu nowego poziomu zaangażowania i intymności. Potrzeba do tego komunikacji i wspólnej pracy, gdyż w tej dziedzinie zwykle ważne jest dostrzeganie "my" zamiast "ja", a serdeczność i uczciwość mogą zbliżać.
Karta może też sugerować nową relację albo romans. Dla singla może oznaczać może gotowość, dojrzałość na relację. Dla istniejącej relacji może wskazywać podróż. Czasem podróż ta może być służbowa, związana z pracą, czyli albo rozłąka tym spowodowana, albo jakiś romansik w podróży. To jednak jest czarnowidztwo. Często karta wskazuje również na możliwości wspólnego wyjazdu, romantyczną wycieczkę.
Odpowiedz
#4

Siódemka Buław to zachęta do stawienia czoła wyzwaniom jakie niesie relacja. To może być obrona, walka w intencji przetrwania albo konfrontacja mniej lub bardziej wymyślonego rywala. Dla osób będących w relacji karta może oznaczać zewnętrzne wpływy, coś co odciąga uwagę partnera - często to jakaś osoba, ale równie dobrze nawał pracy, obowiązki rodzinne itp.
Następna sprawa to zdolność obrony swoich przekonań, nawet wbrew krytyce i opinii otoczenia. Wymaga zachowania spokoju, aby nie stracić solidnego gruntu pod nogami. Przepowiada zwycięstwo o ile damy radę utrzymać swoją pozycję, a więc to czas możliwość testowania własnej odwagi, poczucia wartości, samooceny i wiary w siebie.
Odpowiedz
#5

[Obrazek: 712IW1_b.jpg][Obrazek: 712IW2_b.jpg][Obrazek: 712IW3_b.jpg]
As buław to atrakcyjność, wzajemne przyciąganie. Dla osób będących w związku , przezywających kryzys może oznaczać nowe szanse. To także rada, by wnieść do związku coś nowego coś co go rozpali na nowo. As buław to symbol penisa . W pozycji prostej oznacza potencję, namiętność. W odwróconej problemy z erekcją, rutynę. Brak namiętności w związku.
2 buław to także niepewność i brak stabilizacji w związku. To również wewnętrzne rozdarcie. Strach przed zaangażowaniem. W szczególności wtedy, gdy jeszcze nie wyszliśmy emocjonalnie z poprzedniego związku, lub zostaliśmy w nim mocno poturbowani. Jeśli dwójka buław pojawi się w rozkładzie dotyczących związków świadczyć to może o nacisku na nas przez partnera..Ta karta w pozycji prostej oznacza dominacje jednego partnera w związku, tę seksualna również.
3 buław oznacza silne zaangażowanie w nowym związku. Wspólne plany zainteresowania. Kompromis i dążenie do harmonii. Trojka buław to również kreatywność, płodność i narodziny. Ta karta w rozkładzie może oznaczać urozmaicenie w życiu seksualnym. Może oznaczać również, ze seks jest dla jednego , czy drugiego partnera sposobem na poczęcie dziecka. W negatywie to wstrzemięźliwość, lub obniżone libido. Kontakt seksualny jedynie dla prokreacji.
[Obrazek: 712IW4_b.jpg][Obrazek: 712IW5_b.jpg][Obrazek: 712IW6_b.jpg]
4 buław czas radości, zabawy . Niezobowiązujący związek. Jeśli seks to tylko po "Bożemu"w zaciszu swego łóżka, bez polotu. Rotfl
5 buław to rywal, lub rywalka. Prowokowanie kłótni i problemów. Unikanie zbliżenia. Brak współżycia U kobiet napięcie przedmiesiączkowe, lub miesiączka.
6 buław adoracja i powodzenie u płci przeciwnej. To również przyjaźń miedzy kobieta , mężczyzną. Czasami okazjonalny seks. Dla małżeństwa z długim stażem karta oznacza to, ze partner jest dla nas prawdziwym przyjacielem, a także namiętnym kochankiem.
[Obrazek: 712IW7_b.jpg][Obrazek: 712IW8_b.jpg][Obrazek: 712IW9_b.jpg][Obrazek: 712IW10_b.jpg]
7 buław nieporozumienia trudności w związku. Jako, ze siódemka przez wieki wyrażała doskonałość, energię, więc karta ta oznacza również fascynację drugą osoba i atrakcyjność seksualna. W negatywie apatię. Oznacza osobę , której wygląd zewnętrzny i osobowość nie odpowiada nam.
8 buław rozmowy, szybkie działania, czasami nieprzemyślane, romans. Coś co się szybko zaczęło i szybko skończyło. To również podniecenie seksualne i skrajne namiętności. W negatywie . Upssss krotko i szybko. Rotfl Totalne rozczarowanie. Załamka
9 buław , brak zaufania i zranienie w związku. Ale to również wytrzymałość fizyczna i psychiczna zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Dopasowanie w łóżku, satysfakcja w pożyciu.W negatywie "zmęczenie materiału". Brak aktywność. Sil starcza jedynie na przytulenie. Oczko
10 buław zmęczenie, znużenie, rutyna w związku. Partner jest tak zajęty, przeciążony swoja praca, obowiązkami, ze nie ma czasu na życie uczuciowe i seksualne. Jest tak zmęczony, ze nie ma siły wyjść z domu, by poznać kogoś z kim mógłby stworzyć związek. W negatywie to podejmowanie pierwszych kroków w kierunku tworzenia bliskiej relacji.
Odpowiedz
#6

i ja cos dodam na podst mojego doswiadczeń czy obserwacji karty
buławy to na pewno działanie , to poped, siła, energia , ktra nas do czeoś pcha

1 as buław - potencja, działanie , chęci , potencja dosłowna meska , nie wiem jak to działa w przypadku kobiet
2 buław - tutaj odniosłam wrazenie , ze karta obrazuje sytaucje gdy w pojedynke nic nie zrobimy , czekamy na drugą osobe , moze to byc konkreta osoba ale tez Parter/Parterka nie znana jaka chielibysmy poznac, tesknota za kims konkretnie badz ogólnie za byciem w zwiazku
3 buław -to przyglądanie sie ,rozgladanie za parterem , szukanie partera, jak to 3 konkrety zaczynaja sie łowy Parterki/Partnera, przygladanie sie Parterowi z daleka
4 buław - juz bycie z kims sam na sam , czesto ta karta pokazuje sypialnie , pokoj , a nawet auto jakąs przestrzeń w ktorej jesmy zamknieci sami tylko we dwoje
5 buław - prowokacja, lub podjecie wyzwania , reakcja Partera/Parterki na cos najczesciej jest to odp na prowokacje , osoba nie wytrzymuje i zaczyba walczyc o Partnerke lub Partera bliska ta karta jest rycerzowi mieczy w działaniu
6 buław - sukces , zdobycie , mamy to co chcemy. Jesli zatem Pan obrał sobie zdobycie Pani to ta karta to pokazuje , brzydko mówiac moze tez obrazowac "zaliczona " - dopiałem swego, jestem zwyciężcą
7 buław - dystans, taka obronna postawa, gdy ktos czeka na atak , jest na to przygotowany i taka postawe przyjmuje , osrozny i przygotowany na wszystko - nie koniecznie słusznie gdyz moze to byc postawa na wyrost
8 buław - cos bardzo szybkiego i spontanicznego , np tel Partnera "wlasnie jade do Ciebie" gdy najmniej sie tego spodziewamy, pokazuje jakąs nagłosc i pospiech, "w gracej wodzie kapany", szybkie decyzje lub przyparcie do muru i koniecznosc szybkich decyzji gdy ktos na nie oczekuje
9 buław - dystans, czekanie na wiesci, oczekująca wiadomość, oczekiwanie na kogos w poczekani ,na dworcu, na lotnisku, przygladanie sie komus z daleka , wypatrywanie ...tutaj tez spodziewac nalezy sie wiadomosci ..sytaucja otwierasz poczte a tam mail..lub przeglądasz skrzynke "spam" a tam czeka wazna wiadomosc, ktorej nie zauwazyłes wczesniej
10 buław - jakies przytłoczenie , cos za dlugo sie wlecze , moze byc komus za ciezko w danej sytaucji


7 buław pokazała mi tez kiedys blokade kontaków , blokada połaczen z danym numerem lub np na gg czy skypie , trudnosc z dostaniem sie do drugiej osoby
Odpowiedz
#7

Miriam mam te karty i uważam ze sa śliczne. Bardzo dziękuje za odpowiedz wszystkim bardzo ciekawe wypowiedzi i dyskusja. Cieszę sie ze jesteście tacy merytoryczni.
Odpowiedz
#8

Hej Renatko! Buźki Ostatnimi czasy jeżdżę do Warszawy ("terminuję" u Mistrza Jerzego Strączyńskiego). Ostatnio znalazłam fajny sklepik ezo na Kruczej i te karty normalnie mi sie przykleiły do rąk Rotfl Chciałam inne kupić, a wyszłam z tymi. Rotfl Są naprawdę świetne.
Odpowiedz
#9

Tylko dla mnie w pewnych rozkładach bardziej sie sprawdzaja, te karty kalsyczne, karty marzyciela sa dla mnie takie slczne ze nawet te złe karty są ładne i jakby za pozytywne Uśmiech

Co do buław... mnie ostatnio bardzo często wychodzą w rozkałdach, o czym pisałam wcześniej, mysle ze dobrze sie komponuje to z sytuacja gdyż mam blokady i pewne zawieszenie co symbolizuje u mnie 9 i 10 buław... czekam az to wreszcie minie - dodatkowo zaczęlam sie zstanawiać czy to co robie ma sens?

Także, buławy jeżeli dodatkowo wychodzą mogą też zapowiadać takie smutne wrażenie, że nie masz celu bądz cel jest błedny.
8 buław szybka i krótka at treściwa rozmowa
as buław zabrzmi dziwnie ale mozna zinterpetować jako stosunek ale niepełny.
Odpowiedz
#10

renata21 napisał(a):Także, buławy jeżeli dodatkowo wychodzą mogą też zapowiadać takie smutne wrażenie, że nie masz celu bądz cel jest błedny.
8 buław szybka i krótka at treściwa rozmowa
as buław zabrzmi dziwnie ale mozna zinterpetować jako stosunek ale niepełny.

Jako że buławy ( ogień )kreatywność i aktywność fizyczna to ta Twoja 9 i 10 dokładnie pokazała co teraz dzieje sie z Tobą na poziomie fizycznym i psychicznym. Ok
Nie rozumiem tylko tego dodatkowo wychodzą, bo kiedy widzimy buławy w rozkładach to raczej jest to dla nas poniekąd podpowiedź, ze możemy doświadczyć radości , pasji, w tym seksualnej. No chyba , ze to 9 i 10 buław. Jednak tu, tez widać zielone listki hehhe.

A z tym asem buław to ciekawe. No rzesz... przecież As buław to rozpoczęcie , wiec stąd ten niepełny stosunek Głupek
Renata ja nie z ciekawości tylko dla celów naukowych. Ty to ze swojego doświadczenia o tym Asie buław? Karta Ci taka wyszła przed? Zawstydzony Szok Rotfl
Odpowiedz
#11

Dla mnie buławy w kontekscie uczuć mówią przede wszystkim o namętności,poządaniu,seksie,po za tym reprezetują zwiąki przelotne,krótkotwałe oparte głównie na fizycznośćiOczko
Odpowiedz
#12

Witajcie
W kontekście as buław - faktycznie w rozkładzie wychodzi mi czasami jako sex oralny, albo namiętnego myślenie o kimś. Co do namiętności... No bulwy tak maja.
A jaki macie stosunek do bulawowych kart dworskich czy zawsze interpretującej je jako osoby czy czasami jako wydarzenia.
Ale jak wtedy zinterpretować króla buław jako wydarzenie w uczuciach.Oczko???
Odpowiedz
#13

No to żeś pojechała heheh z tym oralnym, faktycznie niepełny. Rotfl
Co do dworskich kart to Giermka buław wiedzę jako ryzykanta i osobę , która chce przeżyć jedynie przygodę. Rotfl
Rycerz buław kojarzy mi sie z szaleństwem. Silnym fizycznym zauroczeniem. W pozycji oznaczających przeszkodę karta pokazuje , ze lokujemy swoje uczucia w nieodpowiednich osobach. Może oznaczać tez zwiazek jedynie erotyczny , który wypali sie szybko jak rozbłysk.
Królowa buław może zrobić ogromne wrażenie na kimś , lub w jakiejś sytuacji. Kiedy pokaże sie Królowa buław w rozkładzie dotyczącej np. kolacji ze śniadaniem. To należy mieć świadomość , ze taka "królowa" jest gotowa do ciąży, więc Panowie i Panie ostrożnie z tym seksem. Rotfl
Król buław może podpowiedzieć, że dzięki naszej osobowości zrealizują sie nasze plany i marzenia. Silny, seksowny, lubi sport. Skojarzyłam to z wydarzeniem sportowym. Rotfl W uczuciach namiętny, nieobliczalny, zazdrośnik, wybuchowy, szybki. Rotfl
Odmeldowuje się. Jutro lecę na parę dni oglądać fiordy i świętować 8 urodziny wnuka. Rotfl
Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#14

Witajcie...
Super tutaj opisaliscie wszystko bardzo pomocne sa te wnioski i przydają mi sie przy wrozeniu.
Czy możecie mi pomoc z czasem w tarocie. Czy sami ustaliscie z talia, co które karty symbolizują. Np. Bulawy jesień, kielichy, lato, monety wiosnę, a miecze zimę. Czy macie jakiś uniwersalny klucz do odczytywania czasu,

Na pytanie kiedy wyciągacir jedna karte czy odczytujecie z całego rozkładu??

Pozdarwiam
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości