Księgi, zeszyty i notatki do wróżenia
#1

Chciałam Was podpytać jak zapisujecie swoje "notatki". :oops:
Ja zakupiłam już zeszycik, ale nie mam zupełnie pomysłu jak w nim pisać, tak aby nie było jednego wielkiego chaosu- bo nie wyobrażam sobie potem szukać czegoś po omacku w całym zeszycie.

Macie jakieś podziały, strefy czy jakiś system? Oczko
Odpowiedz
#2

Ja mam dwa zeszyty Uśmiech w jednym zapisuję rozkłady i karty dnia jest on podzielony na połowę, a w drugim mam notatki dotyczace tarota.
Odpowiedz
#3

Iwona napisał(a):Ja mam dwa zeszyty Uśmiech w jednym zapisuję rozkłady i karty dnia jest on podzielony na połowę, a w drugim mam notatki dotyczace tarota.
Oczko a masz jakoś podzielone? Na dwory np.?
Czy zwyczajnie jak leci wpisujesz?
Odpowiedz
#4

Notatki w zeszycie będą z pewnością bardzo cenne. Widziałam w necie ciekawe blogi o tematyce tarotowej, możesz się zastanowić też i nad tą opcją, zwłaszcza, że komentarze czytających dają szybką weryfikację.
Odpowiedz
#5

Zagadka napisał(a):Notatki w zeszycie będą z pewnością bardzo cenne. Widziałam w necie ciekawe blogi o tematyce tarotowej, możesz się zastanowić też i nad tą opcją, zwłaszcza, że komentarze czytających dają szybką weryfikację.
Myślałam o tym, ale moja wiedza jest jeszcze zbyt uboga na taki sposób.

Ja o tyle wolę zeszyt, że to ręczne pisanie i zawsze można zabrać ze sobą, coś dopisać, przeczytać i nie ma tak, że nagle maszynę szlag trafia i zostaję bez niczego.
Ale bloga mam w planach jak najbardziej, jednak dopiero za jakiś czas. Uśmiech

Jestem na tak dla zeszytu, tylko nie wiem jak go prowadzić tak abym potem łatwo mogła odnaleźć konkretną kartę np. :?
Czy dzielić na dwory, czy na konkretne karty albo figury i wpisywać. Czy pisać jak leci i co do głowy przychodzi... :roll:
Odpowiedz
#6

Ja mam taki zeszyt i tak zapisywałam jak się kolejno uczyłam nie tylko o samych kartach bo to wszystko jest potrzebne żeby daną kartę lepiej poznać i zrozumieć i wszystko mam pokolorowane flamastrami żeby było przejrzyscie.
1) ŻYWIOŁY-ich plusy i minusy
2)ZNAKI ZODIAKU(plusy i minusy charakteru , przynalezność do Żywiołu , Planeta,ważne częsci ciała)
3)KOLORY
4)NUMEROLOGIA-plusy i minusy cyferek
5)KARTY TAROTA(tylko słowa klucze pozytywne i negatywne)
np: AS BUŁAW-Ogień(Baran,Lew,Strzelec)
.......(mninusy...................plusy
........pesymizm...........................dar od Boga
..........bierność...........................mężczyzna
...........brak wiary......................aktywność
...........złość.............................seks
..........impotencja.......................zapłodnienie
..........brutalność.....................dobry początek

I tak mam o kazdej karcie.
Odpowiedz
#7

Ramona bardzo fajny pomysł.
Na pewno mi się przyda ta wiedza, dziękuję Oczko

A jak zapisywać weryfikację?
W danej karcie, czy pod rozkładem w całości?
Odpowiedz
#8

W poniższy sposób można uzupełniać sobie znaczenia kart w miarę zdobywania wiedzy, najlepsze są zeszyty formatu A4.
Dla każdej karty poświęcone zostały dwie strony zeszytu.

[Obrazek: beztytuuaav.jpg]
Odpowiedz
#9

O zagadko super myślę że jeszcze lepszy pomysł , bardziej szczegółowy .
Odpowiedz
#10

FairyWitch napisał(a):
Iwona napisał(a):Ja mam dwa zeszyty Uśmiech w jednym zapisuję rozkłady i karty dnia jest on podzielony na połowę, a w drugim mam notatki dotyczace tarota.
Oczko a masz jakoś podzielone? Na dwory np.?
Czy zwyczajnie jak leci wpisujesz?
Mam podzielone na żywioły i po stronie na każdą kartę gdzie opisuje wszystko plusy, minusy, czas , miejsca, znak zodiaku itd wszystko co kojarzy mi się z daną kartą , nie jest to moze bardzo przejrzyste ale dla mnie jest czytelne Uśmiech
Odpowiedz
#11

Na razie założyłam 1 do weryfikacji:
Piszę datę kiedy to zapisuję, potem datę pytania i "temat", karty ze swoją interpretacją a na koniec weryfikację- czyli co było naprawdę.
Odpowiedz
#12

Rotfl a może pokażecie swoje "księgi"?

Ja na razie mam 1 zeszyt zwykły, do zapisywania weryfikacji.
Kolejne będą oddzielnie do rozkładów, do mojej talii, do znaczeń ogólnych typu RW. Uśmiech
Odpowiedz
#13

moja notatka
[Obrazek: skanuj0001sp.jpg]
Odpowiedz
#14

Niestety nie mam takiego zeszytu .Pisze szybko jak pędziwiatr i sama siebie nie mogę rozczytać. :oops: Lol Teraz za rada przyjaciela zapisuje karty np.dnia w kompie,ale to nie zawsze ,bo często jestem zbyt senna ,a jak wstanę to zapominam jakie karty ciągnęłam .Czasami to i lepiej ,ze nie pamiętam . Lol Dzis moje karty 3 mieczy ,10 mieczy i Sila ,ale ciągnęłam o 5 rano i zadałam pytanie jaki jutro będę miała dzień .Wiec nie wiem ,czy to dzisiejsze karty ,czy jutrzejsze ?.Smutny LolNo i siedzę i myślę co i czy mnie tak sieknie. Oczko
Odpowiedz
#15

dziś miałem 4 kiele<na dzień wolny to horror> i nudzi mi sie Lol Lol Lol a na jutro pustelnik :?
a najgorsza dzienna to 8 denarów-wszystko się sypie po kolei Cry
Odpowiedz
#16

tarot.marsylski napisał(a):dziś miałem 4 kiele<na dzień wolny to horror> i nudzi mi sie Lol Lol Lol a na jutro pustelnik :?
a najgorsza dzienna to 8 denarów-wszystko się sypie po kolei Cry

No to jutro przed Toba dzien skupienia i medytacji. :o Shock :roll:
Odpowiedz
#17

weeeź nie strasz

w ogóle karty Jane Austen praktycznie w 100% się sprawdzają<na 4ofC jest wyszywająca staruszka,ja w te pozycji pisałem dzisiaj w kajecie> :mrgreen:
Odpowiedz
#18

Ja też myślałam nad symbolicznymi rysunkami kart :] Albo całą kartą z wyszczególnionymi symbolami.
Odpowiedz
#19

Zapisujecie tylko swoje wnioski, oparte na swoich doświadczeniach czy innych też?
Odpowiedz
#20

piszę tylko swoje znaczenia na daną sferę :roll:
Odpowiedz
#21

Amoniak napisał(a):Zapisujecie tylko swoje wnioski, oparte na swoich doświadczeniach czy innych też?
Ja na razie mam coś w stylu weryfikacji.
I nie odnoszę tego do konkretnych kart, aczkolwiek mam w planach takie coś wykonać.
Właśnie jak wyglądał cały rozkład i co ja na ten temat uważam.

Aczkolwiek te z doświadczeń innych zamierzam zapisywać w "zeszycie ogólnym" czyli karta i kilka stron dla niej podzielone na np. miejsca, sytuacje itd. Oczko

Albo też inaczej: zrobić np. dział miejsca i wpisać co dana karta pokazuje za miejsce.

To będzie sporo zeszytów i pełno pisania, ale będzie można znaleźć wszystko w miarę łatwo, od ogółu do szczegółu i odwrotnie.
Odpowiedz
#22

Ja mam 2 zeszyty - 1 do AW i 1 do AM. W każdym po kolei opisuję znaczenia kart w podobny sposób jak gość. W tych zeszytach piszę swoje spostrzeżenia na temat kart, ich znaczenie w życiu codziennym, jak się spełniły innym osobom w określonych sytuacjach i znaczenia takie "po ludzku" Rotfl

I mam jeszcze opracowanie na kompie, też w formie podziału na konkretne karty, i tam w jednym miejscu mam znaczenia książkowe.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości