Cesarzowa - Cesarz - Kapłan w Tarot Initiatory Golden Dawn
#1

[Obrazek: Bblctzs.jpg]
Tarot Initiatory Golden Dawn
Jak myślicie o co chodzi w tej sekwencji i ogólnie koncepcie tego samego wnętrza?
Odpowiedz
#2

A jest do tego jakies pytanie, czy to tylko takie cwiczenie "na sucho" ?
Odpowiedz
#3

Hmm...
Dla mnie jest zastanawiający widok na zewnątrz, po prawo jakby zachód słońca, a po lewo jakby wschód.
Ja bym to przetłumaczyła tak:
Wielka Rada obraduje nad naszym życiem od narodzin (wschodu) do śmierci (zachodu) Oczko
Odpowiedz
#4

rudalila napisał(a):A jest do tego jakies pytanie, czy to tylko takie cwiczenie "na sucho" ?
na sucho to się majtki zakłada a na mokro<po %> ściąga Lol Lol Lol
Odpowiedz
#5

Jak bedziesz w ten sposob odpowiadal to nie wiem czy ktokolwiek zechce z toba wymieniac zdania i opinie....to nie bylo zbyt mile i wcale nie jest smieszne...dodalabym cos jeszcze ale nie chce byc wulgarna . to jest very polite forum(b.grzeczne) .
Moje skojarzenie z tymi kartami to byl slub jakiejs waznej pary.
Odpowiedz
#6

przy ślubie kapłan siedziałby chyba w środku :roll:
Odpowiedz
#7

Może to po prostu baza którą otrzymujemy (wychowanie od matki i ojca => z domu oraz wykształcenie) mająca wpływ na nasze życie (wschód i zachód słońca).
Odpowiedz
#8

Sluchajcie ... skad wzieliscie ten wschod i zachod slonca ...? :roll: nie wiem o co chodzi...cos chyba nie zrozumialam ....prosze mnie oswiecic... :oops:
Tylko bez durnych komentarzy, please.... Uśmiech
Odpowiedz
#9

to co widać za oknami wygląda jak schemat dnia. Z lewej (przy cesarzowej) jasno i świeżo a z prawej (koło kapłana) barwy czerwone = zachód. W środku rzeka - symbol życia. To tarot Initiatory Golden Dawn może to Nil i brzeg żywych (tam gdzie słońce wschodzi) i brzeg umarłych (tam gdzie słońce zachodzi). Być może uległem sugestii Maire może z prawej to łuna pożaru albo wybuch wulkanu.
Odpowiedz
#10

rudalila napisał(a):Sluchajcie ... skad wzieliscie ten wschod i zachod slonca ...?

Rudalilu, ja akurat patrząc jakby za kolumny, na zewnątrz, za postaciami, odniosłam wrażanie, że krajobraz nie jest taki sam po obu stronach, a akurat jak patrzymy, np. przez okno to widzimy jeden krajobraz choćby były dwa okna na danej ścianie Uśmiech

Dlatego stąd wziął mi się wschód i zachód, bo po prawej stronie jakby zachodzące czerwono słońce i lekkie gwiazdy, po lewej zaś za górą jaśnieje wschodzące słońce, można nawet pominąć owe słońce, a przyjąć iż jest to po prostu dzień.
Przynajmniej ja tak to widzę, no ale ja zawsze mam dziwne skojarzenia Rotfl
Odpowiedz
#11

Ho capito!(zrozumialam!) wy to wszystko widzicie na tych samych kartach...Dzieki, Andrzej! Dzieki , Maire! Milo , ze wrocilas, dawno cie nie bylo u nas.
Odpowiedz
#12

tarot.marsylski napisał(a):na sucho to się majtki zakłada a na mokro<po %> ściąga Lol Lol Lol
Ostrzegam ze mam na drugie imie Kinga. Starzy forumowicze wiedza czym to grozi Lol wiec moga poinformowac nowego forumowicza, co sie moze stac gdy bedzie nieladnie pisac Lol ...
Odpowiedz
#13

Lol Lol Lol Rani ! Nie mow! Strach sie bac Shock Lol
Odpowiedz
#14

rudalila napisał(a):Lol Lol Lol Rani ! Nie mow! Strach sie bac Shock Lol
i znow glowy poleca! Shock Lol
Odpowiedz
#15

To ja chowam swoja w piasek...tak na wszelki wypadek Lol
Odpowiedz
#16

tarot.marsylski napisał(a):jak myślicie o co chodzi w tej sekwencji i ogólnie koncepcie tego samego wnętrza?

A to ciekawe rzeczywiście.
Sądzę że chodzi tu o władców ziemi, tej Ziemi  Oczko Chodzi o rządzących polityków, generalnie o władzę, a może też trójpodział władzy demokratycznej (ale to słabsze skojarzenie)
Odpowiedz
#17

Jak to co przedstawia ten rysunek....Przeciez to jasne . Te trzy osoby to Ja, Eremit, i Zibko! Rotfl
Odpowiedz
#18

Tajemnica rozwiazana Lol
Odpowiedz
#19

Lol Lol Lol Faktycznie, Rani...teraz ,gdy sie tak lepiej przygladam Cesarzowej.... :roll: Oczko ...to ty !!! Ale dlaczego Zib jest w karcie Kaplana, tego nie rozumiem Lol
Odpowiedz
#20

rudalila napisał(a):Lol Lol Lol Faktycznie, Rani...teraz ,gdy sie tak lepiej przygladam Cesarzowej.... :roll: Oczko ...to ty !!! Ale dlaczego Zib jest w karcie Kaplana, tego nie rozumiem Lol

Bo ma taki nauczycielski, mentorski i umoralnijacy ton wypowiedzi .. Lol
Odpowiedz
#21

Lol Lol Lol Lol Lol Faktycznie ! dopiero mi to uzmyslowilas ! Lol Lol Lol
Odpowiedz
#22

Rani napisał(a):Ostrzegam ze mam na drugie imie Kinga.
o nieee Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol KC to by chciała być cesarzową,kapłanem i cesarzem Lol Lol Lol Lol
ale IV mi nie pasuje w środku :|
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości