Połączenia kart tarota
#23

U mnie takie połączenie wskazuje osobę, która nie mówi prawdy co do swojego statusu związkowego.Może mówić, że jest wolna.
Odpowiedz
#24

u mnie połączenie tych dwóch kart ze soba mówi mi o oszustwie,manipulacjach,wypierania sie,zdradach

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#25

dla mnie tez to ktos o 2 twarzach, podwojne zycie itp
Odpowiedz
#26

Może teżże jest to człowiek mądry ale jednak czasami gdzieś go pcha do jakiś nie mądrych decyzji, czy manipulacji. A może też oznaczać że walczy ze swoimi słabościami Uśmiech Tak mi do głowy przyszlo Uśmiech
Odpowiedz
#27

u mnie interpretacja zależy od tego... jakie karty są odwrócone... czy Demon czy Kapłan czy obie... bo to jest wielka różnica
Odpowiedz
#28

Pomyślałam,że możemy tutaj pytać o znaczenia kombinacji różnych kart tarota ,a osoby doświadczone pomogą nam w oswojeniu znaczeń kartUśmiech
Odpowiedz
#29

Zacznę 1 Uśmiech
Wieża i 3 puchary
Wieża jako pierwsza oznacza zmianę ,a 3 puchary spełnienie marzeń
Jeśli chodzi o relacje...to wieża 1 oznacza zakończenie, rozpad, a 3 puchary coś nowego ???
Czy też wieża jako nagła zmiana sytuacji a 3 puch, spełnienienie marzeń ???
Odpowiedz
#30

No wiec moim zdaniem trudno jest w tarocie mówić o połączeniach kart bo w zależności od pytania różnie to możee z tym być... Np ten zestaw może oznaczać np w miłości rozpad z powodu pojawienia się tej 3 osoby..w zdrowiu koniecznosc brania silnych lekow na bole zwiazane z koscmi Ito... Najlepiej look zdaniem chyba nie uczyć sie stałych znaczeń konkretnych zestawów...
Odpowiedz
#31

Dziękuję za odp Uśmiech
Odpowiedz
#32

..a dla mnie jest to temat interesujacy, bo tez mnie to ciekawi..przeszukujac internet w temacie interpretacji kart, niejednokrotnie spotkalam sie z analizowaniem kart lezacych obok siebie i ich wplywu na odczyt wrozby..oczywiste jest, ze kazdy wrozacy ma swoj schemat, swoj sposob wrozenia i patrzenia na karty, lecz gdyby nie bylo to w jakis sposob usystematyzowane to nie byloby tych analiz podawanych jako interpretacja ich polozenia..wiec cos jednak jest na rzeczy..
Odpowiedz
#33

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=8&t=117&p=280123#p280123">viewtopic.php?f=8&t=117&p=280123#p280123</a><!-- l -->
Jeśli inspiracją będzie odniesienie się do konkretnego pytania/wróżby ...można takie tematy umieszczać w Ćwiczeniach...
I może to być każdorazowo oddzielny watek...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#34

..tak, to sluszna uwaga..pytanie tylko, dlaczego w takim razie sa "kanony" wzajemnego odzialywania na siebie kart lezacych obok..? i czy nie mozna podzielic sie ta wiedza np w tym watku?
Odpowiedz
#35

slawek_88 napisał(a):No wiec moim zdaniem trudno jest w tarocie mówić o połączeniach kart bo w zależności od pytania różnie to możee z tym być... Np ten zestaw może oznaczać np w miłości rozpad z powodu pojawienia się tej 3 osoby..w zdrowiu koniecznosc brania silnych lekow na bole zwiazane z koscmi Ito... Najlepiej look zdaniem chyba nie uczyć sie stałych znaczeń konkretnych zestawów...
Podzielam twoje zdanie
Dzina napisał(a):Zacznę 1 Uśmiech
Wieża i 3 puchary
Wieża jako pierwsza oznacza zmianę ,a 3 puchary spełnienie marzeń
Jeśli chodzi o relacje...to wieża 1 oznacza zakończenie, rozpad, a 3 puchary coś nowego ???
Czy też wieża jako nagła zmiana sytuacji a 3 puch, spełnienienie marzeń ???
Temat jest ciekawy, jak wszystko co kręci się wokół tarota, ale jednak sądzę, że nie da się zamknąć w jedną ramkę znaczenia dwóch kart obok siebie.
Tak samo nie da się opisać charakteru osoby w jednej czy dwóch kartach, czy też znaczenia danej sytuacji pomiędzy ludżmi. Wszystko zależy od pytania, rozkładu, sytuacji, w której znajduje się osoba pytająca i wiele, wiele innych czynników. Dla mnie Wieża i 3 Pucharów może znaczyć również to, że osoba pytająca przeżywa poważny kryzys, ale ucieka od problemu w towarzystwo, unikając zmierzenia się z problemem co wcale do dobrego nie prowadzi. Wieża mówi o zakończeniu i rozpadzie, ale również o tym, że musimy zmienić nasze własne wartości życiowe przekonania, rozumowanie, bo inaczej częściej będziemy przeżywać kartę Wieży w przyszłości. 3 Pucharów nie jest złą kartą samą w sobie bo świadczy o dobrym samopoczuciu, radości, ekscytacji, ale czy to jest spełnienie marzeń ? nie sądzę. 3 są liczbami, które skłaniają do działania, inspiracji, więc również może ciebie skłonić do np. imprezy alkoholowej tym bardziej, że przed nią stoi karta Wieża. Mogą być również inne znaczenia połączenia tych kart, bardziej prozaiczne np. Wieża - czeka cię poważny remont mieszkania, domu, ale potem będziesz świętować i cieszyć się wraz z rodziną, przyjaciółmi z efektu pięknie wykonanej pracy...

Praca nad kartami i rozkładami tylko pomoże rozwinąć własną intuicję, która pokaże nam jak na dłoni połączone, w sąsiectwie karty. Życzę sobie i tobie więcej zrozumienia i zaufania do własnej intuicji. Buźki Buźki

P. S. biorąc udział w ćwiczeniach wróżb na 3 karty na tym forum, masz możliwość popracować nad swoją intuicją i sama się przekonać jakie są znaczenia połączonych kart ponieważ jest weryfikacja niemalże natychmiastowa
Odpowiedz
#36

Dzina napisał(a):Zacznę 1 Uśmiech
Wieża i 3 puchary
Wieża jako pierwsza oznacza zmianę ,a 3 puchary spełnienie marzeń
Jeśli chodzi o relacje...to wieża 1 oznacza zakończenie, rozpad, a 3 puchary coś nowego ???
Czy też wieża jako nagła zmiana sytuacji a 3 puch, spełnienienie marzeń ???
Jak widzisz są już dwie interpretacje tego połączenia dla spraw uczuciowych Rotfl
Ja bym jeszcze dodał bardziej pozytywną: Wieża to uwolnienie, a 3 pucharów to bardzo towarzyska karta. Dla osoby samotnej może to być po prostu wyjście z domu na zabawę (jeśli chodzi o jednorazową sprawę) lub szerzej - otworzenie się na ludzi, wyjście ze swojej kryjówki, zburzenie muru oddzielającego nas od innych ludzi.Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Na marginesie, jakkolwiek ciężko jest ustalić szablon co połączenie danych kart oznacza, niemniej jednak czasem takie zestawienia bywają pomocne, stąd uważam ten temat za bardzo ciekawy.
Odpowiedz
#37

Inne połączenie z mojego doświadczenia:
7 mieczy i 10 mieczy: Urwałem się wcześniej z pracy Rotfl aczkolwiek było to za pozwoleniem - po prostu uniknięcie dalszych obowiązków (7 mieczy) w wyniku zakończenia dnia pracy (10 mieczy); 7 mieczy może samo w sobie informować, że "wcześniej - niezgodnie z planem" Uśmiech
Odpowiedz
#38

Ja także uważam, że temat jest godny uwagi. Natomiast jeśli chodzi o przykład z Wieżą, moja interpretacja jest najbliższa interpretacji Sławka. I zaraz ją uzasadnię Uśmiech Wieża w rozkładzie i to niezależnie od miejsca w jakim się znalazła generalnie niweczy szansę na sukces. Niejakie szanse na realizację sygnalizuje tylko wówczas kiedy ustawiła się jako pierwsza w rozkładzie. Natomiast ozdrowieńczą katastrofę przepowiada tylko w towarzystwie Sądu i Świata.
Także w powyższym przykładzie rozpatrując go pod kątem uczuciowym widzimy rozpad związku z powodu ingerencji w niego osoby trzeciej. 3 Kielichów przy tej Wieży nabiera negatywnego zabarwienia wskazując romans i 3 osobę w związku oraz w ogóle skłonności do hulanki jednego z partnerów.


Odpowiedz
#39

Mam nadzieję że nie zostałem zrozumiany jako przeciwnik tego tematu wręcz przeciwnie Rotfl Chciałem tylko podkreślić że właśnie trudno jest mówić o konkretnych zestawach że zawsze znaczą jedno jak 2+1= 3... Tak jak pozostali jestem zdania że warto porozmawiać na ten temat, nawet z tego względu żeby podkreślić że karty TRZEBA ŁĄCZYĆ i odchodzić od ich selektywnego rozpatrywania w rozkładach Głupek
Odpowiedz
#40

Luks napisał(a):Inne połączenie z mojego doświadczenia:
7 mieczy i 10 mieczy: Urwałem się wcześniej z pracy Rotfl aczkolwiek było to za pozwoleniem - po prostu uniknięcie dalszych obowiązków (7 mieczy) w wyniku zakończenia dnia pracy (10 mieczy); 7 mieczy może samo w sobie informować, że "wcześniej - niezgodnie z planem" Uśmiech
Uśmiech no tak 7 mieczy to ostrożność,obowiązki a 10 mieczy niby upadek,klęska ,ale jednak Znależienie wyjścia z sytuacji więc by się ,ale na to bym nie wpadła
Odpowiedz
#41

No a dla mnie to połączenie rysuje się jako klęskę z powodu pójścia na łatwiznę... albo dosłownie niebezpieczeństwo kradzieży... lub szukając głębiej przyłapanie na nielegalnym ściąganiu plików w neta XD Jak zwykle wszystko w zależności od pytania i pozycji. 10 mieczy to klęska i gwałtowność zdarzeń jak wspomniał Luks, zaś 7 mieczy dążeniem do sukcesu na skróty, często poprzez nieakceptowalne zachowania, kombinatorstwo przez co wiele dzieje się po łebkach
Odpowiedz
#42

10 m - uniknięcie dalszych obowiązków czyli kombinowanie :0
Odpowiedz
#43

9 pucharów i świat -czy może to oznaczać pobyt w szpitalu i zmiana w życiu wynikająca z leczenia?????

( pucharów jako miejsce ,gdzie nie trzeba nic robić - odpoczynek od wszystkich czynności
Świat jako rezultat,zmiana,szczęscie,spokój
Odpowiedz
#44

Pobytu w szpitalu bym sie raczej dopatrywala w 4 mieczy... 9 pucharow troszke taka mi sie wydaje zbyt wyskokowa. Kojazy sie mi sie z impreza bardziej a nawet czasami przesytem niz rekonwalescencja. Takze z tej kombinacji w pytaniu ogolnym, to nawet moglaby byc jakas wycieczka ze znajomymi, albo impreza czy spotkanie takie otwierajace horyzonty. Ale jak zwykle wszystko zalezy od pozycji w rozkladzie i od samego pytania.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości